Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7467755 defa)

0 Üye ve 31 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

leonidas42

• Ziyaretçi
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #2500 : 03 Kasım 2012, 22:25:34 »
her zaman dedim yine diyorum arkadaşlar şu pulsenin sesini pulse starın ki gibi yapın zaten oldukça stabil dp3 ekrana gerek yok birde ibre koyun  birde demir ayrımını yaptırdınız mı eee daha ne arıyorsunuz arkadallar anlayamadım hüseyin abi bu işin piri ama bir dediğimi tutmadı yaww:D
saygılarımla...LEO

a.samet

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2501 : 03 Kasım 2012, 23:13:32 »
Her seyi de ondan beklememek lazim biraz da bizim biseyler yapmamiz lazim sanirim

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #2502 : 03 Kasım 2012, 23:25:43 »
 s.l. leon usta talep ettiklerin olmaz değil ama ozaman  tamamen taklit olmazmı mesala deltanın sesi cok daha bas yapılr. skala yerine, kademeli led sıralamasıda yapılabilir.gerçi insanlar en çok görünüme önem veriyo.demiri  sıfırlama başarısı yapan olursa harika olur o zaman minarel tarihe karışır.. saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2503 : 04 Kasım 2012, 12:42:05 »
Arkadaşlar Dp3 üzerinde fet eklentisiyle beraber kullandığımız uyumlama hızının asıl kullanım amacı nedir.Biz bu özelliği en verimli nasıl ve neye göre kullanırız

Çevrimdışı ramsona16

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2504 : 04 Kasım 2012, 19:17:12 »
Merhaba arkadaslar uzun zamandır bişey dikkatimi çekiyor,deltada ayrım var bunu biliyoruz ama arazide bu ayrım cok tat vermiyor işin acıkcası bu.ama şuda varki aslında makina tam ayrım yapıyor kesinlikle şaşırmıyor ,tek problem bunu görüntüye dökmesinde hata yapıyor.ben ayrımına osc den bakıyorum mükemmel keşke normal görüntüdede aynı şekil bilgilendirse.cok uzattım sormak istedigim şu bucihaz osc de tam ayrım yapıyorsa ve gösteriyorsa bu ayrımı görüntünün barların yanı sıra direk osc egrisine baglı olarak led cıkışı verilse süper olacak.görüntü gec kalsa bile yada hatalı gösterse bile egride tam ayrım oldugu için ledler kesin ayrım yapacak,normalde led var diyeceksiniz tamam ama benim istedigim metal gördügünde osc egrisinde oluşan degişimi ledle göstermesi.yorum larınızı bekliyorum arkladaslar.eger sizlere gereksiz gelirsede bu yazdıgım,karadag ustam ve digerr degerli ustalar en azından bana bir yol gösterin ben yapmak istiyorum.şimdiden teşekkür ederim..
Kalb kırmak, Kâbe'yi yetmiş defa yıkmaktan daha kötüdür) buyurulmuştur. iyi olsun, kötü olsun hiçbir insanın kalbini incitmemelidir. Allahü teâlâyı en çok inciten, küfürden, inkârdan sonra, kalb kırmak gibi büyük bir günah yoktur.”

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2505 : 04 Kasım 2012, 20:55:22 »
herkeze selam
------
berk amaç toprak üzerinde yoğun mineralli durumlarda cihazın mineralle metal gibi tepki verip sürekli sinyal vermesini engellemek normlde metal algıladığı sevide uzun sürede bekletsen susmaz cihaz gerilimi düşmezse
gecici eşik yükseltmek gibi sürekli değişim göşteren bir toprak olduğunda vlf cihazlarda bu çok yüksek olduğundan sürekli sallamak gerekiyor
uyumlama hızını yükseltikçe örnek bir tl parayı ilk algıladı mesafe 45cm bu artısa göre 3sny sonra susar 40cm yaklaştırdığında
yine aynı sekilde 3sny sonra susuyor 35 çektik yine aynı bu metalin büyülüğüne ve bobine yakınlığıa göre aşamalı olarak cihazı susturuyor yani bekleme yapınca ayar ksıyor
bu durum bu sekilde kalmıya metalden tamamen uzaklaştığındıktan  3-5sny sonra yine aynı ilk başlangıç seviyelerinden algılamaya başlıyor
sizin yerinize sıklıkla cihaz resetlemek balans yapmak gibi
metale göre belli yakınlıktan sonra artık bu bariz metal etkisi verdiğinden susmuyor buda uyumlama hızının yüksekliğine göre değişiyor
dp3 menüsünde en yüksek kayıpsız kullanmak için en düşük eşik ayarında susturarak düşük mineral modunda uyumlama hızını 100 kadar duruma göre yükseltebilrisniz 100 deyken ken bırak toprak bir adet inşaat tuğlasıyla bile denesen 5cm mesafeden algılamıyor arama başlığını toprağa yakın ötmeden kullanabilirsiniz
uyumlama hızı tuğla olan yerlerde 100 kadar yada gözlemlediğiniz duruma göre bunu dahada aşağılara çekebilirsiniz 50 gibi bir sıntandarta bırakabilirsiniz
yani vlflerde kol kası yapacak kadar çok olan bu durum bizim deltalarda sıfır olarak kabul edersek bunu ayarı artırarak
arama esnasında yavaş bir  bir sekilde sallayarak tek ses duymadan arama yaparsınız
biraz karışık gibi olmuş olabilir ama faydasını görürsünüz
------------------------
kısa ve öz
feti ekle uyumlama hızını 100 le kullan 
kafa şişrmeye ne gerek var dimi :D
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ramsone 16
cihaza regüle devresi ekle beslemeyi stabil hale getir benim sardığım gibi bobin sar kullan toprak üstünde tr1 ayarı yap
 bak bakalım ayar kaçıyormu sesli ayrım modunda daha iyi gözlemlersin durumu
cihaz zaten o duruma göre ayrım yapıyor cihazı dış ortama göre stabileştirmek gerekiyor  sadece

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2506 : 04 Kasım 2012, 21:17:29 »
tesla usta versiyon 3.0 mı sizin cihaz.ben halen bosluk denemelerim basarısız.bosluk denemesi yaptınızmı?

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2507 : 04 Kasım 2012, 23:36:44 »
class
-------
o yazılım ilk denemesini hüseyin ustayla beraber yaptık yarım metreye 19lt damaca göümüp denedik sonuç aldık
cihazının diğer konularda sıkıntı yoksa çalışıyorsa o konumda çalışyor olması lazım sonuçta aynı yazılım herkezde
cihazını ve hangi sartlarda nasıl kullandığını bilmediğimden suan hiç bir öneride bulunamam sana
metal algılaman düzgünse oda düzgün bir şekilde çalışır

gokhangokcen

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2508 : 05 Kasım 2012, 09:20:58 »
arkadaşlar merhaba iyi günler dilerim delta pulse3 ile yaptığınız denemelerde hiç başınıza toprak ile normal ev ortamında boşlukta yapılan değerler hakkında sapmalar gördünüz mü acaba? ev ortamında herşey güzel mükemmel ayrım seviyesinde fakat toprak ortamında değerleri sürekli olarak eşit göstermekte çözüm yolunu bileniniz var mı başına böyle bir olay gelen oldu mu

Çevrimdışı ramsona16

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2509 : 05 Kasım 2012, 18:55:23 »
ünal istedigin başlıgı tak istedigin regüleyi yap ayrım bozulmuyor belki ama metalin büyüklügü küçüklügü ve ani göstermekle yavas yavas göstermek arasında cok şey degişiyor.en mükemmel ayardaki delta bile dene istersen aniden göster metali hemen başlıgın önünden bakalım ne göreceksin,sonuç hep aynı yanlış gösterecek.ama bunu osc olarak açıpta egriyi izleyerek yap,ister aniden göster ister büyük ister kücük metal göster tam ayrımı yapıyor ve hiç bi şekilde şaşırmıyor.bu yüzden üstte yazdıgım şeyi istedim ustalardan bakalım yardım gelecekmi,yazdıgım olayın farkındalardır zaten. kolay gelsin ünalım. bişey daha sölicem diger arkadaslarada yardımcı olur bu 2n 7000 problemi yaşayan arkadaslar arızalı 2n7000 i tamir edin.er-88 arkadasımla beraber bunu bulduk dün aksam ugrasırken herkese faydalı olabilecegni düşünüyorum kolay gelsin arkadaslar.karadag ustam ve degerli ustalar üstte yazdıgım konu için yardımlarınızı bekliyorum.
Kalb kırmak, Kâbe'yi yetmiş defa yıkmaktan daha kötüdür) buyurulmuştur. iyi olsun, kötü olsun hiçbir insanın kalbini incitmemelidir. Allahü teâlâyı en çok inciten, küfürden, inkârdan sonra, kalb kırmak gibi büyük bir günah yoktur.”

Çevrimdışı golden_greek

• Er
« Yanıtla #2510 : 05 Kasım 2012, 22:12:28 »
have anyone do the manual for dp3?

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2511 : 05 Kasım 2012, 22:13:41 »
Merhaba Arkadaşlar,

Berk, fet eklentisi otomatik ground balance işleminin hızını ayarlamak için. Uyumlama hızı hızlı yada yavaş geliyorsa fetli devre ile ayarlayabiliyorsun. Ama eklemesen de bir  problem yok.

ramsona16, OSC deki ayrımı direkt ekrana aktarabiliriz ama bu seferde ayrım için mesafenin yarısından fazlasını kaybetmiş oluruz. Zaten ani göstermek ile ilgili yaşadığın durum da tam olarak burada karşına çıkıyor. Olayı şöyle açıklamaya çalışayım osc deki her bir nokta adc nin 16 adımlık okumasına tekabul ediyor. Yani ana ekranda soldaki barlarda 16 kademelik yükselme osc de 1 nokta kadar yükselmeye tekabul ediyor. Bu da ana ekrandaki bar yüksekliğinin sayısal olarak yetersiz kalmasına neden oluyor. Böyle olunca da metal belirli bir seviyeden daha yakına geldiğinde ekran doluyor ve ayrım geçersiz oluyor. Dersen ki algılama aynı olsun ben osc ekranındaki eğriyi görmek istiyorum. Bu pek tabii mümkün.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2512 : 05 Kasım 2012, 22:20:47 »
have anyone do the manual for dp3?

Hi,

What kind of manuel do you want? I attached a output job for you.

Regards.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı golden_greek

• Er
« Yanıtla #2513 : 05 Kasım 2012, 23:37:47 »
sorry
i mean user manual. settings etc

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2514 : 06 Kasım 2012, 00:29:26 »
rambo
hüseyin hocam bende önce olaya direk el koymuş iyide yapmış
ama sunu söyleyebilirim sabit bir measafede duran bir metali evde denediğin gibi deneyemezsin toprakta
o yüzden karşılaştığın hatayla yüzleşmiyceğin kesin
sabit duran metale arama başlığını nekadar yakına ne kadar hızlı yaklaştırabiliriz dimi  en fazla arama yüksekliğiyle zemin kadar oda 5 ila 10 cmlik ara direk yüzeyde bir metal olması şart
----------
bu 2n 7000 muhabbetini anlayamadım bozuk olduğunu düşündüğümüz feti mi tamir ediyorsunuz ki  bunu bacak ucçlarını devreden söktükten sonra kısa devre edince düzeldiği oluyo açık devre kalıp ters çalışmasından sorun oluyor bazen
yada bunu yerine çabuk bozulmayan daha falza güçlü bir fet ilemi değiştirdiniz
feti bozacak etkenler elektirk kaçıran havya eldeki statik elektirik lehim esnasında fazla ısıtmak gibi durumlar
-------------------------
senin bobin yada regüleden hangisini suan uyguladın cihaza ve uyguladıklarından ne kadar fayda sağladın toprakta cihazın ötme sorunun varmı ayrım kaçması bahsetiğin mesleden başak türlü oluşuyomu
------------------

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2515 : 06 Kasım 2012, 02:14:14 »
Bu projede emeği geçen herkese teşekkür eder ve kutlarım  . Bende başlamak istiyorum ama çok fazla elekrtonik bilgim yok daha önce pic le çalışan ayrımsız bir dedektör projesini uyguladım ve çalıştırabildim , karadağ ustam full hex li pic temin ederim derse hemen başlıcam , aksi taktirde yapsam bile iki ayrımsız pic li dedektör koleksiyonum olacak :)   saygılar
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2516 : 06 Kasım 2012, 06:46:26 »
Arkadaslar,bende kutulama isi ile ugrasIyorum.Hemen hemen hazIr diyebilirim(Tam bittiginde resimlerini eklerim).Bir sorum olucak.Detektoru birkac cesit baslIkla kullanmak istiyorum,ama her baslIgIn sonumleme direnci farklI oluyor.Bu sonumleme direnclerini her baslIga gore kolaylIkla uygulama bicimi konusunda  fikri olan arkadaslardan fikirlerini bekliyorum.Benim dusuncem, kutu ardIna soket bicimi uygulama yapsam olurmu diyorum(elbette bunlarI deniycem,deneyenlerden goruslerini almak istedim).SagIlar.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

osmanmutlu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2517 : 06 Kasım 2012, 16:24:07 »
S.a ustalar bişi danışmak istiyorum.
İnternetten dp3 malzemelerini alacağım ama entegreler konusunda anlayamadım birkonu var yardımcı olursanız çok sevinirim.
HCC4094BF yerine 74HC4051
74VHC4051N yerine 74HC4051
olurmu acaba ustalar.

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2518 : 06 Kasım 2012, 17:46:00 »
  4094 TTL 5 voltla çalışan 74hc serisi olacak
 4051 CMOS 12volt çalışan hcf serici olmasI tavsiye edilir.

CD4051 ve74HC4094 doğru entegrelerdir ve kullanabilirsiniz.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2519 : 06 Kasım 2012, 18:07:49 »
jickata
sönümleme direnci bobine paraleldir bobine seri olan direnç var ise  beraber ikisinide
bobinden gelen ara kabloya ufak plastik kutu içine yerleştirebilirsin açılıp kapana tipleride var oto teyp sigorta kutusu gibi
 birde istersen ufak ferit nüveinin içinden geçir bir kaç tur atıp
------------------
uydu anten diseq  metal kutular vardır bunların içinede kulanabilirsin  giriş çıkış kısımları rg6-u6 anten kablosu BNCsoketle kulanabilirsin istediğin  bobine göre değiştirebilirek kulanabilirsin 1giriş 1-çıkışlı tipleri var
--------------
elinde mevcut bobin adetine göre cihaz kutusuna siwiçh kulanarak uygulayabilirsin
--------
sönümleme direncini uclarını kutuya sigorta yuvası olarak çıkış verip  sigorta seklinde dirençleri hazırlarsan  istediğin zaman diğeriyle değiştirebilirsin
---------------
sana iki çesit bobin yeterli gelir buda ufak ve büyük olarak örnek 40cm daire ve 100x 50 dikdörtgen
buda en fala 2 söünmleme 2 adet seri direnç demektir
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
osman mutlu
 cihaz için entegreleri        HCF koduyla başlayan  4051-4066-4094  bulmaya çalış
aynı seri numarasından olan engtegreleri kulanabilirsin sadece daha fazlası için datasheetleri incelersin