Gönderen Konu: Yazılım bölümü  (Okunma sayısı 7145 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ayantas

• Ziyaretçi
Yazılım bölümü
« : 28 Şubat 2011, 17:32:27 »
Yazılım bölümü çok vasat kalmış. Ya herkes biliyor yada kimse bilmiyor ondan konu açılmıyor. Bu bölümü nasıl canlandırabiliriz? Yazılım konusu da elektronik gibi zevkli ve uğraşmaya değecek bir alan.

Çevrimdışı qolleksiyoncu

• Teğmen
  • *
  • qolleksiyoncu@hotmail.com
Ynt: Yazılım bölümü
« Yanıtla #1 : 28 Şubat 2011, 19:42:11 »
kimse bilmiyor bilende bişi paylaşmıyor benim bir programlama dili ögrenmem gerekiyor ama han gisinin işime yarayacagını hangisini ögrenmem gerektigi bilgisine dahi ulaşamadım internet artık bilgi kirliligi haline gelmiş  çok bilgi var ama bi işe yaramıyor
CEHALET MUTLULUKTUR...

Çevrimdışı YAK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2 : 28 Şubat 2011, 21:40:46 »
internet için çok doğru dedin.

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #3 : 28 Şubat 2011, 23:47:59 »
s.a.
siz demek öyle düşünüyorsunuz, bilenler saklanıyor, bilmeyenler yayan mı kaldı, oysa ben 1-2 ay önce bir teklifte bulunmuştum, acaba kimler ilgi duydu, yazılım öğrenmenin sınırı yok, istemekte yetmiyor çalışmak çabalamak gerekiyor.
buyurun neler yazdım, neler söylendi
http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=2975.0
Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"

ayantas

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 01 Mart 2011, 01:06:53 »

Yukarıdaki linkte bahsedilen diller zannedersem elektronikle ilgili. Çünkü hiç duymadım. Benim bildiğim elimden geldiğince yardımcı olabileceğim dil ve konular arasında;

Asp,Asp.Net,Html,
Windows Mobile pocket pc programlama (Vb 2008),
Visual Basic 2005-2008, yeni yeni 2010,
Visual Basic 6.0,
İleri düzey excel kullanımı,
Excel ile programlama,
IIS kurulumu ve sorunların çözümü

Database Kullanımı ile ilgili,
Sql Server 2000-2005-2008 kurulum,kullanım ve Sql Dili
Access Database ve programlama

Muhasebe ve Erp programları arasında
Unity, Logogo, Lks2, Tiger kurulum,kullanım, Teknik destek 

Hakim olduğum konulardır. Ayrıca Logo firmasınında çözüm ortağıyım.
Bu konularla ilgili elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Çevrimdışı qolleksiyoncu

• Teğmen
  • *
  • qolleksiyoncu@hotmail.com
« Yanıtla #5 : 01 Mart 2011, 01:20:36 »
s.a.
siz demek öyle düşünüyorsunuz, bilenler saklanıyor, bilmeyenler yayan mı kaldı, oysa ben 1-2 ay önce bir teklifte bulunmuştum, acaba kimler ilgi duydu, yazılım öğrenmenin sınırı yok, istemekte yetmiyor çalışmak çabalamak gerekiyor.
buyurun neler yazdım, neler söylendi

s.a.
 pro-TR  ustam çalışma çabalama kısmına kesinlikle katılıyorum sorun o degil, sizin meslek ne bilmiyorum ben elektrikçiyim ben haddimi aşarak plc programlamayı ögrendim zamanında ve kimse elimden tutmadı daha dogrusu tutamadı çünkü bilen yoktu o dönem çevremde. bilenlerde ticari  kaygıları nedeniyle sanırım göstermiyorlardı şimdi normal bir elektrikçi pc kullanabiliyorsa biraz çabayla ögrenir çünkü artık çok yaygın ve basitleştirilmiş similasyon programlarıfalan daha sistemi kurmadan  olup olmayacanın ön görüsünde buluna biyorsun. son zamanlarda pic programlamaya merak sardım asembly dilini ögrenmeye çalışıyorum (sanırım zor olanı seçmekte benim takıntım huyum kurusun) ve etrafımda 1 bir kişininbile pic hakkında fikri yok kendi çabamla biyere geldim ve orada kaldım şuan üzerinde çalıştıgım projem mini bir cnc tezgahı bakırlı plaketi asite atmadan bu tezgahta işleyip devreyi çıkarmak istiyorum neişime yarayacak aslında hiç cünkü artık süt inegi besliyorum hiçbir ticari getirisi olmayacak bana ama bu gönül işi aşk işi küçücük bi mekan tuttum bu işler için takılıyoruz boş kaldıkça okadar
şimdi tezgahımızın motorları tamam gövdeside tamam

pic programı kısmını yapacam ama neye göre
pc nin neresine baglayacam
hadi seri porta bagladık ordan bana netür bir bilgi gelecek
makine pcye ne gönerecekki pc makine pozisyonunu bilsin
pc de hangi programı kullanacam makineye  komut versin
ben hangi programlama dilini kullanayımda pc ile cnc makinesi anlaşsınlar

turist kızı olsa kuş diliyle işi götürürüz ama makineyle pc okadar kolay anlaşamıyor be ustam
 olaki kalp kıracak bişey yazdımsa affola
CEHALET MUTLULUKTUR...

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #6 : 01 Mart 2011, 11:41:55 »
golleksiyoncu ustam,
amasyada sezgin adlı bir hocamız var e.m.l. öğretmeni picprojede sezgin05 nickli kendisi cnc makinaları ile ilgili epey bir çalışma yaptı. bana da önermişti yapmam konsuunda ama ben itfaiyeciyim, atölye dediğim evimin balkonu cnc cihazı bana lüks gelir. laminasyonla kart basıyorum, hafta 1 tane bassam yetiyor.
cnc cihazı ve pc arasında ki iletişimi yapacak hertürlü bilgiyi o siteden ve bahsettiğim hocadana alabilirsin.
Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"