Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7486882 defa)

0 Üye ve 15 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #4640 : 27 Ağustos 2013, 06:23:53 »
jickata ustam benim sorunum osc ekranda tek çizgi çıkyor  sorunu çözemedim .

Montaj klavuzundaki voltajlar uygun mu.Pek bilgi vermemissin,ama ben sorayIm.IRF 740 asIrI IsInIyormu.LF357 takIlI ise LF356 ile degistir.Frekans metren var ise klavuzdaki frekanslarI incele.Lehimleme sIrasInda 2N7000'ler de sorun olmus olabilir.Biraz daha sorununa acIklIk verirsen daha iyi bilgi verebilirim.SaygIlar.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı tatarlar

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #4641 : 28 Ağustos 2013, 01:04:25 »
Merhaba arkadaşlar
yaklaşık 2 sene önce hazır pcb ile delta pulse yapmıştım çalıştı . bir süre kullandım ve uzun zamandır dokunmadım . tekrar yeni akü takıp açtığımda ekrandaki pixeller kahverengi olarak aydınlandı ama görüntü yok tuşlara bastığımda komut alıyor. neleri kontrol etmem gerekiyor saygılar

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4642 : 29 Ağustos 2013, 12:55:20 »
Merhaba arkadaşlar
yaklaşık 2 sene önce hazır pcb ile delta pulse yapmıştım çalıştı . bir süre kullandım ve uzun zamandır dokunmadım . tekrar yeni akü takıp açtığımda ekrandaki pixeller kahverengi olarak aydınlandı ama görüntü yok tuşlara bastığımda komut alıyor. neleri kontrol etmem gerekiyor saygılar

Merhaba,

Lehimlerinizi elden geçirin.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı machete

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #4643 : 29 Ağustos 2013, 19:31:36 »
devreyi tamamladım kutulama yapıp arazide test yapmam gerek,buna uygun kutu ve bobin için 40cm boş dedektör başlığı nereden bulabilirim,acil bitirmem lazım....

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4644 : 29 Ağustos 2013, 21:17:12 »
devreyi tamamladım kutulama yapıp arazide test yapmam gerek,buna uygun kutu ve bobin için 40cm boş dedektör başlığı nereden bulabilirim,acil bitirmem lazım....

Videolarımda görünen başlıklar için yardımcı olabilirim.

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı mosca

• Onbaşı
« Yanıtla #4645 : 30 Ağustos 2013, 12:32:45 »
Can i have one reply to post 5005,thank you.

Çevrimdışı mosca

• Onbaşı
« Yanıtla #4646 : 04 Eylül 2013, 11:47:38 »
Can you Karadag reply to me,thank you,best regards.

Çevrimdışı haylaz

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4647 : 04 Eylül 2013, 16:21:24 »
s.a ustalarım Delta Pulse 3 ayrım yapmıyor U1 4066 entegreyi değiştirdim yine olmadı pottan ayarlama yapıyorum ayrım 1.2 saniye calışıyor sonra tekrar bozuluyor  demir gümüş alaminyum bunalara yaa + değeri veriyor yada - değeri veriyor yada - + olarak veriyor hassaiyet 180 lerde sen ancak duruyor  derinlik cok düşük 1 tl 6cm görüyor arıza nerde olabilir bilginiz varmı sizinde başınıza geldimi böyle bişey ???

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4648 : 04 Eylül 2013, 16:25:37 »
s.a ustalarım Delta Pulse 3 ayrım yapmıyor U1 4066 entegreyi değiştirdim yine olmadı pottan ayarlama yapıyorum ayrım 1.2 saniye calışıyor sonra tekrar bozuluyor  demir gümüş alaminyum bunalara yaa + değeri veriyor yada - değeri veriyor yada - + olarak veriyor hassaiyet 180 lerde sen ancak duruyor  derinlik cok düşük 1 tl 6cm görüyor arıza nerde olabilir bilginiz varmı sizinde başınıza geldimi böyle bişey ???

Sanıyorum denemeyi kapalı ortamda yapıyorsunuz ve bobin ekü bağlantlarınız konnektörlü(yeşil klemens) Eğer öyle ise dedektörü açık alanda ve kutulanmış, o konnektörler yerine profesyonelleri tskılmış olarak deneyin.

Saygılar

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4649 : 04 Eylül 2013, 16:29:00 »
Hi,
Who can tell me HOW and WHERE  i must connect the pin 16 of 18F if i remove all components of charger because i don't use it,may i put one 2N7000 besides PR1 or besides the 4094,thank you ,best regards.

That is not important. Don't use pin16.

Regards

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4650 : 04 Eylül 2013, 18:16:43 »
haylaz036
c4 47 pf
r9 100k
r31 100k
r31 üst ucunda 1.4-1.5v arası gözükücek şekilde  tr1 trimpotunu ayarlayın
yüksek eşik değerinde açmasın diğer bir sebebi de 4051 den kaynaklanır hcf olmalı
onu söküp 3 ve 13 bacakları arasına 10k direnç takın
r45  10k direnç takın
bobini ahsap sandalye üzerinde 90 derece dik olacak konumda deneyin yere doğru bakmasın
bir adet metal pense gibi demir türevi birde aliminyum tek kat incelikte folyo yada
folyo içeren nescafe paketi gibi bir ürün paketiyle -25 +25 gibi farklı değerler vericek sekilde tr1 ayarını netleştirin dah sonra farklı metallerle denersiniz
cihaz ile ilgili hiç bir resim eklemediğinizden dolayı görmeden yaptınız hataları bilemeyiz
yardımcı olan kişilere sizlerde eksiksiz derdinizi anlatabilecek bilgiler vermeniz gerekir
---------------------------------
cihaz gerilimini akü pilden mümkünse regüleli sabit bir kaynaktan besleyin ilerde 12.6v olarak
7812 3055 devre ile 7812 eksi bacağına 1k trimpot takarak ayarlayın
cihaza uygulamadan önce çıkışı ölçün  cihaz çalışma esnasında gerilim düşümü olacağında boşta 13v olarak ayarlayın
« Son Düzenleme: 04 Eylül 2013, 18:32:50 Gönderen: Tesla^Pulse^Coil »

Çevrimdışı meh_mets

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #4651 : 08 Eylül 2013, 14:00:45 »
nıyayet bir yerlere varabıldım en sonunda  karadag ustam yanılıyorsam benı duzelt  pulse 3 cıhazını ustam ıkı osılator devrelı darbe endeksuyon mantıgı ıle kurmus ve uzuun zamandır aklıma takılan soruları cozmeye basladım kafamdakı tum sorular cevap buldugunda sızlerle paylasacam tabıkıde yanlız karalama amaclı soylemıyorum ama pulse 3  yaparsanız karsılacagınız bır cok sorun olacaktır en basıtınden soleyeyım pıc tarafından uretılen sınyalın kayıp yasamadan pıce donusu olmadıgından saglıklı bır sonuc elde edemezsınız ve bunun gıbı bır kac sorun daha sonuc elde eder etmez sızlele paylasacam

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4652 : 08 Eylül 2013, 21:18:11 »
mehmet
senin telefonun nerde kayıtlıydı hatırlamıyorum 6 ay oldu ortalarda yoktun bana mesaj at 
dp3 analog yapısı daha önceleri ortalarda olan bir şemaydı zaten üzerine dijital yapı oluşturuldu
1 senede çok şeylerini değiştirdim üzerinde çalıştım
sinyal kayıpları gönderimde ve alımda mutlaka olacaktır
suan benim geldiğim aşamada çıkıştaki parazitlik değişim
çalışma ortamında yakınların cihazlar çalışmasına ve metaller olmasına rağmen
çıkıştaki bozulma 0.03v yani birilerin evinde kullandığı dijitale tam regüleli adaptör gibi çalışıyor
40cm bobin için mesafeler 1tl 50cm sigara kutusu boyutaki metal kutu 1mt  20x20 demir sac levha 1.5m bu boyutların büyümesine göre 3mt kadar max seviye var
ayrımda 2 farklı tür metalle metalin sekline duruşuna bakılmaksızın +yada - yönde hep aynı değerleri veriyor
o yüzden geldiğim noktadan daha öteye götürecek neler söyliyeceksin merak ediyorum
bir yandan benim bildiğim olup ta sizin bilmediğiniz yapmanızı söylemediğim şeylerde yok
ben her gün daha çok seyler öğreniyorum o başka daha sonlarında olanlardan açıklamadım
çok şeylerde olabilir :D
hemen üsten geriye doğru bile bir çok mesajımda ve eklediğim toplu dökümanlarda bunları söyledim zaten
yazılım olarak bilgim olsaydı yeni bir tasarımla anka kuşunun küllerinden yeniden alevlendirebilirdim :D
neyse daha fazla gevezeliğe gerek yok işimize bakalım  8)

« Son Düzenleme: 08 Eylül 2013, 21:27:35 Gönderen: Tesla^Pulse^Coil »

Çevrimdışı machete

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #4653 : 09 Eylül 2013, 15:04:38 »
devreyi beslemek için dc-dc çevirici kullanılabilir mi?bu devreyi yapmak niyetindeyim akımı yeterli midir sizce

Çevrimdışı haylaz

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4654 : 09 Eylül 2013, 21:15:09 »
ayarladım dalcıg usta ama yok oolmucak bu iş
telsa usta dediklerinde yaptım bu gün istanbuldan malzeme istedim entegre leri transistörlerin bi kısmını ne bilim nerdeyse yeniden dizdim :)
bobinden kaynaklanıyor dedim tam 20 tane bobin sardım  2.4  1.2 3.4 1.0 30 cm 40 cm 20 cm 50 cm  yok olmadı  kafayı kırdım
artık uğraşmıyorum  dp3s  bakcaz artık

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4655 : 09 Eylül 2013, 22:33:12 »
Machete , devreyi beslemek için bu kadar tefarruata gerek yok ve 600 ma yeterli olmaz dp3 anlık 4 ya da 5 A akım çeker .
DP3 S bölümünde   # 175 nolu mesajımda  pcb sini kendi çizdiğim  bir entegre ve iki dirençten oluşan ve  girişine 36 v a kadar dc gerilim verebileceğiniz ve çıkışında 12,50 v  ve 5 A  güç veren  regüle devresi bulunmaktadır . Kendim kullanıyorum ve oldukça memnunum . Bilginize

Link : http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=4900.160

Saygılar
« Son Düzenleme: 09 Eylül 2013, 22:34:41 Gönderen: bay17 »
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #4656 : 10 Eylül 2013, 20:45:46 »
Machete , devreyi beslemek için bu kadar tefarruata gerek yok ve 600 ma yeterli olmaz dp3 anlık 4 ya da 5 A akım çeker .
DP3 S bölümünde   # 175 nolu mesajımda  pcb sini kendi çizdiğim  bir entegre ve iki dirençten oluşan ve  girişine 36 v a kadar dc gerilim verebileceğiniz ve çıkışında 12,50 v  ve 5 A  güç veren  regüle devresi bulunmaktadır . Kendim kullanıyorum ve oldukça memnunum . Bilginize

Link : http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=4900.160

Saygılar

slm arkadaşlar besleme konusunda benimde nacizane bir önerim var, malum bu tip devrelerde sabit v. girişi devredeki kararlılığı artırıyor, onun için benim tavsiyem LM2577 dir, Türkiyeden bu entegreyi satın alırsanız, entegre tek başına  8 TL civarında, ama ebay vb satış sitelerinde 2,5-3 dolar, ben her ikisini de denedim. benim aldığım ürün

aldığım adres ise

http://www.buyincoins.com/item/11860.html

kargo beleş ama 4-6 hafta gelmesi için bekliyorsun. ürünün özelliğine gelince bir kez ayarladığınız çıkış voltajını size sürekli sabit olarak veriyor, tek sorun şu kullanım esnasında bataryanızın voltajını sürekli kontrol edin zira bu kit bataryanız 3-4v a düşene kadar size istediğinizi veriyor, işte bu noktada işler karışıyor zira akünüzü öldürüyor  ;D
« Son Düzenleme: 10 Eylül 2013, 20:48:36 Gönderen: pro-TR »
Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #4657 : 10 Eylül 2013, 23:13:08 »
Selami ustam 3-4v ta kadar akünün düşmesi engellenilebilir bir durum örn 9v da minimum olarak ayarlanılabilir.
Eğer temiz bir kaynaksa denemeye değer.Gerçi siz kullanıyosanız sorun yok demektir.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #4658 : 11 Eylül 2013, 12:38:45 »
Selami ustam 3-4v ta kadar akünün düşmesi engellenilebilir bir durum örn 9v da minimum olarak ayarlanılabilir.
Eğer temiz bir kaynaksa denemeye değer.Gerçi siz kullanıyosanız sorun yok demektir.

@onur600 usta

delta türevlerinde sorun yaratmıyor, püf noktası şu; sinyalin GND noktasını TL062 ile beslemenin ortasına aldığımız için sorun yok... ;)
Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4659 : 11 Eylül 2013, 13:13:40 »
 Devre girişinde su voltaja kadar sabit bir gerilim vermesi için her.gi bir ayar yok özelliği gereği verebileceği son voltaj değerine kadar çıkışı besliyor buda akü 3-4v ta düşene kadar çalışıyor
sadece çıkış ayarı var
----------------------------------------------------------------------------
akünün gerilimi ölçebilecek bir volt metre ile takip edilmeli yada belli bir voltajda gerilimi kesecek zener diyot transistör ve mosfetli bir kısım eklemek gerekiyor
o hazır kitin birazda özellikli versiyonunun satışı yapılıyor  türkiye kaynaklı
voltaj göştergesi var
usb çıkışı var belki arazide cep telefonuda şarj etmek gerekebilir  8)
-----------------------------------------------------------
Wide Input voltage: 4.5-40V
Output Voltage: 1.25-37V (Adjustable)
Output current: rated current 2A, 3A MAX ( Heat-sink Needed),
---------------------------------------------------------------------------------------
http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar/dc-dc-konvertor-4-40v-giris-1-25-37v-cikis-91209555
« Son Düzenleme: 11 Eylül 2013, 13:15:44 Gönderen: Tesla^Pulse^Coil »