Gönderen Konu: TÜRKİYE ÜZERİNDEKİ OYUNLAR...  (Okunma sayısı 5680 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yanlızkurt

• Yüzbaşı
TÜRKİYE ÜZERİNDEKİ OYUNLAR...
« : 12 Ekim 2008, 17:53:08 »
bu yazı bir arkadaşımızın gönderdiği maildir. bende burda paylaşmak istedim.

OKUTUN GAZETECI VEDAT YENERER'IN YAZISI.....
Petrol yoksa çıkartma ruhsatı neden vermiyorsunuz?
Değerli okurlar, geçenlerde Türkiye-Suriye sınırında uydu verilerine göre petrol denizi olduğu iddiasını yazmıştım. Yazı  sonrasında Silopi de madencilik yapan Beşir Yılmaz aradı.  Yazacaklarımı lütfen iyi okuyun!...
Beşir Yılmaz telefonda. 'Vedat bey, gelin Silopi'de Cudi eteklerine sizi götüreyim de petrolü kendi gözünüzle görün!..' diyerek feryat ediyordu.
'Nasıl yani!..' diye sorduğumda anlatmaya başladı..
'Biz aileden madenciyiz. Irak sınırında yaklaşık 300 km ya da bir başka deyişle yaklaşık 150 milyon ton asfaltit madeni buldum.. Bu  madeni bir süre resmi olarak işlettikten sonra devlet 1978 yılında kamulaştırıyoruz' diyerek el koydu. Rezervin de 50 milyon ton olduğu iddia edildi. Madem asfaltit rezervi az, neden el koyuyorsunuz. Dünyanın neresine giderseniz  gidin asfaltit maddesi bulunan her yerin altında petrol vardır. Silopi'nin altı da petrol deniz idir. Yaz aylarında etraftaki ocaklardan resmen petrol akar ve Hezil çayına karışır. Gelin görün!  Sadece petrol değil, burada çok zengin uranyum Ve nikel madeni de var'
- Nereden biliyorsunuz?
'Türkiye'deki analizlere güvenmediğim için madenin her tarafından örnekler alarak Almanya'ya bizzat götürdüm ve analiz yaptırdım. Raporları gönderdim size (Sonuçlar elimde Yatağan ve Tunç bilek'e göre iki misli rakamlar var)
dünyanın en önemli uranyum madenlerinden birisi buradadır ve aktif  haldedir..'
Beşir Yılmaz'ın anlatacak o kadar çok şeyi var ki makineli tüfek gibi art arda sıralıyor.
Ben de zaman zaman araya girip soru soruyorum.
-Petrol olduğunu nereden biliyorsunuz?
'Bu bölgede İngilizler 1967-87de petrol aramışlar. Açılan  kuyulardan gökyüzüne doğru 100 metre kadar petrol fışkırmış. Ardından kapatmışlar ve betonlamışlar. Benim madenimin yanında da bu kuyudan var ve vanasını gelin birlikte açalım eğer beton ve cıva basıp tıkamadılarsa bakalım ne kadar petrol fışkıracak. Dönemin köylüleri arasında hâlâ yaşayan görgü tanıkları var ve petrolün 100  metre kadar fışkırdığını görenler var.
'Beşir Yılmaz konuştukça pür dikkat dinlemeye devam ediyorum..
'Vedat Bey, asfaltit maddesi olan her yerde petrol vardır. Eğer  petrol yoksa bana neden petrol çıkartma ruhsatı vermiyorlar? Musul  ve Kerkük' ün rakımı 80-100 metre civarındadır. Cudi Dağı'ndaki  petrolümüz resmen Irak'a doğru akıyor ve başta İngilizler ve ABD bunu biliyor..'
Beşir Yılmaz bugünlerde Silopi'ye bile zor gider hale gelmiş. Devlet kamulaştırılacak diye el koyduğu  madeni şimdi Turgay Ciner 'in sahibi olduğu Park Holding'e devretmiş. Durum böyle olunca, Yılmaz da dava üstüne  dava açmış ve yürütmeyi durdurma kararı aldırmış. Eğer tekrar el konulursa AIHM' YE başvuracakmış.
Kısacası madeninin peşini bırakmıyor ama artık bölgedeki aşiret  ağaları da onun peşini bırakmaz hale getirilmiş..Bütün dava tutanakları elimde okudukça dehşete kapılıyorum. Şimdi  sıkı durun...
Beşir Yılmaz Başbakan Recep Tayyib Erdoğan'a bu durum üzerine başvurmuş ve dilekçe vermiş dilekçede aynen şöyle yazıyor..
'Bürokrasi ve çeteler milletin hak ve hukukunu aramaktan  bezdirmiştir. Televizyonda ve basındaki konuşmalarınızda 'hortumcu çetelerin ve bürokrasinin üstüne gidilecektir diyorsunuz'. Millet buna çok seviniyor. 25 yıldır gasp edilen madenimiz çete ve bürokratların, anayasa, kanunlar ve insan hakları hiçe sayılarak  ihale yolu ile peşkeş çekiliyor. Allah'a ve sizin yüksek adaletinize sığınıyorum.' Beşir Yılmaz devlet tarafından el konulan mallarını ve bunun karşılığında devletin verdiği parayı yazıya  eklemiş..
1- 35 km yol yaptım.
2- 500 bin ton hazır çıkarılmış kömürüm var.
3- 3,5 milyon metreküp hafriyat yapılmış.
4- Mazot tankları.
5- Dinamit ambarı.
6- Kantar ve kantar binası.
Resmi olarak bana ait olan ve vergisini ödediği madenimde Bugüne  kadar yaptığım işler ve halen bulunan demirbaş ve çıkarılmış maden  içinde 5.800.800 TL. (Buna resmen gasp ve devlet terörü denir!)
Beşir Yılmaz Başbakan Erdoğan'a yazdığı dilekçede devam ediyor.
'Bu para halen bankada duruyor. Buna rağmen Türkiye Kömür  İşletmeleri ihaleyi adamlarına ve hortumculara peşkeş çekiyor'
Beşir Yılmaz' ın bu başvurusuna Başbakan Erdoğan bugüne kadar cevap  vermemiş.
Beşir Yılmaz'dan al ve ABD bağlantılı şirketlere ver. Uranyum  konusu da bir başka skandal. Güneydoğu resmen petrol denizi üzerinde ve Türkiye ABD Firmalarının peşinde 'bize petrol bul' diye  yalvarıyor... İddialar devam ediyor: 6 mühendisin kafaları kesildi. TPIK diye Türkiye Petrolleri'nin kurduğu bir kurum yurt dışına petrol arama işlerine giriyor ve bugüne kadar milyar dolar zarar ediyor.
Beşir Yılmaz diyor ki: 'Kimin hain kimin işbirlikçi olduğunu   anlamak çok kolay!
Eğer bölgede petrol yok ise neden bana petrol çıkartma ruhsatı verilmiyor. Ruhsat verin 800 metreden petrolü çıkartmazsam ben bu   ülkeyi terk ederim. MTA yıllar önce sondaj yaptı 480 metrede su bulundu ve ardından delici aletin ucu kırıldığı için sondaja son verildi. Herkes bilir sudan sonra petrol gelir. Biz yerli teknoloji ile 1200 metreye kadar sondaj yapabiliriz kimseye ihtiyacımız yok. İzni versinler siz görün petrol nasıl fışkıracak.'
Bu görüşmemizden bir gün sonra Beşir Yılmaz tekrar aradı ve  Soma'da görevli bir mühendis ile görüşmemi isteyerek telefon numarasını verdi. Adını burada yazmak istemiyor.
Mühendis ile görüşmemde daha da çarpıcı gerçekler çıktı ortaya. Altı ay kadar önce Cudi dağları eteklerinde bulanan 6 insan iskeletinin ne olduğunu bilip bilmediğimi sordu.
Ben de 'Bilmiyorum' dedim.
Mühendis ekledi 'Bu iskeletler 18 Yıl önce Cudi Dağı'nda kaybolan 6 Türk petrol mühendisinin iskeletleri. Kafaları kesilerek öldürülmüş..' Dondum  kaldım. Ne diyeyim.Kendisi de mühendis olduğu için yalan  söylemiyordur diye düşündüm..Ardından devam etti..
'Vedat Bey Türkiye maden bakımından dünyanın en zengin ülkesi. Siz Ödemiş yakınlarındaki Bozdağ'ın dünyanın en büyük altın rezervi olan dağlarından biri olduğunu biliyor musunuz? Ama bu madenleri kimse çıkaramaz. Hatta bu konunun  üzerine giden gazeteciler öldürüldü. Uğur Mumcu ve Çetin Emeç'in öldürülmeden  kısa bir süre önce bu madenler üzerine gittiğini biliyorsunuz her  halde...' İlgiyle dinledim. O kadar çarpıcı şeyler anlattı ki, yazmaya sayfalar yetmez. İddiaların hepsinin  belgeli olduğunu söyleyen bu mühendis, gazete ve televizyon  kanallarında hiçbir gazetecinin bu yönde bir haber yapamadığını ve   milletin resmen uyutulduğunu örneklerle anlattı.
Beşir Yılmaz'a son sözüm 'Bana anlattıklarınızı Genelkurmay'a anlatınız mı?' oldu.  Aldığım cevap da aynen şöyle. 'Vedat Bey her şeyi belgeleriyle birlikte bir kaç kez askeri  büyüklerimize anlattım ama bugüne kadar bir arpa boyu ilerleme  kaydedemedik!'. Ne diyeyim, bu milleti korumaya yemin etmiş  olanlar utansın!..
Son sözüm:
''AB ve ABD, PKK''yı boşu boşuna özellikle bu bölgede güçlendirip milletin başına bela etmedi. Bölgeye gelecek barış ortamı Türkiye'yi ekonomik olarak uçuracak gelişmelere gebedir!..''

Çevrimdışı yanlızkurt

• Yüzbaşı
Ynt: TÜRKİYE ÜZERİNDEKİ OYUNLAR...
« Yanıtla #1 : 12 Ekim 2008, 17:55:57 »
bende iş olarak türkiye büyüklerinden olan bir firmanın çalışanıyım. ve maden sektöründe çalışmaktayım. ve bazı şeyleri görüyoruz anlayan anlayacağını anlıyor. bende çok duydum sondajın ucu kırıldı diye sondajdan vaz geçildiğini. bi maden haritası var resmi sitelerinde yayınlanmış ben bu haritayada inanmıyorum.
ucuz şeylerle yavaş yavaş elden çıkıyor zenginliğimiz varlığımız.

Çevrimdışı Teknolojikk

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2 : 27 Eylül 2018, 10:12:29 »
Türkiye üzerindeki oyunlar hakkında bir bilgim yok ancak doların bu saçma sapan yükselişi bizi yiyip bitiriyor. Haberleri an ve an takip ediyorum. Gerçekten çok ama çok sıkıldık bu durumdan. BISTECH platformunda işlemerin durdurulduğu süreçte, ciddi gelişmeler yaşandı. Nasdaq'ın BIST'teki payı Varlık Fonu'na devredilirken, BIST açılan piyasalarla tekrar 100.000 puanı test etti. Türkiye İstatistik Kurumu, Eylül ayı ekonomik güven endeksi verilerini açıkladı. Buna göre; bir önceki aya kıyasla %15,4 oranında düşüşle 71'e geriledi. Gerçekten nereye gidiyoruz böyle anlam veremiyoruz....

Dolar kurunu buradan takip ediyorum: https://piyasa.paratic.com/doviz/dolar/

Çevrimdışı kerim377

• Er
  • www.teknolojiekibi.com

Çevrimdışı enerjim111

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4 : 12 Şubat 2019, 16:34:44 »
herkesin bildiği sıradan oyunlardan birtanesi de bu

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5 : 06 Şubat 2020, 21:14:55 »
Dedekorkut diyorki hain icerdeyse kilit tutmaz ogul diyor ayni dedigi gibide oluyor.

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6 : 06 Şubat 2020, 21:17:24 »
Bos verin petrolu 480 lira muane cezasi verecegim ceza kesen vicdansizlar hic sormuyorki 480 lira verecek paran varmi nasil olsa a..  ceviz kirale garibani dusnen yokki.

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7 : 06 Şubat 2020, 21:18:45 »
Yalannyok memurlar bu konuda duyarli anlayis gosteriyorlar kanunlari kuyanlara garibani dusunmeyenler sitemim.

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8 : 06 Şubat 2020, 21:35:49 »
Bazilari sert sitemime karsi on yargi dusunebilir ama gercekler boyle ceza kesecegin adamin birkere maddi durumu iyi olmasi lazim adamin cebinde parasi yok yada daga degisik konumlarda parasi yok adama ceza kesilsin para cezasi adam bu parayi nasil verecek adam sedekalik sa zekatliksa oyle bi seyki dilenciden para istemk gibi bi durum ortaya cikiyor paran yoksa fakirsen ol yasama gibi bi duzen soz konusu duzen boyle ekonomik uzere kurulmus bi duzen fakiri daha fakir zengine kole yapan bir duzen tabi bizimngibi cengaverler zenginide al asagi yapiyor Allah ima cok sukur.

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #9 : 06 Şubat 2020, 21:39:13 »
Ingiliz petrolu almis icimizdeki onur gitmesin yeter onur varsa bizde petrol disa sizmazdi.

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #10 : 06 Şubat 2020, 21:41:16 »
Bence bos verin savas kapiya dayanirsa ya oluruz yada olduruz kafaya takmaya degmez.

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #11 : 06 Şubat 2020, 23:46:58 »
Abi cim siradan oyunlardan birtanesi diyorsun guzel diyorsun niye bu oyunlar oynana biliyor orasini dusundummu bence orasini dusun benim dusunceme gore icerden fitne ile inancimizi yok etmeye calistilar yok edemeselerde zayiflattilar inancimiz zayifladi bizde zayifladik cunki inanmak bi isin yarisidir bak simdi insanlar oyle hale geldi inancini yasiyana on yarrgi ile kucumseme gozleriyle bakabiliyor insanlar bu hale nasil dustu orasini bi dusunmek lazim bu hale nasil dustuler sorsaniz bu hale aklarinin kit olduklarindan dusunmiyen hayvanlardan asagi ayak arasini dusunen dusuncesiz kisiler oldugundan dustuler.

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #12 : 06 Şubat 2020, 23:50:47 »
Bu isin baska aciklamasi yok ya ozumuze donecegiz yada yok olup gidecegiz.

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #13 : 13 Şubat 2020, 22:49:49 »
12 yasındaki agzı sut kokan kız cocuguna dava acılıyormus neymıs atanın hekelıne kartopu atmıs hemde oğretmeni denen serwfsız le tanımayı cok isterdim ulke işte bu durumda itleri ortadan kaldırmadan ulke duzelmez.

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #14 : 13 Şubat 2020, 22:51:44 »
Savas olum kotu dıyorlar evet kotu ama akılsız kafada vucutta agırlıktır les kokar etrafını sarar vurus gıbı imhası mecburdur.

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #15 : 13 Şubat 2020, 22:56:44 »

ARA

[/font][/color][/size][/font][/color]

MENU

Fesat Çıkaranların Cezası ile ilgili ayetler
► Zalim olanlar, kendilerine söylenen sözü bir başkasıyla (“Günahlarımızı dök” anlamında “Hıttatun” kelimesini “buğday” anlamına gelen “Hıntatun” ile) değiştirdiler. Biz de bu fasıklıklarına karşılık zalimlerin üzerine gökten bir azap indirdik. (2/Bakara 59)
► Allah’a ve Resûlü’ne savaş açanların ve yeryüzünde bozgunculuk yapanların cezası, öldürülmeleri veya asılmaları ya da ellerinin ayaklarının çaprazlama kesilmesi veya yerlerinden sürülmeleridir. Bu (ceza), dünyadaki rezillikleridir. Ahiretteyse onlar için büyük bir azap vardır. (5/Mâide 33)
► Ayetlerimizi yalanlayanlara gelince, işleyip durdukları fısklardan (günahlardan) ötürü onlara azap dokunacaktır. (6/En'âm 49)
► Andolsun ki, Nuh’u kavmine (peygamber olarak) yolladık. Demişti ki: “Ey kavmim! Allah’a ibadet/kulluk edin. Sizin O’ndan başka (ibadeti hak eden) bir ilahınız yoktur. Şüphesiz ki ben, sizler için o büyük günün azabından korkmaktayım.” (7/A'râf 59)
► Kavminin önde gelenleri demişlerdi ki: “Şüphesiz ki biz, seni apaçık bir sapıklık içinde görmekteyiz.” (7/A'râf 60)
► Demişti ki: “Ey kavmim! Bende sapıklık yok. Lakin ben âlemlerin Rabbi olan (Allah tarafından gönderilmiş) bir elçiyim.” (7/A'râf 61)
► “Size Rabbimin risaletini/mesajlarını iletiyorum ve size nasihat ediyorum. Ve ben, Allah’tan (bana gelen vahiy sayesinde) sizin bilmediklerinizi biliyorum.” (7/A'râf 62)
► “Sizi uyaran, sakınıp korkasınız diye (öğüt veren) ve merhamet olunursunuz diye sizin içinizden bir adama Rabbinizden bir zikir/hatırlatma geldi diye mi şaşırdınız?” (7/A'râf 63)
► Onu yalanladılar. Biz de onu ve gemide onunla beraber olanları kurtardık. Ayetlerimizi yalanlayanları ise boğduk. (Çünkü) onlar (hakikatleri görmeyen) kör bir kavimdi. (7/A'râf 64)
► Elçilerimiz (melekler) Lut’a geldiğinde, onlar yüzünden kendini kötü hissetmiş, bir çıkar yol bulamamış ve: “Bu baş belası, sıkıntılı bir gündür.” demişti. (11/Hûd 77)
► (Misafirlerin geldiğini duyunca) kavmi koşar adımlarla ona gelmişti. Bundan önce de kötülükleri (âdet hâline getirecek kadar çokça) yaparlardı. Dedi ki: “Ey kavmim! İşte bunlar benim kızlarım, onlarla (evlenerek ilişki kurmanız) sizin için daha temizdir. Artık Allah’tan korkup sakının ve misafirlerin içinde beni rezil etmeyin. İçinizde hiç mi olgun/aklı başında bir adam yok?” (11/Hûd 78)
► Demişlerdi ki: “Andolsun ki, sende biliyorsun kızlarında hakkımız/gözümüz yok. (Asılnda) sen, bizim ne istediğimizi de çok iyi biliyorsun.” (11/Hûd 79)
► Demişti ki: “Keşke size karşı bir gücüm olsa, ya da (misafirlerimi sizden koruyacak) bir güce sığınabilseydim.” (11/Hûd 80)
► (Melekler) demişlerdi ki: “Ey Lut! Biz Rabbinin elçileriyiz. Sana ilişemezler. Gecenin bir vaktinde, ailenle beraber yola çık ve içinizden kimse dönüp arkasına bakmasın. Hanımın hariç! (Çünkü) onların başına gelecek azap, onun da başına gelecektir. Onların (helak) zamanı sabahtır. Sabah yakın değil mi?” (11/Hûd 81)
► (Helak) emrimiz geldiğinde oranın altını üstüne getirdik ve tepelerine birbiri ardına dizilmiş, çamurdan pişirilmiş taşlar yağdırdık. (11/Hûd 82)
► (O taşlar) Rabbinin katında işaretlenmişlerdir. O (azabın bir benzeri, bu kavmin amelini yapan) zalimlerden uzak değildir. (11/Hûd 83)
► “Şüphesiz ki biz, suçlu günahkâr bir kavme yollandık.” demişlerdi. (15/Hicr 58)
► Lut’a da hüküm/hikmet ve ilim verdik. Onu habis eylemlerde bulunan o şehirden (ve halkından) kurtardık. Şüphesiz ki onlar, fasıklar(dan oluşan), kötü bir kavimdiler. (21/Enbiya 74)
► Nuh’un kavmi gönderilen resûlleri yalanladı. (26/Şuarâ 105)
► Hani kardeşleri Nuh, kendilerine: “(Allah’tan) korkup sakınmaz mısınız?” demişti. (26/Şuarâ 106)
► “Şüphesiz ki ben, sizin için güvenilir bir resûlüm.” (26/Şuarâ 107)
► “(O hâlde) Allah’tan korkup sakının ve bana itaat edin.” (26/Şuarâ 108)
► “Sizden (davetim karşılığında) bir ücret istemiyorum. Benim ücretim, âlemlerin Rabbi (olan Allah)’a aittir.” (26/Şuarâ 109)
► “Allah’tan korkup sakının ve bana itaat edin.” (26/Şuarâ 110)
► Demişlerdi ki: “Kavminin en düşükleri sana uymuşken sana iman mı edelim?” (26/Şuarâ 111)
► Demişti ki: “Onların yaptıkları şeyler hakkında bilgi sahibi değilim (onları yargılayamam).” (26/Şuarâ 112)
► “Şayet bilinçli insanlarsanız, onların hesabını görmek Rabbime aittir (bunu bilmelisiniz).” (26/Şuarâ 113)
► “Ben, müminleri kovacak değilim.” (26/Şuarâ 114)
► “Ben, yalnızca apaçık bir uyarıcıyım.” (26/Şuarâ 115)
► Demişlerdi ki: “Şayet bu işe bir son vermezsen ey Nuh, kesinlikle taşlanıp kovulanlardan olacaksın.” (26/Şuarâ 116)
► Demişti ki: “Rabbim! Şüphesiz ki kavmim, beni yalanladı.” (26/Şuarâ 117)
► “Onlarla benim aramı (vereceğin hükümle) aç. Beni ve beraberimdeki müminleri kurtar.” (26/Şuarâ 118)
► Onu ve beraberindekileri, dolu bir gemi içerisinde kurtardık. (26/Şuarâ 119)
► Sonra da kalanları boğduk. (26/Şuarâ 120)
► Şüphesiz ki bunda, (Allah’ın dostlarına yardım edip düşmanları helak edeceğine dair) ayet vardır. Onların çoğu mümin değildir. (26/Şuarâ 121)
► Şüphesiz ki senin Rabbin, (evet,) O (izzet sahibi, her şeyi mağlup eden) El-Azîz, (kullarına karşı merhametli olan) Er-Rahîm’dir. (26/Şuarâ 122)
► Âd (kavmi), gönderilen resûlleri yalanladı. (26/Şuarâ 123)
► Lut’u da (kavmine yolladık). Hani o kavmine demişti ki: “Siz göz göre göre bu fuhşiyatı mı işliyorsunuz?” (27/Neml 54)
► “Siz kadınları bırakıp şehvetle erkeklere mi yanaşıyorsunuz? (Hayır, öyle değil!) Siz cahillik etmekte olan bir topluluksunuz.” (27/Neml 55)
► Kavminin cevabı yalnızca şu oldu: “Lut ailesini yurdunuzdan sürüp çıkarın. Çünkü onlar temiz insanlarmış.” (27/Neml 56)
► Karısı dışında onu ve ailesini kurtarmıştık. Onun geride (helak olanlarla kalmasını) takdir ettik. (27/Neml 57)
► Üzerlerine (taş) yağmuru yağdırdık. Uyarılanların yağmuru ne kötüdür. (27/Neml 58)
► Elçilerimiz/Melekler Lut’a geldiğinde, onlar yüzünden kendini kötü hissetmiş, bir çıkar yol bulamamıştı. Demişlerdi ki: “Korkma ve üzülme! Kuşkusuz, karın hariç, seni ve aileni kurtaracağız. (Karın ise) geride kalacaklardandır.” (29/Ankebût 33)
► “Şüphesiz ki biz, o yaptıkları fasıklık nedeniyle bu belde halkının üzerine gökten azap indireceğiz.” (29/Ankebût 34)
► Fasık olanların barınağı ise ateştir. Oradan her çıkmaya çalıştıklarında geri çevrilirler. Ve onlara denir ki: “Tadın (bakalım) yalanladığınız azabı.” (32/Secde 20)
► Kâfirlerin ateşe arz edilecekleri gün: “Siz, dünya hayatınızda bütün güzelliklerinizi tükettiniz, ondan faydalanıp keyif sürdünüz. Bugün ise yeryüzünde haksız yere büyüklenmeniz ve fasıklığınız nedeniyle alçaltıcı azapla cezalandırılacaksınız.” (denir.) (46/Ahkâf 20)
► Ulu’l-Azm peygamberlerin sabrettiği gibi sen de sabret! Onlara (azabın gelmesi için) acele etme. Tehdit edildikleri (azabı) gördükleri gün, gündüzün bir saati kadar kalmış gibi gelecek onlara. (Bu, bir) tebliğdir/bildiridir. Fasık bir topluluktan başkası helak edilir mi? (46/Ahkâf 35)
► Bundan önce Nuh kavmini de (helak etmiştik). Hiç şüphesiz onlar, fasık bir kavimdiler. (51/Zâriyat 46)

FaizFakirlik, FakirlerFesat Çıkaranların CezasıFesat, Fitne ÇıkarmakFey ve Ganimetlerin TaksimiFiravunFitneFitne ve Bela ile İmtihan

[/size][/size][/color][/font][/color][/size][/font][/color]
TEVHİD MEALİ ANDROİD

0 (530) 401 81-81

TEVHİD MEALİ IOS

2018 © Tevhid Meali
Tevhid Basım Yayın

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #16 : 13 Şubat 2020, 23:01:22 »
Ayetleri paylastım imansızlar okumasın gıtsın baksın işlerine herseye Bı sey uyduranlar gıcık oluyorum.

Çevrimdışı fatih1453

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #17 : 13 Şubat 2020, 23:29:05 »
Ayetleri paylastım imansızlar okumasın gıtsın baksın işlerine herseye Bı sey uyduranlar gıcık oluyorum.
Bura senin özel sayfanmı kafa yanmış senin kimi neyle suçluyosun

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #18 : 14 Şubat 2020, 16:28:25 »
Yazdım ne var site gore lisi var sana mı kaldı bundan sonra yazdıklarıma dıkat ederim ha yeesız yorum yazmış olabılır ım haklısın okonuda bırdakıne daha temkınlı yazarı.

Çevrimdışı türkelli

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #19 : 15 Şubat 2020, 13:13:54 »
GAFLETİ ÇOK OLANIN DEVLETİ YOK OLUR SÜRECİNDEYİZ.