Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7486079 defa)

0 Üye ve 23 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

teslacoil

• Ziyaretçi
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #2600 : 13 Kasım 2012, 01:51:29 »
thurderbolt abinin söylediği lm serisi i hazır bir dc-dc converter vardı onunda 6 tl fiyatı ondanda ekle
neden dersen istediğin kadar Amperli pil yada akü gurubun olsun belli zaman aralığında düşmeye devam edecektir fazla olmasıda aynı sonucu verir durum değişmez
li-ion pillerden aslında tırsıyorum desem yalan olmaz :)
en ufak kısa devreye gelir gibi değil komple yakar ne varsa
onun dışında hafif boyutu ufak uzun süreli kullanımlar için ideal
dc-dc converterında söyle bir dez avantajı var akü yada pilin köküne kadar kulanıyor buda pilin ömrünü azaltır
li-ionlar bu konuda çok hassas
 ayrıca akü pil gurubuunun voltajını takip edicek dijital yada analog devre ekelemek gerekiyor
analog olarak 5 ledli vu metre devresi yada hazır dijital devre olabilir
bence sen o pilleri Mustafa usta lite versiyonuna sakla dvre fazla little çünki
128x64 ufak olanı için 6x8.5x15 büyük olanı için 7.2x9.5x15 gibi boyutlarda kutuya  sığıyor tuş kısmı için genişlik artıtırlabilir
ayrıca ben ır led kumanda eklemeyi düşündüm 4 kanallı

hadi-dindar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2601 : 13 Kasım 2012, 07:29:25 »
tesla coil and karadagh salam
hi all friends
 ben bir moshgola movajeh olmisham
benim madarimda 201hz frequance var
ben najor bu mo$guli hel elibilam

i have 201 hz frrq in circuit
how i can reduce this freq ? and my second 2n7000 dranin pin is without frequance

osmanmutlu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2602 : 13 Kasım 2012, 09:48:47 »
s.a tesla usta ilgi ve alakan için gerçekten çok teşekkur ederim şuan 4094 entegrem eksik onuda temin ettiğimde devre çalıştığı gibi besleme için tavsiyelerinizide hemen uygulayacağım çok sağolun.Bu arada fotolar aşağıda.

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2603 : 13 Kasım 2012, 09:49:51 »
Tesla ustam regülatörsüz olurmu.Ben daha ilk günlerden farklı farklı regülatörler kullandım.Kendi hazırladıklarım havada civa çıktı.İşime yarayacak şekilde bir yerlerden sipariş geçtim.

hadi-dindar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2604 : 14 Kasım 2012, 10:00:07 »
hi karadag and all friends
i have big problem with this dp3
when i turn on this dp3 with coil i have Continuously song in speaker and full signal in screen . but not exist any metal in coil area .
when in remove lf357 on bored have not any change in full signal and speaker voice. but when i remove d7 on bored  the voice is Ripple and signal bar is zero on screan

please help me

hadi-dindar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2605 : 14 Kasım 2012, 17:58:13 »
plz reply my post karadag . tesla  and other friends
i have this problem in my set

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #2606 : 14 Kasım 2012, 20:52:41 »
   hadi-dindar   May be higher Kazachi-Post
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2607 : 14 Kasım 2012, 21:12:05 »
hi karadag and all friends
i have big problem with this dp3
when i turn on this dp3 with coil i have Continuously song in speaker and full signal in screen . but not exist any metal in coil area .
when in remove lf357 on bored have not any change in full signal and speaker voice. but when i remove d7 on bored  the voice is Ripple and signal bar is zero on screan

please help me

Hi,

Firstly I must say that 2n7000 is a very sensitive components. Sometimes it maybe damaged when you are making soldering. So, You must be very careful for soldering. Also, please could you attach a picture from your osc screen on the dp3 for understanding your last problem.

Regards.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2608 : 14 Kasım 2012, 21:16:44 »
s.a tesla usta ilgi ve alakan için gerçekten çok teşekkur ederim şuan 4094 entegrem eksik onuda temin ettiğimde devre çalıştığı gibi besleme için tavsiyelerinizide hemen uygulayacağım çok sağolun.Bu arada fotolar aşağıda.

Merhaba,

Devreler çok güzel görünüyor. En kısa zamanda videolarını da görmeyi istiyoruz.

Saygılar

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

hadi-dindar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2609 : 14 Kasım 2012, 21:21:29 »
i use ver2.4 pic in this dp3
i check two 2n7000
and i have 200hz freq  in darin of them
and i think them are healthy .

Çevrimdışı şimal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2610 : 14 Kasım 2012, 21:25:32 »
hüseyin kardeş ben delta pulse 3 ü yaptım ekrana bi türlü görüntü gelmedi ben picler konusunda fazla tecrübeli olmadığım için onu bi arkadaşa gönderdim o baksın diye o osiloskopla bakmış pic'in 17. bacağında 800 hz gibi bir frekans görüyor ama data bacağında hiç bir hareket görmediğini (osiloskopla baktığında) söylüyor acaba neden olabilir devredeki d3 de görmem gereken 6 voltu göremiyorum acaba onunla bir alakası
 olabilirmi veya (senden iki adet pic almıştım ikisindede aynı durum var) bilmediğimiz başka bir şeymi var bi yardımcı olabilirsen çooook sevinirim .

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2611 : 14 Kasım 2012, 21:35:53 »
hüseyin kardeş ben delta pulse 3 ü yaptım ekrana bi türlü görüntü gelmedi ben picler konusunda fazla tecrübeli olmadığım için onu bi arkadaşa gönderdim o baksın diye o osiloskopla bakmış pic'in 17. bacağında 800 hz gibi bir frekans görüyor ama data bacağında hiç bir hareket görmediğini (osiloskopla baktığında) söylüyor acaba neden olabilir devredeki d3 de görmem gereken 6 voltu göremiyorum acaba onunla bir alakası
 olabilirmi veya (senden iki adet pic almıştım ikisindede aynı durum var) bilmediğimiz başka bir şeymi var bi yardımcı olabilirsen çooook sevinirim .

Merhaba,

Öncelikle pic olmadan montaj klavuzunda gösterilen atlamayı yapıp voltajları ölçmeniz gerekli. Bunlar normal ise picin çalışmamasına bakabiliriz. Pek sanmıyorum ama çok kez başıma geldiği için yazayım pic takıldıktan sonra tune butonuna basarak ddektörü çalıştırmanız gerekmektedir.

Saygılar

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2612 : 14 Kasım 2012, 21:36:49 »
Bu arada Mustafa senin yaptığın pcb ne oldu? Bir gelişme var mı?

Saygılar

Çevrimdışı ramsona16

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2613 : 14 Kasım 2012, 23:11:39 »
Karadag ustam bikaç siparişim olacaktı yazmıştım daha önce ama,sizde yeşil ışıklı glcd varmı önce bunu sorayım bu defa büyük ekran düşünüyorum.birde ledler için yazılım ne kadar zamanda olur acaba,çünkü pic te lazım duruma göre eski yazılımı picten isticem olmazsa.hayırlı çalışmalar diliyorum.
Kalb kırmak, Kâbe'yi yetmiş defa yıkmaktan daha kötüdür) buyurulmuştur. iyi olsun, kötü olsun hiçbir insanın kalbini incitmemelidir. Allahü teâlâyı en çok inciten, küfürden, inkârdan sonra, kalb kırmak gibi büyük bir günah yoktur.”

hadi-dindar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2614 : 15 Kasım 2012, 13:54:27 »
karadag i have big problem
plea help me
i have full signal without coil in screen glcd

how i solve this problem ? my 2n7000 s are ok

osmanmutlu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2615 : 15 Kasım 2012, 14:44:10 »
S.a ustalar sonunda malzemeleri tamamladim devre calisti ama iki adet sorun mevcut birinci vd12 vd15 diyotlar yaniyor ve 1.6v olmasi gereken yerlere bayarya voltaji gorunuyor diyotlari degistirdigimde 1.2 v dusuyor diger sorun ise otomatik acilimi tamamliyor ama algilama yok ama kendi kendine ses cikartiyor ekranda dalgalanma oluyor sonumleme egrisi ise resimdeki gibi ve 4051 karadag ustamiz gonderdi digerini ben aldim kodu HCF4094BE dogrumudur yardimlariniZi bekliyorum ustalar saygilar simdiden cok tesekkurler.

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2616 : 15 Kasım 2012, 17:10:31 »
osmanmutlu
1 cisi devreni akü beslemesiyle yap güç kaynağından dolayı sıkıntı çıkartması parazitlerin olması yüksek ihtimal dahilinde herzaman beslemenin ne kadar kaliteli olduğuna bağlı
2 cisi vd12 ile enerji artısı 12v arasında kısa devre yada arızalı parçadan direk geçiş vardır diyotların yanmasına sebeb olur
c28 c29 konturol değiştir bu noktaya bağlı diğer devam eden yollarıda
lehim hatası atlama olabilir devrenin altını tinerli yağ karışımıyla temizle
kolay gelsin

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2617 : 15 Kasım 2012, 17:21:16 »
resim eklemisim simdi gördüm devren temiz gözüküyor c28 boyutu büyük voltajı yüksek olduğundan sanırım mf doğruysa sorun değil
c29 seramik kutup suz takmısın  bundandır büyük ihtimalle hazır pcb devresindeki

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2618 : 15 Kasım 2012, 18:08:38 »
seramik olan kutupluymuş neyse sen yinede hattı konturol edersin yönlerine sağlamlığına bakarsın
şarj ledinin altındaki atlamayı iptal et
entegreler hcf kodlu olanlar iyi çalışıyor
sönümleme direncini wattlı metal film direç ile değiştir
lcd kontrast dirençlerini uygun olanlarla değiştir gereksiz trimpot harcama lazım olur :)
shotky diyot ilk fırsatta ayarla tak yinede
monitör tv açıkken cihaz calıştırma sinyalde bozulmalar artar
bs250 2n7000 4066 ları arıza durumlarında mutlaka konturol et cihazda sürekli bir ötme duyuyorsan
bobini yaptınmı dvereyee bağladınmı o takılı değilken düz bir çizgi gözükür sadece osc de

asenkron

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2619 : 15 Kasım 2012, 18:58:55 »
osmanmutlu
1 cisi devreni akü beslemesiyle yap güç kaynağından dolayı sıkıntı çıkartması parazitlerin olması yüksek ihtimal dahilinde herzaman beslemenin ne kadar kaliteli olduğuna bağlı
2 cisi vd12 ile enerji artısı 12v arasında kısa devre yada arızalı parçadan direk geçiş vardır diyotların yanmasına sebeb olur
c28 c29 konturol değiştir bu noktaya bağlı diğer devam eden yollarıda
lehim hatası atlama olabilir devrenin altını tinerli yağ karışımıyla temizle
kolay gelsin
dogrusu selülozik tiner olacak.sentetik tiner yağlıdır.tinerli yağ karısımı teslanın bulusu.