Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9921469 defa)

0 Üye ve 118 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kripto55

• Ziyaretçi
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #1100 : 21 Kasım 2013, 11:29:36 »
bing bang usta haklı dp3 gelişmiş dedektör ve araziye çıkmadan önce cihazımızın hertürlü özelliği test ederek alışmak gerek aksi halde araziye paldır küldür gidilirse cihazı kullanmayı bilmediğinizden gözden kaçan çok ama çok şey olur .

önce test ve sonra arazi deneyimi..

dedektör tekniğinde şu bilgiyi verim eğer bir tuğlalı bir bölgede arama yaparken tuğlada tepki görüyorsan makıneyi test şekline alıp fazlaca bir tuğla elimize alarak havada sıfırlamak ve toprakda değil havada tanıtırak tuğlayı elicez bu işlem professıonal definecilerin uyguladığımız bir işlem benden tüyo size...

çünkü tuğla ve kiremitlerin arasında metal olabiliyor yada oksit tune işleminde bu oksitleri eleyerek metal arama alanını daraltıyor..

bu işlem sadece 1 dk sürüyor arama esnasındada vakit kaybı yapmaz sağlıklı arama yaparsınız

Çevrimdışı fatih2176

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1101 : 21 Kasım 2013, 11:43:10 »
ustam test şeklinde dediniz cihazı test şekline nasıl alırız.bu şekilde demiri eleme şansımız olurmu.karadağ ustam yazılımsal olarak hafızaya alsa bu gibi durumu otamatik eleme yapsa daha iyi olmazmı.birde sizin en verimli eşik değeriniz nedir?

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1102 : 21 Kasım 2013, 13:38:54 »
fatih usta cihazı masaya yatırırda metal mesafe deneriz ya o şekilde arazide yatırır elersin demir türü metaller elenmez çünkü cihaz her gönderdiği darbede osc eğrisinde ayrımı tetikler ve algılar oyuzden metal ayırmaz sadece tuğla-toprak-kireç-kömür-değişik elementler taş kristalerini eler çünkü bu türlü maddelerde sadece element frekansları vardır dedektörler algılamaz sadece ilk karşılaştığında etkilenme meydana gelir bu etkilenmeyide tune yani tekrar dan bobın sıfırlama ile eleriz..

TEKİM MURAT

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1103 : 21 Kasım 2013, 22:15:59 »
selam arkadaşlar yorumlarınızı okuyorum bende paylaşayım sizinle başlığı küp yada pişmiş toprak parçalarının üzerine tutup sıfırlayın meteli silmiyor sadeece ona ötmüyor metale yine cevap veriyor kesik ötmeler minarel anlamına geliyor biliyorsunuz metalde daha yoğun algılama yapar arazi testi daha önemli cihaz arazide kendisini kanıtlıyor oksit metal minaralle savaşı başlıyor cihazla bütünleşmeniz lazım o yüzden arazi ve varsa çift dedektör çalışın dps3 ün arkasından tutun cihazı keşvedin fatih bey eyer sıfırlama yapmıyorsa yanıltabilir cihazınız o buton çok önemli saygılar murat tekin
« Son Düzenleme: 21 Kasım 2013, 22:21:46 Gönderen: TEKİM MURAT »

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #1104 : 22 Kasım 2013, 12:02:58 »
MURAT BEY kullandıgınız başlık çapı omajı sönümleme direnciniz in değerlerini paylaşırmısınız saygılar.
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1105 : 23 Kasım 2013, 13:41:49 »

Merhaba Arkadaşlar,

Sinyalci, Murat Bey bizden aldı dedektörü.

Arkadaşlar çalışmalar sona geldi artık :)

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #1106 : 23 Kasım 2013, 14:03:55 »
S.A.  çok güzel görünüyor.Diğer modlara gerek yok arazide sadece bu programda arama yapılsa yeterli sanırım...
Bu görüntünün nasıl oluşturulduğunu ve bu oluşumda nelerden yararlanıldığını cidden merak ediyorum.Başlık içinde veya ayrı bir başlıkda bundan bahsedilirse sevinirim...
Saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1107 : 23 Kasım 2013, 16:41:28 »
Çok güzel görünüyor karadağ ustam hemen bir tane istiyorum. Arazi denemeleri benden :)

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1108 : 23 Kasım 2013, 17:59:18 »
Hüseyin hocam bu datanın oluşturulmasında dedektör bobinimi kullandınız yoksa bir sensörlemi grafiği çizdirdiğiniz.
Bu görüntü bana visualizer 3d yi anımsattı.

« Son Düzenleme: 24 Kasım 2013, 20:54:14 Gönderen: Karadağ »

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1109 : 23 Kasım 2013, 18:16:42 »
Hüseyin hocam size bir öneride bulunmak istiyorum.Derinlik ölçümlerinde data üst görünüşte inceleme halindeyken hedef noktaya yön çizgileriyle gelinip derinlik alınabilir.Yön çizgilerinin farklı yönlere hareketleriyle farklı noktalardan farklı derinliklerde alınabilir.Derinlik ölçümü grafiğin yan tarafında gözükeceğine programın her.gi bir noktasında yerleştirilen bir ikon ile rahatlıkla gözlemlenebilir.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1110 : 23 Kasım 2013, 18:17:38 »
Merhaba Arkadaşlar,

Onur600, Teşekkür ederim. Elimden geldiğince güzel bişeyler yapmaya çalıştım. Nasıl oluştuğu derken teknik olarak mı yoksa logger ve programdaki detaylar mı?

Tivos, neden olmasın ;)

BERK, Bu grafik dedektör ile oluşturulmuş bir grafik. Bobin 30cm. 60cm bobin kabımız da geldi nasipse 60 cm ile de yarına denemeler yapacağım. Sensör için zaman içinde bişeyler ortaya çıkabilir. Ama yaparsam basit bişey yapmaya niyetim yok. Programda hiç bir yerden hiçbir alıntı, esinlenme v.b. yoktur. Tamamen sıfırdan yazılım :) %100 made in Turkey :) Made in TekbolojiEkibi. Made in Karadağ :) Şu var tabii senelerdir gördüğüm programların bende oluşturduğu 3D algısı programı yazarken etki etmiştir. Resimdeki notların da doğrudur. Ama renklendirme ile ilgili sanırım bazı değişiklikler yapacağım.

Saygılar

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1111 : 23 Kasım 2013, 18:18:21 »
Hüseyin hocam size bir öneride bulunmak istiyorum.Derinlik ölçümlerinde data üst görünüşte inceleme halindeyken hedef noktaya yön çizgileriyle gelinip derinlik alınabilir.Yön çizgilerinin farklı yönlere hareketleriyle farklı noktalardan farklı derinliklerde alınabilir.Derinlik ölçümü grafiğin yan tarafında gözükeceğine programın her.gi bir noktasında yerleştirilen bir ikon ile rahatlıkla gözlemlenebilir.

Bu zaten mevcut ;)

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1112 : 23 Kasım 2013, 18:25:44 »
Hocam derinlik ölçümünü bu yönüyle iyi düşünmüşsünüz

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1113 : 23 Kasım 2013, 18:48:47 »

Merhaba Arkadaşlar,

Saygılar

Tebrikler Huseyin usta.Allah (c.c.)zihin acIklIlIgInIzI devam ettirsin insallah.

Bu arada forumda yine bir terslikler var, ilgilenilirse iyi olur.
SaygIlar.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1114 : 23 Kasım 2013, 18:57:19 »

Merhaba Arkadaşlar,

Saygılar

Tebrikler Huseyin usta.Allah (c.c.)zihin acIklIlIgInIzI devam ettirsin insallah.

Bu arada forumda yine bir terslikler var, ilgilenilirse iyi olur.
SaygIlar.

Teşekkür ederim.

TEKİM MURAT

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1115 : 23 Kasım 2013, 19:20:47 »
sinyalci kardeşim dedektörü ben sadece ustasına yaptırdım bana kullanmak nasip oldu dedektörle bir bütün olacaksın arazi şart karadağ ve hüseyin ustaya sor istersen özelliklerini allah nasip ederse görüntüleme modunu ekleyecekler karadağ ustam isterseniz arazideki testlerim hakınd size bilgi paylaşımı yaparım

Çevrimdışı ookkyyaayy

• Onbaşı
« Yanıtla #1116 : 23 Kasım 2013, 20:22:14 »
Herkese Mrb bu dp3s nin fiyati nedir ?

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #1117 : 23 Kasım 2013, 21:42:45 »
teşekkürler Murat bey anladım.HÜSEYİN bey hertürlü övgüye layık birisi gerçekten.ALLAH YAR VE YARDIMCISI OLSUN.saygılarımla.
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

Çevrimdışı canbay

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1118 : 23 Kasım 2013, 22:45:22 »
Merhaba.,

Ustalar cihazımda 2 sorunum var sebebi ne olabilir.
1- devreye enerji verdiğimde cihazı açmadan bile R1 çok ısınıyor karardı şu anda hoparlarü çıkardığımda ısınma olmuyor.
2- cihaz normal açılıyor algılama yapıyor çalışmasında sıkıntı yok fakat aşağı ok tuşuna basınca ekran bazen yarım oluyor çoğunlukla kayboluyor Enerjiyi kesip açınca yine çalışmaya devam ediyor.

Saygılar...

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1119 : 23 Kasım 2013, 23:37:06 »
1-  2n7000 fet tamamen yada kısmen arızalanmasından  dolayıdır varsa elinde değiştir sorun olmaması için R1 re 330R olarak direncide yükselt  ileride tekrar olabilecek durumlara karşı kafi gelir
----------------------------------------------------------------------------
2- buton uclarına bağlı 10k dirençleri konturol et yanlış bir direnç takmış olabilirsin  down için olanına R59 sanırım
 buton uçlarına giden kablolarda yanlış bağlantı yapmadıysan