Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7467759 defa)

0 Üye ve 33 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

teslacoil

• Ziyaretçi
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #3780 : 30 Mart 2013, 23:04:27 »
mkopcal
1- konulara mesaj yazdığın yerin altında +ekler ve diğer şeçenekler yazısınına tıklayarak istediğin dosya yada resmi ekleyebilirsin
2-bana mesaj yada resim gelmemiş gönderememiş sin
3- bobini sanırım cat5 kablosundan yaptın ve ve dışında aliminyum folya var yada
4- tl082 ye besleme voltajı gelmiyor veya arızalı işlem görmüyor
5- devredeki entegrelerini takmadan kurulum kitapçığındaki ölçümleri öncelikle yeniden yap
6- microfon ve kamera temin et  internet olan bir yerde müsait zamanda görerek konuşarak haledelim bana skpe yada mail adresini mesaj at
sürekli mesaj yazmaktansa 1 saat konuşur hallederiz işini mümkünse entegrelerden yedek olarakta temin et 1 rer 2şer hcf bulamaya çalış
güzel bir bobin hazırla kendine
« Son Düzenleme: 30 Mart 2013, 23:06:34 Gönderen: Tesla^Pulse^Coil »

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3781 : 31 Mart 2013, 00:23:00 »
gıç35 Ustam emeğine sağlık güzel olmuş cihaz .  Yoğun uğraşlarım sonucunda  ve Ustalarımın direktifleri doğrultusunda DP3 ü çalıştırdım nihayet . transistörlerin hepsini , diyotların hepsini ırf leri , Schottky  i , 7805 i ve 3 takım TL062 VE TL082 Değiştirdim , PİC ve LCD zarar görmemiş , pic i takmadan önce soketteki tüm pinlerin voltajını ölçmelerini tavsiye ederim yapacak arkadaşlara 5 v geçen varsa kesinlikle takmayın pic i . 4066 lar  Telsa Ustamın dediği gibi Kesinlikle HC serisi olmalı  , en baş ben bulabildiğim TC serilerini taktım emin olmak için , ardından HC serilerini taktığımda diğer entegrelerdeki  voltajların bir çoğu değişiyor .  TL082   5. Pininde 6,20 v olarak ayarlı , R31 direncinde 1,5 v a ayarlama nasıl yapılcak bobinin takılı mı olması gerekiyor ? takılı değilken R31 e TR1 den hiçbir etki olmuyor. KİTle beraber gelen bobin var elimde 2,5 ohm geliyor
Schottky diyota uygun mu bu değer ? sormadan takmak istemedim , sütten ağzım yandı yoğurdu üfleyerek yiyorum artık :)  birde kullanma kılavuzunu ofis 2007 word hata veriyor açarken bunun bir çözümü var mı ? incelemek istiyorum  SAYGILAR…

« Son Düzenleme: 31 Mart 2013, 00:26:59 Gönderen: bay17 »
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

saglikci17

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3782 : 31 Mart 2013, 00:25:40 »
mk kardeşim devrede bir parçanın bozuk olması illaki ısınıcak anlamına gelmez parça kısa devre değilde açık devre olmuş olabilir ozaman parça ısınmaz ilk bakman gereken devredeki bütün frekansları tekrar ölç bakalım nerde eksik yada nerde fazla çıkıcak bobini takma ölçerken ona göre değerlendirme yapalım öncelikle 2n 7000 lerin orta bacağındaki frekanslara bak
2n 7000 lerin orta bacağındaki frekans kaç olacak

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3783 : 31 Mart 2013, 01:08:03 »

LF357H ( 157H - 257H )  , bunun normal LF357 den farkı nedir , 10 tl gibi bir fiyatı var ? normal LF357  1,82 tl fiyatında .
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #3784 : 31 Mart 2013, 01:28:58 »
slm usta lf357 A,B,D,H,M,N gibi sonunda ayrı bir harf ile kodlanmış tipleri mevcut dp3 üzerindeki ihtiyacı karşılamak için kullanılan seri en ekonomik tüm modelleri incele ekstra kompetlere sahip tercih senin...resimdeki metal kılıf pahallıdır biraz tek başına bi farkı devrede çok da olmaz...saygılar
« Son Düzenleme: 31 Mart 2013, 01:34:25 Gönderen: onur600 »
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3785 : 31 Mart 2013, 04:35:50 »
Teşekkürler onur600 bilgilerin için .  Şu anda devrede LF356N kullanıyoruz , anladığım kadarıyla  klasik LF357 nin çabuk bozulması yada malzeme kalitesi olarak kötü üretilmesi yada patetes olması :) bir arkadaş Klasik LF 357 yi direnç.net  ten aldığını ve dayanıklı olduğunu ve tespit mesafasini 10 cm daha ileriye taşıdığını yazmıştı , bende araştırırken yukardaki modeli gördüm tam bilgiye sahip değilim ama 10 tl gibi bir fiyatı var , eğer azda olsa fayda sağlayacaksa devre üzerinde kullanılabilir diye düşünüyorum . Ustalarımızın  düşünceleri nelerdir merak ediyorum ? SAYGILAR...

cekinci

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3786 : 31 Mart 2013, 14:43:37 »
arkadaşlar şu lcd bağlantısını nasıl yapmalıyız anlamadım ilk resimlerde görülen lcd pcb düz bağlanmış klavuzda atlamalı bağlanıyo nasıl oluyo buişler düzgünce resimli anlatabilirmi birisi acaba kafam karıştı

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3787 : 31 Mart 2013, 15:29:31 »
gıç35  TR1 den D6 nın 5. nine 6.20 v ayarı yapılıyor , fakat R31 e bir ayar yapamıyorum . D6 (tl082) yeni değiştirdim .

Cekinci  LCD WG128*64 B ise düz bağlıyorsun 1 e 1 20 ye 20 , fakat wg128*64 A ise atlamalı yapılıyor . ben hata yapıp A tarzı bağlantı yaptım başıma gelmeyen kalmadı :)) aman dikkatli ol .

cekinci

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3788 : 31 Mart 2013, 16:12:18 »
http://www.direnc.net/128X64-Grafik-Lcd-Mavi,PR-3292.html kardeş lcd bu ama ben anlamadım A mı B mi birde sıralama sağdan solamı soldan sağamı herşey için teşekkürler

cekinci

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3789 : 31 Mart 2013, 16:35:15 »
gıç35 kardeş yukardaki ekranı aldım elimdeki ekran o bu ekran olmuyomu

cekinci

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3790 : 31 Mart 2013, 16:48:01 »

arkadaşlar lcd özellikleri bu ama arkasında A yada B yazmıyo

cekinci

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3791 : 31 Mart 2013, 16:56:56 »
eyvallah bilgilerin için teşekkür ederim oldu birkere hata yaptık aldık keşke öyle olsaydı. bakalım akşam ola hayrola sağolasın

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3792 : 31 Mart 2013, 17:09:18 »
cekinci
Ekranın boyutu ufak yada büyük farketmiyo verdiğin sıralamaya göre bağlantı Şekli kurulum kitapçığındaki gibi karışık bağlantılı 128x64A ile aynı direnç netten aldıkların büyük boydur biliyorum onları kanpanya yapıp elinde malı eritmek için ucuz veriyordu büyük boydur mutlaka sendekinin boy 7 cm genişlik 9 cm gibidir
benim aldığım ufak olmasına rağmen büyük GLCD ekranınki gibiydi bağlantı şekli
-------------------------------------------------------------------
 bay17
Direnç netteki lf357 lerden 2 tane aldım  sağlamdı sorun çıkmadı çalışma voltajı 14v üstünde sorun çıkarttı
ama bizim devrede regüle yapılırsa güzel çalışır kazancı hassa gürültüsü daha az çalışma voltajı biraz düşük
fakat benim tercihim metal kılftı ve bunun 356 sını bulabildim ve markası tesla marka bunlar dedi şaşırdım tabi  :D
lf357 ufakta olsa malzeme bilgilerinden  artısı var olduğu gözüküyor bunun metal kılıflısını bulabilirseniz haber verirsiniz
« Son Düzenleme: 31 Mart 2013, 17:23:19 Gönderen: Tesla^Pulse^Coil »

cekinci

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3793 : 31 Mart 2013, 17:19:35 »
eyvallah teşekkür ederim bilgilerin için tesla ustam ozaman klavuzdaki gibi bi denim

cekinci

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3794 : 31 Mart 2013, 19:29:55 »
http://youtu.be/2Y7OqUCFrpc
arkadaşlar lcd bağlantılarını yaptım fakat videoda görüldüğü gibi gücü verince direk mavi
ekran açılıyo sonra tuşa basınca beyaz sayfa geliyo  pic ful yazılım yüklü sizce hata nedir birde bu böylemi olması gerek gücü verince direk açılmasımı lazım bilgilerinize ihtiyacım var yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3795 : 31 Mart 2013, 19:52:29 »
Telsa Ustam  LF 357H  direnç net var sotokta var gözüküyor . linki veriyorum http://www.direnc.net/index.php?do=catalog/product&pid=422
bu akşam siperiş vereceğim lf357h metal kılıflıyı i

gıç35   D1 hc 4066 da 185 hz frekansları ölçüyorum , fakat banada 4066 lar şüpeli geldi , birazdan tüm voltajları ölçüm yapacağım tek tek . 2N7000 lerin D ve G sinde 184 hz var  S lerde sıfır hz .  birkez daha denicem HC4066 larda ayar yapmazsa TC4066 ları takıp onlarla deneme yapacağım . U2 (74hc4051) ve U3( HC4094) lerden süpheleniyorum fakat bulamadım onların yenisini , netten sipariş vereceğim olmazsa .

CEKİNCİ ,  açık şemadan bakarak P2 dibinden 20 olarak başlıyor gözüküyor fakat WG128*64 B serisi var bende taktım 7805 aşırı ısındı bir görüntüde gelmemişti daha sonra ters bağladım yani P2 nin olduğu yerden 1 olarak tak ve burasıda LCD nin 1 e denk gelmesi gerekiyor. yapmış olduğun LCD bağlantı kablosunda kısa devre varmı onları kontrol et ve birde karşılıklı olarak iletim varmı  onları test et , bunlarda yanlışlık yoksa elinde bulunan LCD sıralamasının doğruluğunu kontrol et  derim .  SAYGILAR
« Son Düzenleme: 31 Mart 2013, 20:06:13 Gönderen: bay17 »

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3796 : 31 Mart 2013, 20:12:59 »
cekinci
cihaz ilk elektrik verdiğin aydınlatma ışığı parlama yapıp kapanır butona basınca açılır cihazla beraber
video bir şey belli olmuyor ama senin sorunun sebebi kurulum kjitapçığındaki LCD ile PCB yazılarına dikat etmeyip tam tersi bağlantı kurmandır sebebi
ekranı camını yukarı bakıcak sekilde tek tek sırayla yazılan sıralamaya göre lehimle ekranı düz çevirince kablolar birbirinin üzerinde çaprazlanmış gibi durur
ufak ekranlarda 1numara en soldayken büyük ekeranda en sağ dan başlar
öbür türlü karıştırmışta olabilirsin
-------------------------------------------
bay17
bu hafta içi gider alırım haberim yoktu geldiğinden bulamamıştım
356 metal den 5 tane almıştım daha duruyo habire alıyoz bakalım 3çer 5şer :D

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3797 : 01 Nisan 2013, 03:38:01 »
Haklısın Telsa Ustam , Ufak ufak poşetlerde elektronikçi dükkanına döndüm yazıyorum artık poşetlerin üzerine aradığımı bulması kolay olsun diye :D   
Sağolun gıç35 Ustam , Bu akşam cihazı çalıştırdım R31 E 1,5 V ayarının neden olmadığını bulmak için bi baktım ayar oluyo :D  aralıksız 7 saatin ardından yapmıştım R31 e ayarı sanırım  yanındaki dirence tutmuşum probu yorgunlukla :) elimdeki bobinin endüktansını 564 MH  ölçtüm düşük geldi bana takmadan önce sormak istedim bi sorun çıkarırmı ? Telsa Ustamın bobinlerinden sarıp öyle takarım artık . Şu an için bir sıkıntı yok devrede ama her ihtimale karşı LF357H la birlikte 4066 da sipariş edip onları takayım diyorum.
Kullanma klavuzunu nasıl açarız Telsa ustam office 2007 worde hata veriyor bozuk içerik diye .  SAYGILAR...
« Son Düzenleme: 01 Nisan 2013, 03:40:09 Gönderen: bay17 »

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3798 : 01 Nisan 2013, 04:08:43 »
bay17
osc menüsüne girip eğriyi düzgün olduğunu görüyorsan sorun olmadan çalışır ama düşük genede verimsiz çalışır
iyi bir bobin sar  mutlaka
ve devre üstünde tam randıman aldıktan sonra diğer  lf357 ile değiştir arızalanmasın hataya mahal verme
güzel bir regüle devresi ekle daha sonra
kullanım kılavuzunu yeniden düzeltim hata veriyordu
world ve text olarak ekliyorum

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3799 : 01 Nisan 2013, 04:20:05 »
Sağolun Telsa Ustam tavsiyelerinizi aynen uygulayacağım . 7812 metal kılıflı kullanıyorum hiç bir malzeme eklemeden 11.90 v çıkış alıyorum , diyot yada diren yok  , 78XX serisinin katoloğunda  kullanım devreleri var ama uygulamayı düşünmedim , giriş ile GND arasına 0.33 uf , çıkış ile GND arasına 0.1uf  kutupsuz koymuşlar  sizce nasıl olur ?