Gönderen Konu: Klasik Delta Pulse Dökümanlar  (Okunma sayısı 2112990 defa)

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yanlızkurt

• Yüzbaşı
Ynt: Klasik Delta Pulse Dökümanlar
« Yanıtla #120 : 28 Eylül 2007, 12:36:25 »
merhaba arkadaşlar deneme yaparken devrem birden sustu. hiç tahmin etmezdim bi direncin arıza yapcağını.  555 in ayağındaki 2,2 ohm luk direnç yanmış. bende bosuna entegrelerle uğraştım sadece bir direnç. devresi susan arkadaşların dikkatine..

Çevrimdışı durmaz

• Yüzbaşı
  • Bizimkisi bir hobi.
« Yanıtla #121 : 03 Ekim 2007, 11:43:57 »
elbombacı mrb

çift yüzlü delta yaptım fakat sorunlu
1 ses çok kısık geliyor
2 p3 (noise) potu min da iken cihazı açınca normal çalışıyor sonra maximuma çıkarıyorum max konumunda cihazı kapatıp açtığım zaman cihazın sesi değişiyor mosfet ısınıyor ve çok durunca r6 680 ohm direnç yanıyor  potu ortalayınca ses normale geliyor sonra potu yükseltince sorun olmuyor.Eğer max konumunda açıp beklersen mosfet ve r6 yanıyor.

elbombaci

• Ziyaretçi
« Yanıtla #122 : 03 Ekim 2007, 12:03:16 »
merhaba durmaz,

Sesin kısık gelmesinin tek sebebi ses potansiyometrenizde minimum direnç konumunda sıfır ohmun elde edilememesidir. Potun iki ayağını kısadevre edin öyle deneyin.

Açılışta cihazın kitlenmesinin sebebi cihazınızn maksimum yükte kalkış yapamamasıdır. Tüm mazlemeler açık şemaya uygun olarak dizildiyse ve kısadevre kontrolü yapıldıysa bunların başlıca sebepleri:

-Noise potunuzun direncinin 20K dan yüksek olması (paralel bir dienç bağlayarak maks direncin 20 k olmasını sağlayın)
-10000uF kondansatörün takılmamış olması
-Besleme olarak kullanılan pil ya da güç kaynağının akımının düşük olması

Benim yaptıklarım sorunsuz çalışıyor. Cihazda bir sorun yok.

Çevrimdışı durmaz

• Yüzbaşı
  • Bizimkisi bir hobi.
« Yanıtla #123 : 03 Ekim 2007, 12:36:51 »
mrb elbombacı,

ses için pot kullanmıyorum hoparlör direk devreye bağlı.

Tşk ederim.

Çevrimdışı mutsuz4

• Yüzbaşı
« Yanıtla #124 : 03 Ekim 2007, 18:16:44 »
slm durmaz.. bence cift yönlü pcb ile hiç ugrasma tek yüzlüyü yap cünkü cift yönlüde lehimlemelerde problem cıka biliyor.. dediğin olay benim ilk yaptıgım cift yüzlü pcb dede oluyordu bobin küçük oldugundan dolayı ve noise potunun minumum direncte olmasından kaynaklanıyordu..
(BiLGi PaYLaŞıLDıKÇa ÇoĞaLıR)                        J@F

elbombaci

• Ziyaretçi
« Yanıtla #125 : 03 Ekim 2007, 18:24:55 »
Sesin az gelmesi 555 entegresinin artı (+) beslemesine bağlı olan 330R direncin yerine daha büyük omajlı bir direnç takmış olmanızdan da kaynaklanabilir. Sorun sadece 555 li devrenizde.

kadir4161

• Ziyaretçi
« Yanıtla #126 : 04 Ekim 2007, 21:05:20 »
MERHABA ARKADAŞLAR BOBİN HAKKINDA BİRKAÇ ŞEY SÖYLEMEK İSTİYORUM.BEN MASTER HUNTER HOCADAN ALDIĞIM DELTA PULSE İÇİN KENDİ GELİŞTİRDİĞİM ARAMA BOBİNİ YAPTIM ÇOK DA UĞRAŞDIM BU İŞLER SANIRIM DENEME YANILMA YOLUYLA OLUYOR.BOBİN 35 CM BİR CEMBER ÜZERİNE 0,25 EMAYE BOBİN TELİNDEN 25 TUR SARDIM.YANLIZ BOBİN TELİ SABİT OYNAMAYACAK ŞEKİLDE VERNİK SÜRDÜM 10-10 ADAPTÖRÜ 70cm algılıyor.DİĞER 1m2 ARAMA BOBİNİ İSE 8 ADSL KABLOSUNUN DIŞ KISMINI SOYDUM GÜZELCE BİRBİRİNE BANTLAYARAK 2 TUR SARDIM 10-10LUK ADAPTÖRÜ 1,5m ALGILIYOR.

muratyeni

• Ziyaretçi
« Yanıtla #127 : 04 Ekim 2007, 22:16:39 »
merhaba kadir arkadaşım şimdi ben 10 10 adaptörü 70 cm den algılıyor diyorsunya onun ölçüsünü biz tam çıkaramayız yani yaptığın bobin gerçekten artış sağladığını ancak 1 ytl demir parayı kaç cm den çektiğini ölçerek söylersen bizimde faydamıza olur.denemelerinden sonra bize yine haberder et...başarılar

Çevrimdışı beyazkuvvet

• Yüzbaşı
« Yanıtla #128 : 15 Ekim 2007, 10:47:09 »
arkadaşlar kutuya aküyü sığdıramıyorum 12v akü boyuça fazla büyük bu sorunu nasıl hallettiniz...kullandığınız akünün resmini ve özelliklerini paylaşırmısınız...

Çevrimdışı ste_ganos

• Onbaşı
« Yanıtla #129 : 16 Ekim 2007, 08:42:24 »
deltadaki 200K lık pot ne işe yarıyor?

Çevrimdışı beyazkuvvet

• Yüzbaşı
« Yanıtla #130 : 16 Ekim 2007, 22:03:32 »
deltadaki 200K lık pot ne işe yarıyor?

pot değil trimpot o, sanırsam bobine uygulanan sinyalın şiddeti ile alakalı bişey...

elbombaci

• Ziyaretçi
« Yanıtla #131 : 17 Ekim 2007, 07:28:17 »
Bobine uygulanan palsin frekansını ayarlıyor. Lütfen az da olsa devre okumayı öğrenelim.

Çevrimdışı aykurtelektronik

• Yüzbaşı
  • merhaba
« Yanıtla #132 : 17 Ekim 2007, 10:47:51 »
 ??? merhaba arkadaşlar ben lf 357 bulamadım yerine lf356 taktım cihaz çalıştı gayet güzel çalıştı arazide aramada yaptım  sonuç arama yapmasını bilen için bana göre iyi ve sonra cihaz bozuldu pulse sesini bobinden gayet iyi bir şekilde geliyor ama algılama yok  sizce ne olabilir  lf356 ne 555 değiştim ama sonuç yok saygılarımla

• Yüzbaşı
  • merhaba
« Yanıtla #133 : 17 Ekim 2007, 11:13:23 »
 ;D HE BİRDE ŞUNU DİYEYİM BASKI DEVRE ÇIKARMA KONUSUNDA ZORLUK ÇEKEN ARKADAŞLAR VAR
ÜTÜ İLE UĞRAŞMAKTA ZORLANAN ARKADAŞLAR BASKI DEVRE ÇIKARTMAK ÇOK BASİT BİR YOLU VAR BULUNDUĞUNUZ SEMTTE YADA KASABADA İLLAKİ REKLAM TABELA SERİGRAFİ İŞİ YAPAN KİŞİLER VARDIR ELİNİZDEKİ BASKI DEVREYİ TABİKİ ÜTÜ İLE BASTIĞINIZ ŞEKİLDE DEĞİL DÜZ BİR ŞEKİLDE AYDINGER KAĞIDINA BASIP SERİGRAFİCİYE GİDİN BAKIR LEVHAYIDA GETİRİN BEN ŞAHSEN 6ADET BASKI DEVRE ÇIKARDIM 20 TL VERDİM VE BASKI DEVRELERDE KİTAP GİBİ HİÇ ZORLUK ÇEKMİYORUM DAHA DOĞRUSU ZAMAN KAYBI OLUYOR BENİM İÇİN  ŞİMDİ BASTIRDIĞIM BASKI DEVRENİN RESMİNİ VERECEĞİM FARKI ORDA GÖRÜRSÜNÜZ BİRDE BASKI DEVREYİ DİZERKEN KARARMA OLUYOR BAKIRDA BUNU BAZI ARKADAŞLARIN HOŞUNA GİTMEZ BUNUN İÇİN SPREY VERNİK KULLANIN DEVREYİ YAPTIĞINIZ ZAMAN ŞÖYLE GERİLİP UZAKTAN BAKIN YALDIR YALDIR PARLADIĞINI UZAKTAN GÖRECEKSİNİZ SAYGILAR VE SEVGİLER

• Yüzbaşı
  • merhaba
« Yanıtla #134 : 17 Ekim 2007, 12:49:25 »
RESMİ BİR TÜRLÜ KAYIT EDEMEDİM

elbombaci

• Ziyaretçi
« Yanıtla #135 : 17 Ekim 2007, 13:23:21 »
Merhaba

Resminizi alttaki adrese uplad edip size verilen üstteki linki forumda yayınlayabilirsiniz.
http://www.postimage.org/

• Yüzbaşı
  • merhaba

• Yüzbaşı
  • merhaba
« Yanıtla #137 : 17 Ekim 2007, 14:45:11 »
OH SONUNDA YAYINLADIM ARKADAŞLAR BENİM BASKI DEVRE BU

asenkron

• Ziyaretçi
« Yanıtla #138 : 17 Ekim 2007, 17:51:25 »
aykurt vernigi sürmüsün cok güzel lehimleme isin bittikten sonra sürseydin daha iyi olurdu .lehimleme yaparken vernik lehimi bozacak simdi.kart güzel cıkmıs yigidi öldür hakkını yeme kolay gelsin.

Çevrimdışı beyazkuvvet

• Yüzbaşı
« Yanıtla #139 : 17 Ekim 2007, 18:15:05 »
Lütfen az da olsa devre okumayı öğrenelim.

hocam bir küslük bir dargınlık mı var msn de engellemişsin herhalde anlamadım... varsa bişey özelden konuşalım...kefensiz_50@hotmail.com

bu arada benım delta bitti resimleri yayınlıcam fakat tenekeyi 1 metreden felan çekiyo oda ancak...acaba devredemı bobındemı var bobın ufak biraz...tavsiyelerinizi bekliyorum...resimler gelecek..