Gönderen Konu: Delta Pulse 2  (Okunma sayısı 2997708 defa)

0 Üye ve 10 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ali kaptan

• Yüzbaşı
Ynt: Delta Pulse 2
« Yanıtla #420 : 04 Mart 2011, 14:37:15 »
http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=776.0

bu linki incelerseniz mevzuyu kavrarsınız

Çevrimdışı fatih2176

• Yüzbaşı
« Yanıtla #421 : 04 Mart 2011, 15:01:34 »
TEŞEKKÜRLER KARDEŞ OKUDUM AMA SEN BENİM DEMEK İSTEDİĞİMİ ANLAMADIN HERALDE.BEN ARAZİDE KULLANIP KENDİNE TOPRAK ETKİSİ OLMAYIP EN AZ MİNERAL ETKİSİ VE GERÇEK OBJEYİ ANLAYIP BULABİLME MANTIĞINI ANLAMA ÇALIŞIYORUM.OKUDUĞUMA GÖRE DARBE (NOİS)HASSASİYET OLSA GEREK FAZLA OLURSA MİNERALDEN ETKİLENME AZ OLURSA METALİ FARKEDEMEME HERALDE ???

Çevrimdışı ali kaptan

• Yüzbaşı
« Yanıtla #422 : 04 Mart 2011, 15:10:57 »
kısaca özetlemek gerekirse
alınan sinyalden 2 farklı zamanda birer örnek alınır.1.örnekten 2 örnek(yalnızca toprak sinyalinin olduğu yerden alınmalıdır) çıkarılarak toprak etkisi yok edilmiş olur.

Çevrimdışı fatih2176

• Yüzbaşı
« Yanıtla #423 : 07 Mart 2011, 09:09:58 »
ya kardeş kusura bakma ben biraz kalın kafalıyım vermiş olduğun örneği biraz açıklayabilirsen çok memnun kalıcam.benim için çok önemli çünkü resmi olarak bile bakacağım yer var boşuna uğraşmak istemiyorum o yüzden cihaz gelmeden iyi tanımak istiyorum.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #424 : 07 Mart 2011, 22:41:56 »
kısaca özetlemek gerekirse
alınan sinyalden 2 farklı zamanda birer örnek alınır.1.örnekten 2 örnek(yalnızca toprak sinyalinin olduğu yerden alınmalıdır) çıkarılarak toprak etkisi yok edilmiş olur.

;)
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı ali kaptan

• Yüzbaşı
« Yanıtla #425 : 08 Mart 2011, 11:14:36 »
dp hakkında toplam 100 sayfa var.kısaca anlatmaya çalıştım.
dekektörlerin çalışma prensipleri ile alakalı pdf dosyası olacaktı,o dosyada çok güzel anlatılmış.onu bulursanız size çok faydası olur.belki bu yazıyı gören bi arkadaş tekrar ekler.benim yanımda yok şu anda.

Çevrimdışı azun

• Onbaşı
« Yanıtla #426 : 08 Mart 2011, 17:15:00 »
arkadaşlar ilk öncelikle slmlar ben yaptım devreyi deltayı çalışmadı ya devrede led yanıyor ama ses hiç yok neden acaba bi fikriniz varmı acaba lf 357den mi yapıo sizceİ:( kesin olarak

lm555 entegresini bide haporlör bağlantılarını kontrol et

Çevrimdışı azun

• Onbaşı
« Yanıtla #427 : 08 Mart 2011, 17:18:53 »
slm uykusuz hocam ben ayrım devresini yaptım yani lcd devresini yalnız bi sorun var pulse ile lcd devresindeki com girişleri uymuyor burada delta pulse 2 den bahsediyorum bir 2.side lcd devresinin üstündeki ledler sürekli yanıyor fakat devreden hiçses felan gelmiyor 555 e elimi degdirdigim zaman ses var ama bi yardımcı olabilirmisiniz teşekkürler

ledlerin sürekli yanma sebebi lcd devreyi dp kartına bağlarken + ve - uçların ters bağlanmasından kaynaklanıyor yer değiştirin ledeler sönecektir

Çevrimdışı fatih2176

• Yüzbaşı
« Yanıtla #428 : 10 Mart 2011, 14:50:54 »
anlaşıldı arkadaşlar benim konuya yardımcı yok bu aleti kullanan yok heralde :-[

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #429 : 10 Mart 2011, 15:36:14 »
anlaşıldı arkadaşlar benim konuya yardımcı yok bu aleti kullanan yok heralde :-[

fatih kardeş sen delta pulse konusunda nasıl bir yardım bekliyorsun?
kullanım tekniği, yapım aşaması, karşılaşılan sıkıntılar ve önerilen çözümler sitede herşeyi var.
bunların dışında beklentin nedir?
Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"

Çevrimdışı fatih2176

• Yüzbaşı
« Yanıtla #430 : 11 Mart 2011, 10:56:37 »
ustalarım cihaz elime daha geçmedi ama öncelikle gelmeden önce acemilik  çekmemek için kullanıp tecrübe edinen
arkadaşlardan yardım almak istedim çünkü cihazı alan bir kaç arkadaş memnun kalmamışlar anlatılan çekme mesafesi
yarısı kadar diyorlar anlatılan ayarların aynılarını yaptıkları halde.Birde bir arkadaş 22 ayar bileziği görmüyor ve yeşil ışık
yakmıyor diyor.Ben ise bunların nedenlerinden daha çok tecrübeli kullanıcılardan şöyle yaparsan böyle çeker
böyle yaparsan böyle olur gibi yardımları bekledim ama malesef alamadım teşekkürler.

Çevrimdışı durmaz

• Yüzbaşı
  • Bizimkisi bir hobi.
« Yanıtla #431 : 12 Mart 2011, 09:09:04 »
Arkadaşım bahsettiğiniz konu tamamen ayarlarla ilgili birşeydir.
Ayrım devresinin kalibrasyonunu iyi bir şekilde yaparsanız sorun çıkmaz.
Ayrım devresini ayarlamasıda zor bişey değil devre üzerindeki iki adet ayarlı potla yapılıyor.

Çevrimdışı qolleksiyoncu

• Teğmen
  • *
  • qolleksiyoncu@hotmail.com
« Yanıtla #432 : 12 Mart 2011, 13:59:16 »
fatih2176  kardeş bende birtane delta siparişi verdim aybaşından önce goderemeyeceklerini soylediler emin ol bende senin kadar
merakla bekliyoun yalnız şu var cihazı eline almadan bahsi geçen ayarların sana anlatılmasının pekte bir işine yarayacagını sanmıyorum elimdeki vlf cihazının yalnızca bir ayar dügmesi var ve onu bile anlamak gercekten zamanımı aldı taki delta bugune kadar sadece bir cihaz kullandım ama şunu soyleyebiirim cihazınla tam olarak butunleşmen gerekiyor yoksa bosuna dolanırsın onuda cihaz eline geçmeden yapamazsın ben makineyi bekliyorum gelsin senin gibi benimde sormak istediklerim var cihazlar elimize geçsin senle beraber ögreniriz bence acele etme bu şekilde yardım alabilecegini sanmıyorum zaten bu yüzden bişey sormuyorum
CEHALET MUTLULUKTUR...

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #433 : 12 Mart 2011, 15:32:23 »
ARKADAŞLAR GEREKLİ CEVAPLAR İNANIN FORMDA VAR SABIRLA SAYFA SAYFA OKUMANIZ GEREKİYOR.GERİSİ NEKADAR ANLATIRSAK ANLATALIM BOŞ.NEDENİ YEMEK ŞÖYLE YAPILIR DEMEKLE YAPMAK ARASINDA ÇOK FARK VAR.SON OLARAK NEKADAR ARAZİ TECRÜBESİ OKADAR VERİM.SAYGILARIMLA KOLAY GELSİN.
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

Çevrimdışı qolleksiyoncu

• Teğmen
  • *
  • qolleksiyoncu@hotmail.com
« Yanıtla #434 : 12 Mart 2011, 19:13:40 »
ARKADAŞLAR GEREKLİ CEVAPLAR İNANIN FORMDA VAR SABIRLA SAYFA SAYFA OKUMANIZ GEREKİYOR.GERİSİ NEKADAR ANLATIRSAK ANLATALIM BOŞ.NEDENİ YEMEK ŞÖYLE YAPILIR DEMEKLE YAPMAK ARASINDA ÇOK FARK VAR.SON OLARAK NEKADAR ARAZİ TECRÜBESİ OKADAR VERİM.SAYGILARIMLA KOLAY GELSİN.

evet haklısın satır satır okudumda ama cihaz elinde olmayınca hepsi havada kalıyor o yüzden boşu boşuna çabalamanın pek manası yok ama ön bilgi olamsı
acısından yapacak olanlara okumalarını tavsiye ederim forumdaki bilgiler daha cok cihaz kullanım yada yapım aşamasında yardımcı olacak bilgiler budurumda engüzeli cihazı ele alana kadar sabretmek
CEHALET MUTLULUKTUR...

Çevrimdışı elsidi

• Yüzbaşı
« Yanıtla #435 : 13 Mart 2011, 13:20:36 »
Merhaba Fatih2176 size sizin anlıyacağınız şekilde DP'u en mütevazı şekilde anlatacak olan ALİ kaptandır
kendisinin DP hakkında çok değerli bilgileri var Tekrar yardım isteyin kendisi çok mütevazı biridir size sizin
anlıyabileceğiniz dilden anlatacağından eminim.Saygılarımla

ogretmen kerem

• Ziyaretçi
« Yanıtla #436 : 16 Mart 2011, 20:54:00 »
delta evet yapım asamasında hıc bırseyı esırgemedı bu sıte ama onlar ne yapsın alet bu bende yaptım arazıde cok denedım herseye otuyor yanı mınerale manual mode aldıgımda tepkı yavaslıyor ve gec lgılıyor belkıde uzerınden gectıkden sonra ıka verıyor ustaların emeklerıne sagglık ama yenı dedektöre baslayacagım ama herseye otmeyen mıneralden etkılenmeyen ınsallah buluruzda burada yaparız

• Yarbay
  • **

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #438 : 18 Mart 2011, 22:01:30 »

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #439 : 18 Mart 2011, 22:03:41 »
ALTTAKİ LİNK ÇALIŞIYOR.