Gönderen Konu: Klasik Delta Pulse Dökümanlar  (Okunma sayısı 2113128 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı beyazkuvvet

• Yüzbaşı
Ynt: Klasik Delta Pulse Dökümanlar
« Yanıtla #260 : 11 Ocak 2008, 21:02:35 »
arkadaşlar ve özellikle uykusuz hocam size 2-3 sorun olacak

1- arkadaşlar ben daha bugün 6m eternet kablosu aldım yeniden bobin saracağım fakat sarmak istediğim bobin 1m^2 olacak daha önceden saran arkadaşların önerlilerini dinlemek isterim..(birde sarılan bobının direnci ne kadar olmalı)

2- bir tane de kalan kablo ile ve daha önce sardığım bobinin kablolarından ufak bobin saracağım daha önce deneyenlerin düşüncelerini fikirlerini bekliyorum.(bobınınde direnci ne olmalıdır?)

3-saracağım büyük bobini nasıl sökülebilir  hale getirmem gerek yani 1m^2'lik bobini taşıması biraz zor oluyorda o bakımdan yani en azından spor çantasına girecek şekilde nasıl bir tasarım yapmalıyım fikri olan varmı acaba?

bu da benim deltanın resmi:

kolay gelsin....

Çevrimdışı erolunall

• Yüzbaşı
« Yanıtla #261 : 12 Ocak 2008, 13:31:49 »
Selam
Uykusuz tek tur adsl yaptım demişti 1 m için.Ama 16 tur belki daa iyi olur.
kare yaparsan köşelerden kıvrılabilir yapabilirsin katlanır.
ben yarım metre katlanır kare yaptım.
deltanda güzel olmuş.
selamlar
Erol

Çevrimdışı beyazkuvvet

• Yüzbaşı
« Yanıtla #262 : 12 Ocak 2008, 20:24:46 »
eyv. hocam deltam biteli çok oldu ama okulda arkadaşların bitirme projeleri var onlar ile uğraşmaktan bobın sarmaya vaktım olmuyordu şimdi tek eksik ufak kutunun içine girecek boyutta 12v akü burda 12ytl ama bende çareler tükenmez :D bende 2 tane ufak ışıldak aküsü vardı kullanmadığım onları seri bağladım biraz ağır ama sırt çantasında taşıyacağım artık başka çare yok :D

bu arada sitemize kardeş site olarak definecilik ile ilgili bir site linki verebilirmiyiz acaba çok faydalı bilgiler var bilmeyenler de bilgilensin beni baya bir sardı sanırsam asekron hocamı da orda gördüm :D  bahsettiğim sitenin en güzel yanı amatör definecilerin doğada buldukları işaretleri resimleyip sitede yayınlamaları ve onlara yapılan yorumlar sabahlara kadar onları okuyorum muhteşem şeyler yazılıyor bende eğer uyarsa kardeş site olarak artık adını siz koyun bir link verelim bilgi paylaşımı için çok güzel olur...kolay gelsin...

bu arada uykusuz hocam hani size ö.m'dan attığım linkte benim yapmış olduğum reklam kokan paylaşım silinmemiş ama bu işle uğraşan bir arkadaş biraz sitemli bir ö.m yollamış :D 

Uykusuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #263 : 13 Ocak 2008, 12:57:32 »
merhaba

ben tek tur yapıyorum bimetre kare... gayet memnunum maksimum derinliğin 5-6 metre civarı olduğunu test ettim. video çekecektim ama geceydi bu yüzden video çekemedim. sınavlarım var foruma giremiyorum.

kabloyu borunun içinden geçirmiyorum dışına bantlıyorum. borular köşelerden ayrılacak şekilde yapıyorum borular ayrıldığında 4 adet bir metre uzunluğunda boruya dönüyor. istenilirse 50cm uzunluğunda 8 adet boru halini de aldırabilirsiniz. boru parçalarıyal uğraşmak istemeyen müşterilere de büyük 80-90 cm çaplı arama abaşlıkları yapıyoruz birkaç örnek resim:

Bu başlığın çapı yaklaşık 85 cm civarında:

Bu da yaklaış 40 cm civarı... Bu başlık ile tek parayı iyi bir ince ayar ile 50cm den biraz daha fazla bir mesafeden algılayabiliyorsunuz.

Tek para testi:
[youtube=425,350]2OtprOLkPJA[/youtube]

Başlık hakkında sarım bilgilerini sormayın çünkü hepsi forumda anlattığım gibi adsl kablosundan ;)

Çevrimdışı beyazkuvvet

• Yüzbaşı
« Yanıtla #264 : 13 Ocak 2008, 19:59:03 »

hocam fotolar güzel olmuş ellerine sağlık işçiliğine hayranım vallahi helal olsun..şu büyük 85'lik ten ve diğer 40'lıktan sarayım birer tane şubat tatilinde köye bir ziyaretim olacak :D

hocam bu arada bobınde ve dedektörün gövdesinde kullandığın boruların çapı nedir?  ben bir tane "T"  ek aldım acayip büyük yaf dedektörün gövdesi esniyor iyice :D bu bobını de bağladıkmı u gibi bükülecek galiba :D neyse hocam allah kolaylık versin köyde bişeyler çıkarsa beraber dedektör şirketi kurarız :D

Çevrimdışı 10kaptan10

• Yüzbaşı
« Yanıtla #265 : 14 Ocak 2008, 01:15:04 »
uykusuz hocam delta ayrım işi nasıl halledebildinmi
verim alabilecekmiyiz

Çevrimdışı 10kaptan10

• Yüzbaşı
« Yanıtla #266 : 14 Ocak 2008, 01:21:33 »
arkadaşlar şu deltayı kutuladığınız kutudan lazım bir tane bizim buralarda bulamadım ne yapmalıyız?

Çevrimdışı mavi

• Onbaşı
« Yanıtla #267 : 14 Ocak 2008, 11:52:12 »
Resimde görülen kafayı yapmak için plastik malzemeleri nereden alabiliriz.
İsimleri neler CAT5e tamamda ben o t şeklindeki parçayı çok aradım benzerini bulamadım
boru ve t nin ismi ndir..

Çevrimdışı yanlızkurt

• Yüzbaşı
« Yanıtla #268 : 14 Ocak 2008, 12:02:21 »
t manşon boruları eklemen için kullanılan kısımın ismi. seçtiğin boruya göre mesela 20 lik boru kullanmıştım. ve 20  lik t manşon. bende bobini hiç borunun içinden geçirmedim çünkü arazide sallanan bobin yanlış sinyal verdirebiliyor.

Uykusuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #269 : 14 Ocak 2008, 14:19:16 »
kullandığım t parçaları bauhauseden alıyorum bahçe malzemeleri falan olan yerden

Çevrimdışı beyazkuvvet

• Yüzbaşı
« Yanıtla #270 : 14 Ocak 2008, 18:29:02 »
hocam bahause demişsinde burda öle bir yer yokki :D  neyse zaten bizim muslukçuya her gittiğimde adamla kapışıyoruz bakalım istediğim şeylerden getirecekmi :D

kutu soran arkadaşım eğer oralarda kutu satan yer yok ise istanbuldan temin edebilirsin...

misal : http://www.altinkaya.com.tr/index.php?lang=tr

ben yukardaki resimdeki kutuyu 10ytl'ye aldım güzel fakat yuksekliği fazla değil içine akü koyamıyorum bunu dikkate alarak kutu seçimini yaparsan iyi olur :D

ka ZA hit

• Ziyaretçi
« Yanıtla #271 : 14 Ocak 2008, 20:50:33 »
uykusuz hocam ben adsl kablosu ile senin sardığın gibi 50 cm capında sarcam ama kaç tur sarayım yardımcı olurmusunuz

ka ZA hit

• Ziyaretçi
« Yanıtla #272 : 14 Ocak 2008, 20:51:49 »
yalnız kurt kardeş sende cvp verebilirsin sende tecrübelisin biliyorum yardımcı olun bana

Uykusuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #273 : 14 Ocak 2008, 23:11:12 »
Beyazkuvvet arkadaşımızın verdiği linkteki firma Ankara'dadır. Sanırım kopyala-yapıştır yaparken yanlışlık yapmış  :)
Altınkaya'nın İstanbul'daki bayisi Etken Elektronik'tir
http://www.etkenelektronik.com.tr/ Ben bu bayiden alıyorum.

Sayın ka ZA hit bu linkte bobin sarımı hakkında başlık açmıştım.
http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=171.msg578#msg578
Bu linkteki bilgilere göre orantı kurarak kaç tur saracağınızı rahatlıkla hesaplayabilirsiniz. Yerinizde olsam 50cm çapta başlığa 3 tur (yani toplamda 24) sarardım. Ama yine de siz bir hesaplayın ben kabaca söyledim.

Çevrimdışı aykurtelektronik

• Yüzbaşı
  • merhaba
« Yanıtla #274 : 15 Ocak 2008, 10:16:15 »
 :o :o :o :o :o :o :o ??? ??? ??? ??? ??? ???  ARKADAŞLAR DELTAPULSE DA TOPRAĞIN ALTINDAN ÇIKAN TUĞLA VE ÇÖMLEK PARÇALARINA ÖTÜYOR ACABA NE OLABİLİR SAYGILAR SEVGİLER

• Yüzbaşı
  • merhaba
« Yanıtla #275 : 15 Ocak 2008, 10:19:49 »
 :o 8) 8) 8) 8) ::) ::) ::) ÇÜNKÜ BÜTÜN DEDEKTÖRLERİN TOPRAK ALTINDAN ÇIKAN ÇÖMLEK VE TUĞLA PARÇALARINA HAYIR DİYEMEDİĞİNİ BİLİYORUM NEDENİNİDE ARAŞTIRDIM AMA YANILTICI BİR DURUM ÖTMEMESİ LAZIM SORUN NE OLABİLİR

• Yüzbaşı
  • merhaba
« Yanıtla #276 : 15 Ocak 2008, 10:41:55 »
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D HA BİRDE ARKADŞLAR DELTA PULSE İKİ POTANSİYOMETREYE  NASIL DÜŞÜRMEK İSTİYORUM ÇOK AYAR BENİ ÇILDIRTIYOR   YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

Çevrimdışı elaass

• Yüzbaşı
« Yanıtla #277 : 15 Ocak 2008, 13:08:30 »
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D HA BİRDE ARKADŞLAR DELTA PULSE İKİ POTANSİYOMETREYE  NASIL DÜŞÜRMEK İSTİYORUM ÇOK AYAR BENİ ÇILDIRTIYOR   YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

bir bak bunlara bende düşündüm ama hiç fırsatım olmadı

http://thunting.com/geotech/forums/showthread.php?t=8003&page=4

Çevrimdışı mutsuz4

• Yüzbaşı
« Yanıtla #278 : 15 Ocak 2008, 17:59:01 »
bence bu şekilde yapılması devrenin hassasiyetini bozar cünkü her potun kendine özgü ayarı var.. yapılmazmı yapılır ozamanda bi anlamı kalmz...
(BiLGi PaYLaŞıLDıKÇa ÇoĞaLıR)                        J@F

Çevrimdışı elaass

• Yüzbaşı
« Yanıtla #279 : 15 Ocak 2008, 18:15:19 »
bence bu şekilde yapılması devrenin hassasiyetini bozar cünkü her potun kendine özgü ayarı var.. yapılmazmı yapılır ozamanda bi anlamı kalmz...

Bi denemek lazım.tekrar bir delta yapınca deneyeceğim.
Yapan arkadaşlar olursa bi zahmet sonuçları yazsın