Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9921657 defa)

0 Üye ve 146 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı murat35

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #7360 : 05 Eylül 2015, 15:10:36 »
Kullandığın telin kalitesine göre değişir.
Ben 60 cm lik başlığı 0,60 lık bobin telinden yaptım.
2,2 ohm 440 uH.
Bobin teli kullanacaksan sarmadan önce telin omajını ayarla.

durmaz ustam kaç tur sardınız??

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7361 : 05 Eylül 2015, 15:17:42 »
Arkadaslar memlekette pulse ile bir parca buldum,herhalde meteor tasi  dedim ,miknatisa yaklastirdigimda miknatis cekti .Canavarla biraz kestigimde demir  cikti.

Bunda altın olmadığına emin misiniz?
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı sahbaylar

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7362 : 05 Eylül 2015, 15:57:17 »
 Karadag ustam ben kare başlıgı nerdeyse rafa kaldırdım diyebilirim. Her şekilde kullanımı denedik ama çok parazit yaptı. Ne önerirsiniz.
Olduğu kadar , Olmadığı da kader.( mevlana)

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7363 : 05 Eylül 2015, 16:27:40 »
Karadag ustam ben kare başlıgı nerdeyse rafa kaldırdım diyebilirim. Her şekilde kullanımı denedik ama çok parazit yaptı. Ne önerirsiniz.

Dedektöre bir versiyon yenilemesi yapalım da mineral modunda kullanın ;)

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #7364 : 05 Eylül 2015, 16:41:20 »
Resimdeki parlamalar neyin nesi

Çevrimdışı sahbaylar

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7365 : 05 Eylül 2015, 16:42:28 »

Dedektöre bir versiyon yenilemesi yapalım da mineral modunda kullanın ;)
Tamam yakın zamanda cihazım ellerinizden opmeye yollara çıkar. Büyük başlıgı da göndersem şemsiye başlık modeline çevirebilirmisiniz.
Olduğu kadar , Olmadığı da kader.( mevlana)

Çevrimdışı okanjoy

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7366 : 05 Eylül 2015, 21:48:12 »
Ne yaptımsa ekranın yarısı çıkmıyor kısa devre yok soguk legim yok  bildigim arıza yöntemlerine baktım ama çözemedim acaba ekran arızalı ola bilirmi tek aklıma gelem şey o kaldı ne olur yardım  :o
Bir kelime ögretenin bin yıl kölesi olurum

mustafa öztürk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7367 : 07 Eylül 2015, 13:03:15 »
 Sarı lekeler toprak kalıntıları  Au dagil. Bundan eminim.

mustafa öztürk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7368 : 07 Eylül 2015, 13:12:31 »
Walkman arkadaşım ,6K6 yerine 5K6 kullandim netice hep aynı  .Ekrandan olduğunu düşünüyorum ,ekranı değiştirsem  bu sorun  değişirmi ?  Yardımlarınızı bekliyorum.Teşekkürler.

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7369 : 07 Eylül 2015, 13:31:02 »
Walkman arkadaşım ,6K6 yerine 5K6 kullandim netice hep aynı  .Ekrandan olduğunu düşünüyorum ,ekranı değiştirsem  bu sorun  değişirmi ?  Yardımlarınızı bekliyorum.Teşekkürler.

mustafa öztürk, display modelini yazmanız mümkün mü, Ayrıca arızalı olduğunu pek düşünmüyorum. Ekrana ait İlk resimlerinizde ekran kontrastı fazla olduğundan pek görünmüyor. Son resimde ise display de yazıların yarım çıkması kablo veya lehim hatası gibi gözüküyor. Ekranıpixel bazında bir kontrol etmekte fayda var. İsterseniz internette ilgili test diyagramları mevcut bakıp deneme yapabilirsiniz.

Çevrimdışı eserdar

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7370 : 07 Eylül 2015, 16:39:51 »
Merhaba ustam benim glcd de "WM-G1206M-6YLYa" model bunun bağlantılarını nasıl yapacağım.
Bir mum diğerini tutuşturmakla, ışığından hiç bir şey kaybetmez.

Çevrimdışı fx160

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7371 : 07 Eylül 2015, 20:26:11 »
Onur ustam yardımın için teşşekür ederim ve ayrıca biri bana sönüm direncini anlatabiirmi neye göre hangi başlığa  ney takacam.. ?

mustafa öztürk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7372 : 07 Eylül 2015, 22:32:02 »
Walkman arkadaşım benim ekran parlak degil göruntu çok zayıf zor görünüyor,görmekte çok zorlanıyorum,açılıyor,yükleniyor (99) yazıyor T3 yazıyor 1 tl  12 cm  mesafeden algılıyor .Biraz algıladiktan sonra  bataryayi şarz yapın yaziyor.Algılama bobinden olabilir .Daha önce eğri çıkıyordu şimdi çıkmıyor.Evdeki kolonu 50-60 cm mesaveden algıliyor.Hiçayar yapmadım.Ekranın arka yüzündeWINSTAR  WG12864B-YYH-VIN.    CQCOK 12\13\14/-003010.  alltinda G12864B REV.J. yaziyor.Ekran testi yapmami öneriyosunuz benim  bunu yapacak kadar elektronik bilgim yok .Kimya ve bioloji  konularinda bilgi sahibiyim.Elektronigi seviyorum cocuklukluktan beri ilgileniyorum..Elektronik çok hızlı gelişiyor yaşlandık o tempoda koşamıyoruz.Ekranin degerlerini  gönderiyorum.İlginizden dolayi teşekkür ederim.

mustafa öztürk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7373 : 07 Eylül 2015, 22:42:13 »
Arkadaslar ben acma kapama dügmelerinde biraz zorlandım,fakat çok kolaymiş .Kradağ ustanın hazir kitinden  gördüm bağlanma şeklini cok kolay buldum.Fotorafini gönderiyorum.

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7374 : 07 Eylül 2015, 23:16:01 »
mustafa öztürk, (kontrast direnci olan R37 yi yeniden ölçmenizi tavsiye ediyorum. 2k2 olması gerekirken 22k takılmış olmasın?)
Ayrıca kontrast ayarlamak için diğer bir yol ise eklemiş olduğum resimdeki gibi bir 10k trimpot bağlayın cihazı çalıştırıp istediğiniz netliğe gelinceye kadar ayar yapabilirsiniz.

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7375 : 07 Eylül 2015, 23:20:37 »
mustafa öztürk,emesajınızda sadece ekrana odaklandığım için ikinci kez yazma gereği duydum. Bataryada sorun var gibi ondan kaynaklı da olur. Tam şarj yada yeni bir batarya (12V) ile deneyin.

Algılama kısmı bobin ve sönümleme direncinin uygun olmayışından kaynaklanıyor. biz ilk sorunu (ekran) işini çözelim diğerleri daha sonra ayarlanabilir.

mustafa öztürk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7376 : 08 Eylül 2015, 21:07:51 »
Teşekkür ederim  Walkman  arkadaşim ,zahmet ettiniz beni  bilgilendirdiginiz için.Vermiş olduğunuz tavsiyeleri uyguluyacagım.Çok teşekkur ederim.Saygılar.

Çevrimdışı kaptan

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7377 : 08 Eylül 2015, 21:12:30 »
slm.ustalar karadag usta yapımı 3s.cihazım var eski başlıgı 3.ohm.elime biryerden kaliteli bir kablo geldi bobin sardım 2,3.ohm geldi mesafe gayet güzel cihazda bir sorun olurmu devrelere zarar verirmi ustalar
hayır da şer de ALLAH tandır

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7378 : 08 Eylül 2015, 21:24:39 »
slm.ustalar karadag usta yapımı 3s.cihazım var eski başlıgı 3.ohm.elime biryerden kaliteli bir kablo geldi bobin sardım 2,3.ohm geldi mesafe gayet güzel cihazda bir sorun olurmu devrelere zarar verirmi ustalar

Her.gi bir zararı olmaz.

Test verileri de yazarsanız saviniriz:)

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #7379 : 09 Eylül 2015, 06:47:37 »
Ustam test sonuçlarınızı bekliyoruz.Ustacığım IRF840 ısısı nasıl saygılar
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...