Gönderen Konu: Kablosuz EMF  (Okunma sayısı 38337 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı e_z_e_l

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Kablosuz EMF
« Yanıtla #60 : 26 Haziran 2018, 15:36:36 »
Teşekkür ederim.
İnsanı ayakta tutan iskelet ve kas sistemi değil, prensipleri ve inançlarıdır.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #61 : 26 Haziran 2018, 21:08:57 »
Güle güle kullanın. Arazi test videolarını da görmek isteriz :)
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı e_z_e_l

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #62 : 27 Haziran 2018, 04:40:17 »
Teşekkür ederim hüseyin bey tabiki videolar çekip yayınlayacağım.
İnsanı ayakta tutan iskelet ve kas sistemi değil, prensipleri ve inançlarıdır.

Çevrimdışı ragnaboz2

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #63 : 27 Temmuz 2018, 15:54:12 »

EM in açılımı da elektromayetiktir. Yani bir GPR gibi bir gönderici bir alıcı mantığı ile çalışır. Bir antenden sinyal gönderip diğerinden alarak çalışır. GPR den farkı çalışma frekansı 1 KHz ye düşürülmüştür. Sinyal gönderim süresi de GPR lere göre çok daha uzundur. Bu durumda EMF nin definecilikte kullanıma daha elverişli olmasını sağlar. Arkadaşlar bu konu bizim firmamıza ait internet sayfasındaki forumda da paralel olarak açılacak. Bana EMF ile ilgili her türlü soruyu bu konudan sorun. Ben de yanıtlayayım.

Öncelikle herkse merhaba;
1 mhZ=1000 kHz
Sorum şudur:frekans değeri yani MHz ile derinlik ters orantılı gidiyor bildiğimiz gibi. ekteki tablodan da görülebileceği gibi 25 MHz dalgaları 40-50 metre gibi derinliklere penetre olabiliyor (tabi ki çözünürlük azalıyor). 25 MHz=25000 kHz ise ve öngörülen derinlik 40-50 m ise yukarıdaki yazıda 1 kHz ye kadar düşürüldüğü söylenen bir dalga boyu var ki bu mantıkla 250- 300m belki de 2000-3000 m hatta çok çok daha fazlasına gitmesi lazım. Fakat kablosuz EMF için 4-5-6 m gibi rakamlar telaffuz ediliyor. Burada bir mantık hatası olduğunu düşünüyorum. Ya yukarıda söylenen 1 kHz birimi yanlış yazılmış ya da benim yanlış bildiğim bir şey var... Söylediklerimde yanlış bir şey varsa düzeltir misiniz? @Karadağ

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #64 : 27 Temmuz 2018, 16:15:44 »

EM in açılımı da elektromayetiktir. Yani bir GPR gibi bir gönderici bir alıcı mantığı ile çalışır. Bir antenden sinyal gönderip diğerinden alarak çalışır. GPR den farkı çalışma frekansı 1 KHz ye düşürülmüştür. Sinyal gönderim süresi de GPR lere göre çok daha uzundur. Bu durumda EMF nin definecilikte kullanıma daha elverişli olmasını sağlar. Arkadaşlar bu konu bizim firmamıza ait internet sayfasındaki forumda da paralel olarak açılacak. Bana EMF ile ilgili her türlü soruyu bu konudan sorun. Ben de yanıtlayayım.

Öncelikle herkse merhaba;
1 mhZ=1000 kHz
Sorum şudur:frekans değeri yani MHz ile derinlik ters orantılı gidiyor bildiğimiz gibi. ekteki tablodan da görülebileceği gibi 25 MHz dalgaları 40-50 metre gibi derinliklere penetre olabiliyor (tabi ki çözünürlük azalıyor). 25 MHz=25000 kHz ise ve öngörülen derinlik 40-50 m ise yukarıdaki yazıda 1 kHz ye kadar düşürüldüğü söylenen bir dalga boyu var ki bu mantıkla 250- 300m belki de 2000-3000 m hatta çok çok daha fazlasına gitmesi lazım. Fakat kablosuz EMF için 4-5-6 m gibi rakamlar telaffuz ediliyor. Burada bir mantık hatası olduğunu düşünüyorum. Ya yukarıda söylenen 1 kHz birimi yanlış yazılmış ya da benim yanlış bildiğim bir şey var... Söylediklerimde yanlış bir şey varsa düzeltir misiniz? @Karadağ

Öncelikle aramıza hoş geldiniz.

Mantık hatanız şurada. EMF bir elektromanyetik ürün. GPR ler gibi sinyal gönderip yansıyan sinyeli dinlemiyor. Ürün 1kHZ deki bir frekans ile elektromanyetik alan oluşturuyor ve alıcı tarafta oluşan bu elektronamyetik alandaki kırılmaları inceliyor. Yani GPR ile mantık olarak alakası yok. Dolayısı ile matematiğinin de GPR ile alakası yok ;)
« Son Düzenleme: 28 Temmuz 2018, 21:48:50 Gönderen: Karadağ »

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #65 : 14 Eylül 2018, 10:54:27 »

Çevrimdışı wtrk

• Yüzbaşı
  • Her arayan bulamaz ama bulanlar hep arayanlardır.
« Yanıtla #66 : 14 Eylül 2018, 11:11:58 »
iyi seyirler ;)

videodan izlediğim kadarıyla derindeki obje ve yapılar için 3d çekim yapmak gerekiyor yani daha mantıklı oluyor. Canlı çekim ise yüzeye yakın ve kütlesel olarak büyük cisimler varsa onlar için daha verimli, doğru mu anlamışım ustam ?
NoBodY CaN StoP Me.!!!

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #67 : 14 Eylül 2018, 14:37:19 »
Yine ben yine guzel video
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #68 : 14 Eylül 2018, 14:39:38 »
iyi seyirler ;)

videodan izlediğim kadarıyla derindeki obje ve yapılar için 3d çekim yapmak gerekiyor yani daha mantıklı oluyor. Canlı çekim ise yüzeye yakın ve kütlesel olarak büyük cisimler varsa onlar için daha verimli, doğru mu anlamışım ustam ?
Derinlik iki yontemde de ayni aslinda.Sadece farkindalik ve etüt icin 3D daha net sonuc elde etmek adina kesinlikle kullanilmali.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı napolyon59

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #69 : 21 Kasım 2018, 22:03:42 »
Herkese iyi aksamlar emf cihazıyla yapilan bir denemede toprak üstündeki 30x30cm aleminyum plaka üzerinden geçildi fakat anlık görüntülemedeyken ıskalada rakamlarda bir değişme,algılama olmadı bu durum normalmi sizce.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #70 : 22 Kasım 2018, 10:43:02 »
Herkese iyi aksamlar emf cihazıyla yapilan bir denemede toprak üstündeki 30x30cm aleminyum plaka üzerinden geçildi fakat anlık görüntülemedeyken ıskalada rakamlarda bir değişme,algılama olmadı bu durum normalmi sizce.

Gayet normal.

Çevrimdışı napolyon59

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #71 : 24 Kasım 2018, 17:24:24 »
Emf çanta yenileme çalışmasından örnek boyutunun küçülmesi avantajlı oldu, kullanilan çanta n.k..a 103 45lik başlıklar arasına sünger konularak tam sığdı.

Çevrimdışı mehdi06

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #72 : 24 Kasım 2018, 18:30:51 »
Emf çanta yenileme çalışmasından örnek boyutunun küçülmesi avantajlı oldu, kullanilan çanta n.k..a 103 45lik başlıklar arasına sünger konularak tam sığdı.
güzel olmuş Hüseyin ustada yeni çanta yaptırtmıştı oda çık sizinkiside şık

Çevrimdışı napolyon59

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #73 : 04 Aralık 2018, 19:09:22 »
Selamlar emf de otomatik çekimde adım sayma işlemini cihaz mi yapıyor yoksa tabletmi yapiyor.Otomatik çekimde sinyal atim hızını düşürmek gerekiyormu.Biz 200ms sinyal hızıyla yol başından sonuna gelene kadar program yol taramasını bitiriyor.Nasıl hareket etmeliyiz.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #74 : 20 Ocak 2019, 11:26:03 »
Bulgaristandan bir EMF kullanıcısınıın 2 metreden çıkardığı buluntuyu sizlerle paylaşmak istiyorum.
« Son Düzenleme: 20 Ocak 2019, 11:28:05 Gönderen: Karadağ »

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #75 : 20 Ocak 2019, 22:08:06 »
Ustam çok iyi almışlar bu derinlikten maaşallah.Çekimide sağlam yapmışlar. Tebrikler herkese.

Çevrimdışı AHMET ÖZDEMİR

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #76 : 05 Ağustos 2019, 12:17:57 »

Gayet normal.

Sayın Karadağ, küçük sayılamayacak ebatta ki bir metalin algılanmamasının normal olduğunu canlı çekim yapılmasına mı bağladınız, yoksa başka etken nedeniyle mi?

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #77 : 10 Kasım 2019, 19:09:17 »

Gayet normal.

Sayın Karadağ, küçük sayılamayacak ebatta ki bir metalin algılanmamasının normal olduğunu canlı çekim yapılmasına mı bağladınız, yoksa başka etken nedeniyle mi?

EMF çalışma mantığında öyle metal tutularak denenecek bir ürün değildir. Tüm görüntüleme sistemlerinde toprak altında kalma, oksitlenme beklenmek zorundadır. Yeteri toprak altı bekleme olmadan sadece arama başlığından büyük metaller algılanabilmektedir.

Umarım o çekip yayınladığınız videonun ne denli yanlış olduğunu anlatabilmişimdir. Bu şekildeki yaklaşımınız size her.gi bir fayda sağlamamakla beraber sadece ve sadece bizlerin yani bu ürünü üreten ve kullananların antipatisini ve tepkisini kazanmanıza neden olur, oldu da.

Çevrimdışı AHMET ÖZDEMİR

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #78 : 03 Aralık 2020, 12:01:10 »
Merhaba karadağ, yorumunuzu yeni gördüm. bahsettiğiniz videonun çekimiyle birlikte acele ettiğimin farkına vardım. Bu konuda hatalı olduğumu biliyorum. Belki evvela sizlere danışsaydım daha iyi olurdu.
Kusura bakmayın, cihazlar konusunda umduğumuzu bulamamamız yüzünden çok canım yandı.
Ancak, hala sizin cihazlarınızla devam ediyor olmam, size olan güvenimi de gösteriyor demektir. Bu sıralarda emf ile yine devam ediyorum ve yine sıkıntılarım var.
Yukarıda ki yorumunuzu cihazın tanıtım kısmına yazmış olsanız daha iyi olmazmıydı? belki sizinde düşünmeniz gereken konu bu.
Yani herkes, herşeyi hemen anlayabilecek, bir cihazın ismine bakarak o cihazın tüm çalışma prensiplerini bilebilecek seviyede olması mümkün değil. Ancak, buna rağmen, bir yeni kullanıcı için o cihaz, toprak, aranılan metayla ilgili bilinmeyen çok sayıda şey olabilir. YAni herkes anında bir profesyonel gibi algılayamaz, bu mümkün değil.
Ancak, bazı belirgin ve öncelikli bilgileri ilk önce bildirmek gerekiyor. Belki, sizlerin konuya bakış açısı o seviyeden olmayabiliyor. Yani çok sayıda ve detayı olan bir alan içerisinde belki bizim önceleyeceğimiz ve prensip olarak bilmemiz gereken bir konunun da farkında olamayabilirsiniz. Bunu bilmenizi isterim.
Şunuda söyleyeyim; ben videoyu çektikten sonra birçok kişinin size karşı düşmanca hareket ettiğinide gördüm. HAtta özel yazışmalarıda oldu. Ancak, bu kişiler arasında olmadım ve bu kişilerin niyetlerini iyi anladım.
O gruptan olmadığımı bilmenizi isterim.
saygılar.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #79 : 04 Aralık 2020, 12:43:29 »
Merhaba karadağ, yorumunuzu yeni gördüm. bahsettiğiniz videonun çekimiyle birlikte acele ettiğimin farkına vardım. Bu konuda hatalı olduğumu biliyorum. Belki evvela sizlere danışsaydım daha iyi olurdu.
Kusura bakmayın, cihazlar konusunda umduğumuzu bulamamamız yüzünden çok canım yandı.
Ancak, hala sizin cihazlarınızla devam ediyor olmam, size olan güvenimi de gösteriyor demektir. Bu sıralarda emf ile yine devam ediyorum ve yine sıkıntılarım var.
Yukarıda ki yorumunuzu cihazın tanıtım kısmına yazmış olsanız daha iyi olmazmıydı? belki sizinde düşünmeniz gereken konu bu.
Yani herkes, herşeyi hemen anlayabilecek, bir cihazın ismine bakarak o cihazın tüm çalışma prensiplerini bilebilecek seviyede olması mümkün değil. Ancak, buna rağmen, bir yeni kullanıcı için o cihaz, toprak, aranılan metayla ilgili bilinmeyen çok sayıda şey olabilir. YAni herkes anında bir profesyonel gibi algılayamaz, bu mümkün değil.
Ancak, bazı belirgin ve öncelikli bilgileri ilk önce bildirmek gerekiyor. Belki, sizlerin konuya bakış açısı o seviyeden olmayabiliyor. Yani çok sayıda ve detayı olan bir alan içerisinde belki bizim önceleyeceğimiz ve prensip olarak bilmemiz gereken bir konunun da farkında olamayabilirsiniz. Bunu bilmenizi isterim.
Şunuda söyleyeyim; ben videoyu çektikten sonra birçok kişinin size karşı düşmanca hareket ettiğinide gördüm. HAtta özel yazışmalarıda oldu. Ancak, bu kişiler arasında olmadım ve bu kişilerin niyetlerini iyi anladım.
O gruptan olmadığımı bilmenizi isterim.
saygılar.
Ahmet abi ben sana emf nin ne balta yaradığını sanıyorum ki 1 saat anlattım Ve sizin bekletinizle neredeyse tam tam tersi kelimeler kullandım.
Gerçi her yanıma gelen veya telden konuştuğum kişi asla benim anlattıklarımı dinlemedi.
Yazılı imzalı bir metin hazırlamak lazım diye düşünürdüm o zamanlar.
Sırf buna benzer sorunlar nedeniyle artık görüntüleme sistemi satmıyor eski kullanıcılar harici
Onur Öden
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...