Gönderen Konu: BOŞLUK ÇUBUKLARI  (Okunma sayısı 24605 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: BOŞLUK ÇUBUKLARI
« Yanıtla #40 : 07 Nisan 2018, 13:38:23 »
Lakin dedektörden şaşmam... :D

Çevrimdışı Kürşat

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #41 : 07 Nisan 2018, 14:04:47 »
gerçekçisin ozaman ustam
Herkes işini yapsın.
Bildiğin şeyleri de unut ki her düşünceyi hazmedebil.
Arkadada gözlerim var ama umursamıyacak kadar eğitimim var şükür

Çevrimdışı herdaim

• Teğmen
  • *
  • Game Over
« Yanıtla #42 : 08 Nisan 2018, 09:24:02 »
bende çubuk işe yaramz demiyorum  evet  bir çekim var  ama  çok faktör var  ortamda  o kadar  kolay yanılıyorki  boş yere kazıp durusun  o derece ..
aslında o siistemi sensörle elektronik ortama aktarabilsek  bişiler olabilir  ben ona itiraz< etmem  destek vweririm. 4 tane  çubuk yerine . o çubuklar nasıl  tespit ettini araştırıp o mantıkla çalışan dedektör  imal  edilebilinir sonuçda  onun da bir fiziksel açıklaması olmalı o mantıkda  elektronik bir devre  ile  belki güzel bişeyler elde  edilir .
Kimin Gücü Yeter Ki ! Zamanı Geri Çevirmeye

Çevrimdışı herdaim

• Teğmen
  • *
  • Game Over
« Yanıtla #43 : 08 Nisan 2018, 09:51:13 »
bir   dedekötr  firmasına ait  çubuk alan tarama   cihazı var   altın gümüş hava boşluğu ayaı var   gördüm test ettim  ama  çoğu zaman  sahada yanıldığını da gördüm. çok farklı  toprak yapısı var     madenler   mineral  birden  fazla noktada olan gömü filan   her şey   bir etken  oluyor .
Aslında karadağ ustam  bakır çubukların  çaslışma mantığını  o alğılamayı bizim dedektörler  gibi  bir sistemde değerlendirebilsek  çok güzel olurdu  . bilmiyorum bu yönde  hiç çalışmanız oldumu . ?

Çevrimdışı herdaim

• Teğmen
  • *
  • Game Over
« Yanıtla #44 : 08 Nisan 2018, 09:58:40 »
Ben bir  çubuk  Deneyinde  Çok ilginç   bir   veri kaydettim  internet de daha  öyle bir bilgiyede ratlamadım burdan sizlerle  paylaşyım.
yaklaşık bir iki gram  altını gömdük  50 metre  uzaktan çubuklardan  o yönde  tepki aldığımızı hatırlıyorum.
gömdüğümüz altını 0  noktası  sayarsak  o noktanın  etrafında  görnmeyen  yere paraleel olan halkalar  fark ettik.
ilk halka 2.5 metre yarı  çapında ve yaklaşık 10 cm kalınlığında yere paralarlel iç içe geçmiş dalglar  fark ettik   her dalda arası da 2.5 metreydi
eğer  altın aynı ortamda  iki tane   (farklı noktada iki tane ) olunca  dalgalar birbirine giriyor  ve  çubuklar artık  hedef gösteremez bir  hal alıyordu.
bu olaydan yıllar sonra çebberin acı uzunluk ve   diğer formüllerle   odak noktası  nı hesaplayacağımı  fark ettim 
ama bu bilgileri hiç  tekrardan uygulayamadım   bunu da nedeni bu çubukların   her insanda çalışmıyor olması ydı  uygun iki insan  tutmalı yoksa  çalışmıyorlar  oda  niye ise ?  :D   neyse nutuk çektik  ama   bu bilgiler  bizzat   benim  deneyimlerimden  alıntıdır  ....

Çevrimdışı herdaim

• Teğmen
  • *
  • Game Over
« Yanıtla #45 : 08 Nisan 2018, 10:00:25 »
eğer  alıcı sensörü bakır  çubuk  şeklinde bu  mantığı   tamamen elektronik ortama almak için  araştırma yapılıcaksa destek verdiğimi belirtmek isterim  saygılar ...

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #46 : 08 Nisan 2018, 14:07:26 »
herdaim arkadaşım bir sistemin gerçekten çalıştığını veya işe yaradağını söyleyebilmek için o sistemin yapılan deneylerde yüzde ellinin üzerinde bir başarı göstermesi gerekir. yüzde ellinin altında bir başarı başarı değildir sadece rastlantıdır.
yazılarımda bu konuya bol bol değindim, okumanı tavsiye ederim. çubuğun bir algılaması yoktur veya sensör vazifesi yoktur sadece anten görevi görür. Yani çalışan çubuk değil insandır. Kişide var olan bu yetenek elektronik bir ortama dökülebilirmi evet dökülür ama insanda bu algılama nasıl oluyor daha bu bir netliğe kavuşmuş değildir bu yüzden önce bunu araştırmak gerekir.

Çevrimdışı herdaim

• Teğmen
  • *
  • Game Over
« Yanıtla #47 : 08 Nisan 2018, 17:48:25 »
bende aynı fikirdeyim o yüzdende  karadağ ustadan  cihaz aldım .  önce  olayı netliğe  kavuşturmak  gerek bilimsel olrak . ondan sonra işin formülü elektroniği geliz zaten.  her insanda çalışmaması ayrı  bir ilginç lik  zaten :=) kimi lerine göre kan grubu ; ama alakası yok .

Çevrimdışı türkelli

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #48 : 11 Nisan 2018, 21:39:27 »
Olayın aslı telepati insan bir başkasıyla telepatik görüşme yapabiliyormu evet ama fiziki bir açıklaması varmı eh yok galiba çubuk olayı bu telepatik gönderim ve geri dönüşümde bir araç sadece bunu çakra olayıyle açıklayanlarda var ya bir şey sorayım insanın bilimsel olarak kaçta kaçı açıklanabildide yaptığı şeylerin sorgulanmasıda ne kadar açıklanacak arkadaşlar herkes işine baksın isteyen istediğine inanır istemediğine inanmaz adam Allaha inanmıyorda şimdi ne yapalım hayırlı olsun ona küfrü yapacak bişey yok

Çevrimiçi _Hektor_

• Yüzbaşı
  • Sadi
« Yanıtla #49 : 12 Nisan 2018, 01:12:36 »
Herkes inandigi yolda, yola devam etsin. Simdiye kadar cok hikaye dinledik hatta metre karesini bile veriyorlar 4+2 200 metre kare deniz ve doga manzarali diye.

Çevrimdışı oğuzlu

• Onbaşı
« Yanıtla #50 : 23 Nisan 2018, 22:55:35 »
6,5 luk kaynak elektrodu iki adedi birbirine 10 Cm si üst üste gelecek şekilde birleştirin ve el yerini bükün yalnız biraz fazla bükün yani L den biraz fazla olsun tutuşunuz yere dik ancak çubuk öne eğik olacak (dört tane elektrottan bir takım çubuk olacak yani) şimdi bununla boşluk bulacaksınız (boşluktan başka şeye gitmez)boşluğu tespit edince aynı takımdan başka bir tane daha yapacaksınız bu takımınıza kalın bakır teli sayarak üst kısmına Spiral şekilde  dolayın bununla da boşluktaki değerliyi tespit edin bakın bakalım çubuk nasıl iş yapıyormu yapmıyormu deneyin ve dua etmeyide unutmayın selamlar

Çevrimiçi _Hektor_

• Yüzbaşı
  • Sadi
« Yanıtla #51 : 23 Nisan 2018, 23:06:03 »
Deneyecegim sonucunu buraya yazarim 1-2 güne

Çevrimiçi _Hektor_

• Yüzbaşı
  • Sadi
« Yanıtla #52 : 26 Nisan 2018, 14:33:27 »
Bir hareketlenme var  mantigini hala çözemedim.  Yanliz bu hareketlenme canli bir hayvanin üzerindede oluyor bir metaldede bana bunun mantikli bir aciklamasini anlayacak biri varmi

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #53 : 26 Nisan 2018, 21:03:52 »
hektor arkadaşım ne yaptığın zaman hareketlenme oldu açıklayabilirmisin
yani elinde tutarkenmi oluyor yoksa çubuklara her.gi bir temas olmadanmı?

Çevrimiçi _Hektor_

• Yüzbaşı
  • Sadi
« Yanıtla #54 : 26 Nisan 2018, 21:40:09 »
Ilk basta sunu söyleyeyim çok cubukcu gördüm cokta hikaye dinledim cubukla alakali...
Normal elektrik kablosunu 4 mm capinda 60 cm kesip 10 cm de tutma payi biraktim ciplak elle tuttugumda bir kimildama oldugunu hissettim daha sonra psikolojik oldugunu ve kendim oynattigimi sandim daha sonra ikitane sert pipetin icine koydum elle temasi olmamasi icin yeniden bir kimildama yani carpi oluyor daha sonra bir tasin uzerinde ellerimi tasin uzerine sabit koyup tekrar denedigimde yine ayni isin enterasan tarafi ise altimdan canli bir hayvan gecti sonuc yine ayni

Hala soktayim.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #55 : 26 Nisan 2018, 23:07:58 »
Asılında olmayacak bir şey değil ama bunu doğa üstü olarak görmek eksik olur sanırım şöyle düşün her yerde manyetik alan bulunur hatta vücudumuzda bile manyetik alanlar vardır. Ayrıca statik elektrik yüklüyüz mesela ben yazın hiç bir metale dokunamam şiddetle çarpılırım.Ne araba ne kapı kolu ne başka metallere .... sen elinde bakır kablo tuttuğun zaman manyetik alan içindeki bir bakır tele elektrik vermek gibi bir şey meydana gelmiş olabilir yani hafif bir kımıldama olabilir bu doğaya uygundur. Ben bu görüşteyim. Ama ağaç vb iletken olmayan  veya bakır harici bir maddeyle yaptığın zaman bu kımıldamanın olacağına şüpheliyim hatta imkansız bile diyebiliriz. Senin yaptığın çalışmaya bak ilk tutuş anında bu hareket olabilir ama vücuttun statik elektriği boşalttığın zaman belkide bu hareket bir süre sonra olmayacaktır.

Çevrimdışı Kürşat

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #56 : 20 Mart 2020, 15:31:49 »
Konuyu youtubede gordugum bi gicik için bastan sona inceledim o zaat burdaysa okuyosa  adam cubuk sadece bosluk bulur diyo ee tm anladik cubuga para verilmez falan  belli youtubede bazi cubukculari izlemis 3-5 bisry almis  video cekiyor alay ediyor  beni sasirtan video sonunda akilli arkadasimiz  cubuk pazarlamaciligna soyunuyor maliyetine 200 tl cubuk satiyor ve ustelik  yaptim yorumlari siliyor rica ediyorum  bu tip arkadaslari izlemiyelim. Cubuk isi ticarete dokulecek bir is degildir. Nasibini aramada bi  yoldur.
Herkes işini yapsın.
Bildiğin şeyleri de unut ki her düşünceyi hazmedebil.
Arkadada gözlerim var ama umursamıyacak kadar eğitimim var şükür