Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9922044 defa)

0 Üye ve 249 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

skynet

• Ziyaretçi
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #3580 : 16 Mayıs 2014, 23:36:04 »
Anladım usta sağolasın. biz 3d yoksunuyuz şimdilik :(
Kalibrasyonunu artık menü üzerinden ne kadar yapabilirsem en iyi ayara o şekilde kullanmayı deneyeceğim.
Sağlık olsun.

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #3581 : 16 Mayıs 2014, 23:55:02 »
3D yükseltmesi için Karadağ ustayla irtibata geç.
3D'siz kimse kalmıyacak... 8)

Dedektörü olup 3D si olmayanlar için bir kampanya yapalım mı? Ne dersiniz?

micromen

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3582 : 17 Mayıs 2014, 02:44:37 »
Dp3s i kutuladım. Yeni Leksan ve işlemci elime ulaştı;
V1.5 cihaz mükemmel, sönülmeme eğrisi kusursuz, açılışı tamam da her iki Leksandaki down tuşu çalışmıyor.?Pcb de down yanındaki pinden çalışıyor. Belki işlemci de tuşların yeri yanlış kodludur dedim veeee
V 2.0 PIC taktım, bu sefer sönümleme eğrisi idare eder , fakat çihaz açılıyor diyor ve açılmıyor. Sanırım ortamdaki parazitten etkileniyor. Acaba tuşlar doğru çalışacakmı? Açılmama nedeni girişteki diyotlar mı? Kısa devre mi olmalı?
Sizden ricam: hepiniz bu cihazı yaptı; PCB, Yazılım veya Leksanla ilgili ne sorun olabilir? Özellikle down tuşu sorununu Sn. Hüseyin ustama özel ileti de dahil olmak üzere forumda defalarca sordum fakat bir fikir veren olmadı.
İnanın ki gecenin bu saatine kadar kendimi parçaladım. Yarın gündüz gözü ile devrenin fotolarını eklerim. Karadağ ustam bir fikir verirseniz çok sevinirim.
Saygılar.

Çevrimdışı ServetsizServet

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3583 : 17 Mayıs 2014, 07:06:26 »
3D yükseltmesi için Karadağ ustayla irtibata geç.
3D'siz kimse kalmıyacak... 8)

Dedektörü olup 3D si olmayanlar için bir kampanya yapalım mı? Ne dersiniz?
;) 3d yazılım diğerinin üstüne ilavami acaba ? ama kampanya super
saygılAR  sevgiler
Okumak tutkuların en soylusudur,

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #3584 : 17 Mayıs 2014, 08:40:02 »
Dp3s i kutuladım. Yeni Leksan ve işlemci elime ulaştı;
V1.5 cihaz mükemmel, sönülmeme eğrisi kusursuz, açılışı tamam da her iki Leksandaki down tuşu çalışmıyor.?Pcb de down yanındaki pinden çalışıyor. Belki işlemci de tuşların yeri yanlış kodludur dedim veeee
V 2.0 PIC taktım, bu sefer sönümleme eğrisi idare eder , fakat çihaz açılıyor diyor ve açılmıyor. Sanırım ortamdaki parazitten etkileniyor. Acaba tuşlar doğru çalışacakmı? Açılmama nedeni girişteki diyotlar mı? Kısa devre mi olmalı?
Sizden ricam: hepiniz bu cihazı yaptı; PCB, Yazılım veya Leksanla ilgili ne sorun olabilir? Özellikle down tuşu sorununu Sn. Hüseyin ustama özel ileti de dahil olmak üzere forumda defalarca sordum fakat bir fikir veren olmadı.
İnanın ki gecenin bu saatine kadar kendimi parçaladım. Yarın gündüz gözü ile devrenin fotolarını eklerim. Karadağ ustam bir fikir verirseniz çok sevinirim.
Saygılar.

V1.5 yazılımı leksan ile uyumlu değil.
V2.0 yazılımında vd12 ve vd15 i kısa devre yapılacak. R23 direnç değeri 4,7k olarak değiştirilecek.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #3585 : 17 Mayıs 2014, 10:39:35 »
Merhaba,

Mustafa bir düzeltme yapmam lazım. Tüm versiyonlar leksan ile uyumlu. 3D versiyonunda tuşların yeri değişiyor. Arkadaşlar sanırım montaj klavuzunda bir güncelleme yapmak gerekecek.

micromen, tuşlar ile ilgili ancak deneyerek ne olduğunu anlayabilirsiniz. Eğer ilgili tuş kısa devre yapınca çalışıyor ama membranla çalışmıyorsa membran arızalıdır. Eğer kısa devre yapınca da çalışmıyorsa picde bişey vardır. Kalibrasyon için ise 1.5 ile 2.0 kalibrasyon eğrileri birbirinden farklı. v2.0 için öncelikle vd12 ve vd15 kısadevre yapılmalı. Sonrasında r23 4k7 olarak değiştirilmeli. En son olarak da kalibrasyon eğrisi mustafanın mesajındaki gibi olmalı. Sonra vlf gibi ayrım yapan pulse dedektörünüz hayırlı olsun :)

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

micromen

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3586 : 17 Mayıs 2014, 12:10:20 »
İmdaaat!!!
Sn. ustalarım her iki leksanda aynı tuş çalışmıyor. V1.5 de devre tam olarak çalışıyor. Membrana giden pimler üzerinden tüm fonksiyonlar çalışıyor.
V 2.0 için kısa devreleri yapıp 4.7 K değişimini yaptım. Daha önce menü ile sönüm eğrisini görürken artık sadece Açılıyor diyor ve kalıyor.
Ekte devrenin ilk hali:

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #3587 : 17 Mayıs 2014, 12:17:56 »
açılıyor yazarken trimpot ile ayar yapın.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

micromen

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3588 : 17 Mayıs 2014, 12:57:34 »
 O0   trimpotu 5 derece gibi çevirdim  ^-^
Eğriyi en üstte gördüm derken, kapatıp açtım hiç ellemeden : yine olmadı :'( :'( :'(
Gittim aküyü şarja taktım. Birazdan yine deneyeceğim. :-X

micromen

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3589 : 17 Mayıs 2014, 18:56:25 »
Öyle 5 derece 10 derece ile ayar olmuyormuş. (Devrenin ilk halinde ayar tam olduğu için trimpot ayarı hiç yapmamıştım.)
Yaklaşık 3 tur çevirdikten sonra eğriyi görebildim, sonra başlığa göre ince ayar yaptım.
Leksanın Down tuşu çalışıyor artık.
Q7 ve sönümleme direnci çok ısınıyor. Q7 için radyatör takacak alan olsa çok güzel olurdu.
Akü yetersiz sanırım, sinyal alınca Batarya göstergesi yarıya kadar inip sonra yeniden toparlıyor.
Bende çözüm şu şekilde oldu: Açılıyor diyor donup kalıyordu, Açma kapama düğmesini (kondansatör boşalmadan) Kapa/aç yapınca %saymaya başlıyor 99 olunca donuyor; Kapa/aç sönüm eğrisi  göründü en üstte çizgi halindeydi. Tripotu çevirerek bu şekilde kapa aç yapıp devreyi ayarlıyabildim.
Sönüm eğrisi tam olunca: menü tuşu ile direkt hiç müdahale olmadan açılıyor. Tune ile Beta2.0 ve mutlu son.
İlginiz için teşekkür ediyorum. Artık güzel bir akü alıp testlere başlayabilirim. :D
Saygılar.

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3590 : 18 Mayıs 2014, 09:55:57 »
Merhaba;
dp3s için bulmuş oldugum ambalaj bu bizim ithal bzdolabı nın anakart kutusu ;)

saygılar,sevgiler herkese iyi pazarlar

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3591 : 18 Mayıs 2014, 11:08:49 »
birde boya atayım diyorum üstüne beyaz yada siyah  ;)

Çevrimdışı yusufii

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3592 : 18 Mayıs 2014, 21:58:59 »
birde boya atayım diyorum üstüne beyaz yada siyah  ;)

Yakışır ustama
BİLDİĞİM TEK ŞEY HİÇ BİRŞEY BİLMEDİĞİM

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #3593 : 18 Mayıs 2014, 22:27:20 »
Servet ustam,hayırlı olsun.
Bugün bir şey tespit ettim bizim bd.drayer'ler saf bakır değilmiş haberin olsun.Cihaz ona eksi değer veriyor.Sabahtan beri kafama takılmıştı.Pcb ile test etmesem yine farkında olamayacaktım.Sizde deneyin bakalım ne değer verecek.
Sırf bu iş için yeni bobin ördüm cat kablodan 11 telli olanlardan çok güzel bir değer yakaladım 3.1r 460mh. toplamda 20 tur.40cm başlık için on numara oldu.
Şu an bu cihazın ayrımını geçecek piyasada PI sistem varmı bilemiyorum.
Yakında metal metal döküman sağlayacak laf aramızda kalsın. ;)

Eski versiyon pcb de 3d ye geçen arkadaşlar 7805 e mutlaka soğutucu taksınlar.Birde ev ortamında pc bağlantısı için cihazı açmanın kandırıkçı bir yolunu bulalım.Yada yazılıma farklı bir mod eklyelim...
İlave olarakda iki farklı başlık kullananlar sönüm dirençlerinin değerini buldukdan sonra başlık üzerine montajını yapsınlar...

Saygılar
« Son Düzenleme: 18 Mayıs 2014, 22:34:10 Gönderen: onur600 »
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3594 : 18 Mayıs 2014, 23:29:38 »
Servet ustam,hayırlı olsun.
Bugün bir şey tespit ettim bizim bd.drayer'ler saf bakır değilmiş haberin olsun.Cihaz ona eksi değer veriyor.Sabahtan beri kafama takılmıştı.Pcb ile test etmesem yine farkında olamayacaktım.Sizde deneyin bakalım ne değer verecek.
Sırf bu iş için yeni bobin ördüm cat kablodan 11 telli olanlardan çok güzel bir değer yakaladım 3.1r 460mh. toplamda 20 tur.40cm başlık için on numara oldu.
Şu an bu cihazın ayrımını geçecek piyasada PI sistem varmı bilemiyorum.
Yakında metal metal döküman sağlayacak laf aramızda kalsın. ;)

Eski versiyon pcb de 3d ye geçen arkadaşlar 7805 e mutlaka soğutucu taksınlar.Birde ev ortamında pc bağlantısı için cihazı açmanın kandırıkçı bir yolunu bulalım.Yada yazılıma farklı bir mod eklyelim...
İlave olarakda iki farklı başlık kullananlar sönüm dirençlerinin değerini buldukdan sonra başlık üzerine montajını yapsınlar...

Saygılar

Teşekkür ederim onur , drayer alaşım olabilir mi ?yarın bi incelerim depodan isteyip peki orjinal bakırda ne değer veriyor ?
ben henüz toplamadım acayip bi tembellik vardı üstümde bugün :D ama kutu whirpool bzd nin nasıl denk geldi ,
rastlarsan elimde birkaç tane ana kartı var biliyorsun bi manisa whirpool var bir de orjınal amerikan ,bu amerikan olanın kutusu ,,,manisa üretim olanı 32003046 kodlu genel bi kart kullanır hemen hemen tüm dolaplarımıza da uyumludur ,
konunun dışına taştım  arkadaşlar özür dilerim ,
     saygılar sevgiler ,, ;)

Çevrimdışı adanali

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3595 : 19 Mayıs 2014, 11:21:25 »

arkadaşlar bu iki drenç bozulması makinanın açılmasını engellermi
bu iki drenç neden bozulur
yapılan metale uzun süre tutuldu yani 20 sn ye kadar
saygılar

Çevrimdışı yavzas

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3596 : 19 Mayıs 2014, 11:42:23 »
Merhaba Hüseyin bey, Satın alma ile ilgili bir mail gönderdim size ama geri dönüş yapmadınız.

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #3597 : 19 Mayıs 2014, 12:24:59 »
adamalı usta
Makine açılırken başlığı kontrol ederek açılıyor. Eğer dirençler problemliyse makine açılmaz. Bence malzeme kaynaklı bir problemdir. 20 sn de dirençler yanmaz. Dirençleri değiştirdiğinizde problem ortadan kalkacaktır. Kolay gelsin....

Çevrimdışı adanali

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3598 : 19 Mayıs 2014, 13:43:20 »
adamalı usta
Makine açılırken başlığı kontrol ederek açılıyor. Eğer dirençler problemliyse makine açılmaz. Bence malzeme kaynaklı bir problemdir. 20 sn de dirençler yanmaz. Dirençleri değiştirdiğinizde problem ortadan kalkacaktır. Kolay gelsin....

teşekür ederim tivos

inanın nazar deydi desem doğru ben bukadar stabil makina kullanmadım varsa var yoksa yok ya bir kere boşa ötmezmi bazan çalışıp çalışmadığından şüphe edip yere para atıp kontrol ettim  çok canım sıkıldı bu sorundan dolayı stabilite kaybolmaz umarım

ha makina tamemen hüseyin usta yapımı ben yapmadım ben bozdum :)

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #3599 : 19 Mayıs 2014, 23:04:15 »
rica ederim adanali usta. bende birçok bilgiyi bu sitede öğrendim. bende bu hafta 3d yi devreye alacağım. makine den şüphen olmasın. Karadağ usta konuşturdu makineyi . Kolay gelsin...