Gönderen Konu: Delta Pulse 2  (Okunma sayısı 2997661 defa)

0 Üye ve 11 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi _Hektor_

• Yüzbaşı
  • Sadi
Ynt: Delta Pulse 2
« Yanıtla #340 : 14 Ocak 2011, 23:31:59 »
delta 2 hakkında bir sorum olacak arkadaşlar size bobinaj telinden bobin yaptım su ana kadar ulasamadıgım bir mesafeye ulastırdım deltayı 25 kurus 30 cm 1 ytl 45 cm vel hasıl kelam ikinci defa actıgımda kapı gıcırtısı gibi bir ses baslıyor sonra ses kendı kendıne susuyor ve algılama yapmıyor lf 356 ve tl 081 bunlar durdukları yerde ısınıyor sorunu bir turlu cözemedım...

Çevrimdışı şimal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #341 : 15 Ocak 2011, 00:40:26 »
bobin telinin bağlantılarını kontrol et bağlantı tam değil yada bobni kısa devre yapıyor

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #342 : 15 Ocak 2011, 16:40:18 »
delta 2 hakkında bir sorum olacak arkadaşlar size bobinaj telinden bobin yaptım su ana kadar ulasamadıgım bir mesafeye ulastırdım deltayı 25 kurus 30 cm 1 ytl 45 cm vel hasıl kelam ikinci defa actıgımda kapı gıcırtısı gibi bir ses baslıyor sonra ses kendı kendıne susuyor ve algılama yapmıyor lf 356 ve tl 081 bunlar durdukları yerde ısınıyor sorunu bir turlu cözemedım...

Devreyi ne ile besliyorsunuz?
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimiçi _Hektor_

• Yüzbaşı
  • Sadi
« Yanıtla #343 : 15 Ocak 2011, 18:17:59 »
devreyi 12 v 1.3 amper akü ile besliyorum...devredeki sorunun bobinden oldugunu daha sonradan ark ettim sayın şimal bende birde adsl kablosundan yapılma bobın var onda sorun olmuyor yanlız kafamı bobinaj teli karıstırdı daha iyi cekıyor...birde daha önce arkadaşlar daha önce uzun uzun değinmiş lf 357 yerine lf 351 2 3 4 5 6 ve tl081 vs gibi entegreler oluyor diye peki benim sorum lf357 2.5 ila 3 lira arasında lf öbur serileri ile tl 81 40 ila 60 kurus civarında bişey fark etmiyor deniliyor ama arasındaki fiyat farkı nıcın bu kadar fazla neredeyse 5 katlıyor lf 357 dahamı hassan dahamı kaliteli...tesekkuler

Çevrimdışı şimal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #344 : 15 Ocak 2011, 18:34:36 »
öyle çok önemli bir fark yok neden dersen uykusuz 357 kullanıyor söylediği mesafe 35-45 cm bizimde aynı yukarda arkadaşlardan biri osiloskopla bakmış öyle çok bir fark yok diyor bobinaj teli ile daha iyi sonuç alman normal eğer birde bobin ile sönümleme direnci iyi uyum sağlamışsa o zaman tamam

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #345 : 15 Ocak 2011, 21:05:03 »
Eğer güç kaynağı yada adaptör kullanıyorsanız, dedektörün güç ayarı yüksek iken ilk çalışmada güç kaynağı çöküyor. Bu nedenle ne ile beslediğinizi sormuştum. Şimal inde yazdığı gibi önemli olan bobin<->sönümleme direnci uyumu. Düzgün seçilmiş sönümleme direnci ile bobin teli ile adsl kablosu arasında hissedilir bir fark olmaz. lf357 ye gelince, lf357 gürültü bağışıklığı daha iyi olan bir opamptır.
« Son Düzenleme: 15 Ocak 2011, 21:09:54 Gönderen: Karadağ »

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı şimal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #346 : 15 Ocak 2011, 23:21:04 »
karadağ ben bobin telinide kullandım adsl kablosuda ama nedense bobin teli daha iyi geldi bana cat 6 kablosu kullandım 0.6 olan bilemiyorum delta için en iyi tel kalınlığı galiba 0.5 mm o kalınlıkta kaliteli bi adsl kablosu bulumadım belkide ondandır adsl kablosundan bobin yapacaklar kablonun kalitesine çok dikkat etsin

Çevrimiçi _Hektor_

• Yüzbaşı
  • Sadi
« Yanıtla #347 : 15 Ocak 2011, 23:24:51 »
simal aynı sorun devam edıyor adsl telinden sarılma bobındede şimdi hiç birsey gormuyor delta çöktu sanırım tl081 ısınıyor algılama yapmıyor kapı gıcırtısı gibi bir ses bobinde sase yapınca hangi direnç veya entegreleri degiştirmem gerekir sence..

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #348 : 16 Ocak 2011, 17:19:15 »
karadağ ben bobin telinide kullandım adsl kablosuda ama nedense bobin teli daha iyi geldi bana cat 6 kablosu kullandım 0.6 olan bilemiyorum delta için en iyi tel kalınlığı galiba 0.5 mm o kalınlıkta kaliteli bi adsl kablosu bulumadım belkide ondandır adsl kablosundan bobin yapacaklar kablonun kalitesine çok dikkat etsin

Kablo kalitesi konusunda çok haklısın. adsl kablosu kalitesiz olursa(iç direnci yüksek) devreniz çok verimsiz çalışır. Zaten bobin kablosunun daha iyi gelmesinin temel nedeni de kalitesiz adsl kablosundan yapılmış bobinlerden ağzınızın yanmasıdır diye düşünüyorum.

Saygılar.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #349 : 16 Ocak 2011, 17:20:24 »
simal aynı sorun devam edıyor adsl telinden sarılma bobındede şimdi hiç birsey gormuyor delta çöktu sanırım tl081 ısınıyor algılama yapmıyor kapı gıcırtısı gibi bir ses bobinde sase yapınca hangi direnç veya entegreleri degiştirmem gerekir sence..

irf 740 a baktınızmı? Geçenlerde benim başıma geldi.

Saygılar.
« Son Düzenleme: 16 Ocak 2011, 17:20:39 Gönderen: Karadağ »

Çevrimiçi _Hektor_

• Yüzbaşı
  • Sadi
« Yanıtla #350 : 22 Ocak 2011, 01:57:03 »
ırf740 baktım bu sefer daha komik seyler olmaya basladı tl081 ısınıyor mofsette ısınıyor bobinden cızzzzzz diye seste gelmiyor....anlayamadım yardımınıza ihtiyacım var birde soldaki 4538 ters takmıs olsak ne gıbı sorun olur.tesekkuler

Çevrimdışı keçelerli

• Yüzbaşı
  • Goldenmask
« Yanıtla #351 : 22 Ocak 2011, 17:35:38 »
master hunter abimizin meşhur bi lafı wardı. adamlar uzay mekiği tasarlıyor forumdakiler 10 *10 cm devrenin içinden çıkamıyor diyordu
(ᵔᴥᵔ)◖⚆ᴥ⚆◗ʕ·ᴥ·ʔ(◕ᴥ◕)

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #352 : 22 Ocak 2011, 19:02:49 »
ırf740 baktım bu sefer daha komik seyler olmaya basladı tl081 ısınıyor mofsette ısınıyor bobinden cızzzzzz diye seste gelmiyor....anlayamadım yardımınıza ihtiyacım var birde soldaki 4538 ters takmıs olsak ne gıbı sorun olur.tesekkuler

Eğer ters takılmış birşeyler oldu ise sizi buradan doğru bir şekilde yönlendiremeyibilirz. Açık şemaya göre en baştan devreyi kontrol etmeyi deneyin. Tabii eğer ters taktı iseniz 4538 leri öncelikle değiştirin.

Çevrimiçi _Hektor_

• Yüzbaşı
  • Sadi
« Yanıtla #353 : 22 Ocak 2011, 23:24:23 »
sayın karadağ ters takılmıs bişey yok aslında sadece daha önce bir arkadaş soldaki 4538 ters takmış vecevap gelmemiş daha sonra denediginde mofsetle lf356 ısındıgını yazmıs sadece meraktan sormustum...ırf 740 tl081 ve mofsetin arkasındaki bütün dirençleri degiştirdim daha enerji vermedim...aslında işin içinden cıkardım ama ben daha erken sonuc almak için paylaşmıstım sayın keçelerli burası bir paylaşım formu diye biliyordum 10*10 dediginiz devre 120 parçadan olusuyor ayrıca ben hobi olarak yapıyorum boş zamnlarımda elektronikçi değilim...

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #354 : 22 Ocak 2011, 23:27:47 »
sayın karadağ ters takılmıs bişey yok aslında sadece daha önce bir arkadaş soldaki 4538 ters takmış vecevap gelmemiş daha sonra denediginde mofsetle lf356 ısındıgını yazmıs sadece meraktan sormustum...ırf 740 tl081 ve mofsetin arkasındaki bütün dirençleri degiştirdim daha enerji vermedim...aslında işin içinden cıkardım ama ben daha erken sonuc almak için paylaşmıstım sayın keçelerli burası bir paylaşım formu diye biliyordum 10*10 dediginiz devre 120 parçadan olusuyor ayrıca ben hobi olarak yapıyorum boş zamnlarımda elektronikçi değilim...

Denemenizi yapın eğer sonuca ulaşamazsanız durumu tekrardan yazın değerlendirelim. Tabiki burada soracaksınız ve yardım isteyeceksiniz. Forumun amacı bu.

Saygılar

Çevrimiçi _Hektor_

• Yüzbaşı
  • Sadi
« Yanıtla #355 : 23 Ocak 2011, 00:32:08 »
sayın karadağ devreye enerji verdim devrede sorun kalmamıstır teşekkurler.

ayantas

• Ziyaretçi
« Yanıtla #356 : 23 Ocak 2011, 01:17:20 »
Arkadaşlar Adls kablosu dediğiniz hangi kablo? Adsl makinasının içindenmi çıkar? Adsl ile pc arasındaki ethernet kablosumu? Yoksa adsl ve telefon hattı arasındaki kablomudur? Bu kablo nerden alınır. Alırken adsl kablosumu diye isteyeceğiz?

BigBang

• Ziyaretçi
« Yanıtla #357 : 23 Ocak 2011, 02:01:26 »
Arkadaşlar Adls kablosu dediğiniz hangi kablo? Adsl makinasının içindenmi çıkar? Adsl ile pc arasındaki ethernet kablosumu? Yoksa adsl ve telefon hattı arasındaki kablomudur? Bu kablo nerden alınır. Alırken adsl kablosumu diye isteyeceğiz?

PC ile modem arasındaki kablodan bahsediliyor . Alacağınız esnafa Cat5 veya Cat5-e olarak söylerseniz rahatlıkla anlayacaktır . Kolay gelsin ...

Çevrimdışı şimal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #358 : 23 Ocak 2011, 19:10:12 »
ayantas internet kablosu desen olur ama unutma eğer bobini adsl kablosundan yapacaksan yanında mutlaka mıknatıs götür çünkü adsl kablosundaki 8 damardan 4 ü (hepsi değil kalitesiz olanlar için diyorum) demir mıknatısla bunu anlıyabilirsin ama en iyisi bobin teli

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #359 : 25 Ocak 2011, 22:25:04 »
Devrenin bir videosunu paylaşmak istedim.

[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=XNG0rR9DXyM[/youtube]