Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7467795 defa)

0 Üye ve 33 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan.mg

• Yüzbaşı
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #4520 : 11 Temmuz 2013, 09:20:57 »
m-USTA-fa usta dp3-s leksan çalışman harika görünüyor
ellerine sağlık
saygılar.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #4521 : 11 Temmuz 2013, 10:03:30 »

DP3-S LEKSAN ARGE ÇALIŞMASI

ellerine sağlık.''ayarlar''seçeneğindeki çekiç ne iş ustam... ;D
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı elc

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4522 : 11 Temmuz 2013, 12:19:59 »

DP3-S LEKSAN ARGE ÇALIŞMASI

ellerine sağlık.''ayarlar''seçeneğindeki çekiç ne iş ustam... ;D

ayarlayamazsan çekiçle kırmak için :D :D  [size=78%]şaka bi yana eline sağlık güzel olmuş :)[/size]

"Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu?" Zümer Suresi - 8-9

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4523 : 11 Temmuz 2013, 21:52:00 »
selam
Dostlarımıza ve arkadaşlarımıza
DP^3s yi yaptım çalıştırdım ve biraz denedim
cihaz hakkında ilk izlenimlerim durumları biraz anlatayım
çünki daha sonra kayıplara karışırsam merak etmeyin emanetleri toparladıktan sonra görüşemiyebiliriz  ;D

Bu cihazı yapmak toparlamak çocuk oyuncağı diyebilirim lehim yapmasını bilen herkez toparlar

1- Cihazın devresini toparlamak ve çalıştırmak kahvemi sigaramı içerek yaptım 2 saat sürdü
1 saatde de toparlayan da olur ustalık  taslamayın baştan uyarıyım  :D

2- Cihaz eski özelliklerine sahip bunlar standart çalışma modları  mineralli sesli ayrım gibi gene var
 OSİLASKOP menüsü bobin ayarı arıza tepiti için  gene var  boşluk bulma özelliği aynı var

3- eski cihaz menüsündeki çokta önem arzetmeyen ayarlar kaldırılmış gerek duyulmuyordu zaten DP^3 ten extra olarak PC bağlantı menüye eklenmiş gelecek planları aynı yapı üstünden yenilikler vadediyor :o

4- Cihazdaki tuning işlemi eskisi gibi gecici susturma seklinde değilde direk arama yapılan toprağın yapısına göre kalıcı olarak sıfırlama yaparak her türlü ortamda maximum derinlik sağlanmış ayar derdi yok

5- bobin yerde sıfırlandıktan sonra yerden kaldırıp aramaya başlayabilirsiniz etrafta çalışan manyetik alan yayan elektrikli cihaz yoksa cihazdan ses duyabileceğinizi sanmıyorum

6- Delta pulse cihazların sıkıntısı olan tuğla konusunda sunu söyliyim 17x17x12 standart tuğlanın üstünde tune butonuna 1 kere basmanız yetiyor daha tanımıyor bu da demekki her türlü mineralli toprakta sıkıntısız kulanabilirsiniz mineralsiz ortama geçtiğinizi düşünürseniz tekrar tune islemi yapmanız yeterli her türlü ortama ayak uydurmuş olursunuz

7- Cihazın ses katı güçlendirilmiş sekilde gayet ne ve tok bir ses tonu duyuluyor hoparlörden tahminim 1-2w kadar gücü

8- Ayrım konusunda sinyal grafiği metale göre değerli değersiz olarak tek yönde yada  cift yönde oluşuyor bunda hiç hata yok sonuç değişmedi

Ayrıca her metale göre metal tespit sinyaline göre yükselen değilde metal cinsine göre farklı sayı değerleri
mineralli moddaki metal tespit değerleri sesli ayrım moduyla birleştirilmiş durumda
vlf cihaz modellerinde olduğu gibi hangi metallere yada ne tip objelere nasıl değerler verdiğini bolca deneme yaparak karalılıklarını zamanla ortaya dökülür sonuçları görürüz
deneyeceğim bir çok obje türü var çünki denedikçe görmüş olucam

9- metal tespit seviyesi olarak tek para örnek mesafe değerleri  veriyim
5 krş 15cm - 10krş  25 cm - 50 krş 35cm - 1tl 45cm
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
elimden geldiğince durumu anlatmaya çalıştım bir kaç gün içinde gerçek arazi deneyimini tecrübe edicem
« Son Düzenleme: 11 Temmuz 2013, 22:12:01 Gönderen: Tesla^Pulse^Coil »

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4524 : 12 Temmuz 2013, 04:49:49 »
HayIrlI ugurlu olsun usta,hayIrlIsI ile kullan.AnlattIklarIn insanIn heyecanInI arttIrIyor.Insallah benimki de haftaya elime ulasIr. ;)
SaygIlar.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #4525 : 12 Temmuz 2013, 08:15:30 »
hocam hayırlı ugurlu olsun anlattıgın gibi ise cok güzel videolarını bekliyoruz.

Çevrimdışı çavuş

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4526 : 12 Temmuz 2013, 09:27:45 »
Ustam dp3 s dökümanları yayınlandı mı?

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #4527 : 12 Temmuz 2013, 09:54:23 »
yayınlanmadı usta bekliyoruz...

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4528 : 12 Temmuz 2013, 11:12:10 »
Arkadaşlar elimde modül olmadığı için yayınlamadım. Sanırım 1-2 güne gelecek. Modüller geldiğinde tüm dokümanları yayınlayacağım.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #4529 : 12 Temmuz 2013, 11:25:31 »
sayın karadag sizden yeni cihazınıza eklemenizi istedigim bir özellik var tek tusla cihaz calısırken osc egrisine bakabilirmiyiz bu benim icin cok önemli .

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4530 : 12 Temmuz 2013, 14:01:32 »
yarın bir bakayım ekleyebilecekmiyim
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #4531 : 12 Temmuz 2013, 14:40:40 »
saolasın sayın karadag allah ne muradın varsa versin eklersen sahane olur valla .

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4532 : 12 Temmuz 2013, 20:36:09 »
Sağol köstebek , bobini hallederim :)  TR1 de mono potansta aynı olay ,  LF356 mı 357mi var devrenin üzerinde ?  Şu anda  dış 40cm İÇ 20 cm 1mm tesisat kablosuyla 30 - 35 cm den 1 tl yi algılıyor ,  eskiden sardığım 0,8 mm bobinaj telinden  2.5 ohm ve 1000 endüktans 30 cm lik başlıkla algılama 20 cm civarı 1tl yi algılıyor . 0.55 yada civarı bobinaj teliyle çeşitli değerlede denem yapacağım .  bir önceki mesajımda OSC eğrisinin alt kısmının  zamanla kullanımda yukarıya doğru meğillendiğini söylemiştim , dün açtığımda OSC eğirisi normaldi daha sonra yavaş yavaş tekrar yukarı kaymaya başladı , sanırım ısınmadan dolayı yapıyor ama hangisi ? sönümleme direncinden mi ? skoçky den mi ? IRF640 tan mı ? çözemedim .

Kardağ Ustam bir an evvel siparişleri postalarsanız çok mutlu olacağız :D  Tesla Ustamız yazdıkça  sabırsızlanıyoruz :)

Saygılar
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4533 : 13 Temmuz 2013, 02:44:39 »
Tesla Ustam  R54 sönümleme direnci için toleransı düşük direnç bakıyorum ama metal film dirençlerin 1/8 ve 1/4 w watlıklarından var, film direnç netten bulamıyorum elimde var fakat  üzerinde şu yazıyor watt  değeri olarak W21  ( 680R W21 %5 ) %5 toleransı,  w21 i çözemedim bana 1w lık gibi geliyor .

R54 e normal 2w lık taş direnç kullansam  ısınmaları halinde toleransları ne olur yada max değeri ne olur ?  Sanırım mesafeye sönümleme direnci etki ediyor , dediğniz gibi 2w 1k lık potla deneme yapacağım fakat dediğim gibi direnç tipinde kararsızım .

Saygılar..
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

Çevrimdışı axi05

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4534 : 13 Temmuz 2013, 09:29:07 »
selam
Dostlarımıza ve arkadaşlarımıza
DP^3s yi yaptım çalıştırdım ve biraz denedim
cihaz hakkında ilk izlenimlerim durumları biraz anlatayım
çünki daha sonra kayıplara karışırsam merak etmeyin emanetleri toparladıktan sonra görüşemiyebiliriz  ;D

Bu cihazı yapmak toparlamak çocuk oyuncağı diyebilirim lehim yapmasını bilen herkez toparlar

1- Cihazın devresini toparlamak ve çalıştırmak kahvemi sigaramı içerek yaptım 2 saat sürdü
1 saatde de toparlayan da olur ustalık  taslamayın baştan uyarıyım  :D

2- Cihaz eski özelliklerine sahip bunlar standart çalışma modları  mineralli sesli ayrım gibi gene var
 OSİLASKOP menüsü bobin ayarı arıza tepiti için  gene var  boşluk bulma özelliği aynı var

3- eski cihaz menüsündeki çokta önem arzetmeyen ayarlar kaldırılmış gerek duyulmuyordu zaten DP^3 ten extra olarak PC bağlantı menüye eklenmiş gelecek planları aynı yapı üstünden yenilikler vadediyor O0

4- Cihazdaki tuning işlemi eskisi gibi gecici susturma seklinde değilde direk arama yapılan toprağın yapısına göre kalıcı olarak sıfırlama yaparak her türlü ortamda maximum derinlik sağlanmış ayar derdi yok

5- bobin yerde sıfırlandıktan sonra yerden kaldırıp aramaya başlayabilirsiniz etrafta çalışan manyetik alan yayan elektrikli cihaz yoksa cihazdan ses duyabileceğinizi sanmıyorum

6- Delta pulse cihazların sıkıntısı olan tuğla konusunda sunu söyliyim 17x17x12 standart tuğlanın üstünde tune butonuna 1 kere basmanız yetiyor daha tanımıyor bu da demekki her türlü mineralli toprakta sıkıntısız kulanabilirsiniz mineralsiz ortama geçtiğinizi düşünürseniz tekrar tune islemi yapmanız yeterli her türlü ortama ayak uydurmuş olursunuz

7- Cihazın ses katı güçlendirilmiş sekilde gayet ne ve tok bir ses tonu duyuluyor hoparlörden tahminim 1-2w kadar gücü

8- Ayrım konusunda sinyal grafiği metale göre değerli değersiz olarak tek yönde yada  cift yönde oluşuyor bunda hiç hata yok sonuç değişmedi

Ayrıca her metale göre metal tespit sinyaline göre yükselen değilde metal cinsine göre farklı sayı değerleri
mineralli moddaki metal tespit değerleri sesli ayrım moduyla birleştirilmiş durumda
vlf cihaz modellerinde olduğu gibi hangi metallere yada ne tip objelere nasıl değerler verdiğini bolca deneme yaparak karalılıklarını zamanla ortaya dökülür sonuçları görürüz
deneyeceğim bir çok obje türü var çünki denedikçe görmüş olucam

9- metal tespit seviyesi olarak tek para örnek mesafe değerleri  veriyim
5 krş 15cm - 10krş  25 cm - 50 krş 35cm - 1tl 45cm
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
elimden geldiğince durumu anlatmaya çalıştım bir kaç gün içinde gerçek arazi deneyimini tecrübe edicem

herkese iyi günler arkadaşlar.
 dp3s'iniz hayırlı olsun tesla usta videolarınıda bekliyoruz siz böyle anlattıkça bizlerde daha çok heycanlanıyoruz
dökümanların yayınlanmasını sabırsızlıkla bekliyoruz saygılar.
beni tanıyabilirsin ama kim olduğum hakkında hiç bir fikrin yok.!

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4535 : 13 Temmuz 2013, 10:10:01 »
s.a karadag usta
usta toprak altı goruntu olayını cihaza ne zaman yukleyeceksiniz.dusunuyormusunuz.
ayrı bir aparatla mı takıldıgında calısacak bu cihaz usta.
saygılarımla

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #4536 : 14 Temmuz 2013, 18:25:17 »
bay17 benim yaptıgım bobinle 1tl yi mübalasız videosunuda cektim ekleyecegim 60cm tıkırtoyor ve 40cm den sesli ayrım yapıyor.kısmetse yarın eklerim bakarsınız.

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4537 : 14 Temmuz 2013, 22:23:17 »
Verdiğiniz değerler mükemmel Köstebek  :)  video eklerseniz çok güzel olur .  Bobinin tel kalınlığını omajını ve endüktansını , sönümleme direncinin değerini de yazarsanız büyük sevaba girersiniz ,  birde büyük başlıkta algılama mesafeniz ve değerleri nedir  ? bobinaj teli kalınlığında  0,60 ile 0,70 arasında  seçim yapmalayım hem küçük hem büyük bobinde üç aşağı beş yukarı  ı direnç ve endüktansı tutturmam için ?

Artık bobin ve sönümleme direnci üzerinde bir kaç ince ayar yapmam kaldı sonrası  DP3S :D

Saygılar

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4538 : 14 Temmuz 2013, 22:59:32 »
gıç Ustam birde sizden bekliyorum 65 cm video mümkünse , birde değerleri yazarsanız güzel olur :)

Saygılar

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4539 : 15 Temmuz 2013, 00:18:14 »
arkadaşlar herkes maşallah 60-65 cm diyor ama ancak bunlar ispat gerektiren cümleler. Zamanında İspat olmadan sözüm meclisden dışarı bazıları daha yüksek rakamlar telaffuz ettiler ancak sonuç sıfır. ;D