Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7484056 defa)

0 Üye ve 12 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #120 : 18 Mart 2012, 23:09:01 »
Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle belirtmek istiyorum benim notlarım tamamı ile karıştı ve benden pcb yada pic bekleyenlerin listesinden eser kalmadı :)
Nasıl oldu demeyin bende anlamadım ama oldu işte :) Şimdi sizlerden ricam benden pcb ve pic bekleyenler adres bilgilerini ve bekledikleri şeyleri bana mail atarsa sevinirim.

Sırası ile,

theplot1978, siyah olursa sevinirim ;)

Ropcsika, Hi I didn't attach hex file. If you want, I can send you a pic with hex file for only shipping cost.

freedan3d, thank you too.

walkmen, rx ve tx lcd nin kontrastı için. Kullanacağın lcd ye göre seçmelisin.

Arkadaşlar 2 adet resim ekledim. Biri benim şu anda dizmeye devam ettiğim ve en son yayınladığım pcb nin resmi diğeri de bahacanın dizdiği kart. Bahacan benim ilk yayınladığım pcb yi basmış ve ters çizdiğim transistörler nedeni ile devrenin fet sürücü kısmı çalışmamış. Devrenin diğer kısımları gayet güzel olmuş. Siz de ters transistörlere dikkat ederseniz bir problem yaşamazsınız. Yapan diğer arkadaşlar da resim eklerse sevinirim. Ayrıca ücretsiz pic için söz verdiğim arkadaşların da devrelerini de görsek gayet güzel olur ;)

Birde unutmadan devrenin mekanik kısmı ile ilgilenen ve üzerinde çalışan BERK263 ve theplot1978 arkadaşlarımıza buradan belirtmek istiyorum. Bir devre ne kadar güzel olursa olsun güzel bir kutuda değilse, sapı bobini güzel değilse tam olarak bitmiş bir ürün değildir. Bu bağlamda bence sizin çalışmalarınız çok önemli.

Saygılarımla

insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı theplot1978

• Yüzbaşı
« Yanıtla #121 : 18 Mart 2012, 23:41:45 »
 :) tesekkur ederim sirf bu is icin istambula gelecegim bacanagin atolyesinde lazer kesim makinasi var kutularin onune istedigimiz yaziyi kabartma yada oyma yapabiliyor orneknbir resim ekliyorum bi bakin hosunuza giderse standart bir kutu ayarlar hepsinin on kapagini ayni yapariz eskiden yaptirdigim lazer kesim sniffer icin yaptirmistim bi bakin olur derseniz yapalim

Çevrimdışı theplot1978

• Yüzbaşı
« Yanıtla #122 : 19 Mart 2012, 01:18:27 »
Kutuya etiket alti buton koyacaksak corelde ona gore dizayn edecegim yok disardan buton koyariz derseniz bi hal caresine bakariz artik karadag usta numaran bende yok mesajlarsan bi musait zamaninda goruselim

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #123 : 19 Mart 2012, 08:11:27 »
kartlar harika olmuş karadağ ustam.özelden mesaj attım.saygılar.

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #124 : 19 Mart 2012, 16:10:13 »
Arkdaşlar projemizi kutulamak için ne tür bir kutu seçmemiz daha uygun olur.

Plastik, Alüminyum,Metal ? hangisi

Çevrimdışı sealli

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #125 : 19 Mart 2012, 20:31:28 »
karadağ usta elinize sağlık, katkılarınız çok büyük başarılarınızın devamını dilerim...
eee artık yavaş yavaş yapmaya başlamak lazım.....

Çevrimdışı protek-e

• Yüzbaşı
« Yanıtla #126 : 19 Mart 2012, 22:12:06 »
sonuçta çok güzel bir cihaz ve işçilik olacağı kesin bu arada karadağ arkadaşım benim pcb ve entegreyi unutma  ;)

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı
« Yanıtla #127 : 19 Mart 2012, 22:14:30 »
sayın karadağ bir adet pcb ve entegre bende istıyorum mumkunse.yalnız ozelden mesaj yazmayı basaramadım altının rengine takılıp kaldık

Çevrimdışı canbay

• Yüzbaşı
« Yanıtla #128 : 19 Mart 2012, 22:31:55 »
Merhaba.,

karadağ hocam videoları seyrederken bir şey dikkatimi çekti. sol üstteki pil batarya durumunu gösteriyor anladığım kadarıyla. ama algılama esnasında diğer barlarla birlikte buda hareket ediyor. başarılarınızın devamını dilerim.
Saygılar...

Çevrimdışı myhid

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #129 : 20 Mart 2012, 00:00:17 »
karadağ hocam sitede kişisel ileti gönderiminde sorun var sanırım  ö yüzden site üzerinden bi mail attım size cevaplarsanız sevinirim  çalışmalarınızda başarılar dilerim

Çevrimdışı turkuyaxxx

• Yüzbaşı
« Yanıtla #130 : 20 Mart 2012, 21:49:37 »
TR1- 10K ,Q8 SCR ,D8 Dschottky, Pr1 200K , bu ürünlerin ne olduğunu anlayamadım. Bilenlerin yardımcı olmasını bekliyorum. Herkes Karadağ ustadan birşeyler bekliyor, oda tabi heryere yetişemeyebiliyor. Bu ürünleri link vererek hangi sitede bulabilirim. birde ekran olarak nasıl bir ekran kullanmalıyım

spedkadir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #131 : 20 Mart 2012, 22:13:11 »
karadağ  hocam. kullandığınız  lcd  nin markası ve kodunu  paylaşırmıısnız

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #132 : 20 Mart 2012, 22:16:22 »
karadağ  hocam. kullandığınız  lcd  nin markası ve kodunu  paylaşırmıısnız

WİNSTAR 128x64 Mavi LCD Grafik Modül WG12864B

spedkadir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #133 : 21 Mart 2012, 00:06:55 »
lcd  yakındaki  rx ler  konsatras  dirençlerii  yanlış  hatırlamıyorsam 10-20k  lık  bir  pot  rx lerin yerine  konup  uygun lcd  aydınlatma  ayarlanır

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #134 : 21 Mart 2012, 08:05:53 »
arkadaşlar pcb nin çizimini yayınlayacak olan var mı acaba.karadağ usta çok yoğun sanırım.çok zor iltibat kuruyoruz.usta picleri hazırlayana kadar biz pcb deki yolları düzenleyip kartımızı basalım . karadağ ustayada çok yük olmamış oluruz . herkeze kolay gelsin ....

Çevrimdışı ismail surek

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #135 : 21 Mart 2012, 09:02:54 »
gerçekten çalışmalarda işbirliği ve yardımseverlik ön planda...
forumdaki tüm arkadaşlara ve Karadağ ustaya çok teşekkürler ...
sinyallerin farklılaşmasına göre metallerin cinsini ayırt edebiliyoruz fakat bunu sinyaller ekranda çıkarken metal cinsini de yazan bir mod oluşturulabilir... Böyle bir çalışma yapabilir miyiz
Karadağ usta ellerine sağlık tekrar , 1 pcb ve mikro işlemci banada ayırabilir misiniz _? teşekkürler

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #136 : 21 Mart 2012, 09:12:53 »
Merhaba Arkadaşlar şu anda çok çok kısıtlı zamanım var herkese ayrıntılı cevap vereceğim. Sizden 1-2 gün süre rica ediyorum. Bu aralar başımdan problem eksik olmuyor.

Saygılarımla
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #137 : 21 Mart 2012, 15:12:54 »
tivos arkadaşım ben karadağ usatanın çizmiş olduğu pcb yi tekrar sprint layout ta üzerinden geçtim.Ama ustanın çizimi ile karşılaştırdığımda çok az ölçek hatası ortaya çıkıyor ekleyeyim bir bak düzeltip yayınlarsan diğer arkadaşlara da yardımcı olmuş oluruz böylelikle.
« Son Düzenleme: 10 Nisan 2012, 14:41:33 Gönderen: Karadağ »

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #138 : 21 Mart 2012, 16:08:00 »
ustam benim düşündüğüm kart ve kutu biraz daha büyük.bu yüzden katı büyüterek kartın üzerindeki yolları rahatlatabilirim diye düşündüm.gerçekleştirebilirsem yayınlarım.kolay gelsin. 

spedkadir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #139 : 21 Mart 2012, 21:45:11 »
karadağ  hocam  ne yaptınız  anlaşılan özel mesajlar  ulaşmıyor  size...hocam   pic ve  pcb gönderim olmayacakmı?