Gönderen Konu: Delta Pulse 2  (Okunma sayısı 2997752 defa)

0 Üye ve 11 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

SALİHGENÇ

• Ziyaretçi
Ynt: Delta Pulse 2
« Yanıtla #840 : 31 Ekim 2011, 19:28:03 »

s.a
usta dediğini yaptım televizyonda çizgi çıkmadı napmalıyım

Çevrimdışı MuHaRReM

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #841 : 31 Ekim 2011, 19:36:14 »
usta çıkmadıysa ne556 nın yanındaki devre elemanlarını kontrol et bobinde sorun yoksa muhtemelen ne556 zamanlama devrendedir sorun yani mosfet iletime geçiyor yalıtıma geçmiyor usta birde denediğin monitör veya televizyon tüplü olması gerekir lcd veya plazma olmamalıdır bobini tak devreyi televizyona yaklaştır bobini değil yatay çizgiler çıkması lazım
KULA BELA GELMEZ HAK YAZMADIKÇA HAK BELA VERMEZ KUL AZMADIKCA

SALİHGENÇ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #842 : 31 Ekim 2011, 19:49:00 »
usta denedim çizgi çıkmıyo yanındaki elemanlarda sağğlam aşağısındaki bc 557 yi değiştiriyimmi yok sa yeni bir ne556 mı alıyım
 :-[

Çevrimdışı MuHaRReM

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #843 : 31 Ekim 2011, 19:55:55 »
usta sen beni ara en iyisi
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2011, 20:05:29 Gönderen: muharrem »

SALİHGENÇ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #844 : 31 Ekim 2011, 20:04:32 »
usta bizde kontör yok  sana msn mi veriyim bass_ses_sistemleri@hotmail.com

Çevrimdışı MuHaRReM

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #845 : 31 Ekim 2011, 20:06:09 »
olur usta ekliyorum

doganaytekin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #846 : 11 Kasım 2011, 00:03:48 »
Selamünaleykum hocam ben sahibinden sitesinden sizin dedektörünüzün yani teknoloji ekibinin dedektör monte kitini aldım birazı eksikti buradan temin ettim buradan bulamadığım 2 parçasını arkadaş sağolsun tekrar gönderdi. Kiti http://www.ressim.net/show.php/3745854_delta2-yerlesim-jpg.html buradaki şamaya göre monte ettim fakat bir türlü çalışmadı çok az bir ses geliyo ne algılama var ne çkim sadece ayırma kiti yanıyo hiç bir hareket yok ne yapıcam bilemedim buradaki hataları okuyorum arkadaşlar yazmışlar sağolsunlar ama acemilik hiçbirşey anlamıyorum normalde çalışması gerekmezmiydi teşekkürler. Fotoğraflarını yüklesem arkadaşlar ilgilenirlermi tekrar teşekkürler.

casperol

• Ziyaretçi
« Yanıtla #847 : 11 Kasım 2011, 08:12:38 »
arkadaşım fotograflarını yüklersen mutlaka sorununlarına çözüm bulursun bu sitede.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #848 : 11 Kasım 2011, 08:28:57 »
Selamünaleykum hocam ben sahibinden sitesinden sizin dedektörünüzün yani teknoloji ekibinin dedektör monte kitini aldım birazı eksikti buradan temin ettim buradan bulamadığım 2 parçasını arkadaş sağolsun tekrar gönderdi. Kiti http://www.ressim.net/show.php/3745854_delta2-yerlesim-jpg.html buradaki şamaya göre monte ettim fakat bir türlü çalışmadı çok az bir ses geliyo ne algılama var ne çkim sadece ayırma kiti yanıyo hiç bir hareket yok ne yapıcam bilemedim buradaki hataları okuyorum arkadaşlar yazmışlar sağolsunlar ama acemilik hiçbirşey anlamıyorum normalde çalışması gerekmezmiydi teşekkürler. Fotoğraflarını yüklesem arkadaşlar ilgilenirlermi tekrar teşekkürler.

Merhaba,

Önceki mesajlara dikkat ederseniz birçok arkadaş ilk olarak osilatör problemi nedeni ile devresini çalıştıramıyor. Öncelikle osilatör devrenizi kontrol ederek işe başlayabilirsiniz. Siz fotoğrafları ekleyin gerekirse fotoğraflar üzerinden de yardımcı olabiliriz. Bir şekilde burada sorununuz çözülür merak etmeyin.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

doganaytekin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #849 : 12 Kasım 2011, 03:38:52 »

Merhaba,

Önceki mesajlara dikkat ederseniz birçok arkadaş ilk olarak osilatör problemi nedeni ile devresini çalıştıramıyor. Öncelikle osilatör devrenizi kontrol ederek işe başlayabilirsiniz. Siz fotoğrafları ekleyin gerekirse fotoğraflar üzerinden de yardımcı olabiliriz. Bir şekilde burada sorununuz çözülür merak etmeyin.

Saygılar
Allahıma Şükürler olsun bugün çalıştırdım fakat şu anda osilatör çalışıyo bilgisayar ekranına tutunca çizgi çizgi yapıyo birde elimde tutunca dzzzzz diye ötüyo ama sanırım şu anda algılama yapmıyo çünki birkaç parça yaklaştırıyorum banamısın demiyo fakat ben şu düğmeleri bir değiştirmeyi düşünüyorum çünki bunlar oynayınca ses kesiliyo teşekkürler hele biraz daha uğraşayım eger üstesinden gelemezsem hemen yardımlarınıza sarılacam teşekkürler teknoloji ekibi gerçekten çok güzel çalışmalarınız var şapka çıkartıyorum tekrar teşekkürler. Yalnız böyle şeylerle uğraşınca insan uykuyu kaçırıyo............

caner

• Ziyaretçi
« Yanıtla #850 : 12 Kasım 2011, 13:18:40 »
ustalar benim devrede iki ışıkta yanıyor ayrıca bobini takınca şase yapıyor sorun ne olabilir sizce?

caner

• Ziyaretçi
« Yanıtla #851 : 12 Kasım 2011, 13:29:04 »
cccc

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #852 : 12 Kasım 2011, 13:37:44 »
pcb nizde kısadevre var yada başka bir yerde iki ılık birden yanmaması lazım
Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"

doganaytekin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #853 : 12 Kasım 2011, 21:48:06 »
arkadaşım fotograflarını yüklersen mutlaka sorununlarına çözüm bulursun bu sitede.
Selamünaleykum hocalar benim pulse çalıştı iki ışıkta yanıyo ses geliyo kısılıyo açılıyo düğmeler çalışıyo fakat algılamıyo bilgisayarın ekranını 1metre mesafeden çizgilendiriyo fakat hiçbir metali hiçbir şeyi algılamıyo. Ekranındada sese göre deil kafasına göre birşeyler yazıyo yükseliyo alçalıyo birşey anlamış değilim bir yerde yanlışlıkmı yaptım aceba teşekkürler.

Çevrimdışı canbay

• Yüzbaşı
« Yanıtla #854 : 12 Kasım 2011, 22:31:22 »
merhaba.,

dedektör kullanım teknikleri sayfasında delta pulseyi kullanıma hazırlamak başlıklı konuyu okuyun ona göre gerekli ayarları yaparak dedektörünüzün algılamasını kontrol edin, kırmızı led bataryanın voltajı 9v a düşerse yanması lazım, bataryan düşük olabilirmi??

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #855 : 13 Kasım 2011, 02:31:26 »
merhaba.,

dedektör kullanım teknikleri sayfasında delta pulseyi kullanıma hazırlamak başlıklı konuyu okuyun ona göre gerekli ayarları yaparak dedektörünüzün algılamasını kontrol edin, kırmızı led bataryanın voltajı 9v a düşerse yanması lazım, bataryan düşük olabilirmi??
bence de bataryada sıkıntı olabilir, şimdi usta arkadaşlar yanlış anlamayın bizler amatörüz her zaman 0 akü kullanma şansımız yok, çıkma akü dediğimiz 2.el akü kullanıyoruz, aküyü şarj edince tamam 12v gözüküyo ama bu kadarla bitmiyor. o aküyü devre çalışırken ölçmek lazım yükte kayıplar oluyor mu? mesela bi 10 dk çalıştırıp ölçün voltaj 10v altına düşüyorsa o aküden iş çıkmaz, birde akü bulamayıp güç kaynaklarını kullanan arkadaşlar var, onlarda da buna benzer sorunlar oluyor yani yük altında istenen gücü veremiyor, dikkat etmek lazım... ;)
Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"

doganaytekin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #856 : 13 Kasım 2011, 09:01:30 »
merhaba.,

Selamünaleykum yok hocam ben 12 volt adaptörle kullanıyorum herşeyi çok güzel çalışıyo fakat algılamasında sorun var banamısın demiyo anlayamadım teşekkürler.

Çevrimdışı canbay

• Yüzbaşı
« Yanıtla #857 : 13 Kasım 2011, 09:48:58 »
merhaba.,

adaptörle sağlıklı bir güç alamazsınız, akü ile denemelisiniz,
bir makinayı çalıştırabilmek için ne gerekiyorsa onu yapmalısınız. akü ile çalışması gerekiyor ise akü ile olacak başka yolu yok,
yoksa bu devre çalışmıyor bozuk deyip çıkıyor insanlar işin içinden

doganaytekin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #858 : 13 Kasım 2011, 15:43:56 »
merhaba.,

adaptörle sağlıklı bir güç alamazsınız, akü ile denemelisiniz,
bir makinayı çalıştırabilmek için ne gerekiyorsa onu yapmalısınız. akü ile çalışması gerekiyor ise akü ile olacak başka yolu yok,
yoksa bu devre çalışmıyor bozuk deyip çıkıyor insanlar işin içinden
Hocam aküyü 12 volt 1.3 lük sıfır aldım şarz ettirdim denedim fark yok algılamasında bir sorun var ama sorun benden kaynaklanıyor iyi biliyorum bugün akşama devreyi tekrar sil baştan kontrol etmeyi düşünüyorum dirnçleri kondanstörleri diyotları bir kontrolden geçireyim inşallah entegrelerde problem yoktur eğer entegrelerde sorun çıkarsa bulunması zor muadilleri var uyarmı bilmiyorum. İlgileriniz için Çok teşekkürler. saygılar selamlar.

Çevrimdışı canbay

• Yüzbaşı
« Yanıtla #859 : 13 Kasım 2011, 16:28:57 »
merhaba.,
siz deltayı lcd ekran ile birliktemi yaptınız.
beraber yaptı iseniz bence lcd kartını ana karttan ayırın.
sadece anakart ile devreyi tamamen çalışır hale getiedikten sonra lcd kartını ekleyin, olumsuz etkenleri biraz daha azaltmış olursunuz.