Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7469200 defa)

0 Üye ve 21 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #2420 : 22 Ekim 2012, 06:31:43 »
23 nisan,bobin direnci 3-4 Ohm arasI olmalI.Bobin direnci az oldugunda IRF 740 asIrI yuklememesi (zorlanmamasI)icin bunu 1-2 Ohm tas direncle tamamlIyoruz.Direnc az oldugunda tranzistor IsInIr ve sonuc feci olabilir.Direnc enduktansa ve frekansa etki etmez.Direnci bobinin +12V ucuna baglandIgI uca baglaman gertekir.Kolay gelsin.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı Nkşi-25

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2421 : 22 Ekim 2012, 15:43:39 »
karadağ hocam benım sıkıntım ayarları tam olarak anlayamadım kısaca 50 cm ve 80 cm derınden algılamayı saglamak için birkaç ayar onere bılırmısınız ornegın eşik kaç olsun  sonumleme eğrısının en verımlı oldu aralık neler hocam bılgılendırırsenız sevinirim
teşekkürler

Çevrimdışı er_88

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2422 : 22 Ekim 2012, 19:23:03 »
montaj kılavuzuna göre hepsi tamam tüm ölçümler iyi yerinde fakat devrem hiçbirşey algılamıyor

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2423 : 22 Ekim 2012, 21:26:00 »
Bende sevmem pek ama şuanda eğlencesine Yıldız Tilbe'den yürü anca gidersiini dinliyorum hani gidersin  farklı geri gelirsin yani:D Biz mevlana değilizki seni hem gönderelim hem geri almayalım :D Yalnız iyi bir dedektör yapta gel yarı ib , yarısıdıa pi olsun :SDS:DS:D İkisini birleştirince vlf olsun :DS:DS:D:SD

Kardesim,sen ne demek istiyorsun,
 ??? senin sorunun ne.Ben Bulgaristandan katIlIyorum ve Karadag ustam beni kendi cabalarIyla yarattIgI eserine gereken malzemeleri gondermesini rica ettim  ve bana rica ettigim malzemeleri   fazlasIyla yolladI, bende onun sayesinde bir mukkemmel cihaza sahip oldum.VLF bende kullandIm,bunun yanInda benim icin VLF sIfIr.Niyetin kotulemekse simdiden vazgec,cunku cok arkadaslarImIz DP3 kullanIyor artIk.Kendini kucumsersin sadece.SaygIlar. ::)

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #2424 : 22 Ekim 2012, 22:46:30 »
ya arkadaşlar 2 senedir bu siteyi takip ediyorum böyle bire bir küçümseyici  tartışmalara denk gelmedim. herkes burda herkesin düşüncesine saygı duymalı bence kimse kimsenin düşüncesini küçümsememeli ayrıca bu konunun başlatıcısı belli kimsenin bunu sahiplenmeine  gerek yok.yoksa buranında tadı kaçar..telsa usta biraz bana ilk ateşleyici gibi geldin.sahsi düşüncelerim bunlar saygılar............ :-X
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2425 : 23 Ekim 2012, 01:09:16 »
Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle belirtmek isterim. Olumlu yada olumsuz her yazan kişi ve yazısı benim için değerlidir. Sonuçta ben de burada herkesin kullanabilmesi, yapabilmesi için bir ürünü elimden geldiğince sizlere sunmaya çalıştım. Sizlerin olumsuz eleştrileriniz olmasa daha iyisi yapma yolunu bulamam. Ama ortamda alaycı tavıra izin verip de seviyeyi düşüremem. Herkes herşeyi yada herkesi beğenecek diye bir şart tabiki yok ama tavır ve usül bozulursa kimse kusura bakmayacak. Buradan dünyanın her bölgesinden insan bilgi alıyor. Günlük 10 000- 15 000 kişi bu siteyi ziyaret ediyor. Seviyeyi düşürmemiz hem kendimize hemde sitemize çok zararlı.

Bunu üzerine basarak belirtmek istiyorum. Her konuda yoruma açığım ama ortalık yerde seviye düşürülmesine razı gelemem.

Bu ufak uyarında dolayı özür dileyerek gelelim konumuza,

Öncelikle Tibet, İnan ki bana mesajların ulaşmıyor. Yoksa niye cevaplamayayım. Yerimiz Pendikte. Telefon numaramı özel mesaj olarak gönderdim. Buyrun gelin bir çayımızı için.

Bu arada çay daveti herkes için geçerlidir. ;)

Şimal yaşadığın şey on-off işlemini yapan devrenin aktif olmamasından kaynaklanıyor olabilir. Devreye pic takmadan klavuzda göründüğü şekilde pic soketinden atlama yaparsan 5V görebilmen gerekli. Eğer ki göremezsen q5,t12 ve bunlara bağlı pasif malzemeleri kontrol etmelisin.

golden-greek, you should use 400-800uH 3-4R coil.

sardarshams, thank you for informations ;)

mosijoon, You should use min. 1R resistor for all coils. This is important.

Ayrıca arkadaşlar jickata nın taş direnç ile ilgili yazdıkları doğrudur.

Nkşi-25, Bu mesafeden algılamak istediğiniz cisimin büyüklüğü ve metal türünü belirtir iseniz daha net yardımcı olmaya çalışırım ama temel olarak değerli metaller sinyalin başlangıcını, değersiz metaller ise daha çok orta ve sonunu etkiliyor. Bu nedenle erken alınan örneklerde değerli metallere duyarlılık daha fazla oluyor. Eşik değeri daha çok hassasiyet ile alakalı. Alınan sinyal seviyesinin sinyal verme noktasını eşik ile belirliyoruz.

er_88, SÖnümlenme eğrinizin durumu nedir?

Ayrıca arkadaşlar çok önemli olarak yazmak istiyorum.
Son zamanlarda karşılaştığım bir yanlış anlaşılmayı buradan da dile getirmek istiyorum. Arkadaşlar DP3 tüm pulse dedektörler gibi bir derin arama dedektörüdür. Ve tüm pulse dedektörler gibi VLF dedektörler ile karakteristik olarak ciddi farklılıklar ve davranışlar gösterir. Son zamanlarda bazı DP3 ün VLF dedektörler ile karşılaştırıldığını yada VLF dedektör kullanıcıları tarafından karakteristik VLF özelliklerinin arandığını görmekteyim. Bu doğru bir şey değildir.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2426 : 23 Ekim 2012, 01:28:28 »
er-88
osilaskop menüsünü açtınmı orda sinyal eğrisini görebiliyormusun eğer görüyor ve metal yaklaştırdığında hareketlenme var ise ve cihazın normal menüdeyken metal algılaması yapmıyor ise
4051 ri değiştir  düzelir olmazsa başka sıkıntı varsa devrede sonra bakarız
sen cihazın durumu hakkında uzu uzun burdan yetişemezsen
bana özelden yaz çözeriz senin işini ALLAHın izniyle sen sıkıntı etme
-----------------------------------
 Nkşi-25
cihaz oto ayarlarda açılış yaptırın yeter kendi duruma göre ayarlar bunu dışında
güç 50 / frekans 1 / düşük mineral yada sesli ayrım moduında kulanabilirsiniz 
mineral yoğunluğu düşük topraklarda gücü biraz dah artırabilirsiniz
yüksek mineral modunda güç ayar kısmında durum değişiyor o konuma getirmeyin
getirsenizde güç kısmndıan bakıp 50ye kadar tekrar düşürün
mineral yoğun topraklarda uyumlama hızını duruma göre 1 den 100 e kadar çekebilirsiniz
eşik ayarını zaten açıldıktan 30 snye sonra susmazsa azar azar yükseltin sessiz konuma getirirsin
------------
onur 600
kardeşim işin iç yüzünü ben biliyorum herkezde biliyo Emekli Amca siteden kimlerin yüzünden ayrılmış araştır
bilen biliyo bilmeyende  bilmiyo 
herkezin niyetini anlarsın dp3 desteklerimizden dolayı ben onun işine gelmiyom
kendisi cihaz yapıp satmaya çalışan  biri çekemiyo satış yapamıyo cünki dp3 varken
biz kimseyle alay etmeyiz bizle edilmek istenmedikçe kimseyede pabuç bırakmam 

Çevrimdışı er_88

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2427 : 23 Ekim 2012, 02:36:05 »
Karaday ve Tesla ustalarım sönümleme eğrisi ters Z şeklinde hcf 4051 ide değiştirdim aynı . bobin zırıltı sesi yapıyor.Yardımlarınızı bekliyorum. teşekkür ederim .

Çevrimdışı er_88

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2428 : 23 Ekim 2012, 02:45:00 »
Karaday ve Tesla ustalarım sönümleme eğrisi 3-4 tane yan yana ters Z şeklinde hcf 4051 ide değiştirdim aynı . bobin zırıltı sesi yapıyor.Yardımlarınızı bekliyorum. teşekkür ederim .

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2429 : 23 Ekim 2012, 03:36:27 »
kullandığın bobini değiştir yeniden sar içinde folyo olmamasına tellerinden birinin  demir olammasına dikkat et mıknatısla konturol et
35 cm çapında 4 tur sar 5.5metre kablodan bir birine lehimlerlerken ucları karıştırdın sanırım ters yönde manyetik alan olmadıkça bobinden zırıltı gelmez çünki bobin dışında folyo ve demir telden kablo yok işe her bağlantıdan sonra ölçü aletiyle konturol ederek git sönümleme direncin olan 680 ohmluk metal film direnci doğru taktığına emin söylediğim ölçülerde bobin sararsan bobine seri direnç eklemene gerek yok o sekilde denebilirsin

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2430 : 23 Ekim 2012, 03:42:26 »
4.5 mtr yanlış yazmışım 4 tur  her tur 110 cm gidiyor

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2431 : 23 Ekim 2012, 04:17:30 »
kullandığın bobini değiştir yeniden sar içinde folyo olmamasına tellerinden birinin  demir olammasına dikkat et mıknatısla konturol et
35 cm çapında 4 tur sar 5.5metre kablodan bir birine lehimlerlerken ucları karıştırdın sanırım ters yönde manyetik alan olmadıkça bobinden zırıltı gelmez çünki bobin dışında folyo ve demir telden kablo yok işe her bağlantıdan sonra ölçü aletiyle konturol ederek git sönümleme direncin olan 680 ohmluk metal film direnci doğru taktığına emin söylediğim ölçülerde bobin sararsan bobine seri direnç eklemene gerek yok o sekilde denebilirsin

HaklIsIn Tesla usta,dedigin gibi bobinde ya folyo,ya demir karIsImlI tel ve ya baglantIlarda hata olmalI.Ben sahsen CAT5 kablosunun folyosunu temizleyerek sardIm deneme bobinini.YaklasIk 3.8 Ohm geliyor.Sonumlemede kolay oluyor.Birde sunu belirteyim,her bobinin sonumlemesi farklI.Tam sonumlemeyi tutturmak icin 1K 2W Potans ile ayarlayIn ve sonra Potanstaki degeri olcup metalfilm 2W direnc ile degistirin.Kolay gelsin.

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #2432 : 23 Ekim 2012, 04:19:57 »
tellerinden birinin  demir olammasına dikkat et mıknatısla konturol et

çinlilerin yeni hilesi  >:(
bu sefer kablo tellerinin hepsi bakır ama
kablonun 8 telinden 4 tanesini daha ince kullanmışlar ???

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2433 : 23 Ekim 2012, 11:44:36 »
Merhaba Arkadaşlar,

er_88, ters z şeklinin bir fotosunu ekleyebilir misin.

Mustafa, sırf çinli derdine kabloyu ithalatcıdan almak zorunda kalıyorum.

Saygılar

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı er_88

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2434 : 23 Ekim 2012, 14:39:38 »
Karadağ usta bs 250 ve bc 546 yı değiştirdim eğri aşagıdakı gibi
.......                      Bu eğri metal yokken                     ......                bu eğri metal algıladığında
      .                                                                                  .       ...
      .                                                                                  .    .       .
       .                                                                                 .  .           .
        .................                                                                 ..             ....................

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2435 : 23 Ekim 2012, 14:57:48 »
Karadağ usta bs 250 ve bc 546 yı değiştirdim eğri aşagıdakı gibi
.......                      Bu eğri metal yokken                     ......                bu eğri metal algıladığında
      .                                                                                  .       ...
      .                                                                                  .    .       .
       .                                                                                 .  .           .
        .................                                                                 ..             ....................

MErhaba,

metal varken oluşan şekil bobin ile sönüm direncinizin uyumsuz olduğunu gösteriyor.

Saygılar

Çevrimdışı er_88

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2436 : 23 Ekim 2012, 15:07:04 »
Karadağ ustam önceki versiyon olan pıc ile deniyorum hiç algılama yapmıyor

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2437 : 23 Ekim 2012, 15:59:10 »
doğrudur çünkü ilk örnek çin ileride bir eğri oluşmuş olabilir. Sönüm direnciniz ve bobin bilgi,leriniz nedir. Deminki mesajda da yazdığım gşbş bence bir uyumsuzluk var

mosijoon

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2438 : 23 Ekim 2012, 17:58:44 »
Hi
I bought two of your microcontroller. At pin 7 (pulse), there is no frequency. But LCD can display texts. Pins pulse frequencies is zero. When approaching to (pin 7 Micro) noise out of the speaker. Microcontroller is working properly. But not only the frequency. Changes in the frequency does not change the output frequency. Please help me. I can not afford to buy. (Of Iran)

mosijoon

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2439 : 23 Ekim 2012, 18:00:34 »
Hi
At pin 7 (pulse), there is no frequency. But LCD can display texts. Pins pulse frequencies is zero. When approaching to (pin 7 Micro) noise out of the speaker. Microcontroller is working properly. But not only the frequency. Changes in the frequency does not change the output frequency. Please help me.