Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9922593 defa)

0 Üye ve 136 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #360 : 29 Ağustos 2013, 23:58:16 »
onur usta sabit dirençte de ısınma yapıyordu onun için 2.2 k  5 waat taş pot koymuştum.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #361 : 30 Ağustos 2013, 00:24:06 »
usta o dirençte ısınma varsa bobini bi kontrol et. potun direncini çok düşürmedin umarım 0-2200R arası ise. birde 740 ın 1.bacağına bakıver...
Benden bi tavsiye bidahada başkasına cihaz yapma aynı sıkıntıyı bende yaşadım...acele işe şeytan karışıyor :D ;D
« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2013, 00:26:19 Gönderen: onur600 »
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #362 : 30 Ağustos 2013, 01:58:16 »
selam bitkici şakir
özel mesaj lara biliyormusunuz sanırım size dosya eklemenin ve bunun gibi bir kaç sorunuzun
cevabını kaç gün önceden ve  bu akşam sorunlarınızla ilgili cevaplarını yazmıştım görmediğiniz düşünüyorum
telefon no da verdim ne yapmanız gerektiğiniz söylerim olmadığı yerde
---------------------------------------------------------------------------
durumunuza gelince pot bağladığınız yerdeki direnç sönümleme direnci değil burda olması gereken sabit direnç
size gelen wattlı dirençlerden oluşan toplam da 1k direnç takmanız gerekiyor
---------------------------------
bobine seri direnç olarak bobin iç direnciniz çok düşük ise eklemelisiniz aksi taktirde gerek yok
bobin direnciniz 4R tamamlarsınız bu şekilde buda mosfetin ısınmaması gereken yoksa ben 2R değerinde bobin kullanıyorum mosfet soğutuculu olarak
---------------------------------------------------------------
sönümleme direncine gelince bunu karta giren bobin uçlarına paralel olarak takıcaksanız tek bir 680 yada 2 tane 680 ni paralel bağlayarak deneyebilirsiniz o potu kullanmanıza gerek yok
---------------------------------------------------------------------
osc menüsünde girdiğinizde sinyal durumu nasıl olursa olsun tune butonu bastığınız sinyal eğrisini en başa getirir fakat ayrım ayarını tutturabilmek için kitin üstündeki trimpotla ayar yapmanız gerekiyor
cihaz normal konumda çalışırken demir yaklaştırıp metal tespit sinyal grafiğin iki yönde de yükseldiği konuma kadar çevirin gerisi ufak ta sağ sola çevirerek farklı metallerle deneme yaparsınız
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2013, 02:17:24 Gönderen: Tesla^Pulse^Coil »

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #363 : 30 Ağustos 2013, 03:30:55 »
pulse dedektor 3d toprak altı  metal kutu tespiti örnek uygulaması
adım adım  datha alınarak kaydedilmesi görüntülenmesi
yabancı siteden alıntı
ICON DATA METAL DETECTOR DATA LOGGER.wmv
« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2013, 03:37:23 Gönderen: Tesla^Pulse^Coil »

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #364 : 30 Ağustos 2013, 05:51:04 »
ne diyeyim ustam sabah namazına kalkmıştım , şimdi o direnci takacağım ve potu dediğiniz şekilde takacağım, özel mesaj yerlerini arayıp bulacağım  olmazsa ben size telefon bırakırım. onur usta ben hem ekibe bir faydam olsun istedim hemde çok sevdiğim hatırlı bir insan için yapıyorum, ama düşüncelerim dün akşam biraz değişti. ben kendim cihazı kullanmaya durumum pek müsait değil zaten. yardımlarınız için çok teşekkür ederim. ( mustafa ustanın adresini arıyorum ) vuracağum onni da uşağum...

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #365 : 30 Ağustos 2013, 05:54:39 »
sayfanın en üstünde iletilerim diye bir kısım var o yazıya tıklarsan gelen mesajları görebilirsin
istediğin zaman arayabilirsin müsaitim
« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2013, 05:55:47 Gönderen: Tesla^Pulse^Coil »

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #366 : 30 Ağustos 2013, 06:10:48 »
direnci yerine taktım, cihazın ekran açıldı ama başlatamıyor. en son durum bu işte.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #367 : 30 Ağustos 2013, 07:06:25 »
ve sabahın 7.00 si     c 24- 470uf kondansatörü ters besleme vermişim patlattım, eee o kadar uğraşınca illkaki hata oluşuyor . şimdi karadağ ustam pik modül zarar görmüşmüdür, gerekirse bir kart isteyelim sizden ve parçalrı sıfırdan yenileyelim  olması gereken bu ise bunu yapalım yok şu , şu parçalar değişsin dersen önce onları değiştirelim.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #368 : 30 Ağustos 2013, 07:08:46 »
ben aslından işi çok kolay gibi gördüğümden yaşadım bu problemi yani çok karmaşık devre topladım ama hani rakibi hafife almak tabirine yenik düştüm.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #369 : 30 Ağustos 2013, 08:12:43 »
Merhaba,

Bitkici şakir, İşin aslı devre gerçekten de çok basit. Toplamda 20 kalem civarı malzme var. Resimlerden gördüğüm üzere siz en baştan beri devreye sönüm direnci bağlamadan çalıştırıyorsunuz. Oysaki videoların hepsinde sönüm direncine vurgu yapmıştım. Artık haftasonuna sönüm direnci ile ilgili bir doküman hazırlayıp yayınlayayım da başka takılan olmasın. Modüle bişey olacağını sanmıyorum. Açıkcası devrede bişey olduğunu sanmıyorum. Kondansatörleri değiştirin muhtemelen 7805 de arızalanmıştır. Onu da değiştirin. Sönümlenme direncini bağlayın. Devrenizin çalışması lazım. Olmadı ben de bakabilirim tabii.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #370 : 30 Ağustos 2013, 09:58:28 »
tamam ustam eylül 8 kızımın düğünü var gebze de olacağım eğer irtibat kurabilirsek birkaç parça birşeyler alabilirim pic modül ve kart almayı düşünüyorum. eylül 9 da müsait olursam yanınıza uğrayıp bursa ya döneceğim. inanın ben bu kadar acemi değilim ama ne bileyim en büyük hatam o waatlı direçin sönümleme olduğunu düşünüp hiç dikkat etmediğimden oldu  r 56 ydı galiba. ama parçaları ancak iki kişi ile sökebiliyorum birisi pens ile çekerken diğeri havya ile ısıtıyor. son bir bilgi olsun diye söylemek istiyorum, modülü soket üstüne almak galiba en akıllıcası diğer arkadaşlara tecrübe olsun.

Çevrimdışı syo

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #371 : 30 Ağustos 2013, 10:59:29 »
Karadağ ustam sönümleme direnci ile ilgili döküman yayınlamanız çok güzel gördüğüm kadarı ile ben başta olmak üzere sönümleme direnci bazılarımızın problemi oluyor fakat farkında değiliz.
BİR NAMAZLIK SALTANATIN OLACAK TAHT MİSALİ O MUSALLA TAŞINDA

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #372 : 30 Ağustos 2013, 19:49:04 »
tamam ustam eylül 8 kızımın düğünü var gebze de olacağım eğer irtibat kurabilirsek birkaç parça birşeyler alabilirim pic modül ve kart almayı düşünüyorum. eylül 9 da müsait olursam yanınıza uğrayıp bursa ya döneceğim. inanın ben bu kadar acemi değilim ama ne bileyim en büyük hatam o waatlı direçin sönümleme olduğunu düşünüp hiç dikkat etmediğimden oldu  r 56 ydı galiba. ama parçaları ancak iki kişi ile sökebiliyorum birisi pens ile çekerken diğeri havya ile ısıtıyor. son bir bilgi olsun diye söylemek istiyorum, modülü soket üstüne almak galiba en akıllıcası diğer arkadaşlara tecrübe olsun.

Ustam,kIzInIzIn dugunu hayIrlI ve ugurlu olsun.Dede oluyorsun demek.Onun da zevki ayrI be ustam. ;)
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

skynet

• Ziyaretçi
« Yanıtla #373 : 30 Ağustos 2013, 19:50:29 »
Huseyin usta siparis icin özelden mesaj atmistim ama cevap alamadim halen mesajlara bakmiyorsunuz herhalde yogunluktan

skynet

• Ziyaretçi
« Yanıtla #374 : 30 Ağustos 2013, 19:51:52 »
Huseyin usta siparis icin özelden mesaj atmistim ama cevap alamadim halen mesajlara bakmiyorsunuz herhalde yogunluktan

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #375 : 30 Ağustos 2013, 19:57:36 »
allah razı olsun jikita onun telaşı başka oluyor. allah tüm kardeşlerimizin evlatlarına hayırlı gelecek nasip eylesin.

Çevrimdışı nacer123321

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #376 : 30 Ağustos 2013, 20:29:22 »
Hello:
I want information about the price of this device delta pulse 3S and the method of payment and shipping to Algeria.
THANK YOU....

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #377 : 30 Ağustos 2013, 20:46:57 »
allah razı olsun jikita onun telaşı başka oluyor. allah tüm kardeşlerimizin evlatlarına hayırlı gelecek nasip eylesin.

Insallah ustam.Cumlemize.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #378 : 31 Ağustos 2013, 01:29:52 »
Bitkici sakir hayirli ugurlu olsun.

Herzaman beklerim. Basimla beraber
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #379 : 31 Ağustos 2013, 01:53:10 »
vay 3s yi coşturmuşsunuz haberim yok  hayırlı olsun  arkadaşlar :)
bir mazlumun sesi onu duymak isteyene ulaşır duymak istemeyen zaten ona zulüm edendir