Gönderen Konu: Delta Pulse 3s+  (Okunma sayısı 1553986 defa)

_Hektor_ ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı aress

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3s+
« Yanıtla #1120 : 15 Temmuz 2016, 14:19:52 »
arkadaslar 120*120 arazıde cekılmıs egrısı

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1121 : 15 Temmuz 2016, 14:56:09 »
Ustam.Sen malzemeye bulmaya pek bi alıştın.Bırak bu işlerden başkaları nasiplensin. :(
Senin şansın baya yüksek şöyle tarihi mekanlarıda bir dolaş :)

Facede derin değil diye yorumlar yazmışlar videoya :) Dedektör ne yapsın toprakta olanı çıkarıyor derine para mı koysun anlamadım ki :)
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1122 : 15 Temmuz 2016, 15:01:27 »
Ustam rast gelsin.  Ne kadar relax bi ortam..

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı VENOM

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1123 : 15 Temmuz 2016, 15:05:13 »
Darısı başıma ustam. Bende rahat olurum inşallah.  Biraz zor ama...
Tarih yazmak korkaklara göre bir iş değildir...

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #1124 : 15 Temmuz 2016, 19:15:11 »
Ustam.Sen malzemeye bulmaya pek bi alıştın.Bırak bu işlerden başkaları nasiplensin. :(
Senin şansın baya yüksek şöyle tarihi mekanlarıda bir dolaş :)

Facede derin değil diye yorumlar yazmışlar videoya :) Dedektör ne yapsın toprakta olanı çıkarıyor derine para mı koysun anlamadım ki :)
Bu face denen illet tam bir sorun.Ben tartışmaktan yoruldum.Şartlanmış insanları kendi haline bırakmak lazım.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1125 : 15 Temmuz 2016, 19:51:57 »
Karadağ ustam işte insan dürüst olunca böyle saldırılar oluyor tabii :D
Bende onların anlayacağı dilden yapardım gerçi latife ediyorum ama
millet toprağı bir ay önce kazıyor içine büyük bir metal koyuyor, yaklaşık birkarış üstünede tek para gömüyor,
yani çakallık tek para algılama 60-90 cm arası çıkıyor. Demekki millet böyle sahte videolardan anlıyor , sen gerçek bir arazi taramasında malzeme bulunca millet pek kavrayamıyor galiba. Alışmışlar senaryo çekimlerine garibanlar..

Çevrimdışı aress

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1126 : 15 Temmuz 2016, 20:42:17 »
karadag ustam mıllet sahtecılıge alısmıs sen dogru bıldıgın yolda devam et ustam benım sorunuma bır care bulalım neyı yanlıs yapıyorlar kı sıfırlama veya neıse egrıyı ekledım bıryardımcı oluver

Çevrimdışı VENOM

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1127 : 15 Temmuz 2016, 21:45:02 »
Cümleten  s.a. Hayırlı akşamlar. 

Şimdi dolaştım geldim.. Plus la ..

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #1128 : 15 Temmuz 2016, 21:47:24 »
Boşuna dememişler nereden baktığına bağlıdır gördüğün diye.Sağdan ferro soldan nonferro
:)
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı VENOM

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1129 : 15 Temmuz 2016, 22:23:46 »
Ustam tam olarak nerden bakayım. Valla anlamadım..

Çevrimdışı bilal0052

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1130 : 18 Temmuz 2016, 19:10:56 »
Herkese kolay gelsin
Forumda yeniyim ve bazı takıldığım noktalar var sizlere sormak isterim. Bende  dp3s+ topladım ve çalıştırdım ancak mesafe sorunu yaşıyorum. Kalibrasyon işlemi için sönüm eğrisine baktığımda olması gerekenden çok farklı bir eğri görüyorum. Kalibrasyon potunu her konumda denedim. Osilaskop ile sinyal modülünün girişine ve çıkışına baktığımda eğriler resimdeki gibi. Sizce sorun ne olabilir nerede hata yapmış olabilirim.
Herkese şimdiden çok teşekkür ederim. Saygılar ...sönüm eğrisisinyal modülüne giren sinyal
çıkan sinyal
« Son Düzenleme: 18 Temmuz 2016, 20:00:41 Gönderen: Karadağ »

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1131 : 18 Temmuz 2016, 20:01:37 »
Merhaba bilal0052,

Öncelikle aramıza hoşgeldin. Devrende sönüm direnci bağlı olmayabilir mi?

Çevrimdışı bilal0052

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1132 : 18 Temmuz 2016, 20:21:40 »
Hoşbulduk hocam. sönümleme direnci bağlı bobini çıkarttığım zaman konnektör uclarında 250 ohm direnç ölçüyorum. Denemeleri sizin gönderdiğiniz bobin ile yapıyorum herşeyi denedim ancak sönüm eğrisini bir türlü düzeltemedim. Peki hocam sinyal modülüne giren sinyal doğrumu ?
İlginiz için çok teşekkür ederim.

Çevrimdışı finder

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1133 : 19 Temmuz 2016, 15:08:31 »
Tune:0 iken çalışma yaptığımda yavaş yavaş hassasiyetin azaldığını sıfır noktasının yukarıya doğru kaydığını görüyorum.Bunun için de Tune:1 de çalışıyorum sıfır noktasını yüksek tutmak adına.Manuel sıfırlamada değer neden değişiyor, tune:1 de sıfırlama yavaş ve sıfır noktasını çok yükseltiyor bu sefer biraz daha kaldırmak gerekiyor toprağa ses yaptığındada bunu sıfırlamıyor sadece sıfır ayarının yükselmesini önlüyor.Bu sefer daha aşağı bir mesafeden zero yapılması gerekiyor, klasik deltadaki otomatik sıfırlamadaki verimi alamadım malesef.Arazi tecrübelerimiz şu an için bunlar, Karadağ ustanın bu sorunlarımız için faydalı olacak bir önerisi olacak mı acaba???

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1134 : 19 Temmuz 2016, 17:59:04 »
Hoşbulduk hocam. sönümleme direnci bağlı bobini çıkarttığım zaman konnektör uclarında 250 ohm direnç ölçüyorum. Denemeleri sizin gönderdiğiniz bobin ile yapıyorum herşeyi denedim ancak sönüm eğrisini bir türlü düzeltemedim. Peki hocam sinyal modülüne giren sinyal doğrumu ?
İlginiz için çok teşekkür ederim.

Giren sinyal doğru gibi. Belki de modülde sorun vardır. Yenisini takıp denemeden emin olmamız zor.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1135 : 19 Temmuz 2016, 18:06:40 »
Tune:0 iken çalışma yaptığımda yavaş yavaş hassasiyetin azaldığını sıfır noktasının yukarıya doğru kaydığını görüyorum.Bunun için de Tune:1 de çalışıyorum sıfır noktasını yüksek tutmak adına.Manuel sıfırlamada değer neden değişiyor, tune:1 de sıfırlama yavaş ve sıfır noktasını çok yükseltiyor bu sefer biraz daha kaldırmak gerekiyor toprağa ses yaptığındada bunu sıfırlamıyor sadece sıfır ayarının yükselmesini önlüyor.Bu sefer daha aşağı bir mesafeden zero yapılması gerekiyor, klasik deltadaki otomatik sıfırlamadaki verimi alamadım malesef.Arazi tecrübelerimiz şu an için bunlar, Karadağ ustanın bu sorunlarımız için faydalı olacak bir önerisi olacak mı acaba???

Tune 0 iken olay durum yazılımsal değil. Pil ve ısınan komponentlerin etkisi. Bu durum az akım çeken versiyonda yok. Tune için yazdıklarınızı bilerek yaptım. Çünkü analog devrenin tune yapısından dolayı şikayetler vardı. Ama yine de demek istediğinizi aslında anladım. Yakında sizin için bir düzenleme yapıp video çekerim.

Çevrimdışı finder

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1136 : 20 Temmuz 2016, 01:13:39 »

Tune 0 iken olay durum yazılımsal değil. Pil ve ısınan komponentlerin etkisi. Bu durum az akım çeken versiyonda yok. Tune için yazdıklarınızı bilerek yaptım. Çünkü analog devrenin tune yapısından dolayı şikayetler vardı. Ama yine de demek istediğinizi aslında anladım. Yakında sizin için bir düzenleme yapıp video çekerim.
Videoyu merakla bekliyoruz usta.
Saygılar...

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1137 : 20 Temmuz 2016, 19:54:22 »
prototip pcb rev.date: 20/07/2016

Çevrimdışı mertali34

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1138 : 20 Temmuz 2016, 23:09:22 »
m-usta-fa usta bu pcb nin   boyutu  112cm 9 cm  mi  boyutu  şimdiden tesekkürler

Çevrimdışı mertali34

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1139 : 20 Temmuz 2016, 23:12:00 »
usta yazdıklarım çıkmamış bu bcp  12 cm 9 cm  ölçülerindemi