Gönderen Konu: Nasil olmus yorumlarinizi alabilirmiyim..  (Okunma sayısı 8339 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Nazmi39

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Nasil olmus yorumlarinizi alabilirmiyim..
« : 22 Ekim 2017, 22:25:09 »
Iyiaksamlar Bataryayi iceri gomduk sarj kesici devre yaptik o sekilde sarj ediliyor daha neler eklenebilir fikirlerinizi ve elestrilerinizi alabilirmiyiz

Çevrimdışı Nazmi39

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Nasil olmus yorumlarinizi alabilirmiyim..
« Yanıtla #1 : 22 Ekim 2017, 22:31:01 »
Bobibi cat 6 kablodan yaptik 3tur 34cm 1tl yi 25 30cm den algiliyor ilk deneyimimiz algilama iyimi deyilmi bilmiyorum

Çevrimdışı linyit43

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2 : 04 Aralık 2017, 15:20:52 »
Merhaba, maliyeti nedir ? Elime sonut bir şey almak istiyorum adam gibi yapıpta paylaşan birine denk gelemedim. Siz yapmışsınız sizden rica etsem bir ara bu aletin şemalarını atabilir misiniz ?

Birde 1 tlyi açık havada mı denediniz toprak altında mı ?

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #3 : 04 Aralık 2017, 17:56:18 »
Merhaba, maliyeti nedir ? Elime sonut bir şey almak istiyorum adam gibi yapıpta paylaşan birine denk gelemedim. Siz yapmışsınız sizden rica etsem bir ara bu aletin şemalarını atabilir misiniz ?

Aşağıdaki linkten Delta Pulse 3s konusuna bakın. Bu konuya baksaydınız başka bişey aramazdınız.

http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php/topic,4900.0.html
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4 : 04 Aralık 2017, 20:35:42 »

Öncelikle hoş geldin diyelim. Gerçi bu siteye uğramadığın anlaşılıyor; başka sitelerde zaten çalışan bir ürünü paylaşan kimse bulamazsın. Ancak bu sitede yapılmaya başlandı ilk paylaşımlar. Bu işlere meraklı bir kimseysen geçmiş mesajlara bakarak istediğin tüm bilgileri bulabilirsin.

Çevrimdışı linyit43

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5 : 05 Aralık 2017, 23:06:32 »

Aşağıdaki linkten Delta Pulse 3s konusuna bakın. Bu konuya baksaydınız başka bişey aramazdınız.

Öncelikle hoş geldin diyelim. Gerçi bu siteye uğramadığın anlaşılıyor; başka sitelerde zaten çalışan bir ürünü paylaşan kimse bulamazsın. Ancak bu sitede yapılmaya başlandı ilk paylaşımlar. Bu işlere meraklı bir kimseysen geçmiş mesajlara bakarak istediğin tüm bilgileri bulabilirsin.

Siteye hoşbuldum değerli hocalarım. Öncelikle karadağ hocam, arkadaşımın isteği üzerine ve benim elektronik bilgim neticesinde ortaya çıkacak bir dedektör yapmak istiyoruz. Fakat arkadaşım pulseler derin arama bize vlf lazım tektekçilik yapacağız diyip duruyor. Ben bu kısımlardan anlamam ben sadece devre kartı basarım.

Bize lazım olan toprak altı 20-30cm derinlikte gümüş bakır ve altın gibi değerli malzemelere tepki veren, akşama kadar nal, çivi, teneke toplatmayacak bir dedektör. Forumda bahsettiğim özellikler dahilinde olaraktan devre şeması(malzemeleriyle birlikte), bobin teli ve sarım özellikleri, güç katı gibi tüm parçaları verilmiş bir konu arıyorum. Malzeme listesi çıkartıp kartı basıp bobin sarıp cayır cayır kullanmak istiyorum. Fakat 2 günlük gezinmemle bu tür konuya rastlayamadım. Elektronik kısım değilde, dedektör özelliklerini belirten terimlerde sıkıntı çektiğim için ise fazla bir şey anlayamadım. Bana şema olsun basarım. Ama vlf, pulse, derin arama, ayrım yapma, osiloskop ayarı gibi şeyler olunca cahil kalıyorum. Beni yönlendirirseniz sevinirim.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #6 : 05 Aralık 2017, 23:51:04 »

Siteye hoşbuldum değerli hocalarım. Öncelikle karadağ hocam, arkadaşımın isteği üzerine ve benim elektronik bilgim neticesinde ortaya çıkacak bir dedektör yapmak istiyoruz. Fakat arkadaşım pulseler derin arama bize vlf lazım tektekçilik yapacağız diyip duruyor. Ben bu kısımlardan anlamam ben sadece devre kartı basarım.

Bize lazım olan toprak altı 20-30cm derinlikte gümüş bakır ve altın gibi değerli malzemelere tepki veren, akşama kadar nal, çivi, teneke toplatmayacak bir dedektör. Forumda bahsettiğim özellikler dahilinde olaraktan devre şeması(malzemeleriyle birlikte), bobin teli ve sarım özellikleri, güç katı gibi tüm parçaları verilmiş bir konu arıyorum. Malzeme listesi çıkartıp kartı basıp bobin sarıp cayır cayır kullanmak istiyorum. Fakat 2 günlük gezinmemle bu tür konuya rastlayamadım. Elektronik kısım değilde, dedektör özelliklerini belirten terimlerde sıkıntı çektiğim için ise fazla bir şey anlayamadım. Bana şema olsun basarım. Ama vlf, pulse, derin arama, ayrım yapma, osiloskop ayarı gibi şeyler olunca cahil kalıyorum. Beni yönlendirirseniz sevinirim.

Siz sadece değerli metallere tepki verecek bir ürün mü yapmak istiyorsunuz?

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı linyit43

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7 : 06 Aralık 2017, 09:06:12 »

Siz sadece değerli metallere tepki verecek bir ürün mü yapmak istiyorsunuz?

Aynen hocam. Soyulmuş mezarları tekrar incelemek, düz arazide(eski yaşam yerleri) gezinmek amaçlı bir makine. Ahım şahım bir şey olmasına gerek yok. Yönledirirseniz sevinirim hocam çok fazla konu var yeniyim burada bulamıyorum. Mutlaka vardır sizin bildiginiz.

Çevrimdışı linyit43

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8 : 06 Aralık 2017, 09:12:27 »
Bir de hocam ayrım modu olacakmış şimdi sordum. 2 modlu (demir-değerli) şeklinde vlf olacakmış.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #9 : 06 Aralık 2017, 10:17:36 »
Bu sitedeki hemen,hemen tum patlasimlar toprak altindan  20-30cm deki 1tl algilar.
Ancak sadece degerli metal algilasin derseniz isiniz zorlasmaya baslar.
Pulse cihazlari kendiniz cok rahat toplayip kullanabilirsiniz.Sitemizin kendi urunlerinden hazir kit olanlari var.Örnegin dp3,dp3s ve benim kralx1 cihazlarimiz.Bunlarin devre semalari acik olarak paylasilmistir.Sadece pic ve modul satin almaniz yeterli olacaktir.
Bu yazdigim cihazlar ayrimlidir.Kralx1demire kapatilma ozelligide sunar.Demire kapama pulse cihazlarda tercih edilen bir özellik degildir.
Bu saydiklarim ticari urunledir.Analog paylasima acik pulse cihazlarda sitemizde mevcuttur.
Gelelim size hizmet edebilicek en dogru tercihe.Vlf veya İB sistemlere goz atin.Bu sistemlere toplamak ciddi ustalik,tecrube ve donanim ister.En iyisi hazir almanizdir.Maliyetiniz daha dusuk olacaktir.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı linyit43

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #10 : 06 Aralık 2017, 10:53:32 »
Bu sitedeki hemen,hemen tum patlasimlar toprak altindan  20-30cm deki 1tl algilar.
Ancak sadece degerli metal algilasin derseniz isiniz zorlasmaya baslar.
Pulse cihazlari kendiniz cok rahat toplayip kullanabilirsiniz.Sitemizin kendi urunlerinden hazir kit olanlari var.Örnegin dp3,dp3s ve benim kralx1 cihazlarimiz.Bunlarin devre semalari acik olarak paylasilmistir.Sadece pic ve modul satin almaniz yeterli olacaktir.
Bu yazdigim cihazlar ayrimlidir.Kralx1demire kapatilma ozelligide sunar.Demire kapama pulse cihazlarda tercih edilen bir özellik degildir.
Bu saydiklarim ticari urunledir.Analog paylasima acik pulse cihazlarda sitemizde mevcuttur.
Gelelim size hizmet edebilicek en dogru tercihe.Vlf veya İB sistemlere goz atin.Bu sistemlere toplamak ciddi ustalik,tecrube ve donanim ister.En iyisi hazir almanizdir.Maliyetiniz daha dusuk olacaktir.

Yorumunuz için çok teşekkür ederim hocam. Ben o kadar amfiler yaptım 1000w 500w hepsi ince ayar istiyor sıfır parazit temiz ses. Ama maliyetleri 100lirayı zor aşardı devre bakımından. Soketler ve soğutucular çok para yer.

Demem o ki ne kadar malzeme gider ki pahalı olsun. Yeteri kadar elektronik tecrübe var, fazlasıyla donanım var, ustalık şüpheli. Bana bu site üzerinden demir aç kapa özelliği olan vlf cihaz devre şeması ve malzemelerini ister konu linki isterse direk şema halinde atabilir misiniz ? Binlerce konu ve milyonlarca yorum var ben bulamadım. Siz uzun süredir burada olduğunuza göre biliyorsunuzdur umarım. Ben şemayı görsem bi malzemelere baksam fiyat hakkında bilgim olur. Herkes yorumluyor, tartışıyor al şu devre bu da malzeme bak dene diyen göremedim.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #11 : 06 Aralık 2017, 11:12:25 »

100tl ye artik bir sey yapilmiyor.Belki 200e analog cihaz kart olarak yapilir.Tutma kolu DD arama basligi,kutusu,pili derken 1000tl yi rahat bulur.Oda tek seferde calisirsa.
Osilaskobunuz varsa ve devre okumayi biliyorsaniz.Vlf devreleri inceleyin.Hepsinin ise yarayan kisimlarindan esinlenerek tek devre olusturun.
Benim sunu yapin on numara cihazdir demem icin arazide o cihazla gezmis olmam gerekli.
Vlf olupta cok yorum yapilmis konularin ilk ve son sayfasini okuyun.Bu size fikir verecektir
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı linyit43

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #12 : 06 Aralık 2017, 11:27:24 »

100tl ye artik bir sey yapilmiyor.Belki 200e analog cihaz kart olarak yapilir.Tutma kolu DD arama basligi,kutusu,pili derken 1000tl yi rahat bulur.Oda tek seferde calisirsa.
Osilaskobunuz varsa ve devre okumayi biliyorsaniz.Vlf devreleri inceleyin.Hepsinin ise yarayan kisimlarindan esinlenerek tek devre olusturun.
Benim sunu yapin on numara cihazdir demem icin arazide o cihazla gezmis olmam gerekli.
Vlf olupta cok yorum yapilmis konularin ilk ve son sayfasini okuyun.Bu size fikir verecektir

Hocam vallahi hevesim kırıldı. 1000tl tutmaz.200lirayı bile geçmez. Sizin kafanızda nasıl bir şey bilmiyorum ama ben devreyi plakete basıp elemanları alsam 50 lirayı geçmez. Güç entrgreleri tda ve stk nın bazı modelleri 50-60 lira. Dedektör devresinde 200w lık güç kaldıracak entegre yok ki. Alt tarafı pille beslenecek. Çektiği güce oranla çıkacak malzemeler işlev bakımından fiyatı artmaz. Sizi yeni açtığım konuya davet ediyorum. "VLF dedektör devre şeması şazım" bu konuya gelirseniz sevinirim. Başkalarının konularına gereksiz mesajlar atmasak forum için iyi olur.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #13 : 06 Aralık 2017, 11:38:52 »
Neden sadece kart maliyetini hesaplayip duruyorsunuz.
Muhabbet suna donuyor usta direncin,transistorun cuvali 10tl diyorlar.Yav is sadece onunla bitiyormu yani.
Siz baslayin bakalim bir devreye ben sizin maliyet toplaminizi o zaman merakla bekliyor olacagim.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #14 : 06 Aralık 2017, 11:39:25 »
100tl ye artik bir sey yapilmiyor.Belki 200e analog cihaz kart olarak yapilir.Tutma kolu DD arama basligi,kutusu,pili derken 1000tl yi rahat bulur.Oda tek seferde calisirsa.Osilaskobunuz varsa ve devre okumayi biliyorsaniz.Vlf devreleri inceleyin.Hepsinin ise yarayan kisimlarindan esinlenerek tek devre olusturun.Benim sunu yapin on numara cihazdir demem icin arazide o cihazla gezmis olmam gerekli.Vlf olupta cok yorum yapilmis konularin ilk ve son sayfasini okuyun.Bu size fikir verecektir
Hocam vallahi hevesim kırıldı. 1000tl tutmaz.200lirayı bile geçmez. Sizin kafanızda nasıl bir şey bilmiyorum ama ben devreyi plakete basıp elemanları alsam 50 lirayı geçmez. Güç entrgreleri tda ve stk nın bazı modelleri 50-60 lira. Dedektör devresinde 200w lık güç kaldıracak entegre yok ki. Alt tarafı pille beslenecek. Çektiği güce oranla çıkacak malzemeler işlev bakımından fiyatı artmaz. Sizi yeni açtığım konuya davet ediyorum. "VLF dedektör devre şeması şazım" bu konuya gelirseniz sevinirim. Başkalarının konularına gereksiz mesajlar atmasak forum için iyi olur.

Bir dedektör ile bir amfiyi kıyaslarsanız böyle düşünebilirsiniz ama bir dedektör nelerden oluşur bir düşündüğünüzde işler değişiyor.
Gelin bakalım bir dedektörün ana parçaları nelermiş.
Arama bobini: Siz yaparsanız boş bobin kabını 30-80 tl arası bulabilirsiniz. Dolgu için en az bi 50 tl lik kimyasal lazım. İçindeki bobini ara kablosu konnektörü de 50 tl tutsa toplamı siz hesaplayın
Tutma kolu: 100-300 tl arası.
Dedektör devresi: Ürüne göre en ucuz 150 tl en pahalı 750 tl ye malzemeleri temin edersiniz. İşlemcili bir üründe sadece işlemci bile 50-100tl arası tutar ;) 
Pil şarj aleti: kalitasine göre 100-1000tl arası tutar.

Dedektör diğer elektronik ürünlere benzemez ;)
« Son Düzenleme: 06 Aralık 2017, 11:46:42 Gönderen: Karadağ »

Çevrimdışı linyit43

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #15 : 07 Aralık 2017, 08:16:22 »
100tl ye artik bir sey yapilmiyor.Belki 200e analog cihaz kart olarak yapilir.Tutma kolu DD arama basligi,kutusu,pili derken 1000tl yi rahat bulur.Oda tek seferde calisirsa.Osilaskobunuz varsa ve devre okumayi biliyorsaniz.Vlf devreleri inceleyin.Hepsinin ise yarayan kisimlarindan esinlenerek tek devre olusturun.Benim sunu yapin on numara cihazdir demem icin arazide o cihazla gezmis olmam gerekli.Vlf olupta cok yorum yapilmis konularin ilk ve son sayfasini okuyun.Bu size fikir verecektir

Bir dedektör ile bir amfiyi kıyaslarsanız böyle düşünebilirsiniz ama bir dedektör nelerden oluşur bir düşündüğünüzde işler değişiyor.
Gelin bakalım bir dedektörün ana parçaları nelermiş.
Arama bobini: Siz yaparsanız boş bobin kabını 30-80 tl arası bulabilirsiniz. Dolgu için en az bi 50 tl lik kimyasal lazım. İçindeki bobini ara kablosu konnektörü de 50 tl tutsa toplamı siz hesaplayın
Tutma kolu: 100-300 tl arası.
Dedektör devresi: Ürüne göre en ucuz 150 tl en pahalı 750 tl ye malzemeleri temin edersiniz. İşlemcili bir üründe sadece işlemci bile 50-100tl arası tutar ;) 
Pil şarj aleti: kalitasine göre 100-1000tl arası tutar.

Dedektör diğer elektronik ürünlere benzemez ;)

Hocam bobin kabı, bobin teli, dolgu malzemesi, pili ve tutma kolunu fiyattan çıkartalım. Geri kalanlar benim için fiyat teşkil ediyor. Diğerlerini ayarlayacağım ben. Tesero golden sabre gördüm rastgele geçmişteki bir konuya giderek onu yapayım diyorum hocam. Sizce değer mi ? Benim yorumlara göre çok hoşuma gitti.

http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php/topic,3269.0.html

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #16 : 07 Aralık 2017, 12:35:05 »
Yapabilirsiniz. Neden olmasın.

Çevrimdışı linyit43

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #17 : 07 Aralık 2017, 17:43:11 »
Yapabilirsiniz. Neden olmasın.

Eyvallah hocam. Tekrardan size ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Çalışmalara başladıktan sonra yapımı bittiğinde eğer verimli olursa yeni konu açarak detaylı bir anlatım hazırlarım. Üyelerin soru cevap kısmını kullanması için ana konu linkini atarım. Yapmak isteyenler için ise dediğim gibi ayrıntılı bir şekilde makale hazırlarım. Temiz bir konu olur. Sağlıcakla kalın.

Çevrimdışı beklerken

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
    • airport transfer
« Yanıtla #18 : 22 Mayıs 2020, 02:55:03 »
Dayanamayacağım bende bir şeyler yazayım dedim.

Gençler şunun farkında değil henüz eline dedectör alan geçmişimizin mirasını yağmalamak için sabırsızlanıyor.
Komik olan şu, yakın bir öğretim üyesi jeolog olan bir iş arkadaşım hiç unutamadığım bir söz söylemişdi.
Arkadaşlar öle define peşine koşacağınıza gidin bir loto oynayın piyango alın hazine bulmak oradaki ihtimali tuturmakdan daha zor derdi.
Kısaca eğer yinede bu ihtimalleri ve yasak olduğunu bile bile peşinden koşacak olan arkadaşlar varsa bence burası doğru adres gidin cihaz toplayacağınıza bir tane satın alın size abi tavsiyesi. İnanın bana söylediğim seçenek çok daha ucuza gelir.

Bir şeyler öğrenmek isteyen aradaşlar zaten yorumları ve yaptıkları işlerle zaten burada ön plandalar.
Sadece fikrimi söylemek istedim.

Çevrimiçi Suta35

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #19 : 23 Mayıs 2020, 02:31:06 »
Dayanamayacağım bende bir şeyler yazayım dedim.

Gençler şunun farkında değil henüz eline dedectör alan geçmişimizin mirasını yağmalamak için sabırsızlanıyor.
Komik olan şu, yakın bir öğretim üyesi jeolog olan bir iş arkadaşım hiç unutamadığım bir söz söylemişdi.
Arkadaşlar öle define peşine koşacağınıza gidin bir loto oynayın piyango alın hazine bulmak oradaki ihtimali tuturmakdan daha zor derdi.
Kısaca eğer yinede bu ihtimalleri ve yasak olduğunu bile bile peşinden koşacak olan arkadaşlar varsa bence burası doğru adres gidin cihaz toplayacağınıza bir tane satın alın size abi tavsiyesi. İnanın bana söylediğim seçenek çok daha ucuza gelir.

Bir şeyler öğrenmek isteyen aradaşlar zaten yorumları ve yaptıkları işlerle zaten burada ön plandalar.
Sadece fikrimi söylemek istedim.

Kesinlikle katılıyorum ustam, ben bu foruma üye olmadan önce amacım gerçekten bi şeyler bulmaktı arazi de çok umitliydim, elektroniği az çok öğrenip bi devre toplamaya başlayınca ve araziye çıkınca aslında o toprak altı o kadarda zengin değilmiş ha deyince gömü bulunmuyomus onu öğrendim, sonra bu dedektör işi hobiye dönüştü sadece yaptığım topladığım cihazların çalışmasının verdiği mutlulukla arazi de geziyorum.. Bu iş bence bizim gibi amatörler için hobiden öteye gitmemeli, aksi halde hem cebimizden hem maneviyatimizdan Oluruz. Naçizane fikrim