Gönderen Konu: Delta Pulse 2  (Okunma sayısı 2998059 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ademsu

• Üsteğmen
  • **
Ynt: Delta Pulse 2
« Yanıtla #380 : 12 Şubat 2011, 01:05:27 »
slm arkadaşlar  Delta Pulse 2 nin  sprint layout LAY dosyası olarak varmı elinizde varsa yayınlarsanız sevinirim ..

mehmetsevdigim

• Ziyaretçi
« Yanıtla #381 : 15 Şubat 2011, 20:50:29 »
arkadaşlar ilk öncelikle slmlar ben yaptım devreyi deltayı çalışmadı ya devrede led yanıyor ama ses hiç yok neden acaba bi fikriniz varmı acaba lf 357den mi yapıo sizceİ:( kesin olarak

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #382 : 15 Şubat 2011, 22:01:41 »
ustacığım biraz kaba bir cevap olacak ama sorunuzun cevabı bu şekilde zor bulunur,
en iyisi şu çözümü yapalım.
1. frekans metreniz varsa 556 nın 9. pininde frekans varmı onu ölçün, yada daha kolay teknik şu, devreniz çalışır vaziyette çalışan tv ye yaklaştırın, tv nizde yatay çizikler oluşuyor mu? bu sayede frekansınızın olduğunu anlarız.
2. opampların beslemelerine bakın, mesela lf357 nin 4. pini -v 7 . pini +v ikisi arasında bir ölçüm alın opamp beslemeleri normalmi?
bunları deneyin sonucu bildirin
Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"

mehmetsevdigim

• Ziyaretçi
« Yanıtla #383 : 15 Şubat 2011, 22:25:54 »
ustam devreyi çalıştırıyom yani 9v verdiğimde led yanıo devredeki bobini bilgisayar ekranınna yaklaştırdıgımda yatay bi çizgiler oluşuo:((( yardımcı olursan sevinirim ustam şimdiden tşkrler

Çevrimdışı kuzey

• Yüzbaşı
« Yanıtla #384 : 15 Şubat 2011, 23:25:06 »
mehmet usta 9v la çalışmaz 12v 1.3 yada 2.2 amp kullanın. ve kısadevre yada acık devre, yanlış direnç entegre ters takma diyot yönü gibi seylere tekrardan göz atın

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #385 : 16 Şubat 2011, 00:03:02 »
ustam devreyi çalıştırıyom yani 9v verdiğimde led yanıo devredeki bobini bilgisayar ekranınna yaklaştırdıgımda yatay bi çizgiler oluşuo:((( yardımcı olursan sevinirim ustam şimdiden tşkrler

yanlış hatırlamıyorsam pcb içindeki led, sadece düşük pilde yanar, dış yani sol taraftaki ld her zaman yanar, iç taraftaki ledde genellikle enerjiyi verdiğin anda veya kestiğin anda bi an yanar söner, eğer sönmezde sürekli yanarsa bilki akü enerjin yetersiz.
ledlerin yerleri konusunda emin değilim, yerleşim planına bakmadım  ;D

mehmetsevdigim

• Ziyaretçi
« Yanıtla #386 : 16 Şubat 2011, 00:04:16 »
ustacımmmm bu devrede ben cd4538 yerine cd14538 vermişler acaba fark eder mi tşkrler

mehmetsevdigim

• Ziyaretçi
« Yanıtla #387 : 16 Şubat 2011, 00:05:47 »
batarya yeterli ustam ya iç taraftaki led dediğin gibi enerji kestiğim an bi yanıp sönüo

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #388 : 16 Şubat 2011, 00:08:41 »
ustacımmmm bu devrede ben cd4538 yerine cd14538 vermişler acaba fark eder mi tşkrler

aynısı usta farketmez

mehmetsevdigim

• Ziyaretçi
« Yanıtla #389 : 16 Şubat 2011, 13:29:31 »
ustam bu delta 12volt 500mA de calışırmı tşkrler

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #390 : 16 Şubat 2011, 13:44:48 »
ÇALIŞMASI LAZIM, YALNIZ ENERJİ KAYNAĞIN NEDİR? SEBEBİ ŞU DELTA NORMALDE 200-350mA akım çeker, ama bobin ve mosfette anlık çekilen akım bobinle bağlantılıdır, yani 2-3A akım çeker, bu anlık akıma da dayanması lazım enerji kaynağının, yoksa çöker bataryan

Çevrimdışı asad06

• Yüzbaşı
  • Efendilik ağaç gibidir Kökü yerde, başı Göktedir..
« Yanıtla #391 : 16 Şubat 2011, 13:46:08 »
Merhaba arkadaşlar

Delta Pulse'nin yeni tek yüzlü PCB'si ektedir. Bu çizimi eski PCB'deki birtakım mekanik hataları gidermek için yeniden ele aldık. Devre tamamiyle orjinal şemaya bağlı olarak çizilmiştir.

*Bu çizimde devreye Manual Tune devresi için switch ve potansiyometre eklenmiştir.
*Kulaklık için harici çıkış bırakılmıştır.
*Delta pulse ve xr71 için önceden yayımladığımız LCD devresini için bağlantı noktaları ekledik.
*1-2 tane atlamayı sildik
*Yeni ürünümüz olan, tüm delta pulse ve xr71 serileri için metal hakkında fikir veren LCD devresini bağlamak isteyen arkadaşlar için de kolaylık sağlayacak yerler çizilmiştir.

Saygılar.

Ellerine saglık süper olmaş R31 in degeri belli degil malzeme listesinde :)

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #392 : 16 Şubat 2011, 13:55:20 »
R31 in yerini bulamadım usta  ;D yalnız açık şemada yazması lazımdır. devrenizde algılama oldu mu? yani sorununuz çözüldü mü

Çevrimdışı qolleksiyoncu

• Teğmen
  • *
  • qolleksiyoncu@hotmail.com
« Yanıtla #393 : 16 Şubat 2011, 14:29:46 »
cümleten selam lar arkadaşlar aranıza yeni katıldım birkaç sorum olacaktı
elimde vlf tarzı eski 20 senelik bir dedektor var tek parayı 15 cm civarında goruyor bunun mesafesini voltajı arttırarak yükseltebilirmiyim 9v çalışıyor 12 veya 18 volta cıkarsam ne olur birde bu deltanın maliyeti yaklaşık nekadar sizlerinde yardımıyla yapmayı planlıyorum becerebilirsem
CEHALET MUTLULUKTUR...

BigBang

• Ziyaretçi
« Yanıtla #394 : 16 Şubat 2011, 16:48:47 »
elimde vlf tarzı eski 20 senelik bir dedektor var tek parayı 15 cm civarında goruyor bunun mesafesini voltajı arttırarak yükseltebilirmiyim 9v çalışıyor 12 veya 18 volta cıkarsam ne olur birde bu deltanın maliyeti yaklaşık nekadar sizlerinde yardımıyla yapmayı planlıyorum becerebilirsem

Devreye müdahale daha yanlış sonuçlara da sebep olabilir . Çok dikkatli olmanızı tavsiye ederim .

Çevrimdışı qolleksiyoncu

• Teğmen
  • *
  • qolleksiyoncu@hotmail.com
« Yanıtla #395 : 19 Şubat 2011, 01:15:57 »

Devreye müdahale daha yanlış sonuçlara da sebep olabilir . Çok dikkatli olmanızı tavsiye ederim .

elimizdekindende olmıyalım eniyisi oldugu gibi kabullenmek
CEHALET MUTLULUKTUR...

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #396 : 19 Şubat 2011, 17:28:24 »
ARKADAŞLAR 2.2 A/h kibar aküler var bence enidali bu.fazla yüke gerek yok saygılar.
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

Çevrimdışı MuHaRReM

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #397 : 19 Şubat 2011, 23:01:22 »
arkadaşlar bir sorum olacak devrenin kararsız çalışmasının nedeni ne olabilir bide ses orjinalindeki sesten değişik algılama 1tl de 20 cm algılamanın düşük olmasının sebebi bobin den midir bobini cat6 kablosunu 35cm çapında 6 tur sardım şimdiden teşekkürler devre 100 mili amper akım çekiyor 2.2 amper aküden
KULA BELA GELMEZ HAK YAZMADIKÇA HAK BELA VERMEZ KUL AZMADIKCA

Çevrimdışı kuzey

• Yüzbaşı
« Yanıtla #398 : 20 Şubat 2011, 01:34:37 »
kablon çok fazla cat den yapılan bobin birşeye yaramaz ama yapmak zorundaysaniz 3 tur yada 4 tur sarmanız gerekli formu biraz arastırın. bobi ara kablosuyla 4 ohm u gecmesin.
ses sorunu sens potunun yonunden de olabilir düzgün bir bobin yapın ve o potu ya tam sag yada am sol yapın ole deneyin.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #399 : 21 Şubat 2011, 10:12:51 »
arkadaşlar bir sorum olacak devrenin kararsız çalışmasının nedeni ne olabilir bide ses orjinalindeki sesten değişik algılama 1tl de 20 cm algılamanın düşük olmasının sebebi bobin den midir bobini cat6 kablosunu 35cm çapında 6 tur sardım şimdiden teşekkürler devre 100 mili amper akım çekiyor 2.2 amper aküden

Bobini 3-4 ohm arası sardığınızda mesafe sorununuz büyük oranda çözülecektir.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.