Gönderen Konu: SMW TOPRAK DENEMELERİ  (Okunma sayısı 304729 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BigBang

• Ziyaretçi
Ynt: SMW TOPRAK DENEMELERİ
« Yanıtla #100 : 12 Şubat 2013, 13:31:09 »
bu konuda gıç35 usta çok haklı devre yayınlanmayacaksa ozaman sitee alış veriş kısımlarına videolarınızı ekleyin cihazın özelliklerini yazın fiyatıda şu deyin beğenen alsın ozaman kimsde bişi demeye hakkı olmaz ama böyle olmaz forumda bir çok kişi aynı yolu izliyor ve bence çok yanlış alex fergosonun dediği gibi.  (  istatistik mini etek gibidir çok şeyi gösterir ama asıl göstermesi gereken şeyi göstermez) sitede bir çok dedektör yapan kişi aynı dedektör yapar hex dosyası yayınlamaz şema var herşey hex var ayrımsızı var demosu var ne gerek var uğraştırmaya herkesi herkes yapsın devresini satış bölümüne koysun alan alsın böyle düzinelerce yazı yazılıyor ve arksından bir bakmışın ortada bişi yok...

Sevgili gs78 kardeşim ;

Bu SMW devresi zaten yayınlandı . Yeniden keşfedilen veya yepyeni bişey yok ortada . Sadece bizim forumda zamanında başlanmış , birçok proje gibi çeşitli sebeplerle (başlık olabilir , üstüne gidilmemiştir vs.) konu durmuş , bu tresholdlu hali bile ilk yayınlanan yerde yayınlanmış. Burda devre kıskanıp yayınlanmama gibi bir durum yok . Dekamon kardeşimiz kendince devreyi stabil bulmamış , bilgi , tecrübe istediği gibi devreye modifiye yapmış . Burda çok sıkıntı edecek bişey yok bence . İsteyen modifiyesini verir , istemeyen vermez . Bu konu yurtdışında da böyle ... Bizde de böyle şeyler hep oldu ve olmaya da devam ediyor . Sadece yapanlar yayınlamıyorlar . Dekamon sadece biraz daha dürüst davranıp yaptığı modifiyeyi video ile yayınladı . Burdaki amacını da ilk baştan beri söyledi . Neydi konu "çok yanlış olmayan bir devreye yeterli ilgi gösterildiğinde devre daha iyi duruma getirilebiliyor" du .

Eğer forumda her modifiye yayınlansa bu seferde şu durum ortaya çıkıyor : Üye bakıyor sayfalarca yazı yazılmış ve direnci , kondansatörü vs. değişmiş bir sürü devre resimleri yayınlanmış . Bu seferde " en son doğru olan devre hangisi" diye konuya dalıyor . Bu durumda ne olacak ? Herkesin devreye ilavesi yayınlansa bir sorun yayınlanmasa başka türlü ithamlar .

gıç35 kardeşimiz de eski bir elektronikçiymiş . O da konuya Dekamona kızarak girdi SMW nin zaten tresholdla yayınlanmış halini buraya taşımaya karar verdi . Elinden geldiğince acemi arkadaşlara yardımcı olacağını söyledi . Aslında burda çok sıkıntı edecek bir durum yok. Her yiğidin yoğurt yemesi de farklı , sunması da ... Dekamona daha "sıkıntıyı nerde gördünüz"  , (atıyorum) "filtresinde mi değişiklik yaptınız" veya başka bir şeklinde yaklaşımda bulunulmadı .Direkt aylarca kendine göre üzerinde çalıştığı halini buraya yapıştır dendi . Dediğim gibi herkesin tarzı aynı olmayabilir . Ustalık ve tecrübeyi de gözardı etmeden bişeyi söylemeden geçemeyeceğim : Bilgi çok ama çok değerli ... Bol olunca kepçeyle gider ama az olunca cımbızla çekmek gerekebilir ;) Sevgiler ...

Çevrimdışı gs78

• Yüzbaşı
« Yanıtla #101 : 12 Şubat 2013, 14:48:36 »
ben kimsenin emeğini boş göremem dekamon ustada çok emek vermiş ve çözmüş olayı bu kolay bişi değil bunu ticari düşünmeside çok normal emek vermiş çünki ama böle olmaması lazım bence bu herkes için geçerli reklam yapılacaksa satış alanı oluşturulur yapan kişi videolar çeker yaptğı devrenin özelliklerini yazar tanıtımını yapar fiyat beliler ve alan alır kimseninde ona o saatten sonra yok şema yayınla yok nasıl yapıcaz demeye hakkı olamaz ama böly ekonu açıp şema yayınlayıp sonra işte şöyle bi değişiklik yaptım bunu parayla satarım demesi yanlış bende dahil ben şahsen yapsam yayınlarsam devreyi ne gerekiyorsa paylaşırım zaten bu devreleri yapabiilecek kişiler ilgilernir sıradan biri zaten girişmez..

Çevrimdışı UNIQUE - TA5DF

• Administrator
  • Binbaşı
  • TA5DF
    • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #102 : 12 Şubat 2013, 15:30:20 »
Aslında hepiniz haklısınız arkadaşlar sadece farklı noktalardan bakıyorsunuz. Sonuçta güzel bir iş yapılmış ve yapılabilirliği ispatlanmış . Arkadaş detayı paylaşmayıp sadece yapılabilir olduğunu paylaşmış. saygı duyarım. şemayı bulduk bizde yapıcaz bakalım. inş. işe yarar.

gs78  maalesef elektronikten hiç anlamayan birilerinin 1 milyoncudan havya seti alıp dedektör yapmaya kalkanları çok gördüm ;) . bilir bilmez herkes yapmak istiyor. Ama paylaşmak daha mantıklı, sonunda (bencileyin) beceremeyip ustasına müracaat ediyor. o yüzden paylaşmak daha karlı. paylaşın işiniz artsın.
Herkese saygılar.
TA5DF

Çevrimdışı turkuyaxxx

• Yüzbaşı
« Yanıtla #103 : 12 Şubat 2013, 15:47:57 »
.Daha devrenin alıcı verici katlarını bilmeyen,bobin sarma teknigiyle ilgili en ufak bir bilgisi olmayan,amplitüd,faz,rezonans degerleri neye göre ölçülecegini bilmeyen arkadaşlarımıza ben burda hazır devreyi yayınlasam neyi degiştirecek..Kaldıki daha önceki treshold özelliği olmayan SMW dedektörünün tüm bilgilerini burda paylaşmama ragmen yapıp çalıştıran bir kişi olmadı.

Usta ben kartı dizdim, ama o dediğiniz amplitüd, faz , rezonans değeri hiç birini bilmiyorum, ama istekliyim bu işi yapabilirim diyorum. Vaz mı geçeyim acaba diye düşünüyorum. Dİyordum ki bu sitede yardımcı olanlar olur, ama UNIQUE'nin dediği kişi -yani ben- bir milyoncudan havya seti alıp başlayan kişilerin bu işi yapmaması gerekiyor. PARDON BAŞINIZI AĞRITTIM. Bana şu ana kadar sorduğum her soruya kızmadan cevap veren- direncin yönü nasıl olacak sorusunu dahi sordum- Pro-tr ustaya, karadağa, mustafaya teşekkür ederim

• Administrator
  • Binbaşı
  • TA5DF
    • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #104 : 12 Şubat 2013, 17:12:52 »
Yanlış anlaşılmışız yine ustam. Hemen alınıp gücenmeyin. Hakkınızı da helal edin. 

Bende şu fm vericiyi yapayım diye başlamıştım. şimdi cnc için el çarkı tasarlıyorum. var gerisini sen düşün. Eğer kartı dizdiğinde hayran hayran bakıyorsan, yatağın yanına koyup gece kalkıp bakıyorsan (ben öyle yapardım) doğru yoldasın ustam.
TA5DF

Çevrimdışı turkuyaxxx

• Yüzbaşı
« Yanıtla #105 : 12 Şubat 2013, 22:03:03 »
Yanlış anlaşılmışız yine ustam. Hemen alınıp gücenmeyin. Hakkınızı da helal edin. 

Bende şu fm vericiyi yapayım diye başlamıştım. şimdi cnc için el çarkı tasarlıyorum. var gerisini sen düşün. Eğer kartı dizdiğinde hayran hayran bakıyorsan, yatağın yanına koyup gece kalkıp bakıyorsan (ben öyle yapardım) doğru yoldasın ustam.
Usta alınma değil, benim daha gidecek çok yolum var, sizlerden başka yardım alacağım kimse de yok. Ben sadece herkesin geçtiği yolları unutmamasını isterim.

• Administrator
  • Binbaşı
  • TA5DF
    • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #106 : 12 Şubat 2013, 22:25:20 »
Eh hatırlattın da tabi... Sağolasın Allah yardımcıız olsun olacak böyle şeyler. Bu yol güzel yol devam ustam.
TA5DF

Çevrimdışı turkuyaxxx

• Yüzbaşı
« Yanıtla #107 : 22 Şubat 2013, 20:18:54 »
Çalışmadı, yollarda sorun yok lehimlemede sorun yok öfffffff
ben nasıl bulacam sorun nerde

Çevrimdışı çanaf

• Yüzbaşı
« Yanıtla #108 : 23 Şubat 2013, 00:02:41 »
Merhabalar.
Plaketinizin yerleşimli ve lehimli yüzlerinin fotosunu ekleyebilirseniz ,umarımki sorununuza bir çözüm bulunacaktır.
Kolay gelsin...

asenkron

• Ziyaretçi
« Yanıtla #109 : 23 Şubat 2013, 11:18:39 »
gönder bana bakayım  .bende smw devresini incelemiş olurum.

konfakay

• Ziyaretçi
« Yanıtla #110 : 23 Şubat 2013, 18:07:17 »
gıç35 ustam sabırsızlıkla beklenmektesiniz ben şimdi son yayımlamış olduğunuz pcb yi basıyım hazır beklesin mi yoksa daha yeni çizim gelecek mi

Çevrimdışı turkuyaxxx

• Yüzbaşı
« Yanıtla #111 : 24 Şubat 2013, 16:02:46 »
gönder bana bakayım  .bende smw devresini incelemiş olurum.
Asenkron ustam üzerinde bir kaç gün uğraşmak istiyorum, yapamazsam size gönderirim.
İnceleme yapacaksanız eğer sorunu bulursam da gönderbilirim.

vlf

• Ziyaretçi
« Yanıtla #112 : 02 Mart 2013, 01:51:17 »
smw 1tl 82 cm hava test hedef 90 cm ek ilave ve parcalari zamanla paylasmak uzere .....saygilar

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #113 : 02 Mart 2013, 02:19:10 »
ustam süper bir değer. başlık değerleri ve diğer modifiye durumlarını da paylaşırsan seviniriz.

Çevrimdışı gs78

• Yüzbaşı
« Yanıtla #114 : 02 Mart 2013, 17:59:54 »
smw 1tl 82 cm hava test hedef 90 cm ek ilave ve parcalari zamanla paylasmak uzere .....saygilar

inanılmaz gerçekten böyle bişreye inanılması güç keşke ustam video çekebilsen devreye ait pcb parça listesini koyabilirmisin bende başlıycam ama karışmış biraz burası hangi doğru onu bilemedim

Çevrimdışı ta3chv

• Yüzbaşı
« Yanıtla #115 : 02 Mart 2013, 22:38:09 »
bobinin dışında folyo kullandınmı bobindeki arakablo özelmi
Nice insanlar gördüm, üzerinde elbisesi yok.
Nice elbiseler gördüm, içinde insan yok.

Çevrimdışı ta3chv

• Yüzbaşı
« Yanıtla #116 : 02 Mart 2013, 23:25:07 »
1TL 82 cm olan devre bumu  aceba
Nice insanlar gördüm, üzerinde elbisesi yok.
Nice elbiseler gördüm, içinde insan yok.

Çevrimdışı h2verim

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #117 : 03 Mart 2013, 00:17:51 »
ustam hakkaten başarılı bir çalışmaya benziyor emeğine ve gönlüne sağlık.
iyiler mutlaka kazanır.

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #118 : 03 Mart 2013, 00:26:20 »
aranılan pcb bu galiba

Çevrimdışı theplot1978

• Yüzbaşı
« Yanıtla #119 : 03 Mart 2013, 02:26:54 »
Abi naptiniz gozunuzu seviyim bir tl 82 cm denmi goruyormus bu cihaz