Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7484379 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı elc

• Yüzbaşı
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #4040 : 03 Mayıs 2013, 09:04:16 »
slm
mustafa_mobil tune tuşuna basılı tutup cihazı açabilirsiniz siz enter tuşuna basıyorsunuz ve bobin örneklemesini gösteren osc ekranı açılıyor yani düz çizgi çıkıyor düz çizgide bobin takılı değil veya metale çok yakın olduğunda çıkar  tune tuşu tuş takımının bağlandığı 1-6 pin arası  1 ile 6 pinden cihazı  açabilirsiniz
"Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu?" Zümer Suresi - 8-9

Çevrimdışı mustafa_mobil

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4041 : 03 Mayıs 2013, 10:21:10 »
ustam ekranın arkasın tg12864b r(28) yazıyor ekran ilk baglandıgımda konrastını ayarlayamadım telsa ustam trimpot dene dedi bende trimportla  ayarlayıp trimport degerleri ölçüp dirençleri bagladım. ilk önce hdd 40 pin koblo kullandım ancak caprazlama oldugu için kopma oluyordu bende kablo ile baglantı yaptım. cihaz calışmasında sıkıntı var güç verdigimde bazen kırmızı led yanıp ekran calısıyor sonra 1-6 yani tune şaşe yapıyorum ama hiçbir sey olmuyor, bazen led yanmıyor ekran kontrastlı acılıyor bazende çizgi oluşuyor led yandıgında ekranda hiçbir sey yok sadece cok hafif bir siyahlık var

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #4042 : 03 Mayıs 2013, 11:26:56 »
işlemciye programı nasıl yükledin. sanki yüklenmemiş gibi şuan ki arıza .....

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #4043 : 03 Mayıs 2013, 11:30:52 »
Bu arada arkadaşlar cihazın işlemci yazılımında versiyon güncellemesi varmı

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #4044 : 03 Mayıs 2013, 11:55:43 »
şu yazılım işi internet üzerinden olsa:)
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4045 : 03 Mayıs 2013, 21:31:53 »

Merhaba Mustafa kendini bukadar özletme ;)

DP3 için yazılım çalışmam yok. Nasipse  farklı projenin üzerinde çalışıyorum. Gerçi zamansızlıktan 2-3 haftada bir anca ele alabiliyorum. Eğer tamamlayabilirsem sanırım güzel olacak. Hatta birinin bir küçük videosunu te2012 altında yayınladım. Eğer bu haftasonu zaman bulabilirsem birini sona doğru yaklaştırabilirim(gerçi her bu hafta dediğimde bi işler çıkıyor 1 ay elime alamıyorum ama olsun).

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4046 : 03 Mayıs 2013, 21:35:31 »
ustam ekranın arkasın tg12864b r(28) yazıyor ekran ilk baglandıgımda konrastını ayarlayamadım telsa ustam trimpot dene dedi bende trimportla  ayarlayıp trimport degerleri ölçüp dirençleri bagladım. ilk önce hdd 40 pin koblo kullandım ancak caprazlama oldugu için kopma oluyordu bende kablo ile baglantı yaptım. cihaz calışmasında sıkıntı var güç verdigimde bazen kırmızı led yanıp ekran calısıyor sonra 1-6 yani tune şaşe yapıyorum ama hiçbir sey olmuyor, bazen led yanmıyor ekran kontrastlı acılıyor bazende çizgi oluşuyor led yandıgında ekranda hiçbir sey yok sadece cok hafif bir siyahlık var

Sanırım kullandığınız LCD nin sürücüsü ks0108 değil. Datasheetinden bir mkontrol edin. Eğer sürücü ks0108 değilse çalışmayacaktır.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #4047 : 04 Mayıs 2013, 00:18:47 »

Merhaba Mustafa kendini bukadar özletme ;)

DP3 için yazılım çalışmam yok. Nasipse  farklı projenin üzerinde çalışıyorum. Gerçi zamansızlıktan 2-3 haftada bir anca ele alabiliyorum. Eğer tamamlayabilirsem sanırım güzel olacak. Hatta birinin bir küçük videosunu te2012 altında yayınladım. Eğer bu haftasonu zaman bulabilirsem birini sona doğru yaklaştırabilirim(gerçi her bu hafta dediğimde bi işler çıkıyor 1 ay elime alamıyorum ama olsun).

Saygılar

Karadağ ustam ALLAH kolaylık versin çok zor bir iş yapıyorsun.  ALLAH sizi başımızdan eksik etmesin. İnsaALLAH sevinçli haberleri bekliyoruz.

Çevrimdışı kaptan

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4048 : 04 Mayıs 2013, 18:10:21 »
DP3 için yazılım çalışmam yok. Nasipse  farklı projenin üzerinde çalışıyorum. Gerçi zamansızlıktan 2-3 haftada bir anca ele alabiliyorum. Eğer tamamlayabilirsem sanırım güzel olacak. Hatta birinin bir küçük videosunu te2012 altında yayınladım. Eğer bu haftasonu zaman bulabilirsem birini sona doğru yaklaştırabilirim(gerçi her bu hafta dediğimde bi işler çıkıyor 1 ay elime alamıyorum ama olsun).                                                                                                                                                                            selam usta farklı projeler üzerinde çalıştıgınızı tahmin ediyorduk ama şimdi söyledinizya artık sizden çok biz sabırsıslanacagız karşımıza nasıl bir fırtına çıkaracagınızı size saglık ve başarılar dilerim usta.
hayır da şer de ALLAH tandır

Çevrimdışı kaptan

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4049 : 04 Mayıs 2013, 18:17:21 »
arkadaşlar alıntıyı hatalı yapmışım dp3.ile başlayan yani başlanıç karadag ustama aittir saygılar
hayır da şer de ALLAH tandır

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #4050 : 06 Mayıs 2013, 09:31:11 »
iyi günler arkadaslar bende dp3 le tanıstım hafta sonu bir kac denemem oldu  yanında gelen 40cm baslıkla 20cm 7cm boyutlarındaki metali 50cm deb kargaburnunu 30 cm algılıyor deneme acık arazide yaptım ve dalgıc ustamın 200 sayfadaki degerlerine göre cihazı ayarladım, ve 130 *70 ölcülerinde 0,75mm2 telden sarılan baslıkla ,endüktansı 1040 geliyor 50*30 cm ölcülerindeki bir metali 1.80 den algılıyor bu algılama mesafeleri normalmi , ayrıca birsey dikkatimi cekti esik 73 de tıkırdıyarak calısıyor bunu 74 yapınca ses kesiliyor ve algılama mesafesi 2 metreyi geciyor ,,,ayrıca cihazda byw29 diyot ve sogutucu takılı yardımlarınızı bekkliyorum cok tsler.

Çevrimdışı haylaz

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4051 : 06 Mayıs 2013, 13:30:42 »
s.a benim cihaz çalışıyor fakat  algılama yapmıyor....
bobinden cızzzzzzzz diye ses geliyor metali yaklaştırdığımda algılama yapmıyor neden acaba nereye bakmalıyım arkadaşlar....

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4052 : 06 Mayıs 2013, 17:46:19 »
40cm başlık için hava testleri bu mesafeleri yüzde 20 kayıp ile topraklaltı mesafesi olarak alabilirsiniz
bunu ilk zamanlar uraşırken test edip yazmıştım suan çok daha iyi mesafe leri cihazın
1  ferit nüve                       çap      2.5      cm   mesafe  0   cm
2  Altın kaplama yüzük       çap      1.5      cm   mesafe  25  cm
3  sarı metal 1tl para         çap      2.5      cm   mesafe  40  cm
4  alüminyum halka            cap      3.0      cm   mesafe  45  cm
5  demir tornavida             uzunluk  9.0      cm   mesafe  50  cm
6  çelik matkap ucu            uzunluk  11.5     cm   mesafe  60  cm
7  alüminyum plaket           alanı       5.5x7.5  cm2  mesafe  70  cm
8  sarı metal parça             alanı       7.0x9.0  cm2  mesafe  80  cm
9  demir metal kasnak        çap         9.5      cm   mesafe  85  cm
10 Çelik metal cubuk          uzunluk  23       cm   mesafe  95  cm
11 bakır plaket                   alanı     20x11    cm2  mesafe  120 cm
12 bakır plaket                   alanı    30x20    cm2  mesafe  150 cm
13 demir bil.kapağı             alanı    40x40    cm2  mesafe  200 cm
14 demir blgsyr kasa         hacmi    42x41x20 cm3  mesafe  250 cm
15 60x60 celik mutfak evyesi     mesafe  300 cm
------------------------------------------------------------------------
http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=4320.80
resimleriyle bu linkte
çalışıyo olsa dahi çok iyi mesafeler yapmıyo belli sebeblerden dolayı durumunu bilmeden bir şey diyemiycem
-------
haylaz036
ben daha bu dedektörün çalışma esnasında bobininde hiç bir zaman böyle  ses duymadım çok da iyi duyarım
bunu söyleyenlerin hepsi demir tellli cat5 kablolardan bobin yapıtığında söylüyordu
100mgbt hızında  verri aktarımını bırakıp fibere geçmeden
 saf bakır elektrik kablolarından öncelikle bir bobin yap daha sonra
--------------------------------------------------
kurulum kitapçığına göre voltaj ve frekansları konturol et
devrede sadece  pic 18f  -lf356 - tl082 - d3 tl062 -4094 kullanarak  diğer entegreleri takmadan
osc menüsündesinyal grafiğini öncelikle görmen lazım 
tl 082
 5ci bacağında 6-7v arası  trimpotla ayarlanır
 6cı bacağında 7-8 v arası bobin algılamasına göre gelen voltaj 
 7ci bacağında 1.5 v olarak görmen gerekir buda tr1 göre fark voltajı sanal gndye göre 0 v ta yakın değerlerdedir
--------------------------------------------------------------
mustafa_mobil
o bağladığın 2 adet led işlev dışı onları çıkar
cihazın 2 ayrı açılış butonu var 1ri osc griği diğeri normal cihazın kullanımıyla ilgili
« Son Düzenleme: 06 Mayıs 2013, 17:53:48 Gönderen: Tesla^Pulse^Coil »

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #4053 : 06 Mayıs 2013, 18:03:28 »
hocam  herzamanki gibi ilginiz için cok tsler allah  razı olsun .sitedede osilsyon egrisini arıyorum tam olarak nasıl  bir egri ona bakacagım .cihazdaki egriyle aynımı d,iye ama malesef yok bir ara görmüştüm hatta  videosuda vardı, hani arayınaca bulunmaz derlerya onun gibi bişi . birde hocam bu egriyi tr1 trimpotuyla ayarlıyoruz  sanırım demi .

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4054 : 06 Mayıs 2013, 18:43:59 »
bu sayfadaki ilk  mesajımdaki  dosya içinde hepsi var
http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=3797.4260
birde bu eklediğim devre üstünde entegrelerin üzerinde ölçülen  voltajları belirten dosyayı da indir
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
gıç35
Abi
geçen günki yazını gördüm
5 cell li-iyon şarj devresin tirimpot bağlantıları areste hatalı ayarlanmış geçenlerde farkettim
 düzeltmeyi yaparken bir işim çıktı yarım kaldı bitince  yeniden eklerim pdf plaketiyle beraber
« Son Düzenleme: 06 Mayıs 2013, 18:45:03 Gönderen: Tesla^Pulse^Coil »

Çevrimdışı haylaz

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4055 : 06 Mayıs 2013, 18:52:13 »
telsa usta cihaz çalışıyordu bi sıkıntı yoktu bobindede yoktu  bobine kulak ver cızzzz diye ses geliyor  her neyse başka bir bobin yaptım yinde algılama yapmıyor bi yardımcı olursa sevinirim algılama bölümü nerde :(

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #4056 : 07 Mayıs 2013, 09:00:04 »
arkadaslar 40 lık baslıkla osilasyon egrisi ni ekledim  büyük baslıkta ise egri alt ve üst cizgi birbirine esit uzunlukta ve ekranın tam ortasında yaklasık 90d bir acıyla birleşiyorlar ,bu egrininde kısa zamanda fotosunu eklerim  yorumlarınızı bekliyorum saygılar.

Çevrimdışı haylaz

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4057 : 07 Mayıs 2013, 09:23:36 »
s.n gıç usta lf 356 her.gi bir şey olmadı yine çalışmıyor 4051 olan değiştirecem bakalım düzelecekmi  verdiğin bilgi için sağolasın ...

Çevrimdışı elc

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4058 : 07 Mayıs 2013, 10:36:56 »
Slm Arkadaşlar;

Bende henüz dp3 ümden randıman alamadım orjinal pcb ve hüseyin ustmın sardığı orjinal bobin var tüm devre elemanları birebir sadece shotky diyot farklı bendeki problem otomatik ayarlanıyor yazısında kalması iç ortam ve dış ortamdada farkeden bişi yok osc eğrisi dış ortamda en ufak parazit olmadığı gözlemliyorum ama açılmıyor ben menüye girip  çıkınca açılıyor ve eşiği 186 değerine getirince ses kesiliyor ama 1 tl 20cm kadar algılama yapıyor
Tesla usta nın verdiği entegrelerdeki voltajlar bazıları bende farklı çıktı onu ekliyorum şunada bi el atın ustalar ayağa kaldılralım yoksa son aşamada  tiner döküp yakacam

"Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu?" Zümer Suresi - 8-9

Çevrimdışı lionbilgisayar

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4059 : 07 Mayıs 2013, 10:41:13 »
arkadaslar 40 lık baslıkla osilasyon egrisi ni ekledim  büyük baslıkta ise egri alt ve üst cizgi birbirine esit uzunlukta ve ekranın tam ortasında yaklasık 90d bir acıyla birleşiyorlar ,bu egrininde kısa zamanda fotosunu eklerim  yorumlarınızı bekliyorum saygılar.

Köstebek bu ilk egride bobine yakın bişler var büyük ihtimalle metalimsi yada iç ortamdasın, büyü başlıkla egrininortada olması çok bi sıkıntı yok azıcık tr den ayar yapman gerek hafif sola doğru gelecek dahada sola gitmesini istiyorsan sönümleme direncini yükseltmen gerekir ama bunda bile aldığın sonuclar süper olacaktır. Benim büyük başlıkdaki egride hafif solda ve ortaya yakın hiç algıulama yapmazken parazitte yoksa eğri nerdeyse 90 derece gibi oluyor.
Hak şerleri hayr eyler
Zan etme ki gayreyler
Ârif anı seyreyler
Mevlâ görelim neyler.Neylerse güzel eyler

Sen Hakk’a tevekkül kıl
Sabreyle ve râzı ol
Tevfiz it ve rahat bul
Mevlâ görelim neyler.Neylerse güzel eyler