Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7486655 defa)

0 Üye ve 14 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hadi-dindar

• Ziyaretçi
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #2300 : 10 Ekim 2012, 00:48:03 »
can i user irf80 Instead irf740 ?
and i dont understand any thing about sarj and yedek aku ?  plz explain

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2301 : 10 Ekim 2012, 01:50:42 »
ırf 840  < = > ırf 740
IRF740 - N-Channel Power MOSFET,   10A, 350V/400V
IRF840 - N-Channel Power MOSFET    8.0A    500V
full charge vd8 katot 16v anot 10v -- tr1 charge adjustment
AC volt ( 12v <->14v) -1A - 15w transformer

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2302 : 10 Ekim 2012, 02:24:57 »
DP3 şarj ile ilgili

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2303 : 10 Ekim 2012, 07:09:49 »
neler olup bittiğini anlamak için  ilk defa cat5 sardım en sonunda kıyamet kopabilir  ::)
simdi bu duruma göre çıkan sonuçlar
35cm capında  hünka marka cat5 kablodan 3 tur
35x3.14=109x3=327mm uzunluk bağlantı payıyla 340 mm
0.50 tel kesiti 8 adet telden 26.5mtr tel uzunluğuı
2.4 ohm bobin 1 ohm taş direnç seri bağlı kablosuyla 3.5 ohm toplam
1 -  0.380 mh endüktansılı bobin  680 ohm sönümleme direnciyle karşılasılacak menü ekranı resim 1
cihaz açılmıyo işlem yok
2 -  0.380 mh endüktansılı bobin  680 ohm sönümleme direnciyle karşılasılacak OSC ekranı resim2
osc menüsünde dümdüz bir cizgi gözüküyor en başlarda söümün son anları var
3-   0.380 mh endüktansılı bobin  680 ohm sönümleme direnciyle karşılasılacak menü ekranı resim3
cihaz osc çalışıyor menü açılıyor cihaz algılama yapıyor fakat metal ayrımı yok
4 -  0.380 mh endüktansılı bobin  680 ohm sönümleme direnciyle karşılasılacak menü ekranı resim 4
cihaz osc çalışıyor menü açılıyor cihaz algılama yapıyor  metal ayrımı düzgün
----------------------------------------------------
3 de  metal aılama yapılabildiği durumda 35 cm başlık ile elde edilen 1 tl mesafe 35 cm
kararsız ayrımsız
4 metal algılama yapılabildiği durumda 35cm başlık ile elde edilen 1tl mesafe 30 cm
kararlı  ayrımlı
----------------------------------------
1- çıkan sonuçlara göre yapılacaklar en az 0.400 mh bobin sarılacak buna göre sönümleme direnci ayarlanılacak
2- 680 ohm dirence göre bobin hazırlanılacaksa  tahmini olarak 0.500 mh bobin hazırlanılacak
buna göre 450 mm boyunda cat5 kablo kulanılacak 4 tur olarak 35 cm çapında sarılacak 
0.5 ohm 5watt seri direnç ekelenecek
iyi bir cat5 kablonun 10 metredeki omajı 0.92 ohmve 4 nolu resimdekikine benzer bir sekil elde edilecek
sönümleme direnci yerine 2watlık 1k ohmluk potans takılıp tr1 ayarıyla sinyaller düzleşmeye başladıktan sonra sönümleme direnç ayarı yapılarak son sekli verilecek çıkan değere göre 2watt metal film direnç  takılacak
ayrım için ayrıca bakılabilicek başka nokta tr1 ayarı yapılırken
tl082 7ci bacağında çıkan voltaj değeri 1.47v
akü besleme girisine göre 1.40 ile 1.50 arası değişebilir

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2304 : 10 Ekim 2012, 07:17:43 »
yukarıdaki yazıda sönüm dirençleri 3ve 4dün yanlış yazmışım resimlerde doğru olanları var   :-X
olur böyle vakalar türk polisi yakalar   ::)

Çevrimdışı değmenci

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2305 : 10 Ekim 2012, 09:28:55 »
tesla usta benim cihazda ki osloskop eğris 3 numaralı resimdekinin tam tersi çıkıyor yani resim 3 de sol üstten başlayıp kırılarak düşen ve sağ alta doğru uzayan çizgi benim kinde sol alttan başlayıp yukarı doğru çıkıyor ve sağa doğru bitiriyor birde metal bobine yaklaştırırken birkere ses veriyor vesınra algılama kesiliyor eşiği biraz düşürdükten sonra tık tık sesi gelene kadar mesela tekrar bobine metali yaklaştırıyorum yine aynısı gibi biraz algılama yapıyor ve tekrar algılama kesiliyor eşiği biraz daha gerei çekerek tekrar tık tık sesi gelene kadar indiriyorum gine aynısı gibi oluyor metal algılama yaparken sinyal seviyesi uzamıyorda sadece yukardaki grafiklerden algılama yaptığını analıyorum  yani algılama yaparken hapörlörden  kapı gıcırtısına benzer ses gelmiyor

skorpio

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2306 : 10 Ekim 2012, 11:08:20 »
mohahahahaaaa nooolacak bizim halimiz yav hala ekranda kaldık Tesla Usta yine sabahladık ama nafile bize yine hüsran ekran olmadı yine bu sefer zincir ile yetinmeyip motor blok sardı
---------------------------------------------
ekranın son hali

skorpio

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2307 : 10 Ekim 2012, 11:09:24 »
aha bu nooolacaksa ::) ::) ::)

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2308 : 10 Ekim 2012, 12:46:34 »
Tesla^Pulse^Coil ,acIklamalarIn icin cok tesekkurler.Allah sizden razI olsun,herkesin yardImIna kosuyorsunuz.DP3'u bende topladIm,ama baslIk hazIr degil.Umuyorum hafta sonu hazIrlayIp deneme yaparIm.Benimde birkac sorum olucak .Ilk actIgImda hersey normal cekildi .Birkac sefer acIp kapadIktan sonra ilk once pil gostergesi kayboldu  .Simdi ekran acIlIyor ve bobin takIlI degilde kalIyor.OCS menuye girebiliyorum,ama ilk acIlIstaki gibi  manuel ayarlara giremiyorum.Acaba bir bilgi vertebilirmisiniz.Yoksa Bobin olmadIgIndanmI oyle oluyor.Benim multimetre frekans ocmediginden,bir tanIdIgImda Ossiloskop var ,hafta sonu onunla frekanslarI izlerim ve ayarlarI yaparIm kIsmetse  artIk. SaygIlar.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2309 : 10 Ekim 2012, 13:36:51 »
jickata sende saol imkan oldukça anlatıyorum bende
bobin taklı olmadığından o yazı gözükür cihaz manuel ayarlardayken giriliebilir bir şekilde oto ayara geçiş yapılmış o yüzden suan hiç açamıyorsunuz bobin ayarlayınca denersiniz sıkıntı olucağını zannetmiyorum yazdığım bilgilere göre başlık hazırlarsınız
benim tavsiyem bu linktekiler gibi yapın
http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=4320.120
dün gece ilk defa cat5 sardım sıf neden hatalar verdiklerini görmek için arıza tespit etmek için benim cihazı çok bozdum oldu denem yapmaktan kaç sefer  yaptım arıza olmadan tespiti zor oluyo uzaktan bilerek yapmıyom ama oluyo iste ölçüm alırken sorunn ne diye ararken
neyse sorun sıkıntı yok suan göründüğü gibi durumlar
dün gece cat5 denemeleri yaptım bobini hazırlaması basit oh ne rahat dedim ama acısı sonra çıktı metal ayrım ayarlatmak çok zor oyle bir noktada yakaladımki az sonrası ilersi bozuk ya ayrımdan vazgeciek bırakıcaksınız yada oturup bir sefer bu boinden hazırlıycaksınız kendinize bunu bilin
enson iş bitti benim eskisini taktım hesap tutmadı ama ayarlamam 5 dakka sürmedi geniş geniş ayarladım değişme bozulmada yok diğerinde sağı solu eğildimi değişyo
--------------------------------------------------------------------------------------
değmenci abim sana yazdıklarımdan hangilerini yaptın yada ne yaptın bilmiyom sorularıma cevap alamadım hiç birinin menülerle değişklikleriyle çözülme bobin endüktansın direncin uygun değil yukarıdaki resimler hepsin seninle ilgili anlatmak için en son yapmıyacağım iside yaptım sonunda
önceden tek tek sorduğum gibi cevap alabilirsem yardımcı olıyım yoksa ben kendi adıma cözüm bulamam sizin işe bu sekilde
bu işlerde hem tecrübelisiniz hemde bir  büyüğüm olarak nasıl anlatacağımı hitap edeceğimi bilemiyom size
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 skorpio en sonunda kopartınmı ekranı ne yaptın bozuk olan görüntüdemi gitti sonunda
ekran kabloları çok uzun normalde çalışıyormuydu o boyda neyse sonra görüsürüz
aynı tip ekrandan bulup yaparsın olmadı

hadi-dindar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2310 : 10 Ekim 2012, 15:59:23 »
marhaba arkadash

ben bir glcd winstar-wg64X128A almishim ، pin lerin vesl etmek yolun bene yardim etin
teshekurler
===================
ben Urmiya city- iranliyim :)

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2311 : 10 Ekim 2012, 16:59:40 »
 hadi-dindar
her zaman iranlıyım diye vurgu yapıyon ama normalde referansın iyi değil neyseki bizde insan ayrımı yok metal ayrımı var sadece  :)
teşekkürüde  baştan peşin ödüyon  ne diyim peşin çalışanları severim birşey değil kolay gelsin
---------------------
http://www.teknolojiekibi.com/forumdepo/delta%20pulse%203%20montaj%20klavuzu.pdf
---------------------
http://www.datasheetarchive.com/indexer.php?file=DSAUD0042761.pdf&dir=Datasheets-UD3&keywords=128X64+winstar&database=user-highscore
----------------

Çevrimdışı brave

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2312 : 10 Ekim 2012, 20:19:31 »
Hello all
I finished the project, but I encountered some problems
(the screen will not work with the exception of the presence of a light yellow light)
I inform you that when I tried to program the PIC18F452
I made ​​a mistake at the pins  PIC18F452
(I used 30 and 31 instead of 31 and 32)
then the PIC was be very hot (high temperature)

And after correcting the mistake and I programmed the PIC with a good JDM programmer
But after the installation of PIC I met the problem mentioned above

please, I want to know if the pic is damaged ?  :o  :o

Thanks
Do not despair, God is with you

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #2313 : 10 Ekim 2012, 21:23:10 »
arkadaşlar ırf yi topraklarsanız en az 15 cm mesafede artış oluyor 50cm kare başlık için acık havada kola kutusu 105cm metal ne kadar paslı olursa sanki biraz daha algılama iyi oluyor... 50cm den büyük başlıkları önermiyorum saygılar...özellikle minarel ve parazitlere karşı devreyi şaselendirmek gerekiyor...
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2314 : 10 Ekim 2012, 21:52:08 »
s.a onur600
ırf 9540 mı? nasıl topraklama olacak?birde devreyı nerden şaseleyecez.anlatırsanız sevinirim.
saglıcakla kalın.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #2315 : 10 Ekim 2012, 22:38:25 »
basit olarak şöyle söyleyeyim örn cihazı resetledikden sonra kazancı veya sinyal değeğirini biraz arttırın yani cihazı daha derin ayar konumuna getirdikçe hafif hafif tıklama artışı ve ötme duyarsınız elinizi ırf ye değdirdinizde cihaz otamatikman susar iki durumda da algılama mesafesini ölçerseniz artış oldunu görürsünüz.bu şkilde hem daha hassas hemde bir nebze minarel etkisini azaltmış oluruz.bazı devre elemanları kendi üzerlerinde bir manyetik alan,bir etkileşim sızıntı vb. oluşturuyor.örn ses,frekans devreleri gibi....elktronik devre içersinde kullandımız koblolar dahil herşey birbirinden etkileniyo..bobin kablosu gibi..saygılar..
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2316 : 10 Ekim 2012, 22:49:42 »
onur kardes bende bir seyler ogrenmeye basladım.cihaz acılırken bende eşik 70 ila 73 arası acıyor.kazancı 3 dusuruyorum.frekans 20 ye guc 50 ye ayrım aktıf uyumlama 54 bu haliyle alet tıkırdama sesi veriyor surekli. sonra eşigi 70 deydi acılırken onuda 80 alıyorum tamemen susuyor.baslık capı 26 cm spiral(tesla ustanın stılı)1 tl yi 32 33 34 cm den tık tık diyerek 22 cm otuyor tabi 22 cm gelene dek tıkırdama yukseliyor hızlanıyor.

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2317 : 10 Ekim 2012, 23:33:19 »
selam onur600 söylemek istediğinizi yanlış anlayıp yanlış şeyler yapıp arıza yaptırmasın kimse
su konuyu açıklarsak daha iyi olur 15 cm artıyo derken hangi metale göre onu belirleyelim tek paraysa ciddi rakam buna göre
1tl bende 45cm metal büyüdükçe bu duruma göre artar
1- ci ırf840 yada 740 devre genelinde eksiye el sürdümü cihaz sesi keser bırakınca bir artar tıklama sesi bahsetiğiniz bumu yani alıcı ve verici olan anteni bizim üzerimizden topraklandırmış oluyoruz
2 - devremiz n kanal yani sinyali eksi üzerinden buna göre bahsetiğiniz şaşe eksi akunun eksisisiyyse buna bağlıyacağız her metal parça anten vazivesi görüp daha fazla parazit toplıyacak demektir
kutu cevresini kapatmak sa niyet iş görücekse bile bu ya devrenin artısı yada sanal gnd noktası olucaktır eksi olamamaz  bu devrede yada hiç bağlanmıyacaksınız
ırf 840 bacak bağlantılarını sıralarsak G-D-S
G ucu 2n2907 den geliyor sinyal tetiklemisi osilasyon burdan
D var ise shotky diyota ondan öncede bobine bağlı
S ucu en sağdaki direk akünün eksisine
simdi gelelim metal bağlantı gövdesine
burası D ucuyla kısa devre   eğer bunu kakıp eksiye bağlarsak
bu durumda fet açma kapama işlemi devre dışı bırakılmış bobine sürekli enerjilendirilmiş olur
burası artıya bağlansa bobin üzerinden enrji geçmeyip atlamadan geçer fet üzerinden kısa devre olur besleme çalışma anında
geriye sanal gnd noktamız kalıyo bahsettiğiniz bumu yoksa
elinizi akü eksisi yada buna bağlı noktalara deydirince tıklama seslerinini azalmasından mı bahsediyorsunuz
topraklama yapılacaksa sayet cihazı toprağa çakılmış bir metale bağlamaktan başka çare gözükmüyor nasıl bir topraklma yaptınız yada yapcaksınız
kolay gelsin

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #2318 : 11 Ekim 2012, 00:56:53 »
telsa ustam cok güzel yorumlamışsınız.15cm tek parada değil 15 20cm çaplı metallerde fark ediliyo .topraklama gelince ırf üzerindeki parazitlenmeyi yok etmek,ben bunu aynen dediğiniz gibi ırf üzerinden kendime çıkartığım bir kablo yardımıyla yapıyorum bir gnd noktası oluşturmak daha pratik olur.yani bize sağladığı fayda minarelli toprakda dahada belli oluyor.örn bu dp2 dede geçerli.dp3 bir hasar vermeden önce bu işi dp2de deneyip bitirmek lazım. gnd fikri kafama yattı bi an önce deniycem .bazen küçük değişiklikler çok şey farkettire biliyo.benim düşümcem bu devre tamamen bittikten sonra komple devre elamanlarını yalıtmak....saygılar..
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı brave

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2319 : 11 Ekim 2012, 01:23:40 »
Hi all
tell me wish pic I will use it ( 18f452 or 18f4520 )
thanks in advance

Do not despair, God is with you