Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7469031 defa)

0 Üye ve 31 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #740 : 12 Mayıs 2012, 16:35:01 »
s.a
tr1 trimpotunu saat yönü tersine çevirirsen düzelir ses kesilene kadar çevir ve susunca durursun 6.2v görmen gereken yeri ölçüm yap ve 5.8v ila 6.3v civarında ayar yap susması lazım.
Gece bir Rüya Görürsün Uyanır Geri Yatarsın Yada Kalkar RüyaLarının Peşinden KOŞARSIN !...

dedektör16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #741 : 12 Mayıs 2012, 19:37:27 »
spy_worm usta ustanın yardımlarıyla devremi tamamladım fakat önceki bir hatamdan dolayı ekranımı yaktım ölçümler test asaması başarılı yeni ekranı takar takmaz video koyucam karadag usta ve spy_worm ustaya ve yardımda bulunana tüm form üyelerine teşekkür ediyorum

[img=http://img821.imageshack.us/img821/2915/20120512122.jpg]

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #742 : 13 Mayıs 2012, 00:06:13 »
s.a
Olcay arkadaşım asıl ben teşekkür ederim senin sayende paslanmış bilgilerimi tekrardan tazeledim sayılır  :D inşallah yarın lcd olayınıda hallederiz şimdi kesinlikle yanmış olma ihtimali vermiyorum ama herşeyin normal olupta ekranın gelmemesinden şüpelendim. tabiki bu bir istisna nasip olursa yarın msn üzerinden ölçümler kontroller yaparız ben benim devreden aldığım voltajlarla senin devredeki voltajları karşılaştırmayı düşünüyorum böylesi en sağlıklısı.
saygılarımla...
Gece bir Rüya Görürsün Uyanır Geri Yatarsın Yada Kalkar RüyaLarının Peşinden KOŞARSIN !...

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #743 : 13 Mayıs 2012, 00:11:50 »
Bu arada bir Fenerbahçe li olarak Galatasaraylıları kutlarım keşke olaylarda olmasaydı moralmen sıkıntılı olsamda yardımlaşacak kadar moralim yerinde sayılır  :D

Çevrimdışı tatarlar

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #744 : 13 Mayıs 2012, 01:49:41 »
Merhaba arkadaşlar
Dp3 ile tam alakalı değil ama bu dp3 ve dp2 de de ortak kullanılan lf357 4066 ve diğer opamp ların oluşturduğu bu devrelerin çalışmasını detaylı anlatan bir yazı görmüştüm formun bir yerinde. bu yazıya rastlayan veya detaylı bilen arkadaşlar konu ile ilgili mesaj atarlarsa çok sevinirim. bu yazıda bu devrelerin sinyali işleme tarzları detaylı olarak anlatılıyordu. İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler..

Çevrimdışı myhid

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #745 : 13 Mayıs 2012, 20:12:20 »
arkadaşlar merhabalar ben kartın üzerindeki sarj devresini kullanmak istiyorum  fakat besleme p3 p4 bağlantıları nasıl yapılacak  resimli olarak tarif edebilirmi bir arkadaş   saygılar

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #746 : 13 Mayıs 2012, 20:24:58 »
s.a
şarj olayını aslında tahmin ediyorum nasıl takılr ama riske etmek istemiyorum ve yanlış bilgide vermek istemiyorum sayın Karadağ ustam bu konuda veya diğer ustalar bu konuda net bir bilgisi varsa açıklamasını bende isterim. birde bu mustafa usta güç anahtarından bahsetmiş acaba mümkünse bize detaylı bilgi veya resim koyabilirse çok memnun olurum.

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #747 : 14 Mayıs 2012, 00:20:17 »
resimde görünen soketten kullandım bu soket anahtarlıdır jakı takınca 1ve2 nolu uçlar off konumuna geliyor anakarttan elektriği kesiyor.

şarj olayıda devre tasarımı AC adaptör takılacak şekilde dizayn edilmiş scr üzerinden yarım dalga doğrultma yaparak aküyü şarjlıyor.

P3 header yedek akü girişini eğer kullanmayacaksanız 1.ve2. pinlerini on/off anahtar ile haricen akü voltajını kontrol edebilirsiniz.

Çevrimdışı theplot1978

• Yüzbaşı
« Yanıtla #748 : 14 Mayıs 2012, 02:55:47 »
Bugun yapim klavuzundaki olcum degerlerini kontrol ettim hani picin 10 ve 13 numarali bacaklarini jumper yapip 1.6-1.8 volt olcmemiz gerekiyor ya benim tum noktalarda standart 1.24 v  gorunuyor acaba bundan dolayi mi surekli otuyor

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #749 : 14 Mayıs 2012, 08:19:56 »
ustalar butonların bağlantısı tam olarak nasıl yapılıyor.Ortak uç hangi pne takılacak.

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #750 : 14 Mayıs 2012, 09:47:57 »

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #751 : 14 Mayıs 2012, 10:12:28 »
Bugun yapim klavuzundaki olcum degerlerini kontrol ettim hani picin 10 ve 13 numarali bacaklarini jumper yapip 1.6-1.8 volt olcmemiz gerekiyor ya benim tum noktalarda standart 1.24 v  gorunuyor acaba bundan dolayi mi surekli otuyor

lehimler in yolların temizlik problemlerinden kaynaklanan hatalar olabilir.
yada
kalitesiz malzeme mağduru olabilirsin
ustam

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #752 : 14 Mayıs 2012, 11:50:16 »
Karadağ hocam bende denilen yerden 1,6-1,8 volt alamıyorum .Benim aldığım değer 1 volt gibi bir değer.
Şimdi bir arkadaşın renklendirerek hazırladığı dizilimle benim dizdiğim dizilimdeki direnç değerleri biribirini tutmuyor.Komple incelemedim ama r86-r87r-r3-r5-r8-r15-r19-r21 dirençleri benim dizdiğim değerlerden çok farklı.Ben şahsen hiç şema kullanmadan malzeme listesinde belirdilen harflerle pertinaks kart üzerindeki yerleri eşleştirerek dizilimi yaptım
Karadağ hocam sizden ricam şu; bize olması gereken şekliyle gerek şema gerek malzeme lerin doğru dizilimini gösteren bir yardım. Sorun gördüğüm kadarıyla direnç değerlerinin diziliminde.
Aşağıda arkadaşın renklendirerek yaptığı dizilimi gösteren resmi bir altında benim kullandığım dizilim yöntemini ekliyorum

Çevrimdışı theplot1978

• Yüzbaşı
« Yanıtla #753 : 14 Mayıs 2012, 13:46:00 »
Ber23 kardes o listeyi ben hazirladim yazdigim direnc degerleri malzeme listesiyle ayni istersen bidaha kontrol et itersen

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #754 : 14 Mayıs 2012, 15:37:12 »
Theplot hocam rica etsem sizin kullandığınız malzeme listesini buraya ekleyebilirmisiniz

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #755 : 14 Mayıs 2012, 17:08:07 »
s.a
Mustafa usta öncelikle teşekkür ederim bilgi için theplot1978 arkadaşım şimdi şu olaya bir neticelendirelim bakın sorulara cevap alabilirsek daha hızlı çözülür ama sorunu sadece ötüyor diyorsunuz bende size diyorum ki tr1 ile ayar yapın metal olmasın başlıkta diyorum yine olmuyor sanırım bir cevap alamadım tr1 ayarıyla ilgili. şimdi şu olayı çözelim tr1 i çevirin ve TL082 nin 6. pininde  6v görmeniz gerekiyor. o yerdeki değer tr1 i çevirince değişiyor mu? eğer değişiyorsa tr1 sağlam demektir. değişmiyorsa tr1 i değiştir diyelim sıkıntı yok değerler değişiyor ozaman  tl082 yi değiştirin yine olmazsa bilgi verin yardımcı olmaya çalışırız.

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #756 : 14 Mayıs 2012, 18:14:28 »
Hocam yüksek çözünürlü bir çekim yapabileceğim şuanlık bir ekipmanım yok fakat sizden şöyle bir ricam olsa ben sorunu çözebilirim sanırım. Hocam site üzerinde bir arkadaşın renklendirerek paylaştığı bir resim var ,,site içerisinde yaşadığım soruna binaende onu paylaştım. Orada adam bir takım dirençleri farklı değerlerde kullanmış. Örneğin r3-r5-r8-r15-r19-r21 bu dirençleri hep 3k3 takmış ben bunları şemada olduğu gibi 1k2 olarak taktım.Sonra r86-r87r bu dirençleride 12k olarak takmış bende şemada buralar 47k olarak gözüküyor. Hocam bana şunu de; arkadaşım al şu şemayı şu resimi şu malzeme listesini kullan de bende kullanayım sorun çözülsün. Lehimlemede malzeme diziliminde sorun yaşadığımı sanmıyorum ama yanlış malzeme listesi üzerindende gitmiş olabilirim. Sonrasında olmazsa 10 piksel webkemimle olabildiğince iyi görüntüler çekip size dönerim

Çevrimdışı theplot1978

• Yüzbaşı
« Yanıtla #757 : 14 Mayıs 2012, 18:57:22 »
Benim kullandigim malzeme listesi birinci sayfada acik devre semasinin altinda spy worn usta tr1 trimpotu her iki yonede cevirdim ama sonuc ayni s bari surekli son seviyede duruyor simdide ayarlaniyor menusunden cikmiyor

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #758 : 14 Mayıs 2012, 19:12:49 »
berk arkadaşım size sitede yayınlanan dosyalardan atıyorum üst görünüş ve malzeme listesi bunlara göre bakınız dediğiniz resmi incelerim hata varsa bakarız.
theplot1978 arkadaşım sizin demenize göre tr1 çalışıyor sanırım. ölçüm yapın 6v görün ve elinizde varsa eğer ilk olarak

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #759 : 14 Mayıs 2012, 19:19:04 »
özür dilerim yanlışlıkla klavye elimden düştü ve yollamışım iletiyi tamamlamadan.
theplot1978 arkadaşım sizin demenize göre tr1 sağlam şimdi siz tr1 ile ayar yaparak tl082 nin 6. pininde 6v görün ve bırakın sonra Q3-Q4 (2n7000) leri değiştir olmazsa şayet bu sefer tl082 yi değiştirin olması lazım.
berk arkadaşım sizede ilk sayfada ki üst görünüş ve malzeme listesini veriyorum ona göre bakıp hatalarınızı telafi ediniz.