Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7484033 defa)

0 Üye ve 15 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı zaferd88

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #2100 : 19 Eylül 2012, 16:35:41 »
slm arkadaşlar ben karadağ ustaya mail atıyorum ama cevap vermiyo başka bir yerden mi ulaşıyosunuz pıc ve pcb istayecem bir ana önce bitirmek istiyorum bu devreyi.

Çevrimdışı ouiarabe

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #2101 : 19 Eylül 2012, 16:44:07 »
hi brothers
you can connect to the delta pulse pcb March 1 Optrex display DMF5005N if so how
thank you

Çevrimdışı thunderbolt

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2102 : 19 Eylül 2012, 17:26:00 »
ouiarabe,
it is not pin compatible with DP3 pinouts,
write and read pins are separated on your GLCD
Winstar GLCDs has chipselect pins such as CS1/CS2, which your GLCD has not
this is why it is not possible to use this GLCD on DP3 without firmware revision.

your controller is T6963C
find a GLCD with KS108 controller compatible and 128x64 pixel
for example Winstar WG12864B, you can directly connect with a HardDisk cable

Çevrimdışı ouiarabe

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #2103 : 19 Eylül 2012, 17:41:31 »
thank you very much for this information
 thunderbolt

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2104 : 19 Eylül 2012, 18:46:22 »
KAPTAN ın Delta pulse toprak sorununu çözecek acemi ustalar aranıyor konusundaki sorusuna cevap
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DP3 deneme ve test videoları boşluk dahil bu  sayfadan tekrar inceleyin
http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=3797.0
dp3 kulanım kitapçığı
www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?action=dlattach;topic=3797.0;attach=2237
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
40cmlik başlık için topraktan yüksekliği en az 10cm 1x1 başlık için 30cm metal arama seviyesinde boşluk araması yapılacak başlığın yerden yüksekliği mümkün olduğu kadar fazla yükseltip açaltmayın aynı seviyede kullanın
dolu alanda ful ekran görüntüsü boşluğa gelince spekturum barlarında kısalma göreceksiniz
boşluk verdiği yerde ayrıca metal denemesi yapın başlığın altında metale raslanması size yanlış bilgiye kapılmanıza neden olur
cihazı boşluk olmadığını düşündüğünüz bir yerde bu menüden arama modunu değiştirdikten sonra kapatıp tekrar açın en sağlıklı yöntem bu şekilde

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2105 : 19 Eylül 2012, 19:47:23 »
1x1 başlıkta yanlış anlamadıysam bobin başlığı 30cm yüksekliğinde tutulması lazım diyorsun.Ben buna asla katılmıyorum.Dediğin mesafe uçuk bir mesafe ustam.

saglikci17

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2106 : 19 Eylül 2012, 23:06:29 »
7805 5v çıkarıyormu bi baksana?
t5in yan bacaklarını,ve r40 ın sag tarafta olan bacagında 12 v varmı bunları kontrol et ,aletin kırmzı prob beslemenin + sına siyah prob yazdıgm yerlere dokundur

T5 PıC eyakın olan bacak 11.62V, orta bacak 11.86V
7805 sağ bacak 7.16V
R40 sağ bacak 11.60V

aletin siyah prob beslemenin - sine kırmızı probu 7805 in sağ bacağına dokundurduğumda 5 v ölçüyorum

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2107 : 19 Eylül 2012, 23:09:06 »
berk üstadım
arkadaşın boşluk testi yapması için önerdiğim mesafeyi arazilarin genelinin futbol sahası gibi dümdüz olmadığını düşünerek söyledim
siz bu konuda dah tecrübeli olduğunuz bilirsinz sizce hangi mesafede tutulmalı sizin önerinize göre bilgilensin arkadaş yanlış yönlendirmiş olmıyım bu sayede
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 Delta pulse toprak sorununu çözecek acemi ustalar aranıyor
malatyali arkadaşın dp3 ile ilgili sorusuna cevap olarak
dp3 cihazınız bobin takılı değilken eşik 70de açması lazım tıklama sesi olmaması lazım varsa bile 71re yükseltince susmalı çok daha fazla yüksek değerde açıyorsa kazancınız yüksek demek devrede arıza arayın
cihazınız oto ayarda toprağa göre eşik değeri şeçer o sekilde açar olması gerektiğinden düşük ayarda eşik açıp metal sinyali veriyorsa cihazınızda sorunlar var demek bahsettiğim sekilde değilse cihazınızın çalışması genel olarak bu konuda arıza lı olabilecek parçalar 2n7000ler yada
hcf 4066 lerdedır d1 dedir sağlam olan bir tanesiyle karşılaştırma yapın uclarını yada direk değiştirin
diğer konuda anlatıklarımın etkilerini sonuçları görebilecek posizyondayım o konuda yakın zamanda bildirim bunun dışında her denemiz mevcut sisteminizi bozmadan deforme etmeden uygulabilcek şeyler olsun
örneğin çember sarım bobinlerin etrafını karbonlu rulo şeklinde kasa fişleri vardır sarıp deneyebilirsin test edebilirsin bu konularda seçenek imkanlar çok müsait oldukça konuya devam
ediyorum takip edersiniz kolay gelsin
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Çevrimdışı ramsona16

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2108 : 19 Eylül 2012, 23:15:27 »
7805 5v çıkarıyormu bi baksana?
t5in yan bacaklarını,ve r40 ın sag tarafta olan bacagında 12 v varmı bunları kontrol et ,aletin kırmzı prob beslemenin + sına siyah prob yazdıgm yerlere dokundur

T5 PıC eyakın olan bacak 11.62V, orta bacak 11.86V
7805 sağ bacak 7.16V
R40 sağ bacak 11.60V

aletin siyah prob beslemenin - sine kırmızı probu 7805 in sağ bacağına dokundurduğumda 5 v ölçüyorum

Bu sekilde glcd takip denedinmi?
Kalb kırmak, Kâbe'yi yetmiş defa yıkmaktan daha kötüdür) buyurulmuştur. iyi olsun, kötü olsun hiçbir insanın kalbini incitmemelidir. Allahü teâlâyı en çok inciten, küfürden, inkârdan sonra, kalb kırmak gibi büyük bir günah yoktur.”

saglikci17

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2109 : 19 Eylül 2012, 23:37:58 »
bir şey farkettim acaba ben Q8 (SCR BT169D) i yanlışmı monte ettim bi bakarmısınız. resim ekliyorum

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2110 : 20 Eylül 2012, 00:09:07 »
BT169'u 180 derece çevirip öyle montajla ustam

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2111 : 20 Eylül 2012, 00:57:10 »
sağlıkçı17 
scr bt169d yönü doğru değştirme ve bu şarj devresiyle ilgili devrenin çalışmasına etki etmez
hazır bahsi açılmış ken şarj cihaz üzerindeki şarj devresini yüzlerce dp3 kulanıcısı içinde çok azkişi kullanıyor ve ilk günden beri kullanıyorum akünün verimi artıran güzel bir devre ama bu devrenin

devre dışında olması taraftarıyım bir çok sebebten dolayı kullanmak istersen eski yazılarda bu konuda bağlantı şekli var kullanacağın ac çıkışlı malzeme ilavesi olmayan bir adaptör olmalı 1A çıkış veren boştayken uçlarında ac14v ölçtüğün bir trafo olmalı

akü tam doluyken şarj esnasında akü uçlarında 16v ta geldiğince kesicek sekilde pr1 trimpotuyla ayar yapın buna göre ölçüm noktanız vd8 10v zener diyotun katot cizgili tarafında 16v anot tarafında 10v görücek şekilde pr1 ayarı yapın zener iki ucu arasında voltaj farkı 6v olucak şekilde
anot tarafında 10v ta gelince devre şarjı keser akünün aşırı ısınmasını engeller
12v aküler tam doluyken 13.8v uçlarında gerilim ölçülür bu değer boşta ölçülen değerdir

scr üzerine ısınmayı azaltmak için metal soğutma kılfı taktım hazır bulamayanlar aliminyum makaron gibi geçirerek sekil verebilir üst kısmına daha alta düşmemesi için sıkıştırıp kaparak tutturabilir gevseklik varsa japonla sabitleyebilir yada boşluğu almak için Aliminyum folyo sıkıştırabilir yada ısı iletimi sağlayan işlemci üstlerine sürülen termal macun kullanabilir
kolay gelsin iyi çalışmalar

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2112 : 20 Eylül 2012, 01:56:13 »
Arkadaşlar bt169 için bir yanlış yönlendirmede bulunmuşum.Özür diliyorum.Anotla katodu ayıramamışım.Ben redrösör hattını kullanmıyorum.Bt169'u montajlarken aynı hatayı kendi dp3 lerimdede yapmışım yeni gördüm :)

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2113 : 20 Eylül 2012, 02:59:06 »
Altaki şemaya bakarsanız akünün eksi ucu scr nin anotuna direk geliyo eksi üzerinden şarj ediliyo
datasheate görede önyüzünde anot sağda kalıyo buna göre plaket üzerindeki sıralama ters yazılmış
datasheat ve plakete göre bakıınca benimki söylediklerim hatalı gözüküyor benim devre çalışıyo haliyle yinede bahsettiklerimde bir hata varsa asıl ben hatamı düzelteyim kimseye yanlış bilgi vermek istemiyorum çok konuşan çok yanılırmış daha simdiye kadar olmadı
birtek bu1x1 başlık meselesinede açık getirirsen netleşecek bu konuda hatalıysam ilk golümü yedim demektir :D
işin espiri tabi hepimiz hata yapabiliriz ilk fırsatta datasheatleri devrenin çalışması arızaya göre
hata aranacak yerleri gibi hazırlık yapıcam düzenlenip eklenir inşallah vakit bulabilirsem birde bilenlerden destek gelirse iyi olur tabi

Çevrimdışı lokmendz

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2114 : 20 Eylül 2012, 15:29:13 »
Merhaba Arkadaşlar,
iyi iş,ve iyi şanslar

Çevrimdışı mahdi786

• Er
« Yanıtla #2115 : 20 Eylül 2012, 17:53:33 »
hi
please information dp3 1x1m bobin

hadi-dindar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2116 : 20 Eylül 2012, 17:57:48 »
hi
please information dp3 1x1m bobin

salam haj mehdi

ba loop 1dar 1 metr ta 4 metr mizaneh dadash
to version jadid ham age khob montaj karde bashi ye 25tomani ro to 45cm mizaneh

Çevrimdışı mahdi786

• Er
« Yanıtla #2117 : 20 Eylül 2012, 19:27:14 »
please information 1x1m bobin  for design

wire = ?
turn = ?
ohm = ?

Çevrimdışı ramsona16

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2118 : 21 Eylül 2012, 05:03:12 »
Arkadaslar 7812 reg ekledim dp3 e fakat şarj aksamısı kullanamıyorum buşekilde,şöyle bişey denicem.şarj cihazını kendim yapayım, dp3 şarj ünitesini şarj cihazına koyayım.cıkısı direk aküye vereyim jack falan..ne önerirsiniz?
Kalb kırmak, Kâbe'yi yetmiş defa yıkmaktan daha kötüdür) buyurulmuştur. iyi olsun, kötü olsun hiçbir insanın kalbini incitmemelidir. Allahü teâlâyı en çok inciten, küfürden, inkârdan sonra, kalb kırmak gibi büyük bir günah yoktur.”

Çevrimdışı ramsona16

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2119 : 21 Eylül 2012, 05:05:35 »
!