Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7467750 defa)

0 Üye ve 27 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #2620 : 15 Kasım 2012, 19:51:00 »
Ya bu tartIsma niye.Tesla usta bir yandan haklI.Elektrik ve elektonikte yerine gore cesitli sentetik yaglar kullanIlIr.Tesla ustanIn dedigi cok az miktarda ince mekanik yag eklenirse faydalI olur.Gercektende dogrudur.Bir nevi nemden bile korur.Oksitlenmeleri engellemeye yardImcI olur. SaygIlar.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

asenkron

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2621 : 15 Kasım 2012, 22:21:15 »
    kardes yuzeyde yag olursa tekrar bır lehım yapma ıhtıyacı hıssettıgımızde lehım bozulur.senelerdır kart temızleyıcı spreylerı kullandık yagsızdır.tv tamircileri hepsi selülozik tiner kullanır.kart temizledikten sonra oksidasyon için plastik sprey yahut vernik kullanılır.
« Son Düzenleme: 15 Kasım 2012, 23:17:54 Gönderen: Karadağ »

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2622 : 15 Kasım 2012, 23:16:33 »
Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle belirtmek isterim ki burada doğru olan kartta hiçbirşey kalmaması. Buna yağ da dahil. Ben olabildiğince FLU kullanmaya özen gösteriyorum. Resmini ekledim. Ayrıca kusura bakmayın ama böyle sürtüşmenin kimseye bir faydası yok. Mesajları ben düzenledim ve birer özel mesaj gönderdim.

Saygılar
« Son Düzenleme: 15 Kasım 2012, 23:37:02 Gönderen: Karadağ »
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

osmanmutlu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2623 : 16 Kasım 2012, 14:21:03 »
S.a Herkeze hayırlı cumalar.
Tesla usta yardımların için öncelikle çok teşekkur ediyorum . Usta bahsettiğin gibi devreyi eski tip ibreli güç kaynağımdan besliyordum akü ile de test ettim akşam aşırı bi değişiklik olmadı. ama bundan sonra akü ile denemelerime devam edeceğim bu akşam tüm entegreleri tekrardan alıp sıfırları ile değiştirip deneyeceğim elimde 2n700 lerden kullanılmamışvar zaten görmüşsünüzdür onları ben soketli yaptım havya değdirmiyorum kart temizliğine gelince bende karadağ ustamızın bahsettiği tarza bi temizleyici kullanıyorum kartlarda lehim pasta vs. artığı yok son olarakta dediğiniz hattı akşam komple değiştireceğim kısmet olursa gelişmelerden foto ve video destekli haberdar ederim çok teşekkur ediyorum yardımlarınız devamını bizlerden esirgemeyin lütfen saygılar.

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2624 : 17 Kasım 2012, 11:41:33 »
s.a arkadaslar
benim cihaza bir sey oldu.esc tusuna giden kablo cıkıntısı bobin kablosuna degdi.cigggggggg diye ses geldi. hemen kapattım cihazı.
tekrar actım cihazı ayarlanıyor yazısı cıkınca gucu kapatın diyor. hep actığımda oyle oluyor ne yapabilirim.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2625 : 17 Kasım 2012, 11:50:33 »
Merhaba,

PIC arızalanmış büyük ihtimal ile.

Saygılar

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2626 : 17 Kasım 2012, 11:52:21 »
hayırlısı olsun. ustam herseyde vardir bir hayır.versiyon 1.0 deneyeyim.usta

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2627 : 17 Kasım 2012, 11:56:42 »
evet usta pic arızalanmıs.versiyon 1.0 taktım calıstı.
eski duzene devam

k_ashkan22@yahoo.com

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2628 : 17 Kasım 2012, 16:53:49 »
hello
what is the  price Delta Pulse 3 pulse detector to daller. i send this masage from iran. do you have Solicitorship in iran? thanks

Çevrimdışı brave

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2629 : 18 Kasım 2012, 00:37:59 »
Hi Karadag

You requested me to measure the current of my circuit.
I have done, and I found the measurements as follows :

1-with jumper ( between pin 8 and pin 11 ) ----- (72 mA)
2-without jumper-------------------------------------- (27 mA)
3-with PIC----------------------------------------------- (42 mA)
Do not despair, God is with you

hadi-dindar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2630 : 18 Kasım 2012, 11:13:35 »
hi karadag
i assembly this dp3
and all pins voltage are ok
and i have 200 hz in circuit
and 5.6v in 5pin d6

and i have 200hz in coil
but my detector can not sense any metal.
and when i want to turn on the detector  this masege shows in glcd : please turn of the power

i user 2.4 ver pic

plz help me

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #2631 : 18 Kasım 2012, 19:12:00 »
slm, ıslak zeminde cihazı susturamıyorum..bu tip sorunlar yaşayan varmı.....birde bobinin alıcı verici duruma geçme süresini nasıl uzatabilirim.....saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

osmanmutlu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2632 : 19 Kasım 2012, 16:39:31 »
s.a ustalar tum entegreleri tekrar aldim 2n700 leri bs250 yi degistirdim ama olmuyor simdide bobin takili degil diyo daha once fotografini ekledigim sinumleme egrisi hic degismedi butun hafta sonu bununla ugrastim en son bobin takili degil diyo yeni bobin sardim yine olmadi 3.5r geliyo kayafi yedim neleri kontrol etmem gerekiyo klavuzdaki tum voltajlari goruyorum bobin takili degil yazmiyorkende olmasi geteken yetlerde 180hz yi goruyordum ustalar yardimlarinizi bekliyorum.

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2633 : 19 Kasım 2012, 17:32:48 »
s.a ustalar tum entegreleri tekrar aldim 2n700 leri bs250 yi degistirdim ama olmuyor simdide bobin takili degil diyo daha once fotografini ekledigim sinumleme egrisi hic degismedi butun hafta sonu bununla ugrastim en son bobin takili degil diyo yeni bobin sardim yine olmadi 3.5r geliyo kayafi yedim neleri kontrol etmem gerekiyo klavuzdaki tum voltajlari goruyorum bobin takili degil yazmiyorkende olmasi geteken yetlerde 180hz yi goruyordum ustalar yardimlarinizi bekliyorum.
Ilk once Montaj klavuzundaki olcumleri tamamla,digerlerinde sorun olmaz.

http://www.teknolojiekibi.com/forumdepo/delta%20pulse%203%20montaj%20klavuzu.pdf

Kolay gelsin.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2634 : 19 Kasım 2012, 18:04:25 »
s.a arkadaslar
bugun bosluk denemesi yaptım sizlerle paylasmak istedim.daha oncede yuklemiştim siteye bu sefer 40 cm bobinle denemelerim
MOV067

mrmr16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2635 : 19 Kasım 2012, 18:39:26 »
 Hi to all my brothers in turkish

in my country  Iran , exist three site and weblog that Discussion about  DP3 .

http://www.irantk.ir/irantk28237/

http://1.iranpuls.com/frume/index.php?topic=1260.75

http://deltapulse3.blogfa.com/

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2636 : 19 Kasım 2012, 21:23:42 »
s.a arkadaslar
bugun bosluk denemesi yaptım sizlerle paylasmak istedim.daha oncede yuklemiştim siteye bu sefer 40 cm bobinle denemelerim
MOV067

Merhaba,

Test videonuz güzel olmuş. Teşekkür derim.

Saygılar

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2637 : 19 Kasım 2012, 21:47:39 »
onur, Ben vıcık vıcık olmasa da yeni yağmur yağmış ormanda denemeler yaptım. Bir sorun olmadı.

Saygılar

osmanmutlu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2638 : 19 Kasım 2012, 22:04:54 »

http://www.teknolojiekibi.com/forumdepo/delta%20pulse%203%20montaj%20klavuzu.pdf

Kolay gelsin.

s.a jickata tavsiyen icin tesekkurler ama daha oncede yazdigim gibi olmasi gerektigi yerlerde klavuzda belirtilen voltajlari goruyorum defalarca kontrolunu yaptim zaten sayin karadag ve diger ustalarim yardimlarinizi sabirsizlikla bekliyorum saygilar.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2639 : 19 Kasım 2012, 22:29:21 »

Kolay gelsin.

s.a jickata tavsiyen icin tesekkurler ama daha oncede yazdigim gibi olmasi gerektigi yerlerde klavuzda belirtilen voltajlari goruyorum defalarca kontrolunu yaptim zaten sayin karadag ve diger ustalarim yardimlarinizi sabirsizlikla bekliyorum saygilar.

Merhaba,

Öncelikle sönümlenme eğrisini düzeltmeniz gerkli. Eğriyi düzeltmeden bir sonraki adıma geçemeyiz. Elinizde osilodkop mevcut mu?

Saygılar