Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9923866 defa)

0 Üye ve 62 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı onur600

• Albay
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #7200 : 23 Temmuz 2015, 22:30:38 »
Merhaba  Ustalarim .
Recber cat 6   tek damar  kablo kullansam iymidir verim alabilirmiyim ve cat 6 kac milimlik tel kullanmaliyim
Simdiden tesekkurler...

Cat kablo biraz şans işi.Cat'lar genelde 0,50mm dir.Eğer eliniz yatkınsa bobin teli kullanın...
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı elektrikteacher

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7201 : 23 Temmuz 2015, 22:46:07 »
Kolay gelsin arkadaşlar. Aramalarda düne kadar bir sorun yoktu ancak bugün bir problemle karşılaştım.. Bobin topraya değdiği zaman değer gostermeye başladı hemde arti 50 lerde  filan gösteriyor.. Topraga degmese sorun yok. Bir adet bileziği 20-30 cm ancak algılıyor açık havada ancak bir küreği 60-70 cm algılayabiliyor.. Neyde yanlışlık yapıyor olabilirm acil yardim edebilirseniz memnum olurum.. Iyi çalışmalar
Akünüz ölmüş olabilir.
Birde sönümleme eğrinizin ayarı kaçmış olabilir.İlk akla gelebilecek bunlar...
Akü bitmis olabilir li po pil kullanıyordum.. 3 hücreli 0.5 amperlik.. Osc egrisini değiştirip denedim her defasinda ayni sonuçla karşılaştım..

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #7202 : 23 Temmuz 2015, 23:04:48 »
Minimum 4a kaliteli akü kullanınız.Uygun olmayan şarj işlemleri de akünün ömrünü yer.
Bu tür sorunları olan bir çok arkadaş var.Çoğu besleme kaynaklı...
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı elektrikteacher

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7203 : 24 Temmuz 2015, 08:41:36 »
Olabilir hocam sarj aleti orjinal 180tl verdim ama amperi yetmiyor olabilir deneyip göreceğiz. Kolay gelsin. 1x1m baslik icin 0.75mm lik telden direnc hesabına göre 25 sipir filan sarmak gerekiyor biraz fazla geldi bana sanki sizin dusunceniz nedir bu konuda

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #7204 : 24 Temmuz 2015, 08:46:43 »
Olabilir hocam sarj aleti orjinal 180tl verdim ama amperi yetmiyor olabilir deneyip göreceğiz. Kolay gelsin. 1x1m baslik icin 0.75mm lik telden direnc hesabına göre 25 sipir filan sarmak gerekiyor biraz fazla geldi bana sanki sizin dusunceniz nedir bu konuda
hafif kullanışlı başlıklar bölümünde nasıl saracağınız bilgiler mevcut direnci tutturursun endüktans artar her iki degerde sınırlar içinde olmalı.Sayın karadağ dan kabloda temin edebilirsiniz karar sizin saygılar
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

Çevrimdışı Ropcsika

• Onbaşı
« Yanıtla #7205 : 24 Temmuz 2015, 16:06:45 »
Merhaba!

I bought this coil housing http://www.ebay.com/itm/Metal-Detector-Coil-Housing-diameter-380mm-15-DD-/221486497521
I will fill up epoxy resin or how can i....?

Çevrimdışı mustafa29

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7206 : 25 Temmuz 2015, 09:40:51 »
Ustalarim iste 3s in son hali eksigim yoktur insallah.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7207 : 25 Temmuz 2015, 11:07:31 »
Merhaba!

I bought this coil housing http://www.ebay.com/itm/Metal-Detector-Coil-Housing-diameter-380mm-15-DD-/221486497521

Hi,

This is good coil housing. You can use epoxy.

Regards
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7208 : 25 Temmuz 2015, 11:13:28 »

Merhaba,

Öncelikle hayırlı olsun.

Birkaç uyarıda bulunmak istiyorum. Öncelikle resimde gördüğüm olta kamışını tutma kolu olarak kullanacaksınız sanırım. Bu kamışın bobine yakın olan 3/2 lik tarafının metal olmamasına dikkat edin. İkinci olarak 1x1 başlığını elektrik borusundan yapılmış. O boru arazide esneyebilir ve esneme durumu size parazit olarak dönebilir. Son olarak akünüzün kutup başlarını resimde göremedim ama lehimli değil konnektörlü ise lehimli olarak değiştirin.

Saygılar

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı murat35

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7209 : 25 Temmuz 2015, 13:39:24 »
Arkadaşlar cihaz normalde çalışıyor. Her.gi bir metal algılaması yaptırdığını da kendiliğinden kapanıyor. Açınca normal açılıp çalışıyor. Akü 7 ampr ve Dolu. Her.gi ısınan parça yok. İlk topladığımda böyle bir sıkıntı yoktu. Neden olabilir acaba.??

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7210 : 25 Temmuz 2015, 14:13:22 »
Arkadaşlar cihaz normalde çalışıyor. Her.gi bir metal algılaması yaptırdığını da kendiliğinden kapanıyor. Açınca normal açılıp çalışıyor. Akü 7 ampr ve Dolu. Her.gi ısınan parça yok. İlk topladığımda böyle bir sıkıntı yoktu. Neden olabilir acaba.??

Hoparlörünüze 1 adet 100nF paralel lehimleyin sorun çözülecektir.

Çevrimiçi wtrk

• Yüzbaşı
  • Her arayan bulamaz ama bulanlar hep arayanlardır.
« Yanıtla #7211 : 25 Temmuz 2015, 15:21:18 »

Mustafa ustam su borusuna mı taktın bobinleri??
NoBodY CaN StoP Me.!!!

Çevrimdışı Ropcsika

• Onbaşı
« Yanıtla #7212 : 25 Temmuz 2015, 16:47:50 »
Merhaba!

Hi,

This is good coil housing. You can use epoxy.

Regards
Thank you
Regards

Çevrimdışı murat35

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7213 : 25 Temmuz 2015, 18:38:39 »
Teşekkür ederim karadağ ustam. Aciklamalarda okumuştum  ama sesle ilgili sanmıştım.   :D

Çevrimdışı mustafa29

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7214 : 25 Temmuz 2015, 20:52:27 »
tesisat borusuna taktım ama değiştiriyorum yeni boru aldım sert pvc boru

Çevrimdışı YABGUHAN25

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7215 : 25 Temmuz 2015, 23:19:06 »
S.a arkadaşlar oncelikle bayraminiz mubarek olsun nacizane benim de bir kaç sorum olacak 45 cm ozel yapil basliğa kullanilacak direnclerin degeri gonderdiginiz demonte kitin icinden cikan direncler mi?sonum egrisi alt tarafta degil ust tarafta duzleniyor yani ust tarafa tasiyor orada duz oluyor o sekilde ev ortaminda calistirdim ayrim gayet iyi bu disarda her.gi bir sorun teskil eder mi?ayrida kullandigim aku 12v 2.3 amper bu sonum egrisinr etki eder mi?son olarak basligi topraga koyup o sekilde tune yaptigimizda mesafede degiskeblik gosterir mi simdiden tesekkurler...

a.s.

Sizinde. Evet o dirençleri kullanabilirsiniz. Sönüm eğrisi için bir fotoğraf eklerseniz daha kolay anlaşılır. Ev içi kalibrasyon ile toprak birbirine tutmaz. Evde iyi olan toprakta sapıtabilir. Yada tersi olabilir. 2,3A akü düşük olur. En az 4A kullanın. Arazi çok müneralli olmadığı sürece başlığı toprağa koymadan tune yapın.

Saygılar
S.a ustalar cihazi ancak ev ortaminda ayarlayabiliyorum simdilik ev ici 12v 7a aku ile degistirdim sonum direnci duz hale geldi ikinci olarak bir adet bilezigi ev ortaminda esik 1 de iken 90 veya 95 cm den aliyor esigi yukseltsemde fazla fark etmiyor  hassas modda normal modda ve ayrim modunda hic sasmiyor basta karadag usta olmak uzere tum ekibine cani gonulden tessekkur ediyorum biseyler bulmus kadar sevindirici oldu benim icin umarim disarda dahada guzel sonuclar alabilirim 45 cm capinda bobin ile bu normal mi veya anormalmi?
Saygilar...

Çevrimdışı murat35

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7216 : 27 Temmuz 2015, 23:00:31 »
HERKEZE KOLAY GELSİN.  ARKADAŞLAR DP 3S KULLANMAK İÇİN HANGİ  ÖLÇÜDE BAŞLIKLAR YAPMALIYIZ??   MESELA  ATIYORUM KÜCÜK NESNELER TEK PARA GİBİ SEYLER İŞİN 27 CMLİK BAŞLIK, NORMAL KULLANIM İÇİN 38CM BAŞLIK, DERİN ARAMALAR İÇİN 1X1 BAŞLIK, BOŞLUK TESPİTİ İÇİN   .. . . . . CM   GİBİ ANLATABİLİRMİSİNİZ .  HANGİ TİP VE ÖLÇÜDE BAŞLIKLARA SAHİP OLMALIYIZ ?

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7217 : 28 Temmuz 2015, 18:09:48 »
HERKEZE KOLAY GELSİN.  ARKADAŞLAR DP 3S KULLANMAK İÇİN HANGİ  ÖLÇÜDE BAŞLIKLAR YAPMALIYIZ??   MESELA  ATIYORUM KÜCÜK NESNELER TEK PARA GİBİ SEYLER İŞİN 27 CMLİK BAŞLIK, NORMAL KULLANIM İÇİN 38CM BAŞLIK, DERİN ARAMALAR İÇİN 1X1 BAŞLIK, BOŞLUK TESPİTİ İÇİN   .. . . . . CM   GİBİ ANLATABİLİRMİSİNİZ .  HANGİ TİP VE ÖLÇÜDE BAŞLIKLARA SAHİP OLMALIYIZ ?

Başlıkları kendiniz yapacaksanız 30-60 ve 125x125 yapın bence.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7218 : 28 Temmuz 2015, 19:03:28 »
Merhaba Arkadaşlar,

Kullanım klavuzunun son halini ekliyorum. 1-2 düzelteceğim ufak nokta var ama onlar da çok önemli şeyler değil.

Çevrimdışı Ropcsika

• Onbaşı
« Yanıtla #7219 : 28 Temmuz 2015, 23:27:58 »
Merhaba Arkadaşlar,

Kullanım klavuzunun son halini ekliyorum. 1-2 düzelteceğim ufak nokta var ama onlar da çok önemli şeyler değil.

Merhaba

Do you have  english version?