Gönderen Konu: Gradiometre Cekimi şekil güzel duruyor ama ustalara sormak lazım !!!  (Okunma sayısı 2025 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mihendis96

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
Bu Cekim su kuyusu bulunan , acilmis mezar olan ve heryerin kup kirigi dolu olan  bir tarladan cekilmistir.
Tecrubeli arkadaşlardan bu çekim hakkındaki degerli yorumlarini bekliyorum.
Ne olabilir ?  dogal mi  yoksa bir yapımı
SAYGILAR...

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
Tarla 1 yazılı yerde mezar veya boşluk olma ihtimali var gibi görünüyor. bu tür yerlerde yani kiremit vs yoğun boşluk gibi çekimi etkileyecek unsurların olduğu yerlerde metal dedektörü ile de çekim yaparak iki cihazın verilerini ortak değerlendirme yaparsan daha uygun olacaktır.

Çevrimdışı mihendis96

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
Çok sağolun hocam eksik olmayin ...
Dedektorle cekimi hic denemedik nasıl yapiliyor yardimci olur musunuz ?
Bide gradio ve dedektorle cekimin arasindaki farklar neler hangisi nerde tercih edilmeli ?  Yada anomali alinan yerleri saglama amacli ikisiylede mi cekmek gerekiyor  ?

SAYGILAR...

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
Evet sağlama amacıyla çekim yapabilirsin. Şöyle düşün çekim aldığın yerde değerler yüksek ama sen tuğla veya demir olma ihtimalini düşünüyorsun dedektörle bakarsan bu şüphe ortadan birde gradyo ile aldığın veriyi dedektörle teyit ederek değerli ve değersiz ayrımını net olarak ayırt edebilirsin.gradyo görüyor dedektörde görüyorsa değersizdir gradyo görmeyip dedektör görüyorsa değerlidir. Yani kabaca bu şekilde olabilir..

Çevrimdışı mihendis96

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
Hocam kusura bakmayin dedektorle teyit kismini pek anlamadim . Yani tek tek arar gibi mi yoklayacaz orayi buyuk kare ( 1m × 1m ) yle mi?
Gradio cekimi ile dedektorle arama mantigini pek kavrayamadim affola 

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
Dostum her gradyo ile baktığın yeri metal dedektörü ilede tarama yapmalısın. sağlıklı olan çalışma bu şekilde olur. Gradyo mıknatıslanan metalleri de algılar yani gradyonın gördüğü metal değersizdir. metal dedektörü ise her ikisinide algılar. buradan artık kendin bir sonuç çıkartırsın. yani toprak altında altın var metal dedektörü algıladı ama gradyo görmedi yanı değerli metal olduğu garantidir. bu şekilde sana fikir versin.

Çevrimdışı mihendis96

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
Eyvallah hocam sağol