Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7487129 defa)

temhem ve 10 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #780 : 16 Mayıs 2012, 00:35:44 »
s.a
dedektör16 sen kontrast dirençleri olan r40 ile r37 yi yer değiştir ve şunu yap aküyü ölç bakalım kaç volt var akün zayıflamış olabilir birde size verdiğim değerleri uyguladınızmı sıkıntı varmıydı. kolay gelsin.
Gece bir Rüya Görürsün Uyanır Geri Yatarsın Yada Kalkar RüyaLarının Peşinden KOŞARSIN !...

dedektör16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #781 : 16 Mayıs 2012, 00:37:51 »
s.a
dedektör16 sen kontrast dirençleri olan r40 ile r37 yi yer değiştir ve şunu yap aküyü ölç bakalım kaç volt var akün zayıflamış olabilir birde size verdiğim değerleri uyguladınızmı sıkıntı varmıydı. kolay gelsin.

sıkıntı yok murat ustam  ma eski lcd tamamen bütün uclar dg geldi
kısadevre görmedi hiç biri

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #782 : 16 Mayıs 2012, 01:03:22 »
karadağ ustam seni özledik valla

cihazı kullandığım kadarıyla kullanım ergonomisini artırmak açısından naçizane bir kaç önerim olacak ustam

- menüye girmeden eşik ayarını + - tuşlarıyla değiştirme işlevselliğini güç ve kazanç ayarları içinde eklenebilir mi

- sesli ayrım özelliği standart olabilir mi

- butonların okuma hassasiyetini attıralım hızlı tıklamaları algılamıyor.

- boşluk bulma ekran grafiğinin sola doğru olan kaydırma akış hızını +up -down tuşları ile kontrol etme imkanımız olursa süper olur

- cihazı kapattığımızda son bıraktığımız ayarlarda hafızasında tutsun ustam

- tr1 ayrım trimpotunu dijital yapsak nasıl olur yazılım otomatik başlangıçta ayar çeksin

örnek olarak  daha önceden yapmış olduğum alman sitesindeki cihaz açılışta bu dac yardımıyla bizim tr1 ile yaptığımız
ayarı otomatik olarak yapıyordu.

Çevrimdışı basrii26

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #783 : 16 Mayıs 2012, 13:09:32 »
evet ayarları hafızada kalması için bir bayos pili eklesek olmazmı en azından hafıza ayarlar kaybolmaz.

böyle nacizane ustaların yanında fikir vermek haddime deyil ama yinede faydam olursa ne mutlu bana.

ben elekronikten fazla anlamam sadece bir fikir benimkisi

Çevrimdışı amiral

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #784 : 16 Mayıs 2012, 14:07:02 »
karadağ usta tutma kolları harika olmuş ellerine sağlık

Çevrimdışı guilver34

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #785 : 16 Mayıs 2012, 14:41:17 »
evet ayarları hafızada kalması için bir bayos pili eklesek olmazmı en azından hafıza ayarlar kaybolmaz.

böyle nacizane ustaların yanında fikir vermek haddime deyil ama yinede faydam olursa ne mutlu bana.

ben elekronikten fazla anlamam sadece bir fikir benimkisi

güzel fikir.ama daha güzeli var.her yapılan ayar sonunda değişkenleri işlemcinin hafızasına kaydedebilirsiniz.tüm enerjileri sökseniz dahi en son ayarlarınız hafızada kalmış olur.ve cihaza enerji verdiğinizde hafızadaki en son yaptığınız değişiklikleri geri yükleyebilirsiniz.eğer işlemcide yeteri kadar yer yoksa harici bir epromlada bu iş halledilebilir.ben yaptığım devrelerde bios pilini sadece saatin sıfırlamaması için kullanıyorum.
Okyanusun ötesindeki güzellikleri keşfetmek isteyen,kıyıdan uzaklaşma riskini göze almalıdır.

Çevrimdışı tatarlar

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #786 : 16 Mayıs 2012, 18:45:37 »
Merhabalar
dp 3 ün üzerindeki şarj devresini kullanıpta sıkıntı yaşayan oldumu? İlk denemede scr yi ters taktığım için scr ve t13 yandı değiştirdim tekrar akü ve adaptörü takıp şarj etmek istediğimde şarj devresi çalışmadı led te yanmadı. yardımcı olabilen varsa sevinirim teşekkürler

Çevrimdışı tatarlar

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #787 : 16 Mayıs 2012, 18:49:02 »
Açık şemada P4 ün 3 nolu ucundan adaptör + ucu 2 nolu ucundan da devreye - giriyor. bu bağlantı doğrumu?

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #788 : 16 Mayıs 2012, 20:29:58 »
Merhaba Arkadaşlar,

Tüm tavsiyeleri değerlendireceğim. Şu sıralar elim bir hayli yoğun. Yoğunluğum geçer geçmez uygulamalara başlayacağım. Kayıt işi için picin kendi belleğini kullanacağım. Daha önce harici bellek eklemiştim ama bunu datalog için yapmıştım sonradan iş uzamasın diye kaldırdım.
Mustafa, yazdıklarının tamamını eklemeyi düşünüyorum. Ama DAC yerine devreyi osc gibi kullanmayı bu sayede direkt sönümlenmeyi görmeyi deneyeceğim.

Şarj devresi için dc güç kaynağı kullanmamanız gerekli Ac kullanmalısınız.

Saygılarımla
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı tatarlar

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #789 : 16 Mayıs 2012, 23:21:52 »
Merhaba
Arkadaşlar şarj devresini çalıştırdım. yalnız PR1 ile şarj seviyesini nasıl ayarlıyoruz ? Birde açık şemada PR1 in orta ucu VD8 e bağlanırken pcb de orta uç r58 e bağlanıyor. bu sıkıntı yaratmazmı?

Çevrimdışı çavuş

• Yüzbaşı
« Yanıtla #790 : 17 Mayıs 2012, 08:30:08 »
Şarj devresini kullanmasak olmaz mı? Aküyü dc güç kaynağı ile şarj etmek için. Basit bir uygulama ile dc kullanılabilir bence.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #791 : 17 Mayıs 2012, 10:05:39 »
arkadaşlar jeosoner 3d hakkında bılgı istiyorum,, saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #792 : 17 Mayıs 2012, 13:47:40 »
Merhaba
Arkadaşlar şarj devresini çalıştırdım. yalnız PR1 ile şarj seviyesini nasıl ayarlıyoruz ? Birde açık şemada PR1 in orta ucu VD8 e bağlanırken pcb de orta uç r58 e bağlanıyor. bu sıkıntı yaratmazmı?

merhaba tatar ustam akü uçlarında 13.75 voltu gördüğünde şarj tamamlanmış oluyor ve zener üzerindeki gerilim 10volta oluyor. akü şarjı tamamlanmış oluyor ve devamında şarj ledi yanıp sönmeye başlıyor.

pr1 ile ona göre ayar çek 

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #793 : 17 Mayıs 2012, 14:23:57 »
Merhaba Arkadaşlar,

Sizleri bir konuda bilgilendirmek istiyorum. Bu dedektörün yazılımında otomatik ayar kısmında sinyalin en doğru olan kısmından örnekleme alınarak ayrımın doğru yapılabilmesini sağlamaya çalıştım. Tabii bu doğru yerin matematiksel olarak bir karşılığı var ve bu değer karşısında metal yokken alınabilinen bir değer. Devreyi yapan yada alan bazı arkadaşlar ile yaptığım görüşmelerden anladığım kadarınca bazı arkadaşlar denemeler yaparken bu etkeni göz ardı edip bobine yakın metal varken ayarlama yapmaya çalışıyor yada dedektörü açıyor. Sonucunda ya dedektörün kalibrasyonunu yapamıyorlar yada altında metal olduğu için yanlış ayar yapan dedektörde performans yeterince olmuyor yada yanlış örnekleme ayarı olduğu için kimi metale duyarlılığı azalıyor. Bu nedenle dedektrün bobinine yakın metal olmaması konusunda bir kez daha vurgu yapmak istiyorum. Bununla beraber bu durumu birdahaki versiyonda ortadan kaldırmayı, metal var ise yada bobinde problem var ise uyarı vermeyi düşünüyorum. Hiç değilse bu sayede yanlış yerde ayar yapmaya çalışmayı yada yanlış yerde dedektörün otomatik ayar yapmasını ortadan kaldırmayı düşünüyorum. 

Şarj devresi konusunda da Mustafanın yazdıkları doğrudur. Mümkün olduğunda akü şarjı için bu devreyi kullanmak akünüzün sağlığı için önem arz etmektedir.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

d.rak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #794 : 17 Mayıs 2012, 20:41:18 »
mrb arkadaşlar dp 3 tasarımı için benim de çorbada bir tuzum olsun istedim tm 808 dedektörü şeklinde olsa yalnız başlık kısmı  oynar başlık olsa tek kişi kulanımında bir elde kazma bir elde dedektör kulanıcılar için daha kolay olur kanatindeyim hem bu şekilde tasarımı daha kolay olur bence çalışmalarınızda başarılar dilerim

d.rak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #795 : 17 Mayıs 2012, 20:57:44 »
dijital ekranıda gövdenin üzerine göze hitap eden yere montelenirse  süper olur

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #796 : 17 Mayıs 2012, 23:03:25 »
Onur jeosoner 3d sistemli makineyi sana önermiyorum.

Çevrimdışı guilver34

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #797 : 18 Mayıs 2012, 12:16:24 »
Onur jeosoner 3d sistemli makineyi sana önermiyorum.
kullanma fırsatın oldumu.bu cihazın eksilerinden bahsedermisin.
Okyanusun ötesindeki güzellikleri keşfetmek isteyen,kıyıdan uzaklaşma riskini göze almalıdır.

Çevrimdışı guilver34

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #798 : 18 Mayıs 2012, 12:40:48 »
karadağ ustam,delta pulse 3'e derinlik ölçme fonksiyonu ekleyebilirmiyiz.

Çevrimiçi gs78

• Yüzbaşı
« Yanıtla #799 : 18 Mayıs 2012, 23:00:54 »
40 sayfa dolusu konuşulmuş ama hala yapan usta yok herhalde karadağ usta hariç biri yapsada arazide video çekip yayınlasada bizde görsek nasıl verimlimi diye ben bu masa başında dedektör test edipte yayınları hiç anlam veremiyorum hiç dedektöre göre bişi değil amacına uygun denemeler değil bence düşünün altınızda ferrai araba var ama siz onu dağ yolunda hız yapmaya çalışyorsunuz bu arabanın yolu o yol değilki dağ yolunda gidersen o ferrari bile kötü arabaya çıkar adı bizim masa üzründe denemeler yapıp bak işte 30cm falan filan yayınlanan videoların hepsi yanıltıcı bence bende dahil buradaki tüm arkadaşlara bir dedektöreden önce arazi lazım demekki hiç kimsede onu deneyecek arazi yok bu şekilde çok dedektör yapıp çok dedektör boşa bir sürü para çöpe gider ben 3 dedektör yaptım masa başında oo süper aldım araizye gittim ufo görmüş masum köylü gibi oldu hepsi....