Gönderen Konu: TARSOS Design by Emekli AMCA Arkadaşlık ve paylaşım projesi  (Okunma sayısı 1079496 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı YILDIRAY

• Yüzbaşı
Ynt: TARSOS Design by Emekli AMCA Arkadaşlık ve paylaşım projesi
« Yanıtla #620 : 30 Eylül 2008, 14:49:27 »
arkadaşlar devrenin frekansı nASIL ölçülüyor.bilen var mı.sağolun

Çevrimdışı hdalci

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #621 : 01 Ekim 2008, 19:25:47 »
ramazan bayramınızı en içten dileklerimle kutlar çalışmalarınızda başarılar dilerim nice bayramlara ve projelere h.dalci

Çevrimdışı erolunall

• Yüzbaşı
« Yanıtla #622 : 01 Ekim 2008, 23:14:55 »
Selamlar 

Emekli  Amca  thunting  geotechte  devre  5  yıldızla  şemalarda ilk  sırada . pekçok  yabancıda  yapıyor   tebrikler  hocam  .Gururlandım Türkün  adını  her  yerde  duyurduğunuz  için  paylaştığınız için .

Carlos  arkadaşımız  arjantinenmiş Foruma  aldığınız  için  teşekkür  ederim diyor   adım  adım,  her  adımda  dedektörün  nasıl ayarlandığını  soruyor  ben  bilmediğimden  yazamıyorum  bilen  biri   yazıversin.
selamlar
   Erol  Ünal
Hello all
thank you for receiving your forum. I need to explain to me how to adjust every step of the detector tarsos.
Thank you

carlos

Çevrimdışı carlos

• Er
« Yanıtla #623 : 02 Ekim 2008, 02:40:43 »

hello all

I can explain how it adjusts the preset 22k ?

Thank you

Carlos

Çevrimdışı emir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #624 : 02 Ekim 2008, 02:51:59 »
hello carlos.
DADAŞ

Çevrimdışı GORDİANUS

• Yüzbaşı
« Yanıtla #625 : 04 Ekim 2008, 21:36:42 »
biri devredeki tx katındaki 100nf duzennese iyi olur du devre geotec. yabanci biri ne annasın turkce.kendimi örnek aliyorum ben devreye bakarak calişiyom .benim gibi şahıslar varsa işi zor .bunnarı forum da soguk ruzgyarlas esiyo laf olsun diye yazdim

Çevrimdışı baron66

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #626 : 05 Ekim 2008, 00:28:51 »
arkadaşlar bu da benim tarsosum. TARSOS DİJİTAL.
hepinize başarılar.
http://www.savefile.com/files/1821354
HAYALLERİ OLAN İNSAN DURDURULAMAZ.

Çevrimdışı baron66

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #627 : 05 Ekim 2008, 00:50:51 »

hello carlos,
at first 22k value is max. next  adjust your coil.
next, turn to 22k slowly.

emekli AMCA

• Ziyaretçi
« Yanıtla #628 : 05 Ekim 2008, 02:02:39 »
arkadaşlar bu da benim tarsosum. TARSOS DİJİTAL.
hepinize başarılar.
http://www.savefile.com/files/1821354

merhabalar ..her tarsos projesi bitince hep şoyle yazardım

''çok mutlu oldum''

maalesef boron66 mesajında bana  bir teşekkürü etmeyi çok görmüşsün ve mutlu olamadım.

Eyüp

• Ziyaretçi
« Yanıtla #629 : 05 Ekim 2008, 13:45:55 »
Merhaba emekli amca. Öncelikle sizin ve tüm teknolojiekibinin geçmiş bayramlarını kutluyorum.
Böyle bir dedektor yaptığınız için sizi kutluyorum. Ayrıca bu bilginizi bizimle paylaşabilmeniz büyük incelik ve büyük bir gönül zenginliğiniz.
TARSOS u devre olarak yaptım önce sesi kesemedim.
daha sonra yazılarınızı okudum ve kutunun metal olması gerektiğini gördüm. Sonra da elimde bulunan bir kutuya göre devrenin şeklini değiştirdim. Yani elemanlar aynı sadece 1 kaç kondasator ve direnci SMD yaparak plaketin alt yüzeyine yerleştirdim. Birde Trimpotları çok turlu yaptım. Kutuya gelince, onunda içinin hertarafını aliminyum folye ile kapladım. cihazı eksiksiz monte ettim. Şimdi ......
Problemim şu Emekli Amca.  Açılışta hoparlörde sadece tık sesi geliyor ve kapanırken dedektörün öterken çıkaracağı ses 1-2 saniye duyuluyor hepsi bu. Yani okuduğum kadarı ile bobin olmadan cihazın bağırması gerekmezmi? Bobinlerim hazır ama bunu yapmadan takmak istemedim. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorm. Teşekkürler....
İyi çalışmalar...

Çevrimdışı baron66

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #630 : 05 Ekim 2008, 13:58:26 »
Amcacığım beni bağışlayınız lütfen,
elbette ki bütün bu sonuçlar sizin sayenizde ortaya çıktı. Sizin başınızı nekadar ağrıttığımı bir siz, bir ben ,birde allah biliyor.
Size TARİFİ HUDUTSUZ SAYGI VE SEVGİLERİMİ SUNARIM,
iyiki varsınız amcacım.

Çevrimdışı baron66

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #631 : 05 Ekim 2008, 19:04:08 »
bugün tarsosumu toprakta denedim.
sonuç tek kelimeyle harika. reset butonum sayesinde ayar bozulunca bir dokunuşla otomatik ayar yapıyor.
amcamın emeklerine sağlık,
sayesinde tarsosu bu seviyeye getirdim kendisine çoook teşekkür ediyorum.

emekli AMCA

• Ziyaretçi
« Yanıtla #632 : 05 Ekim 2008, 19:07:20 »
baron66   yaptığın bu güzel çalışma ile tarsos projesine büyük bir ufuk açtın.

çalışmalarında başarılarının devamını dilerim.

seninle övünüyorum  .

bu projede olduğu gibi daha nice projelerde birlikteliğe devam edeceğiz inşallah...

Herkese selamlar sağlıklı günler dilerim.....

Çevrimdışı çavuş

• Yüzbaşı
« Yanıtla #633 : 05 Ekim 2008, 19:21:15 »
baron66 peki TARSOS un bu dijital halini forumda paylaşmayı düşünüyormusun?

emekli AMCA

• Ziyaretçi
« Yanıtla #634 : 05 Ekim 2008, 19:42:31 »
Merhaba emekli amca. Öncelikle sizin ve tüm teknolojiekibinin geçmiş bayramlarını kutluyorum.
Böyle bir dedektor yaptığınız için sizi kutluyorum. Ayrıca bu bilginizi bizimle paylaşabilmeniz büyük incelik ve büyük bir gönül zenginliğiniz.
TARSOS u devre olarak yaptım önce sesi kesemedim.
daha sonra yazılarınızı okudum ve kutunun metal olması gerektiğini gördüm. Sonra da elimde bulunan bir kutuya göre devrenin şeklini değiştirdim. Yani elemanlar aynı sadece 1 kaç kondasator ve direnci SMD yaparak plaketin alt yüzeyine yerleştirdim. Birde Trimpotları çok turlu yaptım. Kutuya gelince, onunda içinin hertarafını aliminyum folye ile kapladım. cihazı eksiksiz monte ettim. Şimdi ......
Problemim şu Emekli Amca.  Açılışta hoparlörde sadece tık sesi geliyor ve kapanırken dedektörün öterken çıkaracağı ses 1-2 saniye duyuluyor hepsi bu. Yani okuduğum kadarı ile bobin olmadan cihazın bağırması gerekmezmi? Bobinlerim hazır ama bunu yapmadan takmak istemedim. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorm. Teşekkürler....
İyi çalışmalar...

eyüp...

yukarıda yazdıklarına uyan alttaki yeni tarsos pcb si sana ait sanıyorum..

sen neden pcb den ismimi sildin ? önce bunu açıklarmısın  ...sen tarsosu başka bir adla yapmak istiyorsan yapabilirsin ..kimin nerede ne yaptığını bilemem ama aklın olsa Tarsos adı ile yaparsın daha çok pirim yapar...

arkadaşlar sizinde gördüğünüz gibi projemi n bu hale geldiğini görünce yeni gelişmeleri

forumuda yayınlayıp yayınlamamkta tereddüt ediyorum ...selamlar...

Eyüp

• Ziyaretçi
« Yanıtla #635 : 05 Ekim 2008, 20:20:34 »
    Merhaba Emekli Amca.
    Öncelikle böyle bir anlayışa sebep olduğumdan dolayı gerçekten üzgünüm. Yani sizlerde öyle bir intiba bırktığım için. Ancak kesinlikle ticari bir amacım yok onu hemen belirteyim. Sizin isminizi silmeye gelince... Önceki mesajımda da belirttiğim gibi elimde bulunan bir kutuyu değerlendirmek maksadı ile şemanın küçülmesi gerekiyordu ve o nedenle proğramda çizdim ve küçülterek yaptım hepsi bu başka bir amacım yoktu.. Eğer sizi onure edecekse bundan sonra yapacağım ilk şemaya sizin adınızı büyükm harflerle yazarım. Sizler böyle güzel bir projeyi paylaşırken benim ne haddime bunu kendime maletmek hele hele böylesi haberleşmenin hızlı olduğu bir dünyada bıu ne mümkün?
sadece bende sizin gibi güzel şeyleri paylaşmasını seven bir yapıya sahip olduğumdan dolayı TERSOS'u yapan bir arakdaşımada verdim çizdiğim pbc yi. Sanırım o arkadaşımda paylaştı başkaları ile... işte bu kadar olay basit ben böyle bir ortamda ne haddime benim diyebilmek yada bundan bir ticari çıkar sağlamak. Kesinlikle hayır. Ama sizlerde böyle bir düşünce uyandırdıysam hepinizden özür dilerim.
Umarım yeteri kadar sizleri aydınlatmış olurum. Aslında kullandığım proğramda sizin adınızı yassam olurdu ama yeni PBC de buna yer vereceğim. uyarınız için teşekkürler.... iyi çalışmalar....

Eyüp

• Ziyaretçi
« Yanıtla #636 : 05 Ekim 2008, 21:17:11 »
Emekli Amca buyur. Umarım bu size benim ne denli bir niyet taşıdığıma delil olur. bunu yazmak benim için zor değildi ama benim hakkımda düşünceleriniz zoruma gitti. sizlere bir sürpriz ile katkıda bulunamadım ona üzülüyorum. hepsi bu diyeceklerimin sizlere başarılar dilerim.

http://www.postimage.org/image.php?v=PqG6jrA

Çevrimdışı emir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #637 : 05 Ekim 2008, 21:21:10 »
eyüp  kardeş  amcayı  üzme.zaten  bu  aralar  amcayı  pek göremiyorum.siteye  en çok o  ve  ben  katılıyordum  ama  bu aralar  amcayı  hiç  görmedim ya  saatlerimiz  farklı  yada  biri  üzmüş.amca  inşallah  bende  tarsos yapacam.tabiki sizin  yardımlarınızla   saygılar.
DADAŞ

Eyüp

• Ziyaretçi
« Yanıtla #638 : 05 Ekim 2008, 21:29:41 »
Merhaba emir kardeş.
Ne haddime... değil emekli amcayı kimseyi üzmek yakışmaz bize sanırım yanlış bir anlama oldu ve birazda hata bende var bu kadar ince düşüneceğini hesaba katamadım. bilseydim baştan söylerdim. ama ben bu devreyi yaptım çalıştırdım. Mükemmel dedikleri kadar güzel sadece elimdeki malzemeyi kullanmak için o değişikliği yaptım hepsi bu kardeşim. sanırım anlaşılmışımdır. saygılar....

Çevrimdışı emir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #639 : 05 Ekim 2008, 21:32:53 »
eyüp  kardeş  amcalar  hep  affeder.yeterki  bi daha  üzmeyelim  saygılar.bide  amca  nerdesin inan  tarsos  yapmadım  ama  gözüm  yazılarınızda merakla  takip ediyorum  ama  bu  aralar  sizi  hiç  göremiyoruz saygılar
DADAŞ