Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7469522 defa)

0 Üye ve 40 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rayman

• Yüzbaşı
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #2800 : 06 Aralık 2012, 01:13:11 »
Bu pillerin en babası Lipo pildir (Litium Polimer) Çok sakat vede çok yüksek amperli pillerdir. Ben Rc uçaklarda kullanıyorum bu pilleri. Zaten görevide sürekli akım basmaktır. Dengeli şarj olması kaçınılmazdır. Örneğin 2200mah 5c pil demek 2x2200 = 11000mah Oda 11amper veriyor demektir. Bu piller asla dolu bırakılmamalıdır. Yoksa felaket olur. Kullanılmadığında boş bırakılamalıdır. Düzenli akım vede voltaj kayıbı olmadan bu pilleri kullanmak iyidir ama deşarj sorunları problem ....... Üstelik dedektörde çok stabil olmasının sebebide budur deşarj olmassa şişer kalır yada patlar....
Haklıysan korkma. HAK seni korur....

Çevrimdışı şimal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2801 : 06 Aralık 2012, 09:04:04 »
karadağ ustam menüye giremiyorum girebilsem bana öyle geliyorki pic veya çevresindekilerle ilgili

Çevrimdışı haylaz

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2802 : 06 Aralık 2012, 09:33:49 »
KARADAĞ USTA ÖZEL MESAJ YOLLADIM Bİ BAKARMISIN SANA ZAHMET :)

Çevrimdışı furkan_2210

• Teğmen
  • *
  • Kimse Hayat Kadar "SERT" Vuramaz..
« Yanıtla #2803 : 06 Aralık 2012, 15:14:25 »
sayın karadağ ustam ,,  devreyi çok şükür bitirdim, kullanma klavuzundaki ayarları yaptım , yalnız benim bir sorunum var yardımcı olursanız çok memnun olurum  .. pic 18f452 ' ye  hex dosyasını yükleyemiyorum ,, winpic, picprog ve picpgm programlarını kullandım ve bir türlü yükleyemedim,, yardımlarınızı bekliyorum saygılar ..
İnsan birşeyin hayalini kurduğu sürece mutlu ,, elde edince puff !!..

Çevrimdışı rayman

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2804 : 06 Aralık 2012, 18:41:15 »
Elinde yüklü fazladan demo olmayan Dp3 işlemci varmı ? Bs250 ,  74vhc4051N , Hcc4094bf , vede lcd soket bağlantlarım eksik (Headers'ler) . Gönderecek varsa sevinirim ..........
Haklıysan korkma. HAK seni korur....

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2805 : 06 Aralık 2012, 21:23:16 »
şimal osc menüsüne o yazıyı görsen dahi girersin tune butonu menüye giriş için 3 sny basarken osc menüsü için menü giriş butonuna 3 sny basıyorsun farklı şeyler osc ekranından resim çek ekle
problemin sardığın bobinden kaynaklanıyor sadece tek damar lı nya kabloya sar münkünse 0.80 olsun
50 mt 40cm için
yardım konusunda bu sana aynı 3cü ve son mesajım sen gerekeni yapmadıkan sonra
tekrar tekrar aynı şeyleri yazmaya devam edersin sadece 
karar senin

Çevrimdışı şimal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2806 : 06 Aralık 2012, 22:48:08 »
teslacığım yardımların için çok sağol ama değil üç 10 saniye bile basıyorum sonuç aynı menüye girmiyor benim demek istediğim tabi bence pic ile ilgili bir sorunum var yani pic e giden malzemelerle ilgili bir problem var ama ne

Çevrimdışı fearless_035

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2807 : 06 Aralık 2012, 22:54:30 »
iii aksamlar karadag hocm  bu devreyı yapmak istıyorum yda   hazır olarak kit halinde alabilirm  bana yardımcı olabilir misiniz yada bu devreyle ilgilenen izmirden arkadas varsa bana yardımcı olrsa cok sevınırım  ;)
"Hayat bir tecrubedir yasamak gerekir.." ;)

"T€kNoLojī €kīBī"

Çevrimdışı şimal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2808 : 07 Aralık 2012, 00:33:49 »
birde bobin çıkışlarını ölçüyorum 180 hz frekans çıkış var

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2809 : 07 Aralık 2012, 01:32:18 »
şimal
 daha önce bobin takılı değil yazısını görüyorum demiştin
o ekran tune tuşuna basınca çıkar cihazı açtığın menüye girdiğin kısım
bunun dışında birtane daha buton var ordan osilaskop menüsüne girebiliyosun
hangisi olduğunu bilmiyorsan diğer butonlarıda dene birinde açılır mutlaka
devrede 180hz 270 hz kadar görebilirsin normaldir bunun dışında 1khz kadar farklı değerlerde var
görebilirsin devrede cihaz çalışırken sorun yok normal durum
hala bobin takılı değil yazısını görüyorsan diğer butonlarıda dene
buton bağlantıların kopuk değilse açılır mutlaka sonuçta bu devren daha önce açılmıştı

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2810 : 07 Aralık 2012, 09:15:23 »
Merhaba Arkadaşlar,

fearless_035, Aramıza hoşgeldiniz. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Bana kadar sitede çok değerli birçok arkadaşımız da size yazdımcı olacaktır.

şimal, yazılım demo değilse menüye girememeniz picde olan bir problemden kaynaklanıyor olabilir.

haylaz036, cevapladım.

furkan_2210, hangi programlayıcıyı kullanıyorsunuz?

fearless_035, bana teknolojiekibi@gmail.com adresinden ulaşarak gerekli üceret bilgilerini alabilirsiniz.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı şimal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2811 : 07 Aralık 2012, 10:52:14 »
karadağ ustam picler senden aldığım pic (2 tane) delta çalıştı hatta evde çok deneme yaptım ama bi anda bobin takılı değil dedi diğer pici taktım çalıştı akşam kapatırken çalışıyordu ertesi gün açtım bobin takılı değil diyor şimdi iki pic de aynı şeyi diyor acaba piclermi bozuldu veya ....

karadağ senin dediğin gibi öncedende butonlara basarak denedim birisinde sadece ekranda düz çizgi görünüyor

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2812 : 07 Aralık 2012, 10:55:09 »
Ekranda düz çizgi çıkıyorsa sorun belli oldu demelktir. Size sönümlenme eğrinizin fotosunu gönderirmisin derken bunu sormuştum ama anlaşılan o zaman siz ne istediğimi anlayamadınız. Şu anda sizin sönümlenme eğriniz oluşmuyor. Bunun için ilk kontrol etmeniz gereken 2n7000 ler.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı şimal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2813 : 07 Aralık 2012, 16:13:40 »
karadağ ustam cevabın için çok sağol  akşam kızmet olursa deneyeceğim haberdar ederim

Çevrimdışı er_88

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2814 : 07 Aralık 2012, 16:42:29 »
karadağ ustanın ve tesla usranın iletilerine bakın ben bütün arızaları onlar  sayesinde çözdüm yardımları için tesla ustadan allah razı olsun

Çevrimdışı fearless_035

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2815 : 07 Aralık 2012, 18:16:47 »
hosbulduk hocam  ilgilendıgınız icin cok tsk. ediyorm ins. bi an once magzemelerı alıp  baslıcam bende size mail attım bi kac sorum vardı onları yazdım bana donersenız  sevınırm.   bu sıtededi herkez bılgı paylasmayı cok sevıyo  zaten bılgı paylasınca degerlıdır bence  butun uyelerı tebrık edıyorum.  ve bu calısmanın cok guzel yerlere gelcegınden emınım
"Hayat bir tecrubedir yasamak gerekir.." ;)

"T€kNoLojī €kīBī"

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2816 : 07 Aralık 2012, 18:23:31 »
Berk -------- er_88   --------Class ve diğer teşekkürlerini ileten arkadaşlarada ben teşekür ederim
nacizane bizimde tuzumuz biberimiz katkımız olsun diye uraşıyorum
kimseden yapamadım olmadı iyi çalışmıyo diye duymak istemiyom fobi oluştu bende sıkıntı basıyo :D
selametle herkeze kolay gelsin
---------------------------------------------------------------------------------------
şimal osc resmini çekmeden önce bobine metal yaklaştırıpta durumu incele sonra metallerden uzakta  ve televiyon tüplü monitör gibi cihazlardan  uzakta grafiğin resmiin çekersin

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2817 : 07 Aralık 2012, 20:48:42 »
Arkadaşlar Dp3'ün metal bir malzemeyi uzak bir mesafede algılamasıyla yakın bir mesafede algılamasında bıraz problemler yaşamaktayım.Uzak mesafede saylanan algılamanın yakın mesadede bozulmadan kalabilmesi için hangi pasif malzeme üzerinde çalışma yapmalıyım.Daha önce çeyrek altınla denemeler yapmaktaydım.Bugünlerde ayrım için bilezik kullanıyorum.İfade ettiğim gibi değerlide uzak mesafedeki algılamayla yakında oluşan algılamayıda kararlı bir duruma çekmek istiyorum.Sesli ayrımda normal veya uzak mefadeki algılama artı değerlerde gezerken bıraz yakın mesafede sayısal ayrımın eksi değerlere dönmesini saylamam için hangi pasif eleman üzerinde oynama yapmam lazım acaba.

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2818 : 07 Aralık 2012, 22:04:20 »
s.a arkadaslar
berk usta sardıgınız buyuk baslık verimi nasıl denemeniz oldumu?

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2819 : 07 Aralık 2012, 22:47:36 »
Yatay bobin pek verimli olmadı class ustam.Büyük başlıklarda dikey sarım yapılması kanaatimce daha iyi olacaktır.