Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9911559 defa)

0 Üye ve 24 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi _Hektor_

• Yüzbaşı
  • Sadi
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #8200 : 26 Nisan 2016, 18:12:51 »
Birde arkadaslar bu ekrana ait kontrast direncleri nelerdir 8,2 k ve 560 r denedim menu ile aciliyor cihaz hic yazi gelmiyor tune acmiyor cihazi sorun ekrandami baska bir yerdemi

Sendeki winstar 12864 b bana biraz degisik geldi.. Arkası farklı çakma mı ?
ya dirençlerden yada ekran kablolarında bir temassizlil veya kisa devre var
Hocam bugun b serisi ekran alip denicem

Çevrimdışı mehdi06

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8201 : 26 Nisan 2016, 18:26:39 »
Hektor ustam maceronun ekran wg12864a b serisi değil a serisi hem daha büyük hemde pinler farkı beslemeyle şase üçları rst bacagı clk uçları farklı biliyorum ondan çalışmamıştır besleme uçları farklı olduğu için ekran yanmış olada bilir macero arkadaş datasheed dosyalarını incelerseniz farkı göre bilirsiniz saygılar

Çevrimdışı tekore

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8202 : 27 Nisan 2016, 20:33:53 »
cevaplarınız için teşekkür ederim. Büyük ihtimal ile işlemcinin tune tuşuna bir haller oldu. hex dosyasını temin etme şansımız varmıdır. ?? yada işlemciden hex dosyasını kopyalayıp elimde ki 452'ye atayım diyorum ? kod koruması yok ise müsade istiyorum sonuçta emek verilmiş bir yazılım. ?

Çevrimdışı tekore

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8203 : 27 Nisan 2016, 20:50:37 »
yazmayı unuttum yeni pcb aldım t12'yı takmayacağım doğru anladım değilmi ?aslında bu yenilemeleri de malzeme kağıdının bir yerine yazsaydınız iyi olurdu. salık olsun yeniden yapalım bakalım.

Çevrimdışı mehdi06

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8204 : 27 Nisan 2016, 22:46:29 »
Sayın tekore ilk sayfada güncellemeler karadağ.ustamın yazısında var aynılarını paylaştım işlemciniz yandı bencede demonte kit hiç toplamadım kendi pcbmi basıyorum ben oyuzden bilmiyorum malzeme kağıdında ne yazdığını ama. Üç yılı geçti sanırsam 3s çıkalı ve haliyle revizyonlar oldu 415 sayfa boşuna yazılmadı hex dosyası korumalımı sorusuna gelince korumalı olmaması ihtimalini.hiç.düşünmedim denemedim ama korumalıdır zaten hüseyin hocam işlemciye çok bi.para istemiyo koruma olmasa herkes aynı cihazı yapar ve satar hocam bu işden ekmek kazanıyo evine rızık götürüyo bu çark dönmez ve şükürki Hüseyin ustam bunları alenen herkese açık yapıyo durumu olmayanlarda yapabilsin diye burda hiç elektronik bilgisi olmayana bile yaptıracak bilgi paylaşılıyo bunun kıymetini bilmek lazım konumuza dönersek eski pcb yi yollarsanız bende yardımcı olurum çalıştırp yollarım işlemciyi hüseyin ustamdan istersiniz
Bu arada açıkça belirteyim ücretle değil yardım olsun diye ve hocamın üstünden bi nebze yük azaltmak için çalışabilecek bir cihazın köşede durması beni üzer
Saygılar

Çevrimdışı kayzer1915

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8205 : 28 Nisan 2016, 20:27:59 »
Huseyin usta işini gerektiği gibi yapiyo başarılarının devamını dilerim

Çevrimdışı macero

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8206 : 29 Nisan 2016, 00:00:56 »
Arkadaslar merhaba ekrani degistirdim b serisi ekran aldim cihaz calisti ancak bir sorun var oda su menu deki sekmeler gorunmuyor ayrim modlari filan yok bu neden olabilit benim aklima sadece kristalden kaynaklanabilir diye dusunuyorum

Çevrimdışı mehdi06

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8207 : 29 Nisan 2016, 08:25:18 »
Macero ekranın yollarını kontrol et işlemci bacak lehimlerinide multi metreyle tek tek ölç header ların lehimlerinide ölç kıristalden böyle yapmıyo kristal değeri doğruysa kristal bozulduğu zaman cihaz hiç açmıyo bence işlemci olabilir 12864a ekran vardı sende değilmi duruyorsa onlada test yapabiliriz
Saygılar

Puhu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8208 : 29 Nisan 2016, 09:40:30 »
Arkadaslar merhaba ekrani degistirdim b serisi ekran aldim cihaz calisti ancak bir sorun var oda su menu deki sekmeler gorunmuyor ayrim modlari filan yok bu neden olabilit benim aklima sadece kristalden kaynaklanabilir diye dusunuyorum

Bu yazılımsal bir şeye benziyor. Başka işlemcin var mı elinde?

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #8209 : 29 Nisan 2016, 11:09:31 »
Dil seçeneği olarak Arapcayı seçmişsiniz :) Türkiyeye yüklenen piclerde Arap alfabesi yüklü oladığı için de menüdeki yazılar görünmüyor :) + ve - ile en alt menüye inin. menü butonuna basın, yine + ve - ler ile Türkçe seçeneğini bulun çalışmaya başlayacaktır.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı macero

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8210 : 29 Nisan 2016, 11:33:43 »
Arkadaslar tesekkurler aksama deneyecegim bu arada karadag ustam ilk 3s i yaptim osc egrisi hic olusmamisti ve size gondermistim bu sefer calisinca sasirdim cihaz ayri bir heyacan verdi osc egrisi evde bile olustu tornavidayi 20cm degersiz diyor
Arazide tune yapip birde arazide kalibrasyon yapip deneyecegim

Çevrimdışı mehdi06

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8211 : 29 Nisan 2016, 11:39:28 »
Hayırlı olsun videoları bekliyoruz
Saygılar

bc237

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8212 : 29 Nisan 2016, 19:12:55 »
Selamün aleyküm. Ustalar işlemcinin 3 bacağında kaç volt olması gerekiyor ? 5.65 v okuyorum. Bu işlemcinin max voltaj eşiği 5.5 volt. Bu giriş pil seviyesini ölçüyor her halde ? pcb üzerinde bağlı şekilde gelen 3 5 renk direnç üzerinde gerilim bölme işlemi yapıldıktan sonra an2 ye giriyor. voltaj değeri biraz yüksek geldi bana normalmidir bu ?

bc237

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8213 : 30 Nisan 2016, 00:09:35 »
yokmudur bir cevap :) işlemciyi takmaya çekiniyorum Vallahi :),

Çevrimdışı macero

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8214 : 30 Nisan 2016, 08:38:57 »
Dil seçeneği olarak Arapcayı seçmişsiniz :) Türkiyeye yüklenen piclerde Arap alfabesi yüklü oladığı için de menüdeki yazılar görünmüyor :) + ve - ile en alt menüye inin. menü butonuna basın, yine + ve - ler ile Türkçe seçeneğini bulun çalışmaya başlayacaktır.
Tesekkurler ustam dil degisimi ile sorun cozuldu
Hafta sonu araziye cikabilirim

Çevrimdışı macero

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8215 : 30 Nisan 2016, 08:40:38 »
yokmudur bir cevap :) işlemciyi takmaya çekiniyorum Vallahi :),
Ustad bu baslik altinda ilk sayfalarda montaj klavuzu var onda olmasi gereken voltajlari ve ilk sayfaaki aciklamalara bakarsan sorun kalmaz

bc237

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8216 : 01 Mayıs 2016, 20:52:40 »
yokmudur bir cevap :) işlemciyi takmaya çekiniyorum Vallahi :) ,
Ustad bu baslik altinda ilk sayfalarda montaj klavuzu var onda olmasi gereken voltajlari ve ilk sayfaaki aciklamalara bakarsan sorun kalmaz

hal ettim. bobin çıkışında ki fet ne kadar ısınıyor ? hoş daha sahaya çıkamadım ama tezgah üstü denemelerde sanki fazla ısınıyor gibi ? kaç normalde kaç derecedir ısı'sı yada "parmak deydiğinde ne kadar yakacak :) " bu eski bir tabirdir eski ustalar bilir.

Çevrimdışı mehdi06

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8217 : 01 Mayıs 2016, 22:12:09 »
Soğutucu takmanız daha sağlıklı çalışmasını sağlayacaktır ama normaldede ısınıyor
Saygılar

bc237

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8218 : 02 Mayıs 2016, 13:49:15 »
Soğutucu takmanız daha sağlıklı çalışmasını sağlayacaktır ama normaldede ısınıyor
Saygılar
Cevap için teşekkür ederim. Soğutucu taktığımız da sinyale her hangi bir zararı olurmu ?

Çevrimdışı akdeniz38

• Teğmen
  • *
  • Çeyrek Mühendis
Delta pulse 3s yardim
« Yanıtla #8219 : 05 Mayıs 2016, 23:23:31 »
http://hizliresim.com/g8mZpL

Onceliklee herkese selamin aleyküm ben dedektoru kutuladim yaptım bugun sabah actigimda ise ekranin yarisi var yarisi yoktu ama normal aciliyor acildigi zaman da lcdnin yarisi calisiyor bi sorunum daha var bu olay pldugundan itibaren  sekildeki gibi donuyor ekran takili kaliyor ne tuşlar basiyo ne ses geliyor hic bisey plmuuor  dedektor acildiktan sonra eşik ayari yapip tuneye bastiggimdan itibaren donuyor Sorum Şu sorun sadece lcd demi onu degistirsem butun sorunlarim bitermi tesekkurler saygilar