Gönderen Konu: AV_BALIK ve DOĞA  (Okunma sayısı 109184 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nişancı

• Moderator
  • Yüzbaşı
  • ...
Ynt: AV_BALIK ve DOĞA
« Yanıtla #60 : 31 Temmuz 2013, 08:37:36 »
onur usta insallah herzaman bekleriz  ramazan bitsin bıldırcın zamanı geliyor gerci bıldırcında kalmamıs bohcacılar simdiden vurmaya baslamıslar,  alirıza yayın tutmak her insana nasip olmaz  büyük yayın tutmak icin gercekten saglam agların olması gerekir yoksa parcalar atar ayrıca yayınlarla ilgili bir kac husus söleyim yayınlar yuvayı asla hep birlikte terk etmez gündüz 2 yayın avlanıyorsa gece 4 yayın avlanır yuvada herzaman yayın kalır 2 veya 3 günde bir avlanırlar ben özellikle olta attıgım icin ilginc bir özelikleri daha var gittigi yoldan geri gelirler sülüge bayılırlar  valla sana helal olsun 80 kg luk yayın yakalamak cok zor olsa gerek .. Dalgıc ustam benim sorun sürekli arka arkkaya dalınca vucut oksijensiz kaldı ilk bir kac sefer dalınca suyun altında fazla kalamadım sonraları az bir nefesle daha fazla suda kalmaya baslıyorsun , ben bunu bir dalgıc egitmeni vardı ona sordum sıg su bayılması gecirecekmisin dedi  ama dalma konusunda senden tecrübelerini paylasmanı isterim nelere dikkat etmeliyiz kulak esitlemek nedemek mesela biz bu kouda cok acemiyiz .

alirizamert

• Ziyaretçi
« Yanıtla #61 : 31 Temmuz 2013, 09:59:09 »
ABİ YAYIN İÇİN SÜLÜK VE CİĞER KULLANIYORUM ARKADAŞLARIM KAFESLERLE AVLIYORLAR YAYINI BEN OLTA İLE ÇIAKRDIM VE YAYIN AVINA GECE ÇIKIYORUZ ABİ GÜNDÜZLERİ DERİNLERDE OLUYOR GENELDE ÇOK NADİR DENK GELİYOR

Çevrimdışı nişancı

• Moderator
  • Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #62 : 31 Temmuz 2013, 11:04:37 »
kardes kafes nasıl bişi hic duymamıstım seytan tuzagı filanmı girdimi balık cıkamıyor büyük cemberli oluyor sona dogru cebberler kücülüyor,  arkdaslar degişik yemlerle tutmus oldugu balıkları anlatırlar dedigin gibi ciger , canlı balık ,solucan hatta tavuk gösüyle tutanlar var ben hamurla bile tutum sazana atmıstım 9kg civarı gündüz geldi ama büyükleri dedigin gibi gece avlanır birde tüyo vereyim agustosta bellirli bir gün havadan kelebek yagar ısıga filan asırı düser işte ogün yayın tutma zamanıdır , ayrıca kardes sen hangi suda avlanıyorsun

Çevrimdışı makintel

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #63 : 05 Ağustos 2013, 02:03:46 »
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, Bitirelim artık...kulaklarımızı fareler kemirmesin...zaten de kabak tadı verdi:

Dostça duygular içersinde vedalaşarak ayrıldık...Bir süre ilerledikten sonra  ..........in ana asfaltına çıktık...dümdüz bir yol idi...şehre vardığımızda bir iki tur attıktan sonra  kasabamızın yolunu tutarak  yarı yorgun fakat mutlu olarak evlerimize vardık.
Allah razı olsun her birinden; o gün için, kendimi kabul ettirmişim herhalde, civar köylerden, kasabalardan sürekli müşterilerim olurdu...Her sayfası üç grup halinde olan fiş deftercikleri düzenlerdim... üzerlerinde ,müşteri adı, soy adı, köyü veya kasabasını belirtebileceğim bölümleri vardı...birini koçanda bırakır, birini cihaza takar, birini de kendilerine verirdim...ve altında da yazardı zaten ''muhafaza edin istenecektir'' diye... 
.....Bir gün bu fişlerin koçanlarını inceliyorum; birde baktım ne görürsün; balık tutmıya gider iken dalaştığımız köy halkından bir sürü müşterilerim var...   Hemen bir intikam hissi doğdu kafamda  birden bire...eh, dedim, ''siz görürsünüz, işiniz elbette düşecektir yine bana''...ve kesin kararlıydım; mutlaka ve mutlaka başa kakacak ve buğuz edecektim...
.....Aradan çok zaman geçmedi... derken, bir gün o köyden, yanlarında cihazlarıyla iki müşteri çıkıp geldi...ha... öylemi... hadi bakalım, kozlar benim elimde şimdi...siz öyle yaparsınız ha... sizi gidi hiyanet şeyler sizi!... bunları söyledim mi zannediyorsunuz ? hayır , söylemedim...biraz kaba olsak da o kadar da küstah değiliz... meseleyi sitemle dile getirdim...ikisi de ellerime sarıldılar; ''aman ustam, vallahi seni tanımamışlardır.. sen gel, yeterki sen gel,    sen bizim şeref misafirimiz olursun... hatta sen gel ki birlikte gidelim''... Baktım çok samimi idiler...Huyum kurusun; bir türlü kin tutamam ki zaten, hemencecik tava geldim...
Ama, bu olay köylerinde çok yankı bulmuş ; gelen, hep ezik geldi...

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: S O N ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: 
Mert düşmanla Dünyanın bir ucuna git, kalleş dostla bir adımlık yolculuğa çıkma...

Çevrimdışı nişancı

• Moderator
  • Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #64 : 05 Ağustos 2013, 09:46:26 »
makintel ustam eline diline yüregine saglık  mutlu sonla bittigine sevindim , basınıza bişi gelmeden dönmüşünüz.    Bu arada ramazan ayının feyzindenmidir nedir hafta sonları bereketli geciyor gecen hafta kacırdıgım yayını aldım bu sefer.  Ama bir yayın buldum ustam 50 , 60 kg rahat gelir kayanın yanına kuzu gibi uzanmıstı ama baya derinde 3 ,4metre gelir  sırtına bir dokundum  rahatsız etmeden cıktım aklıma dalgıc usta geldi zıpkınla vururdu kulakları cınladımı bilmem 
« Son Düzenleme: 05 Ağustos 2013, 09:52:22 Gönderen: köstebekk »

Çevrimdışı makintel

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #65 : 05 Ağustos 2013, 12:49:35 »
valla bravo... ben, o konularda o kadar hüner sahibi değilim...sizler anlatın, ben dinlerim ; o da ayrı bir zevk.Bundan sonraki maceraları sizlerden okuyalım artık...   Selâmlar.
Mert düşmanla Dünyanın bir ucuna git, kalleş dostla bir adımlık yolculuğa çıkma...

Çevrimdışı makintel

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #66 : 05 Ağustos 2013, 13:04:02 »
ya bakın aklıma ne geldi aslında seyehat sorunu olmayan  bi ekip kurup yoğunlaşmak lazım.bu işlere
kendi cihazımız kendi ekipmanımız......
valla süper olur aslında  ;)
ayrı bir başlıkda tartışılabilir.
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Onur600 Ustam, bu fikir bana baya da hoş geldi aslında...güzel olur gibi geliyor...Allaha şükür  seyahat sorunumuz yok ama,şimdilik iştirak edilirmi edilmezmi bilmiyorum...en azından izleyici olarak paylaşırız...   
Selâmlarımla...

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #67 : 07 Ağustos 2013, 00:23:53 »
makintel ustam....
aramızda kalsın. kırmızı çizgileri geçmeyelim,ekip dağıldı yaniii :-\
saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı makintel

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #68 : 07 Ağustos 2013, 01:03:40 »
aramızda kalsın. kırmızı çizgileri geçmeyelim,ekip dağıldı yaniii :-\
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

,,,,Kimsenin gördüğü, duyduğu yok zaten 8) ...aramızda kalsın,kırmızı çizgileri geçmiyelim de  daha kurmadan nasıl dağılır ekip yavvv O0 :-[ ;) ;) ...

Çevrimdışı nişancı

• Moderator
  • Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #69 : 07 Ağustos 2013, 08:32:25 »
arkadaslar ekip işi aslında güzel olur , gercektende türk insanının en büyük eksikligi bana göre güzelim türkiyeyi dolasmamak , kendimden örnek veriyorum ne yapıyoruz bir evim olsun bir arabam olsun eee calıs calış borc öde , bir bakıyorsunuz yas gitmiş hani derlerya yaslanınca enerji yok zaman cok para cok diye aynen öle oluyor , elin yabancısı alıyor eline bisikletini veya motorunu ülkemizi geziyor biz bulundugumuz ilden cıkamıyoruz , gecenlerde denk geldi elin danimarkalısı almıs eline motoru yanında kız arkadası tazmanca biraz ing miz var konustuk mersinden cıkıs karadenize gidiyor ordanda gürcistan kafkasya dünyayı geziyor yasları 20  , bu cesareti türkiyede gösterecek kac kisi var veya kim nereye gezip görmek icin gidiyor, söle kendime soruyorum elin gavuru kadar yokmusun diye ama malesef yokuz ,kısmet belki bişiler bulursak bir karavan filan söz arkadaslar masraflar benden ))) gezelim .tabi bizlmkisi bir hayal ayrı.seyehet gezmek görmek diyince aklıma geldi yazdım kusura bakmayın   . Arkadaslar bu arada arefeniz mübarek bayramınız kutlu olsun nice bayramlara ahhh nerde o eski bayramlar elimizde bir mantar tabancası teksasa cevirirdik ortalıgı aslında bayramlar aynı ama  biz cocuk degiliz bana göre esas bayram cokukların . Onlar cıkarıyor tadını şimdiden haclıkları hazırlayalım bu bayramdada sevindirelim cocukları , makintel ustam bir bayram anısı hatırası  yokmu valla senin kullandıgın dille yazdınmı ben okumaya doyamıyorum  saygılar
« Son Düzenleme: 07 Ağustos 2013, 08:41:28 Gönderen: köstebekk »

Çevrimdışı makintel

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Re: AV_BALIK ve DOĞA
« Yanıtla #70 : 15 Ağustos 2013, 00:11:06 »
makintel ustam bir bayram anısı hatırası  yokmu valla senin kullandıgın dille yazdınmı ben okumaya doyamıyorum  saygılar
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
....a ahh...ben çok gevezelik yaptım; şimdi sıra sizlerde ;) ...

Çevrimdışı makintel

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #71 : 20 Ağustos 2013, 23:47:22 »
 xxx

Çevrimdışı nişancı

• Moderator
  • Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #72 : 21 Ağustos 2013, 11:28:41 »
muhtesem bir görüntü   hayran kalmamak mümkün degil yaradan ne güzel yaratmıs  , ustam son baharda geliyor agacların muhtesem renk degiştirmesine sahit olcaz yine  bir foto ekleyim bir agacın yaprakları bukadar rengare ren olumu

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #73 : 21 Ağustos 2013, 17:02:10 »
köstebek usta;
sezon başladımı bıldırcın fotolarını bekliyoz....
 kaldırmak zor.benim köpeğim olmadığı için ben gidemiyorum.
mesajı düzgün yazamadım hehalde yasak kelime var anlarsın umarım
« Son Düzenleme: 21 Ağustos 2013, 17:04:53 Gönderen: onur600 »
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı makintel

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #74 : 21 Ağustos 2013, 21:36:23 »
Yemyeşil yapraklı ağaçların, rengârenk elbiselere bürünmesi hakikaten bir alem...hele bir de şunlara göz atalım :

Çevrimdışı makintel

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #75 : 21 Ağustos 2013, 21:41:22 »
2

Çevrimdışı makintel

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #76 : 21 Ağustos 2013, 21:43:11 »
3

Çevrimdışı makintel

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #77 : 21 Ağustos 2013, 21:46:15 »
4

Çevrimdışı makintel

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #78 : 21 Ağustos 2013, 21:48:11 »
5

Çevrimdışı makintel

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #79 : 21 Ağustos 2013, 21:50:13 »
6