Gönderen Konu: Delta Pulse 2  (Okunma sayısı 2996777 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kürekçi

• Teğmen
  • *
  • co-pilot
Ynt: Delta Pulse 2
« Yanıtla #460 : 01 Nisan 2011, 01:23:13 »
Merhaba arkadaşlar ilk sayfada bulunan malzeme listesinde yanlışlık var acemi arkadaşlar yanlışlık yapmaması açısından ,

R47 direnç 8K2 değil 2K takacaklar.

R48-R49 2K değil sadece R48 8K2 takılacak orjinal şemaya göre giderlerse daha sağlam olacaktır site sahibide bu düzeltmeyi yaparsa gözden kaçan bir ayrıntı büyük sorunlar vermeden düzelmiş olur.

Kolaygelsin.

Selamun aleyküm kardeş, ben devreyinin 2 adet pcbsini bastım. Bir arkadaşımla ortak 2 adet yapacağız, inşallah. bahsettiklerin dışında lf357 yerine lf 356 takılacak başka değiştirmemiz gereken varmı, malzeme listesinde? ilk kez bu kadar büyük bi devre ile uğraşmanın heyecanı var açıkçası. Umarım birgün bizde forma faydalı işler yapabiliriz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.
« Son Düzenleme: 01 Nisan 2011, 01:26:05 Gönderen: kürekçi »

Çevrimdışı Teknoloji13

• Yüzbaşı
« Yanıtla #461 : 01 Nisan 2011, 10:12:07 »
Şu anda benim gördüğüm başka bir değişiklik yok olursa paylaşırım bu arada o kadar katılımcı var kimsenin gözüne çarpmaması da ayrı bir durum..!!

Kolaygelsin.Başarılar.
Doğru yazdım diye kızma!

Çevrimdışı Teknoloji13

• Yüzbaşı
« Yanıtla #462 : 01 Nisan 2011, 10:22:06 »
arkadaşlar bu devre için 50 cm çaplı başlık ölçüleri nelerdir. aynı adsl kablosu ile.... 30 cm 50 cm ve 1 m2  başlıkları yaparken neye göre sarımları ayarlıyoruz. formül nedir. istediğimiz çapta başlık yaparken kendimiz sarım sayısını nasıl bulabiliriz

Tümü için aynı sarım şeklini ve sayısını kullanabilirsiniz.

Bu çevabın yanlış olduğunu düşünüyorum nasıl oluyor da 30cm-50cm-1m gibi bir bobinde sarım şekli ve sayısı aynı olabiliyor.?

Kolaygelsin.

Doğru yazdım diye kızma!

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #463 : 01 Nisan 2011, 10:48:18 »
arkadaşlar bu devre için 50 cm çaplı başlık ölçüleri nelerdir. aynı adsl kablosu ile.... 30 cm 50 cm ve 1 m2  başlıkları yaparken neye göre sarımları ayarlıyoruz. formül nedir. istediğimiz çapta başlık yaparken kendimiz sarım sayısını nasıl bulabiliriz

Bu çevabın yanlış olduğunu düşünüyorum nasıl oluyor da 30cm-50cm-1m gibi bir bobinde sarım şekli ve sayısı aynı olabiliyor.?

Kolaygelsin.

Eğer kaliteli bir cat5 yada cat6 kablo alırsanız ve aynı bağlantı ile 30cm,50cm ve 1m2 bobin sararsanız aynı olduğunu görürsünüz.
Burada değişen şey sarım sayısıdır bağlantı şekli değil. Mesela 30 cm için 4 tur 50 cm için 3 tur 1 m için 1 tur gibi.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Teknoloji13

• Yüzbaşı
« Yanıtla #464 : 01 Nisan 2011, 11:52:21 »

Kolaygelsin.

Eğer kaliteli bir cat5 yada cat6 kablo alırsanız ve aynı bağlantı ile 30cm,50cm ve 1m2 bobin sararsanız aynı olduğunu görürsünüz.
Burada değişen şey sarım sayısıdır bağlantı şekli değil. Mesela 30 cm için 4 tur 50 cm için 3 tur 1 m için 1 tur gibi.

Saygılar

Yanlışlık şurda ,

Tümü için aynı sarım şeklini ve sayısını kullanabilirsiniz.  Bu şekilde sölerseniz ,

Burdan şu anlaşılır 30-50-1m için 3 tur sardıysanız hepsinde 3 tur sarın

"Buna dikkat çekmek istemiştim"

ilk mesajınız ile ters orantılı verdiğinizin farkındamısınız...!!!

Kolaygelsin.
Doğru yazdım diye kızma!

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #465 : 01 Nisan 2011, 12:32:38 »

Kolaygelsin.

Saygılar

Yanlışlık şurda ,

Tümü için aynı sarım şeklini ve sayısını kullanabilirsiniz.  Bu şekilde sölerseniz ,

Burdan şu anlaşılır 30-50-1m için 3 tur sardıysanız hepsinde 3 tur sarın

"Buna dikkat çekmek istemiştim"

ilk mesajınız ile ters orantılı verdiğinizin farkındamısınız...!!!

Kolaygelsin.

Evet orada aynı zamanda sarım sayısı da yazmıştım nedeni sizin cat5 ve cat6 ile sadece 8 kablo bağlıyor olmanızdır. Bunu yanlış anlamış ve bu nedenle "yakaladım seni" tarzında yazmış olabilirsiniz :)

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

a.samet

• Ziyaretçi
« Yanıtla #466 : 01 Nisan 2011, 14:57:40 »
ben cat5 den yaptım 30 luk ve 50 liği aynı sardım sarım şeklini aynı yaptım güzel oldu kafa karıştırmaya gerek yok.

eneztr2005

• Ziyaretçi
« Yanıtla #467 : 03 Nisan 2011, 00:50:09 »
arkadaşlar deltada hop. ve kulaklık girişlerini yaptım ama ses hem hoparlörden hem kulaklıktan geliyor bu normal mi ama mantıken kulaklıgı takınca hoparlörden ses gelmemesi lazım değilmi ben bu şekli istiyorum yardım ederseniz sevinirim kolay gelsin
slm ustam normal değil bağlantın yanlış o yüzden hoparlördende ses geliyor.şimdi yapman gereken şu ben resim eklemeyi bilmiyorum ama kısaca anlatayım kulaklık jackını taktığın sokette bir şase(-) ve 2canlı +ucu vardır(karşılıklı pozisyonda) devreden hoparlöre gelen eksi uçtan ek alarak soketin eksi şase ucuna bağla bu uç diğerlerinden ayrıdır muhtemelen soket üstünde ortada olur. devreden hoparlöre gelen diğer +ucu ise hoparlörden sök ve  soketteki karşılıklı duran iki uçtan birine bağla karşısındaki uçtanda hoparlörün artı ucuna bağla işlem tamamdır.saygılar şimdi son olarak soketteki -ve+ucu ölçü aleti ile bulabilirsiniz eksi şase ucu soketi tutturduğunuz vidalı kısım ile kısa devre durumunda olur diğer iki uçta normalde kendi arasında kısa devredir ama kulaklık fişini taktığınızda biribirinden ayrılırlar umarım anlamışsınızdır

bu şekildemi olcak hocam

Çevrimdışı ceryan3200

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #468 : 03 Nisan 2011, 17:47:54 »
arkadaşlar deltada hop. ve kulaklık girişlerini yaptım ama ses hem hoparlörden hem kulaklıktan geliyor bu normal mi ama mantıken kulaklıgı takınca hoparlörden ses gelmemesi lazım değilmi ben bu şekli istiyorum yardım ederseniz sevinirim kolay gelsin
slm ustam normal değil bağlantın yanlış o yüzden hoparlördende ses geliyor.şimdi yapman gereken şu ben resim eklemeyi bilmiyorum ama kısaca anlatayım kulaklık jackını taktığın sokette bir şase(-) ve 2canlı +ucu vardır(karşılıklı pozisyonda) devreden hoparlöre gelen eksi uçtan ek alarak soketin eksi şase ucuna bağla bu uç diğerlerinden ayrıdır muhtemelen soket üstünde ortada olur. devreden hoparlöre gelen diğer +ucu ise hoparlörden sök ve  soketteki karşılıklı duran iki uçtan birine bağla karşısındaki uçtanda hoparlörün artı ucuna bağla işlem tamamdır.saygılar şimdi son olarak soketteki -ve+ucu ölçü aleti ile bulabilirsiniz eksi şase ucu soketi tutturduğunuz vidalı kısım ile kısa devre durumunda olur diğer iki uçta normalde kendi arasında kısa devredir ama kulaklık fişini taktığınızda biribirinden ayrılırlar umarım anlamışsınızdır

bu şekildemi olcak hocam
syn enez tr2005 bu şekilde hoparlör ve kulaklık çıkışı devrede ayrı ayrı mevcutsa sağlıklı olmaz iki konumlu anahtar eklemek lazım ama bu şekilde kullanmak isterseniz yapılacak işlem şu 0 dan çizdiğiniz resimdeki en alttaki yolu iptal et zaten hoparlör eksisinden kulaklık jackına eksi gidiyor birde H ucundan kulaklık jackına giden kabloyuda iptal et sadece  K noktasından giden kalsın yani H ucunu kullanmıyacaksın bu şekilde çalışır tek sorun hoparlörden az ses gelebilir bu durumda dene eğer hoparlör sesi sana yeterli gelirse böyle yapabilirsin kulaklık takıncada hoparlörden ses gelmez kulaklıktan gelir sadece sizin çizim doğrudur  sadece enalttaki çizdiğin yol fazla, birde H  ucunu hiç kullanmayacaksın saygılarımla
ceryan3200

Çevrimdışı f9zeybek

• Yüzbaşı
« Yanıtla #469 : 03 Nisan 2011, 20:11:59 »
Ustalar başlıkda da belirttiğim gibi.
Ekipden demonte kit spariş ettim bu gün geldi yarın yapmayı düşünüyorum, ama bir kaç yerde bağlantı hakkında şüpem var.
Neyse bir zahmet aşşağıdaki linkte resime bakarmızınız.

http://img376.yukle.tc/image.php?id=899aaaa.JPG

Şimdiden teşekkür ederim saygılar.
Söz Konusu VATAN'sa Gerisi Teferruattır.
K.ATATÜRK

ayantas

• Ziyaretçi
« Yanıtla #470 : 03 Nisan 2011, 20:22:59 »
Sn f9 zeybek.

o resimde belirtilen A noktaları arası bir kablo bağlantısı olacak.
J3 noktası Manuel veya Otomatik moddur. 2 kademeli buton olacak orada...
buton dediği yer reset butonudur.
Hoparlör denilen yer O-H-K Ortak,Hoparlör ve kulaklı girişidir. orda 3 pinli giriş var. O-K veya O-H. İster kulaklık ister hoparlör kullanabilin.

Hayırlı olsun bu arada...

Çevrimdışı mollax

• Yüzbaşı
« Yanıtla #471 : 03 Nisan 2011, 20:28:08 »
hoparlör kullanacaksan O-ortak ve H-hoparlör noktalarına bağlayacaksın
kulaklık kullnacaksan O-ortak ve K-kulaklık noktalarına bağlayacaksın
orasını düzelt kalan yerde hata yok resimde

Çevrimdışı f9zeybek

• Yüzbaşı
« Yanıtla #472 : 03 Nisan 2011, 21:18:23 »
Ustalar Anladım Teşekkür ederim.
Fakat malzeme dizilişi hakkında ufak bir bilgi gelmedi.
nerde bulabilirim...
K.ATATÜRK

ayantas

• Ziyaretçi
« Yanıtla #473 : 03 Nisan 2011, 23:47:50 »
Ustalar Anladım Teşekkür ederim.
Fakat malzeme dizilişi hakkında ufak bir bilgi gelmedi.
nerde bulabilirim...

Bu linkte http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=2527.0 istediğin tüm bilgiler mevcut.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #474 : 03 Nisan 2011, 23:58:47 »
Arkadaşlar kullanacağınız kulaklık soketi aynı zamanda anahtar görevi görmektedir. Dikkat etmeniz gereken şey ortak ucu anahtarlamaktır.

Saygılarımla

Çevrimdışı f9zeybek

• Yüzbaşı
« Yanıtla #475 : 04 Nisan 2011, 00:45:14 »
http://img374.yukle.tc/image.php?id=3939adsiz.JPG

USTALAR ÇOK OLUYORUM AMA BİR DAHA EL ATARSANIZ SEVİNİRİM BU SON. AŞŞAĞIDA Kİ RESME BAKABİLİRMİSİNİZ. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER...

http://img374.yukle.tc/image.php?id=3939adsiz.JPG
K.ATATÜRK

a.samet

• Ziyaretçi
« Yanıtla #476 : 04 Nisan 2011, 07:56:06 »
ledlerin 1 olarak yazdığın tarafı -
besleme 2 yazan +
manuel otomatik doğru

mammadm

• Ziyaretçi
« Yanıtla #477 : 04 Nisan 2011, 12:02:47 »
hi all
i want to build delta2
but after 4 times i want to build carfully and i want to have help from all of you friends
so for the first step,i have a question
from which part of circuit i must start to bulid
please help me step to step to build delta successfully this time
im waiting thanks

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #478 : 04 Nisan 2011, 12:53:44 »
Hi,

I couldn't understand what is trying to say with part of circuit ? Did you do PCB?

Best wishes.

mammadm

• Ziyaretçi
« Yanıtla #479 : 04 Nisan 2011, 16:33:38 »
hi
yes i do my pcb with printer and its ready
but after building my detector i cant find the errors so i dont know from which part of the schematics i must build it and then check it!
i want to build that from one part of schematics and then check it,if it will be working properly i 'll go to another part
and i dont know how i can find out that one special part of circuit is working or not and i nedd your help
tanx