Gönderen Konu: domuz kovucu  (Okunma sayısı 29293 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gurdal

• Yüzbaşı
domuz kovucu
« : 11 Mayıs 2009, 12:52:12 »
slm

arkadaşlar bana domuz kovucu elektronik devre lazım.mümkünmü acaba
Amatör

Çevrimdışı yanlızkurt

• Yüzbaşı
Ynt: domuz kovucu
« Yanıtla #1 : 12 Mayıs 2009, 20:37:42 »
merhaba arkadaşım. benimde başım bunlarla belada ben devreye yönelik bişey bulamadım.
ama en etkili yöntem tüfek olduğu kanatindeyim.

asenkron

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 12 Mayıs 2009, 22:38:23 »
bızım bursa bölgesınde kapıtle calısan tufek gıbı ses cıkaran aletler var .yarım saatte bır patlıyor.buna benzer buır sey tasarlıyabılırsınız.yada domuz grıbı karantına bölgesı yazın tabelaya asın .yaklasmazlar.

Çevrimdışı cihan19

• Yüzbaşı
  • Çalışarak emek vererek devam edeceğiz.
« Yanıtla #3 : 12 Mayıs 2009, 22:40:15 »
hahahaahh hehehe süper  ;Devt domuz gribi yaz gelen olmaz ev tüpüyle çalışan tüfekler var zaman ayarlı onlardan kullan yada bi anfi yap bide radyo koy aküyle tarlaya fotoselli bi devre tasarla geceleri çalışsın gündüzleri dursun böyle bişi tasarlayabilirsin
ENDUSTRİYEL ELEKTRONİK FETHİYE

Çevrimdışı gurdal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4 : 13 Mayıs 2009, 09:48:55 »
bu konuyla ilgili bir kaç devre buldum ancak fare yasak farklı devreler bulabildim.ultrosnic devreler var ama domuz olarak bişi bulamadım bakalım
yazın para kazanalım dedik olmuycak herhalde
Amatör

Çevrimdışı ali kaptan

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5 : 13 Mayıs 2009, 09:54:29 »
elektronik çit gibi bişey neden düşünmüyor.
eskiden popülerdiler

Çevrimdışı cihan19

• Yüzbaşı
« Yanıtla #6 : 13 Mayıs 2009, 12:53:39 »
ben burdurun gölhisar ilçesinde gmyo da okudum orda evde kaldım ev sahibimimn tarlası vardı mısır ekiyodu bir adet anfi bir adet kabin bir adet radyo düzeneği yaptım geceleri çalışıyodu baya işe yaradı.

Çevrimdışı VERON

• Yüzbaşı
« Yanıtla #7 : 13 Mayıs 2009, 20:33:01 »
arkadaşım su diğer arkadaşların bahsettiği tüple calışan aletten bence alma tamam alet calışıyor ama en fazla 3 hafta uzak tutuyor domuzu sonrasında domuz buna alışıyor ve hiç tınlamıyor boşuna para verirsin benim bir arkadaşın nar bahcesi var ordan kullandı şimdi bir kenarda atılıyor  sonrasında ağaçlara cd takmaya başladı bu biraz daha etkili karar senin

Çevrimdışı gurdal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #8 : 13 Mayıs 2009, 20:40:42 »
evet bizim misir tarlasında geçen sene zaten kullanıyorduk o tarzda bişey.3-4  hafta sonra süsmüşler kırmışlar.çok teşekürler .ben ultrasonik bişey yapıla bilirmi diye düşünüyorum neden korkar bu hayvan bilmiyomki.yıllarca çobanlık yaptım dağlarda ancak o zaman pek yoktu.olan larda zaten insan dan korkmaz.olursa bir devre yaparız
Amatör

Çevrimdışı cihan19

• Yüzbaşı
« Yanıtla #9 : 13 Mayıs 2009, 22:20:11 »
anladım kardeş acaba diyorum insan kulağının duyamıca bises üretilip yayılsa nasıl olur ama domuzu çok rahatsız etcek bu ses

Çevrimdışı yanlızkurt

• Yüzbaşı
« Yanıtla #10 : 16 Mayıs 2009, 09:04:28 »
valla arkadaşlar birşeyden çok eminim. en iyi savunma sistemi tüfek. mısırlarımı perişan etsin patatesimi söksün yoksa dallarımı kırsın.

Çevrimdışı VERON

• Yüzbaşı
« Yanıtla #11 : 16 Mayıs 2009, 23:34:15 »
ultra sonik ses yaymak mantıklı köper kovuculardaki gibi ama bu yapılır ama baştan domuz hayvanının rahatsız edecek frekansı bulmak lagazım domuzdan başlamak yani araştırmak domuzun herşeyini öğrenmek neyi seven neyi sevmez

Çevrimdışı cihan19

• Yüzbaşı
« Yanıtla #12 : 17 Mayıs 2009, 20:27:36 »
evt veron kardeş hangi frekanstaki ses dalgalarından etkileniyo gıcık kapıyo onu bilmek lazım

Çevrimdışı gurdal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #13 : 18 Mayıs 2009, 08:45:53 »
biraz araştırdım ama malesef bulamadım hangi sesden hangi kokudan ürker kaçar.muzır  hayvan bu,  bi çare bulmak gerek.
Amatör

Çevrimdışı remzi50

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #14 : 18 Mayıs 2009, 10:35:52 »
Bende biraz arastirdim arkadaslar.300 metreden koku takibi yapabildigi vede 50 metreden sesleri cok net duyabildigini ama gozlerinin hicte iyi gormedigini buldum.Ya bu hayvanin sevmedigi bi koku surulerek yada gicik edici bir ses kaynagi ile cozum bulunabilecegi kanaatindeyim.Eskiden ninelerim katran isimli siyah bir maddenin tilkilerin gelmemesi icin kullanildigini anlatirdi domuz icin etki edermi bilmiyorum.

Bence en kesin cozum bir kac yaklasim sensoru ile onceden haber alip,geleni pompali ile devirmek.

kdr042

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : 08 Ocak 2010, 22:04:23 »
arkadaslar domuz kovucu gibi birsey buldum daha dogrusu kendim urasımla oldu

fotograf  makinasının flasklarını biliyorunuzdur piyasada satılan flashlar var fotograf makinasından daha güçlü olanlar var  onlardan birtane alıcaksınız   bu devreye yönelik ldr kapatma devresi yapcaksınız gece calısacak gündüz calısmayacak biçimde yaptıktan sonra koyacaksınız bahcenize  flash dolup patlama süresinde kafanıza göre yapcaksınız flash patlayınca etrafındaki hayvanlar kacacaktır hayvanların bu olaya alısma durumu yoktur gözleri bozulur :)

Çevrimdışı gurdal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #16 : 16 Haziran 2010, 19:52:39 »
kdr042 teşekürler kardeş aslında test etmek gerek güzel bir fikir
Amatör

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #17 : 16 Haziran 2010, 21:28:15 »
gürdal bey konu dışı ama pd 3200 yaptıgım çalışır devremide gönderebilirim.msnme tel no gönder konuşalım
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

Çevrimdışı yanlızkurt

• Yüzbaşı
« Yanıtla #18 : 21 Haziran 2010, 10:59:52 »
remzi50 hocam sana katılıyorum
bence en güzel çözüm av partisi. hiç flash kurup denemedik ama bahçelerine hareket sensörü bağladığım komşularım oldu. Zavallı domuzcuklar neye uğradığını şaşırıyor.  Ya tarlayı perişan etmesi ayrı konu. fındık dallarını yatırıp yemesi enteresan.
flash hareket sensörü ile beraber daha iyi iş yapabilir diye düşünüyorum .

Çevrimdışı ercan

• Yüzbaşı
« Yanıtla #19 : 21 Haziran 2010, 17:58:16 »
remzi50 hocam sana katılıyorum
bence en güzel çözüm av partisi. hiç flash kurup denemedik ama bahçelerine hareket sensörü bağladığım komşularım oldu. Zavallı domuzcuklar neye uğradığını şaşırıyor.  Ya tarlayı perişan etmesi ayrı konu. fındık dallarını yatırıp yemesi enteresan.
flash hareket sensörü ile beraber daha iyi iş yapabilir diye düşünüyorum .

Güzel fikir...