Gönderen Konu: Klasik Delta Pulse Dökümanlar  (Okunma sayısı 2113264 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yanuma

• Üsteğmen
  • **
Ynt: Klasik Delta Pulse Dökümanlar
« Yanıtla #840 : 13 Eylül 2008, 20:42:12 »
dün NE5534 tkmıştım bobin cevap vermiyordu fakat ayar potları güzel çalışıyordu ama bugün LF 356 taktım ayar potları aptallaştı mesafe 1 ytl 25 cm algılıyor  45 -50 ayarlayamadım hayrınıza bu yolda kalmış makinemize bi el atında benzin istasyonuna kadar gideyim teşekürler ama düne nazaran bugün mutluyum öttü güzelim makine yaşasın teknoloji ekibi ve arkadaşlar

ExCaLy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #841 : 13 Eylül 2008, 20:44:52 »
dün NE5534 tkmıştım bobin cevap vermiyordu fakat ayar potları güzel çalışıyordu ama bugün LF 356 taktım ayar potları aptallaştı mesafe 1 ytl 25 cm algılıyor  45 -50 ayarlayamadım hayrınıza bu yolda kalmış makinemize bi el atında benzin istasyonuna kadar gideyim teşekürler ama düne nazaran bugün mutluyum öttü güzelim makine yaşasın teknoloji ekibi ve arkadaşlar
cihazın çalıştığına sevindim güle güle kullan. artık bobinler sarmaya başlarsın tek tek hangisi hoşuna giderse onu kullanırsın ;)

Çevrimdışı yanuma

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #842 : 13 Eylül 2008, 20:47:27 »
tavsiyen ne olur excelanc bobin konusunda sevinirim öneride bulunursan ben 30 cm 0.40 telden 28 tur sardım

ExCaLy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #843 : 13 Eylül 2008, 20:51:09 »
tavsiyen ne olur excelanc bobin konusunda sevinirim öneride bulunursan ben 30 cm 0.40 telden 28 tur sardım
ben telefon kablosundan (8 hat)  28 çap 2 tur 32 tur yaptım yaklaşık 45 cm 1 ytl algıladı ama toprakta her zaman ayarlarda düşmeler oluyor

Çevrimdışı yanuma

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #844 : 13 Eylül 2008, 20:56:51 »
s.a ExCaLy  bende bobin teli  sorunu yok her ebatta var derin arasın yeterki bide yer kaplamsın bir ara gördüm bir yerde adam bobin katlıyor ayrı koyuyor şimdi arıyorum bulamıyorum o siteyi
« Son Düzenleme: 13 Eylül 2008, 20:58:10 Gönderen: yanuma »

ExCaLy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #845 : 13 Eylül 2008, 20:59:43 »
s.a ExCaLy  bende bobib sorunu yok derin arasın yeterki bide yer kaplamsın bir ara gördüm bir yerde adam bobin katlıyor ayrı koyuyor şimdi arıyorum bulamıyorum
ozaman 1 m^2  yapıcaksın kare başlık plastik su borularını(bahçe sulamaborularından) kullanabilirsin birbirine geçmeli uykusuzun yaptığı gibi tek tur adsl veya 6 hat tel kablosu kullan

Çevrimdışı yanuma

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #846 : 15 Eylül 2008, 14:52:51 »

s.a LF 357 olmadıgı içinmi ayarlar randımalı degil yardımlarınızı bekliyorum LF356 metal kılıf taktım

23nisan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #847 : 15 Eylül 2008, 21:55:11 »

s.a LF 357 olmadıgı içinmi ayarlar randımalı degil yardımlarınızı bekliyorum LF356 metal kılıf taktım
ayalarda sorun yokk lf356 metal kılıf daha iyii çalışır lf357 +-18v yani max. 36volt

Çevrimdışı yanuma

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #848 : 15 Eylül 2008, 23:15:58 »
LF 356 TAKINCA potlar problem yaratıyor ne 5534 te süper çalıştı ayarlar

Çevrimdışı poyraz_14

• Er
« Yanıtla #849 : 27 Eylül 2008, 00:05:30 »
Arkadaşlar bu devre çift taraflı plaket değil değilmi
ben bunun  çift taraflısını yaptım çok hatalı oldu çalıştıramadım
birde bu you tube sitesi kapanmış videoları izlemek istedim ama olmadı bir başka video sitesinden koyarsanız linkinden izlemek çok isterim
bizi bilgilendirdiginiz için teşekkur ederim

Çevrimdışı yanuma

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #850 : 27 Eylül 2008, 14:53:45 »
birde bu you tube sitesi kapanmış videoları izlemek istedim ama olmadı bir başka video sitesinden koyarsanız linkinden izlemek çok isterim

tek taraflı olan çalışıyor ama piyasada entegre bulursan saglam

ExCaLy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #851 : 27 Eylül 2008, 20:50:32 »

bende youtube kesin çözüm var ama dosya boyutu çok büyük olduğundan upload edemiyorum. >:(

Çevrimdışı poyraz_14

• Er
« Yanıtla #852 : 27 Eylül 2008, 21:12:44 »
evet video olayını yaparsak çok güzel bilgi yaplaşımı yapmış olacagız
devrenin dirençlerin torolansları ve entegrelerin sağlam alabilecegim yerin adresilazım :)
çift taraflısı devresini yaparken sürekli mosfet yanıyodu bunun nedenini çözemedik yani anlayacagınız devreyi çalıştıramadık sorunları çok çıktı
kafayı çizmek az kalmıştı
bu yüzden bu verdiginiz devrede bi sikinti yoktur inşallah sizlerde çalışıyor diyosanız
tek kalan devreye başlamak olacak
devreyi yaparken tıkandıgım yerlerde yardımcı olursanız sevinirim
kolay gelsin

simon46

• Ziyaretçi
« Yanıtla #853 : 02 Ekim 2008, 04:49:18 »
Delta pulse topraktaki bir metali tespit etmek için vlf dedöktörlerden oldukça iyi.Yalnız deltada bir sorun buldum kimsenin bilmediği!Delta pulse bronz madenini kesinlikle algılamıyor.Yani bronz madenini başlıga yapıştırsan dahi ötmüyor.Romalılara ait bir bronz bileziği, kendim yaptıgım tesero vlf dedöktörle bulmuştum.Vlf dedektör broz madenine öterken puls sistemli bir dedöktörün ötmemesi çok ilginç bir durum..Deltayı bronz bir madende test ettiğinizde bana hak vereceksiniz..Romalıların bir çok degerli süs eşyasınında bronzdan yapıldıgını hatırlatim.Bu da şu oluyor demektir deltayla hiç bir bronz metal bulamazsınız..Delta ve sniffer cihazlarından onlarca yapıp sattım.Sniffer deltaya göre daha hızlı sinyal veriyor.Bu bir gerçek.Toprak içindeki metallerin sinyallerini alma hızı deltaya göre çok iyi.Deltayla arazide dolaşırken başlıgı biraz yavaş gezdirin.Birde deltalardaki potların ters çalışmasına basit bir çözüm sunuyorum.Besleme kondansatörüne 4 ohm direnc bagladıktan sonra devreye takın.Tune buton özelliği deltayla define aramayı son derece kolaylaştırıyor arkadaşlar.Dedöktörle arazide dolaşırken normal olarak topragın yapısındaki mineral oranı fazlalaşınca dedöktör ötecektir.Dedöktörden duyulan sesin metalami yada mineralimi öttüğünü anlamak için tune butona basın aynı yere başlıgı bir kez daha tutun.eger ses gelirse metal.Ses gelmezse mineraldır.Deneyimlerimi sizinle paylaşmak benim için büyük zevkti..SAygılar

remzi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #854 : 02 Ekim 2008, 12:26:59 »
simon46 deneyimlerin için teşekkür ederim. kondansatöre bağlanacak 4 ohm direnç seri olarak takılacak değilmi?

simon46

• Ziyaretçi
« Yanıtla #855 : 02 Ekim 2008, 13:12:25 »
Direnç seri baglanacak.Ceyranın artı ucu 4 ohm'luk dirençten geçtikten sonra besleme kondansatörün(10000mf) artı ucuna takılacak.Deltalardaki potların ters çalışma sorunu dirençlerin degerlerinden kaynaklanıyor.Kullandıgımız dirençlerin, aynı renk kodlarına sahip olanların, bir çogunun omaj farklılıkları vardır.Bu farklılıklar devrenin ters çalışmasına sebep oluyor..Dirençleri takarken omajlarını ölçerek,gerçek degerinde olanları takın.Tabiki taktıgınız dirençlerin töloransı da aynı olacak. %5 toleranslı dirençler kullanın..Deltada IRF640 Kullandıgınızda verici çıkışında daha iyi sonuç aldıgınızı göreceksiniz.En önemlisi tabiki bobin.İdeal bobin ölçüsünü veriyorum size;38cm çapında bir başlıga 0.5mm telden 25 tur sarın en iyi sonucu bu şekilde alırsınız.50 kuruşu 50 cm'den rahat alabiliyorsunuz
kesinlikle 0.5 mm telin dışında başka degerde tel kullanmayınız.Bu ölçünün dışındaki degerler deltanının verici kısmının çok ısınmasına sebep oluyor ve minerallara çok duyarlı oluyor.Ve alette gereksiz sesler oluşuyor.
Ve en öenemlisi potlar;kullandıgınız potlar, en iyi sonucu almak için çok kaliteli olmalı.. Alps marka japon malı potlarla çok iyi sonuçlar alırsınız.
Kesinlikle başlıkla dedektör arasında kullandıgınız kaployu anten kaplosu tipi kullanmayınız.Verim çok düşüyor.Kaliteli hoparlör kaplosu kullanınız.saygılar....

remzi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #856 : 02 Ekim 2008, 20:57:03 »
hoparlör kablosunun dışı bakır tel örgülümü olacak...

simon46

• Ziyaretçi
« Yanıtla #857 : 03 Ekim 2008, 01:54:46 »
örgülü tel kullanmayınız arkadaşlar.Düz telleri olan hoparlör kaplosu kullanırsanız.Çok iyi sonuç alısınız.

Çevrimdışı YAK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #858 : 03 Ekim 2008, 19:00:43 »
simon 46 ilginç sonuçları olan açıklamaların var.Teşekkürler.

Çevrimdışı poyraz_14

• Er
« Yanıtla #859 : 04 Ekim 2008, 13:42:48 »
verdigin  baskı devrenin düz paterni var mı? Varsa gönderebilirsen cok sevinirim sabırsızlıkla bekliyorum