Gönderen Konu: İSTANBULDA JAZPON DESTEKLİ OKUL  (Okunma sayısı 9719 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Müslim yavuz

• Yüzbaşı
  • technician and photographer
    • www.muslimyavuz.com
İSTANBULDA JAZPON DESTEKLİ OKUL
« : 03 Ağustos 2007, 16:25:45 »
Evet arkadaşlar istanbulda sadece bir okul mekatıronik dersi veriyor. Üstelim bu bölüm japon destekli. Okuldaki laboratuar ve ekipmanların, deney robotlarının ve diğer tezgahların toplam değeri yaklaşık 1 milyon dolar civarı.. Türkiyede sadece 10 okulda var olan mekatronik bu yıl sonunda 30 a çıkarılacak.

İstanbuldaki okulun ismi PENDİK TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ...

Haber okul yönetiminden bizzat şahsım tarafında alıntıdır.

Çevrimdışı mstf123

• Teğmen
  • *
Ynt: İSTANBULDA JAZPON DESTEKLİ OKUL
« Yanıtla #1 : 03 Ağustos 2007, 19:28:53 »
ben bu okuldan mezun oldum.bu tür gelismelerin olması beni sevindirdi.
elektronik bölümünden bir çok hocayla muhabbetim olmustur.acaba bu derslere hangi hocalar girecek bilgin varmı.

Çevrimdışı Müslim yavuz

• Yüzbaşı
    • www.muslimyavuz.com
« Yanıtla #2 : 03 Ağustos 2007, 21:30:31 »
Bölümün şefi bildiğim kadarıile Sinan hoca olacak elektrik bölümünden. Öğretmen olarak da aklımda kalan tek isim izzet hoca. diğerlerinide çok iyi tanıyorum ama isimleri aklıma gelmiyor :(

elbombaci

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 04 Ağustos 2007, 11:13:19 »
Mekatronik böümünün açılması gerçekten sevindirici bir haber. Ama geçen okula gittiğimde hocalarım elektronik bölümünün yavaş yavaş kapatılacağını söylemişlerdi. Demekki artık elektronik dersini mekatronik bölümünde verecekler. Bu çok daha iyi oldu. Gerçekten güzel haber sağol müslim.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4 : 04 Ağustos 2007, 11:22:23 »
Güzel bir haber inşallah o aletler ve robotlar elektronik atelyedeki ders için dizayn edilmiş tv ler gibi yata yata çürümez...
Yani bişilerin olması güzel ama birde bunları kullanacak bunlarla ders anlatacak hoca lazım...
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Müslim yavuz

• Yüzbaşı
    • www.muslimyavuz.com
« Yanıtla #5 : 04 Ağustos 2007, 12:36:15 »
öğretmenler 1 er ay ara ile uzak doğuda eğitim alıyorlar bu konuda. Yani hocalara eğitim veriliyor ama hocalar ne kadar eğitim alır orası meçhulll...

Çevrimdışı mutsuz4

• Yüzbaşı
« Yanıtla #6 : 04 Ağustos 2007, 13:18:04 »
inşallah bi işe yarar güzelbi iş ama...
(BiLGi PaYLaŞıLDıKÇa ÇoĞaLıR)                        J@F

gnani

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 15 Şubat 2008, 14:27:18 »
Geleceği çok parlak bir bolüm

Çevrimdışı emrelyus

• Onbaşı
« Yanıtla #8 : 11 Ocak 2011, 08:29:08 »
Tuzla Anadolu Teknik Lisesi de Japon destekli bir okul,hemde yaklaşık 15 senedir.Tuzla ATL o yüzden piyasada bilinen bir okul.Okul 1997de ÖSS de Türkiye 46.sı.Çok ciddi bir sıra.Ama değişen sistemle beraber okul popülaritesini kaybetmiş durumda.Gerçi bu her meslek lisesi için geçerli.Eğer büyük firmaların teknik bölüm müdürlerine bakarsanız çoğu meslek lisesi mezunudur(+ üniversite okumuştur.) Zaman gösterecek bakalım,inşallah güzel olur.

cemre

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 29 Nisan 2014, 02:15:52 »
        Bende Pendik Anadolu Meslek Lisesi Mekatronik bölümünden 2012'de mezun oldum.Gerçekten bu bölüm çok iyi bir bölüm.Hocalarına gelince Endüstriyel Otomasyon(Mekatronik/Endüstriyel Kontrol) hocaları bir çok konuda iyidir.Bölümde gösterilen dersler Elektronik, Mekanik ve Yazılım üzerine.İş alanları ile ilgili birçok avantajı var.Endüstriyel Otomasyon Mekatronik bölümünü tercih ettiğimde gerçekten tam olarak bu alanı kavrayamamıştım.Fakat görülen programlar gerek üniversite gerek meslek yüksek okulu gerekse iş hayatının her safhasında karşımıza çıkacağını nereden bilebilirdim demeye kalmadan hocalar  fark ettirmeye başlamıştı.Evet bu bölümün belli zorlukları var ama bu zorlukların gerçekten bir faydası da var.Birden fazla iş alanına hakim olabiliyor kişi.Örneğin bu bölümden mezun olan bazı kişiler pnömatik alanına ilgi duymaya başlarken kimileri de plc, bilgisayarda modelleme, otomatik üretim, yazılım, robotik gibi alanlara kayabiliyor.Tabi mezun olmakla iş bitmiyor.Mezun olduktan sonra da ilgi duyulan alanda kişinin kendini ilerletmesi lazım.Diğer alanlara göre buradan mezun olan kişinin avantajı ise temelde olsa diğer alanlar hakkında biraz fikir sahibi olmasıdır. Endüstriyel Otomasyon alanı büyük bir nimet tabi bunu doğru değerlendirebilenler için . Başarılı bireylerin yetişmesine vesile olan hocalarıma buradan teşekkürlerimi sunarım.Saygılar