Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9921932 defa)

0 Üye ve 208 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı onur600

• Albay
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #3780 : 05 Haziran 2014, 00:40:19 »
İtaatsiz ustam,folyo kullanmak malesef doğru bir tercih değil.

Saygılar.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı spectrum05

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #3781 : 05 Haziran 2014, 09:55:05 »
S.A. Ustalarım özellikle Karadağ ustam, devre ve yazılım konusunda pek tecrübem yok ama anladığım kadarıyla devrenin bobinsiz çalışması ya da bobinin bağlantısının kopması halinde mosfet ve bazı parçalar zarar görüyor. Bu sorunu yazılımla çözemez miyiz? Program önce bobin girişinin direncini ya da endüktansını ölçse belli bir değerin altında ise mosfete enerji göndermese ve uyarsa olmaz mı?

Çevrimdışı tuncay1273

• Onbaşı
« Yanıtla #3782 : 05 Haziran 2014, 12:16:26 »
tüm arkadaşlara kolay gelsin . ben aşağıdaki resimde bulunan aküyü kullanacağım , acaba 12 volt 4ah fazla gelip  devreye zarar verir mi, tereddütte kaldım , bilgi verirseniz çok sevinirim , tşkler

Çevrimdışı durmaz

• Yüzbaşı
  • Bizimkisi bir hobi.
« Yanıtla #3783 : 05 Haziran 2014, 12:33:38 »
Taşıması sorun olmazsa cihaza zararı olmaz.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #3784 : 05 Haziran 2014, 17:47:38 »
S.A. Ustalarım özellikle Karadağ ustam, devre ve yazılım konusunda pek tecrübem yok ama anladığım kadarıyla devrenin bobinsiz çalışması ya da bobinin bağlantısının kopması halinde mosfet ve bazı parçalar zarar görüyor. Bu sorunu yazılımla çözemez miyiz? Program önce bobin girişinin direncini ya da endüktansını ölçse belli bir değerin altında ise mosfete enerji göndermese ve uyarsa olmaz mı?
a.s.
Ustam bobin bağlantısının kopmasından kastınız,bağlantının olmayışımı yoksa bobinde bir kısa devremi?
Bobin takılmasa da,takılıyken çıkarılsa da her.gi bir arıza durumu olmaz.
Ancak bobin bağlantısında bir kısa devre durumunda bahsettiğiniz arızalar olabilir.Bunada yazılımsal değil donanımsal bir tedbir alınabilir...
Cihazın R ve H ölçme işini cihaz yüklemek ne kadar sağlıklı olur ki bir LCR metre almak daha mantıklı.Kısmen ölçüm yapan bir sönüm eğrimiz var sayısal olmasada :(
Gerçi sayısalda olsada kısmi ayar sorunları devam edecektir...Kapalı ortamlarda test ve bobin sarım tecrübemize bağlı olarak
Saygılar
« Son Düzenleme: 05 Haziran 2014, 17:49:06 Gönderen: onur600 »
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3785 : 05 Haziran 2014, 18:07:24 »
Arkadaşlar düşünceler açıklandıkca ortaya daha güzel fikirler çıkıyor bu çok güzel birşey .

Bu işin bir AMASI var. her istenilen teknolojı anında yapılmıyor maaleseft.

Arkadaşımızın belirttiği gibi dp3s çok başarılı bir cihaz. bir üst versiyonu içinde yeni yazılım tasarlanacaktır.

örneğin bobin durumu.

kaç ohm- kaç uh de olduğunu ekranda bobın test butonu ile yapılabilir bu karadağ ustam için çocuk oyuncağı ama öncelikle fikirde forumca hem fikir olalım gerisi ustaya kalıyor oda sorun değil.. ^-^ ^-^

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #3786 : 05 Haziran 2014, 19:23:36 »
Anlaşılan o ki bir kullanım videosu çekmek gerekecek :)
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3787 : 05 Haziran 2014, 20:15:17 »
Anlaşılan o ki bir kullanım videosu çekmek gerekecek :)

Hic fena olmaz Huseyin usta.Sadece 3S degil,3D kullanIm videosu da olsa iyi olur.

SaygIlar.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3788 : 05 Haziran 2014, 20:43:23 »
İşte gereken destek geldi siz isteyin karadağ usta gerimi çevirdi... ^-^ ^-^ ^-^

3d olanlar yok hepsi arazideler. bizdede yok kaldık evde ^-^ ^-^ ^-^

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3789 : 05 Haziran 2014, 21:00:21 »
İşte gereken destek geldi siz isteyin karadağ usta gerimi çevirdi... ^-^ ^-^ ^-^

3d olanlar yok hepsi arazideler. bizdede yok kaldık evde ^-^ ^-^ ^-^

Huseyin usta her zaman istekleri desteklemistir.Zaten kendiside zaman sIkIntIsI yasIyor.
Eski versiyon ve yeni versiyonlarda fark oldugu icin yeni versiyonlarada test videolarI olursa iyi olur.

SaygIlar.

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3790 : 05 Haziran 2014, 21:09:42 »
jickita usta az kaldı inş. önümüzdeki hafta içi hüseyin ustadan pic alacam son versiyon 3d yok ama genel bir video hafta sonuna kadar enine boyuna çekmek istiyorum imkanlarımı zorluyorum en kısa sürede temin etmek için 3s+3d yi.

Çevrimdışı ServetsizServet

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3791 : 05 Haziran 2014, 21:46:02 »
jickita usta az kaldı inş. önümüzdeki hafta içi hüseyin ustadan pic alacam son versiyon 3d yok ama genel bir video hafta sonuna kadar enine boyuna çekmek istiyorum imkanlarımı zorluyorum en kısa sürede temin etmek için 3s+3d yi.
Hayırlısı kripto inşallah kavuşursun ben bir tek buton grubunu eklemedim iş güç derken yorgunluktan havyayı takmak öyle zor geliyor :(
Okumak tutkuların en soylusudur,

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3792 : 05 Haziran 2014, 21:59:11 »
usta hiç sorma yapmak benim için çok zor çalışma saatlerim çok uzun eve attım mı kendimi doğru yatıyom. ;D ;D

Ama bu aralar uykusuz kalmak gerek ki- bişeyler başaralım.

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3793 : 06 Haziran 2014, 06:47:43 »
Zaman sIkIntIsInI hepimiz yasIyoruz arkadaslar.Bende 3D mevcut, fakat yeni versionda elle ornekleme almasI calIsmadI.Huseyin ustada zaten yeni version farklI oldugunu soyledi .AnladIgIma gore 3D logger'i 3D Wiever program'I yonetiyor.Huseyin ustamIzInda zaman sIkIntIsI var , 3D Wiever'i etkinlestiremedik.Insallah bir ara etkinlestirme fIrsatI olur.

SaygIlar.
« Son Düzenleme: 06 Haziran 2014, 06:57:25 Gönderen: jickata »

Çevrimdışı yavzas

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3794 : 06 Haziran 2014, 08:46:03 »
Hocalar merhaba, cihazın 1.6 volt bacağında gerilim yok, Kulaklıksız ses çıkmıyor, Ayrıca cihazı butonlarla kapatamıyorum... Onun dışında normal gibi bilemiyorum birde mesafesi çok çok az. Yardımcı olabilir misiniz?

Çevrimdışı gusparo

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3795 : 06 Haziran 2014, 13:01:31 »
Yavzas merhaba bende yeniyim DP3S Yapmakta bende hoparlorle sorun yasamistim R1 asiri isiniyorsa sorunun benimki gibidir demek ben T14 u deistirdigimde sorun halloldu ac kapama tusu yapmalisin mevcut olan butunlarla kapanmaz makina derinligine gelince iyi bir kalibrasyon yaptiginda derinlik cok daha iyi olur benim bilgilerime gore daha bilgili olan kiymetli ustalarimiz daha iyi yanitlarlar cevaplarini Saygilar

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #3796 : 06 Haziran 2014, 15:35:42 »
sayın yavzas öncelikle cihazınız hayırlı olsun cihazınız 1,5 mi yoksa 2,0 mı 2,0 ise 1,6v yazan yerde voltaj görmemeniz normal.hoparlörünüz arızalı veya soguk lehim olabilir.Mesafeye gelince parazitsiz bir ortamda güzel bir kalibrasyonla mesafe ve ayrımda problem yaşamazsınız.Cihaz ve akü arasına bir açma kapama anahtarı ekleyin.saygılarımla.
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

TEKİM MURAT

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3797 : 06 Haziran 2014, 21:07:04 »
selam ustalar ve dp 3s kulanıcıları iki ay önce kütahyaya gittim yığma bir tepacik vardı 3si çalıştırdım tepeyi komle taramaya başladım yamacında tepenin hemen başlangıcında cihaz delirmeye başladı deyerli metgal algıladı ben yaklaşık 80 santim açtım ama hala ötmeye devam ediyordu öyle bir kum yapmışki adamlar kazmayı vuruyosun kazma geri tepiyor ama kumun üzerine sürterek açarsan kazılıyordu neyse 80 santim kazdım ve oradaki arkadaşlar bana dediki ara verelim sen yanlız gel dediler bende yanlız gitmeyeceyimi ekibimle geleceyimi onlar olmassa bende yokum dedim ve iki ay sonra gittim benim cihazın algılama yaptığı yani 3s in   öttüğü yerden hediyesini almışlar arkadaşlar şuan kayıplar onlar varsın elindekilerle avunsun ben yine bulurum yani arkadaşlar hani sitede bazı arkadaşlar diyorlarya 3s ile birşey bulan varmı diye var ben buldum yeterki doğru yeri doğru cihazla arayacaksın ama elimde yok ne para ne pul var bize yeri göstertip kendileri alıyorlar bu benim ikinci buluşum bu cihaz ile bazılarınız bulamayabilirsiniz bu cihazın suçu yada yapanın deyil oparötörün tecrübesizliği anlayacağınız 3s bana kendini  yüzde yüz ıspatladı yeterki doğru yerde olun dp 3s bulacaktır.

Çevrimdışı adanali

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3798 : 06 Haziran 2014, 21:48:00 »
selam ustalar ve dp 3s kulanıcıları iki ay önce kütahyaya gittim yığma bir tepacik vardı 3si çalıştırdım tepeyi komle taramaya başladım yamacında tepenin hemen başlangıcında cihaz delirmeye başladı deyerli metgal algıladı ben yaklaşık 80 santim açtım ama hala ötmeye devam ediyordu öyle bir kum yapmışki adamlar kazmayı vuruyosun kazma geri tepiyor ama kumun üzerine sürterek açarsan kazılıyordu neyse 80 santim kazdım ve oradaki arkadaşlar bana dediki ara verelim sen yanlız gel dediler bende yanlız gitmeyeceyimi ekibimle geleceyimi onlar olmassa bende yokum dedim ve iki ay sonra gittim benim cihazın algılama yaptığı yani 3s in   öttüğü yerden hediyesini almışlar arkadaşlar şuan kayıplar onlar varsın elindekilerle avunsun ben yine bulurum yani arkadaşlar hani sitede bazı arkadaşlar diyorlarya 3s ile birşey bulan varmı diye var ben buldum yeterki doğru yeri doğru cihazla arayacaksın ama elimde yok ne para ne pul var bize yeri göstertip kendileri alıyorlar bu benim ikinci buluşum bu cihaz ile bazılarınız bulamayabilirsiniz bu cihazın suçu yada yapanın deyil oparötörün tecrübesizliği anlayacağınız 3s bana kendini  yüzde yüz ıspatladı yeterki doğru yerde olun dp 3s bulacaktır.

tekinmurat kardeşim haklısın

deltapuls 3s kullandığım makinalarda stabilitesi en iyi makinalardan daha önce yazdığım gibi bazan makina çalışıyormu diye deneme yapıyorum makina doğru bir kullanımla ve kalibrasyon şart muhteşem iş çıkarıyor genel arkadaşların sıkıntısı bobin daha önce söylediğim gibi standart bir bobin drenci indüktansı neyse ben elektronikçi değilim okadarını anlamam  uygun bir bobinle inanılmaz işler çıkarabilirsiniz 3s başka cihaz kullanmam tecrübeyle sabittirrr:)

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #3799 : 06 Haziran 2014, 21:56:51 »
Merhaba Arkadaşlar,

Tekin Murat senin bahsettiğin buzdağının görünen yüzünün kuzey cephesi ;)

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.