Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7486323 defa)

0 Üye ve 25 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #4820 : 04 Kasım 2013, 21:18:08 »
Allah razı olsun hepinizden , bir hakkım varsa helal olsun . İyi bakın kendinize , kısa zamanda görüşmek üzere  ; )
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

alirizamert

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4821 : 05 Kasım 2013, 13:10:20 »
Sayın Karadağ ustam ve değerli site üyeleri size kısaca bir şey anlatmak istiyorum geçen ramazan bayramında delta pulse 3 dedektör aldım ilk gördüğümde bu dedektör konusunda bazı şüphelerim vardı hemen hüseyin ustamı araştırdım ve gerçekten dediğini yapan birisi olduğunu gördüm ve güvendim.Daha önceden whites ve nokta marka dedektörler kullandım. bazı yerler vardır hemen kısa arama yapman gerekir.Arama yapabilmek için zemin ayarı falan derken bir zaman geçer.en kısa zemin ayarı olanı whites 'dir oda 2 dk alır nokta yı söylemiyorum bile en az 10 dakika toprak ayarı yapmakla geçiyor.Neyse ben hüseyim ustamdan almış olduğum dedektörümü açtım ve sadece 30 saniye sonra kullanıma başladım.Şimdiye kadar kullanmış olduğum en stabil dedektör.Önceden dedektör alırken en az 4 bin tl gibi bir para vermem gerekiyordu. taki teknoloji ekibi ile tanışana dek.Ayrıca derinlik konusuna gelince dünyanın parasını vererek aldığım detektörlerden hiç bir farkı yok bazı topraklarda dahada iyi diyebilirim.nokta marka dedektörü kullanan bilir kiremite kıymetli der aleminyuma altın der sigara jiletinine öter kıymetli der siz kazmaktan sıkılırsınız makine sizi yanıltmaktan yılmaz hep kazarız. DELTA pulse 3 gerek ayrım gerekse kullanış bakımından benim çok hoşuma giden bir dedektör oldu.Bu açıklamayı bir borç bildiğim için yaptım TEŞEKKÜRLER HÜSEYİN USTAM TEŞEKKÜRLER TEKNOLOJİ EKİBİ iyi ki varsınız

Çevrimdışı elc

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4822 : 05 Kasım 2013, 13:21:43 »
alirizamert senin adına sevindim ama senin yakaladığın bu stabiliteyi ben henüz yakalayamadım istediğim konuma getiremedim diyorumki bahsettiğiniz stabil çalışmayı toprak üzerinde cihazın ilk açma kapama düğmesinden cihazı açarak ve ayarlama kısmıda dahil bir video çekip bu yakaladığınız stabiliteyi bizlerde görsek artık masaüstü dedektör testlerinden sıkıldım

Saygılar
"Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu?" Zümer Suresi - 8-9

alirizamert

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4823 : 05 Kasım 2013, 13:27:26 »
tabiki elc ustam ilk vakit bulduğumda videoları çekip siteye göndereceğim.Ben burada bir şeyleri kanıtlamak için değil teşekkür etmek için yazmıştım.Ama bu fırsatı bana verdiğiniz için sizede tşk ederim.En kısa zamanda vdeoları yayınlarım.

alirizamert

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4824 : 05 Kasım 2013, 13:30:56 »
tabiki elc ustam ilk vakit bulduğumda videoları çekip siteye göndereceğim.Ben burada bir şeyleri kanıtlamak için değil teşekkür etmek için yazmıştım.Ama bu fırsatı bana verdiğiniz için sizede tşk ederim.En kısa zamanda vdeoları yayınlarım.

Pardon bendeki dedektör delta pulse 3 s ben yanlış yere yazmışım özür dilerim:(

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4825 : 05 Kasım 2013, 13:38:32 »
Merhaba,

elci, stablite ile ilgili problemler yaşıyorsanız 3s de başıma gelen bir durumu kontrol edebilirsiniz. 3s de irf9540 ların sahte çıkması nedeni ile problem yaşamıştım. Siz de irf6540 ların drain ve source pinlerini kısadevre ederek deneyebilirsiniz. Delta pulse 3 delta pulse 3s kadar stabil değildir fakat can sıkıcı bir çalışma yapmaması lazım.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #4826 : 05 Kasım 2013, 15:11:14 »
elc bizde sans yok , cihaz icinde hangi parca bilmiyorum ama belirli bir akım gectikten sonra degerleri degişiyor  yani patates olan devre elemanını bulman gerek   ama hangisi ? 

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4827 : 05 Kasım 2013, 15:44:44 »
elc bizde sans yok , cihaz icinde hangi parca bilmiyorum ama belirli bir akım gectikten sonra degerleri degişiyor  yani patates olan devre elemanını bulman gerek   ama hangisi ? 

IRF9540 ı deneyebilirsiniz. Benim başıma geldi. Ya da lf356 da başıma geldi.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı makintel

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4828 : 05 Kasım 2013, 16:15:25 »
elc bizde sans yok , cihaz icinde hangi parca bilmiyorum ama belirli bir akım gectikten sonra degerleri degişiyor  yani patates olan devre elemanını bulman gerek   ama hangisi ? ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Genellikle  ısı  elamanların değerlerini değiştiriyor; böyle bir durum söz konusu ise, kontak siprey uygulaması yapsan acaba...
Mert düşmanla Dünyanın bir ucuna git, kalleş dostla bir adımlık yolculuğa çıkma...

esdesd

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4829 : 05 Kasım 2013, 21:00:52 »
Merhaba delta pulse 3 icin rx direnclerinin degeri ve tus takiminin yapilisi ile ilgili dokuman var mi? Acil yardim

esdesd

• Ziyaretçi
Merhabalar,

RX direnç değerleri nedir? Ayrıca tuş takımını ve bobini nasıl bağlayacağım yardımlarınızı rica ederim.

İyi çalışmalar dilerim

Çevrimdışı _Hektor_

• Yüzbaşı
  • Sadi
« Yanıtla #4831 : 07 Kasım 2013, 00:34:28 »
Merhaba bir kaç gunlugunede olsa Delta 3 deneme fırsatım oldu.  Yere 15 cm daha yakın tuttugumda minerallden cok etkileniyor. Ayrım gayet başarılı ama bazı kaya parçalarına degerli sinyali veriyor. En guzel yönu ise bence, boşluk bulması  fare deliklerini bile buluyor :)

Çevrimdışı zaferd88

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4832 : 12 Kasım 2013, 00:52:36 »
merhabalar bende uzun bi süre önce delta pulse 3 yapmıştım ilk çalıştırdığımda sorunsuz çalıştı fakat ben gücü bağlarken artı eksiyi ters bağladım bundan sonra devreyi açamıyorum şimdi tekrar ele aldım olmadı. ne yapmalıyım sorunlar şunlar
devreye güç bağladığımda devre hiç açılmıyo ayrıca 7805 ısınıyor
lcd ekranı çıkarıncada ısınıyo ama biraz daha geç ısınıyor
devre üzerindeki T6 T7 T12 transistörlerini değiştim HC4094 ve  7805 i defalarca değiştim sorun aynı yine ısınıyor
bir defasındada lcd arkasındaki döküm entegreler ısınmıştı ama lcd ledleri yanıyo ışık veriyo bazen.
bu durumda pic icindeki yazılım zarar görmüş olabilirmi.
ustalar yardım istiyorum.. olmazsa tekrardan devre kuracam herşeyi değişerek.

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4833 : 12 Kasım 2013, 02:24:00 »
kurulum kitapçığına göre devreyi yeni baştan ölçerek devam edin
devredeki entegreleri ve pici sökün 
önce gerilimleri konturol edin daha sonra olması gereken frekansları konturol edin herşey normal ise
osc menüsünde sinyali gördükten sonra normal olarak açılış yaptırıp diğer durumlara bakın
sırasıyla gittikten sonra eğerki sorun olupta düzeltemediğiniz yer var ise yazın 

Çevrimdışı zaferd88

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4834 : 12 Kasım 2013, 16:20:50 »
kullanım kitapcığına göre ölcümleri yaptım 12v ve 5 v olması gereken yerler doğru sıkıntı yok
1.6~1,8 v olması gereken yerlerde 1.3 v olarak ölçtüm buradada sıkıntı yok gibi geldi
fakat kitapcığın 10. maddesindeki Q3 teki TL062 nin 1. bacağında 6~7 v olması gerekirken 1.2v görüyorum bu ölcümü entegreleri taktıktan sonra yaptım. pic ve lcd bağlamadan burada sıkıntı var galiba entegreleri takınca 7508 tekrar ısındı
frekansları ölcemedim ölcü aletim yok
ilgilenen ustalara teşekkürediyorum.

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4835 : 12 Kasım 2013, 18:17:44 »
kurulum aşamasındaki pic takılı değilken yapılan atlamadan sonra devredeki  entegre bacaklarındaki
 12v lar var ise sadece d3 takıp 1 nolu bacakta 7v tu görün 2 ihtimal olabilir ya opamp arızalıdır yada ters takıyorsunuz dur yönüne dikkat edin
1.6 belirtilen yerde 1 voltun üstünde gösteriyorsa orası tamamdır devre çalışırken orası 1.4v ta dengelenir
7805 eğer entegreleri takınca ısındıysa 4094 arızalı yada onu ters takmış olabilirsiniz
--------------------------------------
TT Technic VC 9808 LCR Metr hem ucuz hem her yönden özellikleri size yeterli bir ölçü aletini mutlak edinin
endüktans
frekans
kondansatör
ve diğer tüm özelikleri var 65-70 tl civarında örnek link
http://www.sanayipazari.com/index.php?do=catalog/product&pid=526

Çevrimdışı zaferd88

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4836 : 12 Kasım 2013, 23:49:08 »
evet hata bendeymiş pic girişlerindeki atlamayı yapmadan ölçmüşüm q3 ü 1. ayağını atlamayı yapınca 7v oldu yani şuan voltajlarda sıkıntı yok.
ama 4094  değiştim doğru takılı gücü verince  lcd yanıyo bi kaç kez verip çekince daha yanmıyo zaten cihazı açmadan yanıyo 7805 halen ısınıyo kısa sürede.
lcr metreyi alınca frekansları ölçerim. :(

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4837 : 13 Kasım 2013, 01:03:38 »
t5 yani picin önündeki transistör arızalı değilse cihaz çalışmadan ilk anda arka ısık yanıp söner taki açılış yaptırana kadar pic takılıysa eğer aksi taktirde hiç yanmaz 4094 arızalı değil ise
sen şimdi 4094 hiç takma lcd aydınlatması hiç yanmaması lazım
onun yerine soldan altan 1 ve 3 kısa devre et yani 14- ve 16 cı bacaklar bu durumda sadece arka ışık direk yanar  yanar
entegreler de çentiğin olduğu tarafta soldan an baştaki 1 se sağda doğru sayarsın bitince üst bacağa geçer sola doğru sayarsın hepsinde sıralam bu sekildedi bilmiyorsan eğer
4051de söküp onunda 3 ve 13 cü bacakları arasına 10 k direnç tak sağ üstten 3 sağ altan 4cü bacakları arasına
d5-d1-d2-d7 de takma 
sadece
d4-lf356
d6 tl082
d3 tl062 takılı olsun
öncelikle sadece sinyal eğrisini görmeye çalış
kartın altını da lehim işin yoksa selülozik tinerle temizle kıl fırça kullan bulamazsan diş fırçası ama plastik olduğundan erime yapabilir fazla uzun süre tiner tutma 2 seferde temizle olmadı
ölçü aletini 5v olan bir yere devre çalıştığı sürece sabit tut gerilim düşümü oluyormu diye
« Son Düzenleme: 13 Kasım 2013, 01:06:29 Gönderen: Tesla^Pulse^Coil »

sardarshams

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4838 : 13 Kasım 2013, 09:17:51 »
selam
R38 10K veya 100K?
teşekkür ederim
ihtiyacın olacak son sekli ile pdf  olarak tam döküman mesaj ekinden indir
incelersen hepsi var
-------------------------------------------------------------------------------

Selam
Tesla Usta, çok teşekkür ederim
İyi şanslar

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4839 : 14 Kasım 2013, 20:23:56 »
ustam benim topladığım evrede TL082 nin 1 ve2 . pinleri bildiğiniz gibi birleşik, bu pinler e artı,  besleme eksisine de eksi prop,u bağlıyorum ( ölçü aletinin) 12 volttan aşağıya sürekli düşerek 3 voltttan bile aşağıya iniyor, bu durum normal mi ?.... diğer pinler de görülmesi gereken değerler  normal çıkıyor...

« Son Düzenleme: 14 Kasım 2013, 20:26:10 Gönderen: bitkici şakir »