Gönderen Konu: Delta Pulse 2  (Okunma sayısı 2990436 defa)

0 Üye ve 15 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi _Hektor_

• Yüzbaşı
  • Sadi
Ynt: Delta Pulse 2
« Yanıtla #1000 : 14 Şubat 2012, 21:29:46 »
37 cm çap 33 tur sönd direnci 870 ohm

spedkadir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1001 : 14 Şubat 2012, 22:54:55 »
şimdi  bütün elemanları  gözden geçirmeye  tek  tek  inceleyeceğim .  bakalım  belki bir  yanlış  eleman  vardır  bakalım artık

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1002 : 15 Şubat 2012, 15:40:14 »
Arkadaşlar devrede hata yoksa 600-700R sönümlenme direnci ve 3-4 ohm arası bir bobinle 1 tl yi 35-40 cm den algılatmanız gerekli. Eğer algılamıyorsa devrenizde problem olma ihtimali yüksek.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

spedkadir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1003 : 15 Şubat 2012, 18:17:30 »
dayın hocam dedikleriniz  aynen  bobin 40 cm cat6 3  tur direnç 3.2 ohm sönümleme 680 ohm algılama  çok  zayıf 1 ttl  10cm gibi  yanlız lf  357  sorunlu gibi  sanki.  356  da  1  tl 20  cm gibi .  algılama  sorunu nerden kaynaklanır?

Çevrimiçi _Hektor_

• Yüzbaşı
  • Sadi
« Yanıtla #1004 : 15 Şubat 2012, 21:15:53 »
çap 40cm derken tek turun kaç metre

spedkadir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1005 : 15 Şubat 2012, 21:36:24 »
bobin çapı 40  cm  cat kablo  kalıteli  ekransız   3  tur  3*8=24  sipir  direnç 3.2 ohm indüktans 0.68 milihenri 

spedkadir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1006 : 15 Şubat 2012, 23:12:42 »
Sayın ustalar hafta  sonu bir elektronikçi  arkadaş  osilaskop  verecek  . delta  pulse  2  de  sönümleme  direncinin osilaskop görüntülerini  almak  için probu nereye  hangi  elamana bağlanmalıdır? sönümleme  direncinin doğru  olduğunu  gösteren  resim varmı acaba  ?

Çevrimdışı elsidi

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1007 : 16 Şubat 2012, 18:34:19 »
Spedkadir
Sitemizin en değerli projesi olan Deltata pulse-2'yi seçtiğiniz için şanslısınız Bu devreyi yaparken zorlanacağınızı sanmıyorum
zira her türlü dökümana ve kapsama sahip nadir projelerden biridir yeter'ki sitemizde biraz araştırma yapmanız yeterli olacaktır
Ayrıca sonradan ilave edebileceğiniz ayırım modülü gibi aksesuarları sitemizden satın alır veya kendiniz yapmak isterseniz
gerekli bilgileri sitemizden kolayca bulabilirsiniz
  Sorunlarınıza gelince ben deltayı yaparken osilaskop kullanmadım Zaten değerli hocam KARADAĞ yukarıda gerekeni anlatmış
Birde tevazu göstermiş 35-40 santim demiş Özenle yapılmış bir delta 60cm  rahat  Tabii öndeki kontrol düğmelerini'de düzgün ayarlamalısınız.Saygılarımla

Çevrimdışı qolleksiyoncu

• Teğmen
  • *
  • qolleksiyoncu@hotmail.com
« Yanıtla #1008 : 16 Şubat 2012, 20:29:28 »
s.a
 Valla arkadaşlar özense özen kaliteyse kalite sargı emaye telden entegreler japon malı haftalardır ugraşıyorum ayarsa ayar tek parada mesafe 15 cm koca 20 litrelik antifiriz tenekesini 1 metre burdaki videolara bakıyorum toprak aktında 2 metreden algılama yapıyor bizde tık yok cinnet geçirecem sorun nerde çözemedim neyse birazdaha gezeyim siteyi belki bişi yakalar çözerim sorunu herkeze başarılar
CEHALET MUTLULUKTUR...

Çevrimdışı ceryan3200

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1009 : 16 Şubat 2012, 20:36:40 »
s.a
 Valla arkadaşlar özense özen kaliteyse kalite sargı emaye telden entegreler japon malı haftalardır ugraşıyorum ayarsa ayar tek parada mesafe 15 cm koca 20 litrelik antifiriz tenekesini 1 metre burdaki videolara bakıyorum toprak aktında 2 metreden algılama yapıyor bizde tık yok cinnet geçirecem sorun nerde çözemedim neyse birazdaha gezeyim siteyi belki bişi yakalar çözerim sorunu herkeze başarılar
selam golleksiyoncu arkadaşım sen deltayı pcb olarak teknoloji ekibi hazır plaketinemi yaptın kendinmi bastın hazır plaketse bobininde eğer 3.5ohm 4ohm arası ise 680ohmda söndürme direnci koy bobine şayet yanlış değerde malzeme takmamışsan deltanın en ayarsızı tek parayı 30cm görür sende ya yanlış malzeme taktın yada kısa devre vs bozuk bi malzeme var yoksa ayarsız delta bile tek parada 30cm görür hatta resimlerini buraya koyarsan ustalar yardımcı olurlar kolay gelsin
ceryan3200

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #1010 : 17 Şubat 2012, 23:22:49 »
s.a.
arkadaşlar merhaba bir süre ara verdiğim çalışmalarıma yeniden dönmeyi düşünüyorum. başarısız geçen "teknoloji ekibi pulse dedektöründen " sonra umarım kimse bana kırılmamıştır. zira başarısızlığı kimse istemez
Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1011 : 17 Şubat 2012, 23:30:01 »
Herkese a.s. vede merhaba,

Pro-tr kimsenin sana kırıldığınız sanmam ama uzak durman insanları üzüyor olabilir ;)

Mesafe problemi yaşayan arkadaşlar, D7 nin 7. pininde gördüğünüz gerilim değeri nedir ve metal yaklaştırdığınızda bu değerdeki değişim ne şekildedir kontrol edin. Burada nominal olarak ne gördüğünüz önemli. 10V dan yüksek görüyorsanız yada 8.2V dan düşük görüyorsanız muhtemelen malzeme hatası var demektir.

Saygılar

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı dimboz

• Yüzbaşı
  • _Nefis üç köşeli dikendir, ne türlü koysan batar._
« Yanıtla #1012 : 18 Şubat 2012, 01:37:57 »
pro_tr usta sen buradaki insanların gönlünü kazanmışın basarsız olmakta ne demek çok sevindim dönmeme.
!!__Nefis üç köşeli dikendir, ne türlü koysan batar.__!!

asenkron

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1013 : 18 Şubat 2012, 10:37:46 »
  pro-tr calısmayan prototıplerımı yayınlasaydım pcb ler 3 cu bogaz köprusu olurdu.yuregını serın tut vede sabır .dostlar muhabettındeyız,dedektor bahane.    asenkron.

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #1014 : 18 Şubat 2012, 12:08:11 »
tşk ederim asekron ustam, karadağ, dimboz ve diğer arkadaşlar asekron ustamın dediği gibi başarısız denemelerimdeki pcb ler gerçekten epey çok, pı konusunda artık sona yaklaştım çok yakında güzel PI devrelerimin videolarını göreceksiniz inş. bu arada dijital vlf üzerine çalışmalara da başladım, şuan aşmaya çalıştığım hazır vlf başlığı temini zira vlf başlığını akortlamayı biliyorum ancak boş başlık kabı vs olmadığından çalışmalarda her seferinde başlığın akortu adamı yavaşlatıyor buna bir çözüm ürettiğimde  vlf ler ile de güzel sonuçlar elde edeceğimi düşünüyorum.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1015 : 18 Şubat 2012, 22:44:25 »
Sabırsızlıkla bekliyoruz pro-TR ;)

spedkadir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1016 : 19 Şubat 2012, 10:08:53 »
SAYIN USTALARR   LÜTFEN  YASRDIM  EDERMİİSİNİZ
Sayın ustalar hafta  sonu bir elektronikçi  arkadaş  osilaskop  verecek  . delta  pulse  2  de  sönümleme  direncinin osilaskop görüntülerini  almak  için probu nereye  hangi  elamana bağlanmalıdır? sönümleme  direncinin doğru  olduğunu  gösteren  resim varmı acaba 

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #1017 : 19 Şubat 2012, 14:15:31 »
s.a.
spedkadir usta söndürme direnci ayarı için osilaskop probunu deltada lf357 nin 6 pine takman lazım yani o pine bağlı direnc sanırım 120K olması lazım şemaya bakmadım ezbere konuştum. söndürme direnci ayarı içinse ekte verdiğim resme göre C şeklini yakalamaya çalış, resim net değil ama söndürme direncinin büyük ve küçük takılmasında oluşan sinyalleri resmetmiş

spedkadir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1018 : 19 Şubat 2012, 16:56:04 »
pro-tr  ustam  saolasınnn.. hocam   pim-1  devresende  yazılımla  ayrım  yapılacağını  düşünüyorum ama  yazılım  da  anlamıyorum . olabiilrmi  acaba?

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #1019 : 19 Şubat 2012, 19:57:59 »
başlangıçta bende öyle hayal kurdum spedkadir usta, ben beceremedim, ayrımda biraz net sonuçlar almaya başladığımda devremde 28 opamp, 3 multiplex,2 işlemci 8-10 tranzistor vs vs devasa bir kart oldu, anlayacağın bu işler için henüz bilgim ve tecrübem yetersiz.