Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9921865 defa)

0 Üye ve 182 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı türkelli

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #7480 : 26 Eylül 2015, 19:36:39 »
sa tüm teknoloji ekibi üyelerinin bayramını kutlarım.bir de sorum olacak ustalarımdan,sardığım yeni bobini deneme yaparken bağlantı yerine izole etmemişim birbirine değip dedektör kapandı tekrar açtım 3s3d açıldı acaba bi yerlerine zarar vermişmidir?

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7481 : 26 Eylül 2015, 19:57:52 »
sa tüm teknoloji ekibi üyelerinin bayramını kutlarım.bir de sorum olacak ustalarımdan,sardığım yeni bobini deneme yaparken bağlantı yerine izole etmemişim birbirine değip dedektör kapandı tekrar açtım 3s3d açıldı acaba bi yerlerine zarar vermişmidir?

A.s.

Eğer algılamada sorun yoksa bence bir arıza oluşmamıştır.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı türkelli

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7482 : 27 Eylül 2015, 07:00:15 »
sağolasınız hüseyin ustam kontrol edicem.

Çevrimdışı ottomanboy

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7483 : 27 Eylül 2015, 10:43:08 »
Merhaba! Ben dp3s in gerekli montajini yaptim, ölçümlerde tamam ancak bir türlü çalıştıramadım. Boyle bir durumda İlk olarak devrenin hangi bolumunu kontrol etmem gerek yardimci olabilirmisiniz..

Merhaba,

Çalıştıramadım derken biraz detaylı bilgi verebilirmisiniz. Mesela ekran geliyor mu? Eğri geliyor mu?

Montaj ve ölçümler normal ancak ekrandan hiç görüntü alma sansım olmadı. Sadece pic ent. takılı değilken ekran ışığı sürekli yanıyor oda normal bir durum sanırım.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7484 : 27 Eylül 2015, 10:53:11 »
Merhaba! Ben dp3s in gerekli montajini yaptim, ölçümlerde tamam ancak bir türlü çalıştıramadım. Boyle bir durumda İlk olarak devrenin hangi bolumunu kontrol etmem gerek yardimci olabilirmisiniz..

Merhaba,

Çalıştıramadım derken biraz detaylı bilgi verebilirmisiniz. Mesela ekran geliyor mu? Eğri geliyor mu?

Montaj ve ölçümler normal ancak ekrandan hiç görüntü alma sansım olmadı. Sadece pic ent. takılı değilken ekran ışığı sürekli yanıyor oda normal bir durum sanırım.

Çalıştırmak için hangi butonu kullanıyorsunuz?

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı ottomanboy

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7485 : 27 Eylül 2015, 11:06:55 »

Merhaba,

Çalıştırmak için hangi butonu kullanıyorsunuz?

Hepsini tek tek denedim hüseyin bey! Kesin bir hata yaptim ama sürekli bakiyorum cozemedim.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7486 : 27 Eylül 2015, 11:18:51 »
En az 3 sn basılı tutmanı gerekli. Basılı tuttunuz mu?

Öte yandan ekran gelmese de pulse oluşuyor olabilir. Ona baktınız mı? Hiçbir şekilde işlemci haraketlenmiyor ise kristalde bşey olabilir.

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7487 : 28 Eylül 2015, 06:09:01 »

Merhaba,

Lehimleri tiner ile iyice temizle ve bobin iken dene.PIC ve LCD arasInda baglantIlarI ve kIsa devre olasIlIgInI yokla.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı okanjoy

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7488 : 28 Eylül 2015, 09:38:34 »
işaretlediklerimi çıkart normalde o dirençin orada olmaması lazım ve transtörün öle bidaha dene  pilaketinide tinerle iyice temizle ve son olarak başlıgınıda bagla sonra enerji ver ;)
Bir kelime ögretenin bin yıl kölesi olurum

Çevrimdışı meteor

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7489 : 28 Eylül 2015, 18:00:48 »
ustalar bir gariplik var ama anlayamadım. makine altın dışında bütün metallere ötüyor. altına hiç tepki vermiyor.

Çevrimdışı tutkusezgin

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7490 : 28 Eylül 2015, 18:32:27 »
Selam Karadağ Ustam ve değerli arkadaşlar uzun süredir yoktum.
Sahil maceraları kaldıgı yerden devam edicek karadağ ustam.Gopro'yu monte edecek Bi kask ayarlayabilirsem tüm aramayı kayıt altına alıp sizler ile paylaşıcam.Böylelikle 3S'in nekadar mükemmel bir cihaz oldugunu görüceksiniz.

3S NANO ve 2S Muhteşem duruyor karadağ ustal eline emeğine yüreğine sağlık.32 NANO ve 2S tam benim için ama bu sezonda 3S ile devam edicez gibi

Lakin artık sualtı dedektörü yapsan süper olucak karadağ ustam.Ayrım Olmasın sadece ötsün yeter :-D 2-3 Metre basınca dayanabilsik yeter karadağ ustam.

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #7491 : 29 Eylül 2015, 05:19:04 »
Sayın tutkusezgin hoşgeldin saygılar
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7492 : 29 Eylül 2015, 12:28:21 »
Selam Karadağ Ustam ve değerli arkadaşlar uzun süredir yoktum.
Sahil maceraları kaldıgı yerden devam edicek karadağ ustam.Gopro'yu monte edecek Bi kask ayarlayabilirsem tüm aramayı kayıt altına alıp sizler ile paylaşıcam.Böylelikle 3S'in nekadar mükemmel bir cihaz oldugunu görüceksiniz.

3S NANO ve 2S Muhteşem duruyor karadağ ustal eline emeğine yüreğine sağlık.32 NANO ve 2S tam benim için ama bu sezonda 3S ile devam edicez gibi

Lakin artık sualtı dedektörü yapsan süper olucak karadağ ustam.Ayrım Olmasın sadece ötsün yeter :-D 2-3 Metre basınca dayanabilsik yeter karadağ ustam.

Sizi tekrar görmek çok güzel. Su geçirmez dedektörü yapacağız hem de ayrımlı :) merak etmeyin. Ama kalıp meselesi çok masraflı olduğundan biraz bekleyecek malesef.

Aslında sizin 2s i de 3s i de bir denemenizi isterim. Belki de beraber deneriz ne dersiniz? :)

mustafa öztürk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7493 : 29 Eylül 2015, 21:44:10 »
Steroporla çok kolay bobin yapılabiliyor.Çivileri dizip bobini her ebatta yapabiliyorsun.

mustafa öztürk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7494 : 29 Eylül 2015, 21:47:55 »
Bobin sarımi

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7495 : 30 Eylül 2015, 17:35:50 »
sayın mustafa öztürk bey, ellerinize sağlık güzel bir çalışma ortaya çıkarmışsınız. Yalnız bu tip metal çivi kullanarak yaptığınız sarımlarda endüktans ölçümleriniz hatalı çıkacaktır bilginiz olsun. İyi çalışmalar

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7496 : 30 Eylül 2015, 21:13:45 »
walkman ustamın dediği gibi metal çivi ölçümleri etkileyecektir, plastik ince dübeller veya plastik vidalar veya plastik kaplı çiviler kullanmanız uygun olacaktır.Saygılarımla

mustafa öztürk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7497 : 30 Eylül 2015, 21:30:29 »
Ustalar steropordan  cıkardiktan sonra bisiklerde iç lastiği bir santimetre genişliğinde  50-60 cm  uzunluğunda  çikan bobine uzatarak sarıldığında  bobin tellerinin oynamasini  engelliyor.Bobini su borusuna  keserek yerleştirdiginde ustunu de silikonla kapatildigida ,su da bile çalişabilir.Bobin kollarını elektrik süpurgesi kolundan yapılırsa üç parçaya da bölüne bilir taşiması da kolaylaşıyor.

mustafa öztürk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7498 : 30 Eylül 2015, 21:32:19 »
Bobin

mustafa öztürk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7499 : 30 Eylül 2015, 21:45:44 »
Arkadaşlara bir hatırlatma .Bobinde bir dolak uzunluğunu bulmak için  çap çarpı 3.14= dolak uzunluğu.  Örnek  30*3.14=94.20 cm.