Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9922784 defa)

elyapimivlf ve 39 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı LeKLeK

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #7780 : 21 Kasım 2015, 21:47:46 »
Osc egrisini gordugum zaman dikkat etmem gerek bi durum var mi yani cihazi hareket ettirince egride hareket ediyor

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #7781 : 21 Kasım 2015, 22:18:51 »
Sizden ricam geriye doğru forum sayfalarını okumanız tüm sorularınızın cevapları defalarca yanıtlandı Saygılar
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

leocoder

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7782 : 22 Kasım 2015, 01:48:47 »
selamın aleyküm ben Delta Pulse 3S serisini aldım. Elektirik verdim teknoloji ekibi yazıyor sonra açılıyor yazıyor 3 tane nokta çıkıyor o kadar orada kalıyor ne yapmam gerekiyor acaba iyi çalışmalar.

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7783 : 22 Kasım 2015, 05:49:20 »
Ayni sorularI tekrar tekrar soracagInIza biraz gerideki sayfalarI incelesenis her sorunun cevabInI bulacaksInIz.Ilk once sonum direnci bobininize uygunmu.Etrafta metal varmI ve ya parazit yapan elektrikli ve ya elektronik esya.Ev ortamInda acIlmayabilir.Etrafta metal ve parazit olmayan ortamda acIn cihazI.Menu butonu ile actIktan sonra OSC egrisini moduldeki trimpotla ayarlayIn ve kapatIp TUNE butonu ile actIgInIzda hersey gerektigi gibi toparlandIysa acIlmamasI mumkun degil.AcIlgIktan sonra yine moduldeki trimpotla ince ayrIm ayarlarI ile islemi tamamlamIs olacaksInIz.

Herkeze kolay gelsin.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7784 : 22 Kasım 2015, 10:40:51 »
Merhaba Arkadaşlar,

Sorulan soruların hepsi diğer arkadaşların da değindiği gibi konunun eski sayfalarında çokca var. Sayfa adetindeki çokluk okumaktan yıldırıyor olabilir ama cihazın nasıl kullanılacağını da yaşadığınız sorunları da eski sayfalarda rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu nedenle bence eski sayfaları bir gözden geçirin.

leocoder, öncelikle devrenizi dizerken hata yapıp yapmadığınızı anlayabilmemiz için önlü arkalı fotoğraf eklerseniz seviniriz. Ayrıca yazdıklarınızdan anlaşılan cihazın kullanımını da öğrenmeniz gerekiyor. Bunun için sitede yer alan kullanım klavuzunu da bir gözden geçirin. Bunlarla beraber diğer arkadaşların da belirttiği gibi bobinin takılı olması ve bobinin metal olmayan bir ortamda olması gerekiyor. Eğer denemeleriniz evde yapıyorsanız betonda demir olduğunu gözden kaçırmayın.

LekLek, Sizin de kullanım klavuzunu bir gözden geçirmenizi tavsiye edeceğim öncelikle. Ardından kısaca yazacak olursak kalibrasyon ekranı ile normal çalışma ekranı farklı şeylerdir. Kalibrasyon ekranında sadece dedektör kalibrasyonu yapılır. Bu ekran için dedektör menü butonuna basılarak açılır. Normal çalışma için ise dedektör tune butonuna basılarak açılır ve kalibrasyon ekranı hiç gelmeden cihaz çalışmaya başlar. Son olarak anlaşılan siz de evde deneme yapıyorsunuz. Eğer öyle ise bobini haraket ettirmeniz tabiki eğriyi değiştirecektir çünkü alet metal algılıyor. Sizin de bu işlemleri dış ortamda yapmanız gerekiyor.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı LeKLeK

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7785 : 22 Kasım 2015, 10:46:19 »
Huseyin abi osc ekranindayken cihazi hareket ettirince egride hareket ediyo evet evde denedim belki bu yuzden oluyor benim anlamak istedigim bu egriye kilavuzda ornek verilmis bu sekilde olmali diye atiyorum arazide hareket edince egride hareket edecegini dusundugum icin sordum bobini yere paralel tuttugum zaman kilavuzdaki egriyi gorursem sorunum yok anlamina mi geliyor

Çevrimdışı LeKLeK

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7786 : 22 Kasım 2015, 10:47:26 »
Bu arada ilginiz icin cok tesekkur ederim hem dedektor imal edip hem yazilimiyla ugrasip hemde burda binlerce insana hizmet veriyosunuz en zor olanda bu allah nazardan saklasin. Masallah duamiz seninle insallah

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #7787 : 22 Kasım 2015, 11:56:17 »
Sayın leklek cihazınızı alın ve evden çıkın elektrik tellerinden uzak metalsiz bir alanda başlıgı ister bir ağaca asın ister metal olmadığından emin olduğunuz  bir yere bırakın. cihazı menü butonuna basarak açın OSC eğrisi ekrana çıkar forumdaki egriyi cihazınızın ekranında oluşturana kadar modül üzerindeki trimpottan ayar yaparak her trimpotu çevirdiyinizde Tune butonuna basmayı unutmayın Tune butonuna basmazsanız ayarınız kaydolmaz hepsi bukadar başlığa metal yaklaştırdığınız zaman eğrinin şekli değişir buna kafanızı takmayın bu normal siz başlık metal görmezken ayar yapacaksınız Saygılar

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7788 : 22 Kasım 2015, 15:47:22 »
Bu arada ilginiz icin cok tesekkur ederim hem dedektor imal edip hem yazilimiyla ugrasip hemde burda binlerce insana hizmet veriyosunuz en zor olanda bu allah nazardan saklasin. Masallah duamiz seninle insallah

Allah razı olsun.

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı LeKLeK

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7789 : 22 Kasım 2015, 16:22:02 »
Sa ustam q7 irf840 olan parcada asiri bi isinma var birde sonumleme egrisini ayarlamaya calisirken kart hareket edince egrinin seklinide bozuyor

Çevrimdışı asof544

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7790 : 22 Kasım 2015, 19:31:25 »
Karadağ Ustam modülün açık şeması yayınlanacakmı....

Yayınlayacağım ama hemen değil. Biraz zaman geçsin.

Bu arada hazırladığın panelden birkaç adet bastım. Çok güzel oldu.

Saygılar
MODÜL KISMI NERESİ?

Çevrimdışı LeKLeK

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7791 : 22 Kasım 2015, 19:38:47 »
huseyın ustam 3s ıcın c dilinde ıslemcı yazılımını paylasma sansınız var mı pıc yerıne arduıno kullanmayı dusunuyorum

Çevrimdışı osman77

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7792 : 22 Kasım 2015, 19:52:57 »
leklek mesajlarına bi bakıver
ADALETSİZ DAVRANAN MARUZ KALANDAN DAHADA SEFİLDİR

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #7793 : 22 Kasım 2015, 23:17:58 »
Sa ustam q7 irf840 olan parcada asiri bi isinma var birde sonumleme egrisini ayarlamaya calisirken kart hareket edince egrinin seklinide bozuyor

Israrla aynı sorunun sorulması ilginç bir tık geride değerli ustalar ince detaylarına kadar durumu izah etmişler.Sanırım onu dahi okumak zor.Yada cevap yazanların sizin gözünüzde kıymeti yok.İlla özel birinden cevap bekleniyorsa o kişiye Ö.M. atın...
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı LeKLeK

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7794 : 22 Kasım 2015, 23:57:31 »
Onur kardesim bi sayfa geride oldugunu okudugun icin sen biliyorsun benim nerde oldugunu bulmam icin 395 sayfaya bakmam gerekiyo ne yazik ki bende yazipta boyle beklemeyi tek pazarimi bu sorunun cvbini bekleyerek bitirmeye merakli degilim ne yazik ki

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #7795 : 23 Kasım 2015, 07:00:30 »
Onur kardesim bi sayfa geride oldugunu okudugun icin sen biliyorsun benim nerde oldugunu bulmam icin 395 sayfaya bakmam gerekiyo ne yazik ki bende yazipta boyle beklemeyi tek pazarimi bu sorunun cvbini bekleyerek bitirmeye merakli degilim ne yazik ki

O zaman kardeşim sen bu yazdığımıda okuYamıycan.Kısır döngü devam edecek desene.En son yazdığın soru o günün ya son sayfasında yada 1,2 sayfa gerisinde kalır.Bu seçeneklerden biri sadece.
TEKNOLOJİ EKİBİ,FORUM KULLANIM KILAVUZUNU mutlaka okuyunuz...
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #7796 : 23 Kasım 2015, 07:14:12 »
Ozaman sorun bende hala eski sayfaları karıştırıp değerli ustalarımdan bir ayrıntı yakalarmıyım diye boşa uğraşıyoruz.Ekmek yerken bile çiynemeden yutamıyorsunuz.Saygılar

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7797 : 23 Kasım 2015, 08:47:26 »
LekLek, o fetin ısınması normal. Yazılımı malesef açık kaynak olarak paylaşamam.

Çevrimdışı okanjoy

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7798 : 23 Kasım 2015, 10:24:00 »
Yahu el insaf diyecegim malesef nekadarda okumaya aciz hazırcı birde saygısız sen ilki demonte kit aldın nerdeyse adamları rehin alacaksınız  nasıl bir mantıkla burdaki insanlara bu şekilde azarlarcasına yazılar yazıyorsunuz azıcık saygı hiç bir şey bilmiyorsanız bölümün 1. sayfasında gereklı olan ve aradıgınız hertürlü döküman var ama oradanda kim okuyacak dimi burdaki ustalarım sizin gibi insanlara yardım etmek gibi bir mecburiyeti yok ama onlar sabırla sizlere cevap veriyorlar birde uslupsuzca karşılık pazar gününü cevap için bekleyemezmiş bizler bu cihazı bir senedir sabırla bekledik okuduk bilgi paylaştık ama az ama çok saygıyla yapmaya çalıştık .lütfen biraz sabredin ve okuyun .biraz kızdım ustalarım affola saygılar.
Bir kelime ögretenin bin yıl kölesi olurum

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7799 : 23 Kasım 2015, 12:31:47 »
O zaman Huseyin usta icin ne demeli.Gecesini ve gunduzunu bir araya getirip bize boyle degerli dedektorleri sunuyor.Yani kimileri sabIrlI olabiliyor,ama bizim sayIn arkadasImIz pazarInI harcayamIyor.ArkadasIm,bende heyseyi hazIra istiyorum,ama malesef kimse hazIra vermiyor.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk