Gönderen Konu: Japon arkelogun Kullandıgı Japon el yapımı Modifiye LRL Cihaz...?  (Okunma sayısı 3825 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Delta

• Onbaşı
Arkadaşlar Bir müşterim bana onarım için bir cihaz getirdi...Cihazı 25 yıl önce bir Türkiyede japon arkeologtan temin ettiyini...Daha sonra cihazın  kayboldugunu söyledi..Cihazı şimdilerde tekrar bulduklarında cihazın deforme oldugu içinin söküldüyünü alındıgını söyledi.....Cihazı inceledim cihazda 2-anahtar 2-Analog ibre 1 led lamba hoperlor mevcut....Cihaz Eski Sanyo Pikapa modifiye edilmiş...içindeki preamfi katı sökülmüş..Cihazda anten olmadıgını sözledi.Yalnız cihazdaki 2 sarı kırmızı düyme boşş tuturulmuş hiç bir fonksiyonu yok... İki düymenin arasında 2 anahtar düyme var...on-of..Sadece Yukarıdaki 2 küçük metal düymede pot var...Biri açma biri ses açma.. büyük metal komtatörse boş.....Cihazın çalışma prensibini anlattı cihazın sesli ışıklı oldugunu...İlk açtıgında pat pat şeklinde ses verdiyini Metale yön verdiyinde pat pat sesin hızlandıgını ledin az ışıklandıgını meteli tesbitinde patpat sesin hızlanıp tiz bir ses aldıgınıve  ledin tam kırmızı  yandıgını...İbrenin şeklide metalin derinliyine göre az yada fazla kalktıgını belirtti...Cihazı müsterinin kendisine teslim ettim...Aklıma takılan şey Arkadaşlar Pikap Sanyo ıvy young googlede tarattıgımda Pikabın orjinal resmi pireamfi katı ve şeması var...Nasıl bir modifiye yada Pireamfi katıyla sadece bu mümkün olabilirmi...devre eklenerekmi yada Bilmediyimiz birşeymi var... Yoksa uydurmami ?? Sözkonusu olan cihaz ve cihazın Orjinal pikap resimlerini ve preamfi devresi şemasını ekliyorum. [/size]

Çevrimdışı Delta

• Onbaşı
Arkadaşlar Bir müşterim bana onarım için bir cihaz getirdi...Cihazı 25 yıl önce bir Türkiyede japon arkeologtan temin ettiyini...Daha sonra cihazın  kayboldugunu söyledi..Cihazı şimdilerde tekrar bulduklarında cihazın deforme oldugu içinin söküldüyünü alındıgını söyledi.....Cihazı inceledim cihazda 2-anahtar 2-Analog ibre 1 led lamba hoperlor mevcut....Cihaz Eski Sanyo Pikapa modifiye edilmiş...içindeki preamfi katı sökülmüş..Cihazda anten olmadıgını sözledi.Yalnız cihazdaki 2 sarı kırmızı düyme boşş tuturulmuş hiç bir fonksiyonu yok... İki düymenin arasında 2 anahtar düyme var...on-of..Sadece Yukarıdaki 2 küçük metal düymede pot var...Biri açma biri ses açma.. büyük metal komtatörse boş.....Cihazın çalışma prensibini anlattı cihazın sesli ışıklı oldugunu...İlk açtıgında pat pat şeklinde ses verdiyini Metale yön verdiyinde pat pat sesin hızlandıgını ledin az ışıklandıgını meteli tesbitinde patpat sesin hızlanıp tiz bir ses aldıgınıve  ledin tam kırmızı  yandıgını...İbrenin şeklide metalin derinliyine göre az yada fazla kalktıgını belirtti...Cihazı müsterinin kendisine teslim ettim...Aklıma takılan şey Arkadaşlar Pikap Sanyo ıvy young googlede tarattıgımda Pikabın orjinal resmi pireamfi katı ve şeması var...Nasıl bir modifiye yada Pireamfi katıyla sadece bu mümkün olabilirmi...devre eklenerekmi yada Bilmediyimiz birşeymi var... Yoksa uydurmami ?? Sözkonusu olan cihaz ve cihazın Orjinal pikap resimlerini ve preamfi devresi şemasını ekliyorum.

Çevrimdışı Delta

• Onbaşı

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
Bunu söyleyen kişi sıkmış size.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
Japon arkeologlar görmesin bi daha ülkemize turist olarak bile gelmezler. ^-^ ^-^ ^-^

Çevrimdışı Veysel Şahin Karaca

• Er
  • www.teknolojiekibi.com

Merhaba.

[/size]Pikabı modifiye etmektense yeniden yapar o işten anlayan.
[/size]O kadarını becerip de preamfi katınımı yapamamış.
[/size]
[/size]Ama ibreleri kutu vs güzel, acaba bunlardan bişeyler yapılabilir mi diye işten anlamayan, girişken, az eski kafalı zihinlerde bazı hayallere neden olabilir. :D