Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9922545 defa)

0 Üye ve 182 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fx160

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #7240 : 12 Ağustos 2015, 20:21:37 »
Fırsat ancak buldum denemek icin ve yeni başlık yaptım kaliteli cat 5 den 1x1 ,60lık ve 38 lik ama mesafe hiç iyi degil. 1x1 lik başlıkta eşik 8 da 150cm den sobaborusunu alıyor  yanı tıkırdamaya başlıyor net 120cm gibi  . 60 lıkda 90cm gibi 38 lik te 50 60 arası birsey bunlar hava testi yerde işler daha iyi degil. bu mesafe sorunu neyden kaynaklı olabilir acaba ?

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7241 : 12 Ağustos 2015, 20:26:29 »
Fırsat ancak buldum denemek icin ve yeni başlık yaptım kaliteli cat 5 den 1x1 ,60lık ve 38 lik ama mesafe hiç iyi degil. 1x1 lik başlıkta eşik 8 da 150cm den sobaborusunu alıyor  yanı tıkırdamaya başlıyor net 120cm gibi  . 60 lıkda 90cm gibi 38 lik te 50 60 arası birsey bunlar hava testi yerde işler daha iyi degil. bu mesafe sorunu neyden kaynaklı olabilir acaba ?

Başlık sadece tek başına iş görmez. Önemli olan birde sönüm direncidir. Soba borudu hakkında bişey diyemeyeceğim ama bugün bir istek üzerine 60 lık kare başlık yaptım piknik tüpünü 170-180 vm den görüyordu.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı fx160

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com

Çevrimdışı fx160

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7243 : 12 Ağustos 2015, 20:31:07 »

Başlık sadece tek başına iş görmez. Önemli olan birde sönüm direncidir. Soba borudu hakkında bişey diyemeyeceğim ama bugün bir istek üzerine 60 lık kare başlık yaptım piknik tüpünü 170-180 vm den görüyordu.

Karadağ ustam cok guzel mesafe. bu sönüm direnci olaynı tam olarak cözemedim yanı hangi başlığa hangi direnc olacak ve sürekli bu şekilde değiştirmek mi geliyor sayın ustam ?

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #7244 : 12 Ağustos 2015, 21:03:33 »
fx160 size şahsi tavsiyelerim;Kart üzerindeki bir bacağı kalk gidelim,diğer bacağı sus oturalım diyen dirençleri nizami hale getir.
O kullandığın makoronlardan kurtul ısıyı haps eder.
Bobine seri bağladığın dirençleri takma.
Devreyi arazide aç ayarlarını yap eşiği sıfıra al öylece kenara bırak 20dk sonra yanına gel kendiliğinden tıkırdama,ötme yapıyorsa devren de sorun var demektir .
Resimdeki eğrisinin kuyruğu biraz uzun...
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı fx160

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7245 : 12 Ağustos 2015, 21:46:14 »
onur ustam cok teşekkür ederim en kısa sürede  yapıp sonuclarını yazarım ve bu seri olarak bağlı olanları devreden cıkartırsam bir sorun olmaz demi ?

Çevrimdışı fx160

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7246 : 12 Ağustos 2015, 21:47:37 »
onur ustam  bobine seri olanları takma derken  tamamen cıkartayım mı  ?... ve Karadağ ustam bu yaptığınız 60 lık kare başlıkta hangi kablodan kac tur kullandınız acaba ?

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #7247 : 12 Ağustos 2015, 22:49:52 »
Test alanım
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

Çevrimdışı kocaeli41

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7248 : 13 Ağustos 2015, 10:36:47 »
selamun aaleykum .arkadaşlar bende yeni başladım devreye hayırlısıyla bitircem inş. yeni başlayan biri olarak tecrübe edinen arkadaşlardan bilmem gerekenler varsa paylaşırsanız sevinirim.malzeme siparişine başladımm hatalı malzeme olmasın özellekle direnç watları kondansatör voltajları ve ekranın marka seri no su nedir ? yardım ve önerilerinizi bekliyorum hepinize saygılar !

Çevrimdışı durmaz

• Yüzbaşı
  • Bizimkisi bir hobi.
« Yanıtla #7249 : 13 Ağustos 2015, 15:37:49 »
Arkadaşım başım ağrımasın dersen Karadağ ustadan siparişini ver.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #7250 : 13 Ağustos 2015, 17:31:23 »
onur ustam cok teşekkür ederim en kısa sürede  yapıp sonuclarını yazarım ve bu seri olarak bağlı olanları devreden cıkartırsam bir sorun olmaz demi ?
Olmaz.O dirençler dirençler bir nevi kısa devre(aşırı akım)koruma...
Sanırım sizin mesafe kaybınızın nedeni iyi bir başlığınızın olmayışı.
Sipariş geçin daha az masrafınız olur.Yada Sinyalci ustanın yazılarını okuyun...
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı nacer123321

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7251 : 14 Ağustos 2015, 16:14:33 »
hi :
dp3s is short depth ....i have coil 1X1m and metal 30X30cm on depth 90cm...
I experience in The forest...
what this problem ?????
cuver lcd in this image...

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7252 : 14 Ağustos 2015, 18:19:34 »
hi :
dp3s is short depth ....i have coil 1X1m and metal 30X30cm on depth 90cm...
I experience in The forest...
what this problem ?????
cuver lcd in this image...

Your calibration is very bed. Firstley we must make calibration.

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı nacer123321

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7253 : 15 Ağustos 2015, 00:13:31 »
hi :
How to Make the calibration...... do not know how it...
you can Explain this...

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7254 : 15 Ağustos 2015, 10:12:05 »

hi :
How to Make the calibration...... do not know how it...
you can Explain this...

Firstly you should open the detector with menu buton. Than, you should adjust your curve with trimpot on the modul and you should press tune button. You must see like attached curve.

Rrgards

craft37

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7255 : 16 Ağustos 2015, 01:57:32 »
Kolay gelsin demonte 3s almıştım topladım çalışıyor fakat 1-3 dakika arasında pilinizi şarj ediniz diye yazı çıkıyor. Kapatıp açıyorum bir süre sonra yine aynı. Direk besleme girişinden 12v 7amper akü bağlıyorum yine aynı.birde ekran daki pil seviye göstergesi bobinin hareketine göre gidip geliyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #7256 : 16 Ağustos 2015, 09:12:44 »
Kolay gelsin demonte 3s almıştım topladım çalışıyor fakat 1-3 dakika arasında pilinizi şarj ediniz diye yazı çıkıyor. Kapatıp açıyorum bir süre sonra yine aynı. Direk besleme girişinden 12v 7amper akü bağlıyorum yine aynı.birde ekran daki pil seviye göstergesi bobinin hareketine göre gidip geliyor. Yardımcı olursanız sevinirim.
R 17,22,23 dirençlerini 4K7 ile değiştirin sorununuz düzelir saygılar
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

Çevrimdışı fx160

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7257 : 17 Ağustos 2015, 00:22:59 »
fx160 size şahsi tavsiyelerim;Kart üzerindeki bir bacağı kalk gidelim,diğer bacağı sus oturalım diyen dirençleri nizami hale getir.
Devreyi arazide aç ayarlarını yap eşiği sıfıra al öylece kenara bırak 20dk sonra yanına gel kendiliğinden tıkırdama,ötme yapıyorsa devren de sorun var demektir .
20 dakika  dan fazla bekledim her.gi bir ötme olmadı tune yaptıkdan sonra havada tabki. ve  seri olan 680 ohm ları devreden cıakrttım makine acılıyor yazısı ile kaldı acılmadı trimpot ile de oynadm yine acılmadı ve menu tüşü ile actım eğri  ters bir şekilde ekrana geldi onur ustam :)  ve ayarsız cok garip yanı logaritmik değil ve ters  bende seri direncleri tekrar takmak zorunda kaldım.. mesafe  hangi başlığı yaparsam yapayım neredeyse aynı yanı defalarca 60lık da bakır tel alıp ondanda sardım cat 5 dende yaptım  tenekeyi 100-90 cm den tıkırdıyor net algılama50 60 cm cıvarı... şimdiden teşekkür ediyorum

craft37

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7258 : 17 Ağustos 2015, 01:21:04 »
R 17,22,23 dirençlerini 4K7 ile değiştirin sorununuz düzelir saygılar

Dediklerinizi ve son güncelleme deki mosfet ve transistör iptalini de yaptım sorunum düzeldi.pil göstergesi sabit gözüküyor.teşekkür ederim.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #7259 : 17 Ağustos 2015, 07:21:34 »
20 dakika  dan fazla bekledim her.gi bir ötme olmadı tune yaptıkdan sonra havada tabki. ve  seri olan 680 ohm ları devreden cıakrttım makine acılıyor yazısı ile kaldı acılmadı trimpot ile de oynadm yine acılmadı ve menu tüşü ile actım eğri  ters bir şekilde ekrana geldi onur ustam :)  ve ayarsız cok garip yanı logaritmik değil ve ters  bende seri direncleri tekrar takmak zorunda kaldım.. mesafe  hangi başlığı yaparsam yapayım neredeyse aynı yanı defalarca 60lık da bakır tel alıp ondanda sardım cat 5 dende yaptım  tenekeyi 100-90 cm den tıkırdıyor net algılama50 60 cm cıvarı... şimdiden teşekkür ediyorum
680r ler seri değil.Parelel sönümleme direnci oluyor...
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...