Gönderen Konu: 3D Ürünler Hakkında Bilgi  (Okunma sayısı 7194 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alpersoner

• Ziyaretçi
3D Ürünler Hakkında Bilgi
« : 14 Eylül 2015, 13:20:18 »
Cümleten Selamun Aleyküm. Hepinize hayırlı işler, hayırlı günler. Rabbim hepimizin her daim yar ve yardımısı olsun inşaALLAH.

Arkadaşlar aşağıdaki ürünlerin tam olarak aralarındaki fark nedir acaba? Bu ürünler yer altında var olan metallerin değerli, değersiz anlamında bilgisini verebiliyor mu acaba?

3S 3D Manyometre
3D Gradyometre
3D Manyometre

Saygılarımla

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
Ynt: 3D Ürünler Hakkında Bilgi
« Yanıtla #1 : 14 Eylül 2015, 15:12:39 »

3S 3D manyotometer sistemler genel itibariyle dedektör/manyotometer sistemleri içerisinde barındıran sistemlerdir.Bu tür sisemlerde 3d görüntüleme işi hem dedektör bobin başlıklarıyla, hemde manyetik alan dinleyebilen sondalarla yapılabilmektedir.Bu tür sistemlerde ayrım mümkündür.

3D gradiometer sistemler ise komplike sistemler olması münasebetiyle gerek yapısal oluşumların incelenmesinde gerekse forromanyetik metallerin algılanmasında kullanıcının başarılı sonuçlar almasına yardımcı olmaktadır.Bu tür sistemlere arazide çok gereksinim duyulmaktadır.

3d Gradiometer sistemlerde kullanılan sondalar çoklu sensör uygulamasına bağlı olarak sensörler arasında oluşturulan diferansiyel devrelerle sonda gradiometer sondaya çevrilmiş olur.Bu sistemlerde dedektör entegrasyonu olan ve olmayanlarıda vardır

3D manyotometer sistemler sadece 3d görüntülemesinde manyotometer sondalar kullanılarak sonuca gidilen sistemlerdir

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #2 : 14 Eylül 2015, 17:46:41 »
Cümleten Selamun Aleyküm. Hepinize hayırlı işler, hayırlı günler. Rabbim hepimizin her daim yar ve yardımısı olsun inşaALLAH.

Arkadaşlar aşağıdaki ürünlerin tam olarak aralarındaki fark nedir acaba? Bu ürünler yer altında var olan metallerin değerli, değersiz anlamında bilgisini verebiliyor mu acaba?

3S 3D Manyometre
3D Gradyometre
3D Manyometre

Saygılarımla

arkadaşım 3D bir programdır.
3S3D içerisinde hem manyetometre sistemi hemde pulse sistem dedektör barındırır
3D gradiometer içerisinde 2 adet manyetometre sensörü ve bu sensörlerden gelen veriyi işleyen bir sistemdir
3D manyetometrede içerisinde manyetometre sensörü olan sistemdir.

buradaki 3D ye pek takma, zira teknolojinin getirdiği gelişmeler ile alınan dataların PC gibi hızlı ve güvenilir işletim sistemlerinde görselliği zenginleştiren programlarla yorumlanarak kullanıcıyı yönlendirmesidir. her ne kadar 3D diye tanıtılsada gerçekte 3 boyutu bize yansıtmamaktadır. buradaki yanılgıya dikkat edelim. kimseyide kandırmayalım. yukarıda bahsedilen ürünler 3-5 kat belki 10 kat pahalıya satılan piyasada ki cihazlara göre ucuzdur. kullanım testleri site üyeleri tarafından yapılmakta, oluşan sıkıntılar ustamız tarafından giderilmeye çalışılmaktadır.

yani kabaca bu tip bir cihazları temin ederek aramak istediğini %100 bulamazsın ama bulmanada yardımcı olur.
Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"

alpersoner

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 15 Eylül 2015, 09:03:45 »
Abiler vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim. Şahsen ben bu tarz bir ürün kullanmadım. Peki abiler yer altında bulunan metal, boşluk, oda vs gibi var olan oluşumları en iyi hangi tarz ürün ile çözüleyebiliriz acaba? Ona göre bir adet satın almak istiyorum.
Saygılarımla

Çevrimdışı treasurerman

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com DELTA PULSE 3D 3S FULL +++
    • Kadir TREASURERMAN
« Yanıtla #4 : 16 Eylül 2015, 00:28:42 »
Abiler vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim. Şahsen ben bu tarz bir ürün kullanmadım. Peki abiler yer altında bulunan metal, boşluk, oda vs gibi var olan oluşumları en iyi hangi tarz ürün ile çözüleyebiliriz acaba? Ona göre bir adet satın almak istiyorum.
Saygılarımla

Dostum öncelikle aramıza hoş geldin. Sorduğun sorulara verileek en doğru ve emin cevapları verebilecek olan kişi aslında KARADAĞ ustadır lakin bizler bilgilerimiz ( öğrenebildiğimiz kadarı ile ) veya tecrübelerimizle yardımcı olabiliriz. İki yılı aşkın süredir görüüntüleme sistemleri kullanıyorum diyebilirim. Tüm çeşitleri denedim ve hala denemelerim devam ediyor.Pro-TR ustamızın dediği gibi 3D sadece bir programdır ama sistemin öneli bir parçasıdır. Kısa ve nacizane tecrübeler lanse etmek istiyorum.

3D görüntüleme programı : Algoritmaları yansımaya dönüştüren matematiksel verilerin ekrana taşındığı ve kişilerin anlayabileceği türe çeviren bir yazılımdan ibarettir.

Manyetometre : Dünyanın manyetik alanından yola cıkarak tasarlanmış yer altındaki manyetikleşmiş durumları dinleyebilen bir sisteme verilen isim. Tek bir sensör veya anten yardımı ile gerekse programlar yada data loger yardımı ile aktarımı gerçekleştirir. Sinyal seviyesi magma tabakasına kadar gider lakin elimizde onu algılamasını bize iletebilcek bir arayüz olmadığı için göremeyiz veya dinleyemeyiz. Geçerli ama zor bir sistemdir .

Gradıometre : Manyetometre olarak bilinen sistemin çoklu sensörler ile güçlendirilmiş haline denilmektedir. Manteyometrenın artısında katabildiği çok fazla etken yoktur sadece bir sensör ile yapılan işlemin diğer bir sensör yardımıyla denetlenmesine ve sonuca daha yakın tepkimeler alınmasına sebep olur. Bunun yanısıra görüntü netliği , çekim kolaylığı ve derinlik bazında ufakta olsa gözle görülen destekleri mevcuttur. Pahalı ama bir öncekinden çok daha profesyonel olması kişilerin tercih etmesine neden olmaktadır .

Multi sensör : Dış etken ve sistemlerden bağımsız olarak çalışan isteğe göre şekillendirilen bir sistem olmasının yanısıra halk dilindeki ismi eş zamanlı veya gerçek zamanlı görüntü olarak geçmektedir. Bir çok kullanıcı henüz "" kullanabiliyorum "" kelimesini kullanamamaktadır. Hala uğraşanlar tanıyorum ve haklılarda nedeni ise gayet net acık ortada dır. İnsanlarımızın teknolojiye nekadar yakın olduklarına bağlı bir sistem olduğu için hem elektronık hem teknoloji hemde engin arazi tecrübesi gerektirir. Diğer sistemlere nazaran bir çok kolaylığının yanı sıra en büyük dez avantajı fiyatı olduğu için insanlarımız maalesef bundan uzak durmaktadırlar. Aslına bakarsanız bu evrim işine benzer bir yerden başladıysanız mutlak suretle yolunuzun son hedef noktası bu sistem olmadır kimse inkar edemez ki bununla yapabilceklerinin sınırı diğerlerine nazaran yok gibi bişeydir.

Şimdi gelelim nacizane tavsiyelerime yine en doğrusunu karadağ usta iletecektir ama eğer ben boşa gezmekten sıkıldım bişeyler görmek ve başarılı olmanın verdiği hazzı yaşamak istiyorum dersen veya diyenler varsa size tavsiyem bir GRADIOMETRE edinmenizdir. Biraz uzun oldu lakin doğru anlatımda bulunmanın en kısa yolu bu şekilde oluyor , okumak için ayırdığınız vakit için ayrıca teşekkür ederim. SAYGILARIMLA.....

Çevrimdışı treasurerman

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com DELTA PULSE 3D 3S FULL +++
    • Kadir TREASURERMAN
« Yanıtla #5 : 16 Eylül 2015, 00:35:54 »
 Değerli ustalarımızın vermiş olduğu bilgilerden bu durum ve konu hakkında bilgi edinmek isteyen tüm kişiler adına bu başlığın

Yer altı görüntileme, 3D çekimiler

BÖLÜMÜNE taşınamsında fayda görüyorum ...( sadece bir öneri )
« Son Düzenleme: 16 Eylül 2015, 09:57:48 Gönderen: Karadağ »