Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9911426 defa)

0 Üye ve 51 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı onur39

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #8340 : 19 Haziran 2016, 20:04:45 »
usta bobin sağlam 2.3 r ve 300hz vinlama sesi var ama egri olusmuyor zorla aciyorum cihazi. r1 direnci değiştirdikten sonra oldu bunlar. İsinma tehlikeli boyutta değil ama eskiye gore isiniyor. Video da osc eğrisi mevcut.
Ustam açılıyorsa takılıyorsa ben çözümü 7 a ilk akü bağladım tirimpottan bir kere ayar yaptım sıkıntısız açılıyor Bilgin olsun usta bir dene istersen yüksek amperli akü

Çevrimdışı brktrhn

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8341 : 19 Haziran 2016, 22:08:49 »
akü 7a kullanıyorum. baska bir sıkıntı var galiba direnci değiştirirken oluşan bir arıza olabilir.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #8342 : 20 Haziran 2016, 01:25:39 »
Karadag ustam 100nf takili. Video çektiğim için detayli bilgi veremedim kusura bakmayin. Yukleme yeni bitti ekliyorum.
Saygilar.

Tamamiyle sönüm direnciyle alakalı bir durum.Birde eğeri ayarı yaparken tune butonuna basın.Elinizde watlı pot varsa sönüm direnci yerine kullanın.Birde öyle deneyin.Haricinde devrede sorun olacağını sanmıyorum.
Videoda cihaz açıldıktan sonra barların biri algılama gösteriyor.S cizgisi kalın durumda.Yakında metal var yada sönüm direnci hatalıyken böyle olabiliyor.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı brktrhn

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8343 : 20 Haziran 2016, 03:01:51 »
Onur usta devreyi bu haliyle kullaniyordum gayet stabil calisiyordu. ama simdi sanki metal bir parca bobine yapismis gibi sanki. bobine metali gosteriyorum ama hic bir tepki yok trimpotu 3-4 tur çevirince otmeye basliyor. Eskiden milim cevirseydim otuyordu.bobin 2.3ohm. Video nun devamında sönüm eğrisi dümdüz tune yapinca kitleniyor. Modül arizasi olabilir mi acaba?

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8344 : 20 Haziran 2016, 03:22:31 »
Onur usta devreyi bu haliyle kullaniyordum gayet stabil calisiyordu. ama simdi sanki metal bir parca bobine yapismis gibi sanki. bobine metali gosteriyorum ama hic bir tepki yok trimpotu 3-4 tur çevirince otmeye basliyor. Eskiden milim cevirseydim otuyordu.bobin 2.3ohm. Video nun devamında sönüm eğrisi dümdüz tune yapinca kitleniyor. Modül arizasi olabilir mi acaba?
bence ayarı  baya bi kaçmış bende aynı durumu yaşadım 1 m çevir tune yap tekrar tekra düzelene kadar  işlla düzelir  ben bu sorunumu giderdim  sendede aynı durum gözüküyor
bir mazlumun sesi onu duymak isteyene ulaşır duymak istemeyen zaten ona zulüm edendir

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8345 : 20 Haziran 2016, 03:25:22 »
bide farklı bi bobindene elinde varsa bobinden gelen kabloyuda kontrol et temas varsa yine aynı sorun olur
buda yaşadığım bi durum
bir mazlumun sesi onu duymak isteyene ulaşır duymak istemeyen zaten ona zulüm edendir

Çevrimdışı brktrhn

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8346 : 20 Haziran 2016, 03:33:38 »
Yarin birde öyle deneyeyim olmadi yeni bobin sararim artik ne yapalim.

VIA_V8C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8347 : 20 Haziran 2016, 03:38:12 »
kırmızı işaretli yer kopuk ola bilir bi kontrol et

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8348 : 20 Haziran 2016, 03:45:14 »
?

Çevrimdışı brktrhn

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8349 : 20 Haziran 2016, 03:48:18 »
Yok kopuk değil ustam lehimleri elden geçirdim orayida hallettim. İlgilendigin için çok tesekkur ederim.

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8350 : 20 Haziran 2016, 03:51:04 »
Yok kopuk değil ustam lehimleri elden geçirdim orayida hallettim. İlgilendigin için çok tesekkur ederim.

rc ederim 

Çevrimdışı macero

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8351 : 20 Haziran 2016, 20:37:50 »
Arkadaslar 3s in aliminyuma degerli vermesi emaye tele degersiz vermesi normal midir ayrimla ilgili bir sorun mu var pasli civilere degersiz diyor cinko sac evlerin catisina kaplanan bunada degersiz diyor ayrim lar iyimi yoksa sorunlumu

Çevrimdışı onur39

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8352 : 20 Haziran 2016, 20:43:00 »
ustalarım hersey normal bir tek sönüm eğrimde sıkıntı var düz çizgi çıkıyor hemen hemen tavsiye ettiğiniz tüm yolları denedim başka bir yerdemi hatam var acaba yardımcı olursanız sevirim

Çevrimdışı brktrhn

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8353 : 20 Haziran 2016, 21:18:55 »
Arkadaşlar sorunu buldum bobinden kaynaklaniyormus kisa devre var galiba karadağ ustanin gönderdiği deneme bobini sikintisiz calisiyor. Yardimci olan herkese tesekkur ederim saygilar.

Çevrimdışı brktrhn

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8354 : 20 Haziran 2016, 21:22:14 »
ustalarım hersey normal bir tek sönüm eğrimde sıkıntı var düz çizgi çıkıyor hemen hemen tavsiye ettiğiniz tüm yolları denedim başka bir yerdemi hatam var acaba yardımcı olursanız sevirim
Kullandigin bobinin özellikleri ne. Benim kendi sardigim bobinimde sikinti vardi. Karadagin gönderdiği deneme bobinini takinca sönüm oluştu.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #8355 : 20 Haziran 2016, 23:05:01 »
Arkadaslar 3s in aliminyuma degerli vermesi emaye tele degersiz vermesi normal midir ayrimla ilgili bir sorun mu var pasli civilere degersiz diyor cinko sac evlerin catisina kaplanan bunada degersiz diyor ayrim lar iyimi yoksa sorunlumu

Ayrım doğru görünüyor. Tel ile test etmenizsizi yanıltmış. Mümkün ise altın ile test edin.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı macero

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8356 : 20 Haziran 2016, 23:32:48 »
Tesekkurler ustam teli bakir yerine kullanalim diye dusunmustuk tepkisi ne olur diye ama ayrimlar dogru iste yer alti 3s ile birlikte artik beni bekliyor  ;D

Çevrimdışı onur39

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8357 : 20 Haziran 2016, 23:49:13 »
Ustam benim bobinde Hüseyin ustanın gönderdiği bobin

Çevrimdışı brktrhn

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8358 : 21 Haziran 2016, 01:59:05 »
Sönümleme direnclerini doğru taktigina emin misin ? Bağlantı sekli forumda var ölçü aletiyle ölçüp bakabilirsiniz. Bobinin yakinlarinda metal olmayacak.

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8359 : 21 Haziran 2016, 02:42:56 »
Arkadaşlar sorunu buldum bobinden kaynaklaniyormus kisa devre var galiba karadağ ustanin gönderdiği deneme bobini sikintisiz calisiyor. Yardimci olan herkese tesekkur ederim saygilar.
gözün aydın   hayırlı olsun   :D