Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7483987 defa)

0 Üye ve 10 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı said_jarrah

• Yüzbaşı
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #5040 : 26 Mart 2014, 17:03:29 »
bi yerde bi sıkıntı var ama bulamadım cihaz algılama yapmıor
Engineer

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5041 : 26 Mart 2014, 18:05:58 »
Gordugume gore ortamda parazit var.Ev ici ayar olmaz ki.AyarlarI parazitsiz ortamda dene.
SaygIlar.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

engcan99

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5042 : 26 Mart 2014, 19:16:21 »
üstadlar selamün aleyküm ilk dedektörümü yaptım monte ettim fakat dakika 1 gol 1 montaj klavuzundan ilk maddede kaldım. 12 volt alamıyorum hiç bir yerde haliyle 5 voltta. bir de 7805 in 12volt ve graund ayağı kısa devre gösreriyor. ben yollara baktım ama bir şey bulamadım. beslemeyi bağlamak dışında yapmam gereken bir şey var mı ?

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #5043 : 26 Mart 2014, 20:29:06 »
üstadlar selamün aleyküm ilk dedektörümü yaptım monte ettim fakat dakika 1 gol 1 montaj klavuzundan ilk maddede kaldım. 12 volt alamıyorum hiç bir yerde haliyle 5 voltta. bir de 7805 in 12volt ve graund ayağı kısa devre gösreriyor. ben yollara baktım ama bir şey bulamadım. beslemeyi bağlamak dışında yapmam gereken bir şey var mı ?
s.a. P3 ve P4 deki atlamaları yaptınızmı ?
Saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

engcan99

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5044 : 26 Mart 2014, 23:02:11 »
ben de devreye bakıyorum açık şemasına bakıyorum bir türlü 12 voltun oraya nasıl geldiğini çözemedim. daha önce bu konu ile ilgili yazılanlara da baktım bulamadım. o dediğiniz atlamaları da bilmiyorum nasıl yapacağız yardımlarınız için tşkler.

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5045 : 27 Mart 2014, 06:10:05 »
Gereken bilgileri asagIdaki montaj ve kullanIm kIlavuzunda bulabilirsin.
SaygIlar.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #5046 : 27 Mart 2014, 19:32:32 »
ben de devreye bakıyorum açık şemasına bakıyorum bir türlü 12 voltun oraya nasıl geldiğini çözemedim. daha önce bu konu ile ilgili yazılanlara da baktım bulamadım. o dediğiniz atlamaları da bilmiyorum nasıl yapacağız yardımlarınız için tşkler.

En kısadan dosya ekliyom işinizi çözer sanırım.
« Son Düzenleme: 27 Mart 2014, 19:36:59 Gönderen: onur600 »
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı meh_mets

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #5047 : 28 Mart 2014, 18:49:39 »
s.a ustalar kolay gelsın tesla ustam senın fıkrıne sunmak ıstadıgım bı sınyal turu var bı bak bakalım yorumun ne olacak ekledıgım resım osıloskop cıktısı sımıd sarı renke olan kare dalga boyu kırmızı olan ucgen dalga boyu mavı olansa belırlı aralıklarla darbe vuruslu bu sınyanllerın sarı ve kırmızı olanı ıvmelenme zamanının ustunde mavı olansa altında dalga boyları ıkı farklı baslık olusturup tek pcbde çalıştırabılırmıyız sence ne dersın

Çevrimdışı meh_mets

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #5048 : 28 Mart 2014, 18:52:28 »
resmı eklemeyı unutmusum yaf :) :)

engcan99

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5049 : 28 Mart 2014, 20:02:05 »
onur bey çok ilginiz için çok tşk ederim. evet çok işime yaradı hatta devreyi çalıştırdım ama akabinde bir sıkıntı daha çıktı :-( 1.6 volt görmem gereken yerlerde 1.2 volt görüyorum ve 74vhc4051n ısınıyor.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #5050 : 28 Mart 2014, 20:37:06 »
onur bey çok ilginiz için çok tşk ederim. evet çok işime yaradı hatta devreyi çalıştırdım ama akabinde bir sıkıntı daha çıktı :-( 1.6 volt görmem gereken yerlerde 1.2 volt görüyorum ve 74vhc4051n ısınıyor.
s.a. 1,6v göremeniz gereken yerde 1,2v görmeniz normal bu sizin akü voltajınız,malzeme töleransınız ve ölçü aletinizin hassaiyeti ile alakalı bir durum.
4051 e gelince içersinde kapıları olan lojik bir entegre neden ısınır ayaklarında lehim teması olabilir veya iç kontakların kontrol ettiği ekipmanlarda sıkıntı olabilir.
Siz güzelce bir kontrol edin tekrar lehimleri ve 4051 in çevresini 4049u.Elinizde yedek varsa birde onu takın orjinalden sıkıntılıda olabilir.
Ancak hafif bir ısınmaysa, kafana takma gümleyene kadar :) 
Bu devrede daha tecrübeli arkadaşlar var onlarda yardımcı olur bana pek kulak asma
Bakınız bir sonraki iletiye...
Saygılar
« Son Düzenleme: 28 Mart 2014, 20:51:53 Gönderen: onur600 »
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı elc

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5051 : 28 Mart 2014, 20:47:46 »

Mrb; 74 ile başlayanlar 5v ile çalışıyor  orada +12v kullanılmış dolayısıyla 4051 kullanmanız gerekli
"Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu?" Zümer Suresi - 8-9

engcan99

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5052 : 28 Mart 2014, 21:05:45 »
estağfurullah düşünmeniz yardımcı olmaya çalışmanız bile benim için sevinç kaynağı :) hocam devrenin orjinalinde yok mu o entegrenin aynısı, yalnış mı tedarik etmişiz tam olarak anlayamadım.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #5053 : 28 Mart 2014, 21:55:22 »
cd4051 olarak tedarik edin.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı Leeskywalker

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5054 : 29 Mart 2014, 12:23:50 »
Merhaba arkadaşlar forumu uzun zamandır takip ediyorum üye olup bişeyler yazmak bugune kısmet oldu, gerçekten yaptıgınız çalışmalar ve paylaşımlar hayranlık uyandırıcı, benim gibi elektronikten pek anlamayan bi insanı bile fena bi şekilde heveslendirdiniz. delta pulse 3s yapımı ile ilgili şemalar dışında detaylı dökümanlara ulaşabilmekte mümkünmüdür? yani bu işe yeni başlayan bi insan nerden nelerle başlamalı  diye merak ediyorum. Saygılarımla.

Çevrimdışı said_jarrah

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5055 : 29 Mart 2014, 14:49:03 »
frekans 250 hz çıkıo problem nerde acaba ?
Engineer

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #5056 : 29 Mart 2014, 15:03:10 »
Merhaba arkadaşlar forumu uzun zamandır takip ediyorum üye olup bişeyler yazmak bugune kısmet oldu, gerçekten yaptıgınız çalışmalar ve paylaşımlar hayranlık uyandırıcı, benim gibi elektronikten pek anlamayan bi insanı bile fena bi şekilde heveslendirdiniz. delta pulse 3s yapımı ile ilgili şemalar dışında detaylı dökümanlara ulaşabilmekte mümkünmüdür? yani bu işe yeni başlayan bi insan nerden nelerle başlamalı  diye merak ediyorum. Saygılarımla.

Merhaba,

Aramıza hoşgeldiniz. Konusunun altında tüm detaylı dokümanlar ve montaj klavuzu mevcut.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #5057 : 29 Mart 2014, 15:03:48 »
frekans 250 hz çıkıo problem nerde acaba ?

Merhaba,

Frekansı çok problem etmeyin. 250 HZ olması çalışmayacağı anlamına gelmez.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı kato

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5058 : 02 Nisan 2014, 16:46:43 »
s.a  ustalar bende dp3 yaptım montajı biti .voltajlar tamam .frekans gelmiyor vd10.vede ekranın ışı yanıyor sadece ekranda bişe yok .entere basınca acıyor  tekrar basılı tutunca kapatması gerekıyor tahmin ediyorum ama kapatmıyor.fikri olan varmi sorun neolabilir.saygılarla

Çevrimdışı kato

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5059 : 03 Nisan 2014, 17:02:53 »
s.a ustalar baya bir şema takıp sonucu frekansların ikisi var .      varolan RE2 noktasındaki  pıc 4 ayandan cıkan  Q4.   pcı 7 ayandan cıKan puls.                      olmayanlar RE1  PCI 6  ayandan cıkan R84.Q3 yanı  ve PCI 9 ayandan cıkan  RE0   R85 giden uclarda frekans yok .OLMAYAN FREKANSLAR NEDENİ NEDİR ACABA ?(ekrana ic bişe gelmiyor) ustalar yardımlarınızı brklıyorum.saygılarla